Kıvamı ve hafif tadı ile severek tüketilen muhallebi, geleneksel sütlü tatlılardan biridir. Türk mutfağına özgü lezzetlerden biri olan tarif, kolay ve ekonomik bir tatlı olduğu için sofralardan eksik olmaz. Ramazan ayında, özel günlerde veya günlük sofralarda yerini alan muhallebi, meyvelerle zenginleştirilerek menülere eklenir. Muhallebi evde hazırlanabildiği gibi, hazır paketler halinde de satılır.

Hazır Muhallebi Çeşitleri

Hazır muhallebiler, toz tatlılar arasında yer alır ve tekli paketler halinde veya çoklu paketler halinde temin edilebilir. Muhallebi çeşitleri paket açısından değişmekle beraber, içerik açısından da farklılık gösterir. Geleneksel tariflere uyarak hazırlanan muhallebiler en popüler ürünlerden biridir. Meyve aromalı ürünler ise farklı marka seçenekleri ile ürünler arasında yerini alır. Özellikle vanilyalı, karamelli muhallebiler sevilen tatlardan biri olur. Farklı tatlara sahip olan muhallebi çeşitlerini farklı gramaj seçenekleri ile bulabilirsiniz.

Geleneksel Muhallebi Çeşitleri

Geleneksel muhallebiler sade ve sakızlı muhallebi olarak ürünler arasında yer alır. Süt tozu, un, yumurta gibi malzemeleri kurutarak hazırlanan toz muhallebiler, klasik lezzet sunarken damla sakızlı ürünler yoğun sakız tadı vadeder. Kolay bir şekilde hazırlanan ürün çeşitleri, sütle pişirilerek servise hazır hale gelir. Kısa sürede menüye tatlı eklemek isteyenlerin tercihi olan toz muhallebiler sade bir tada sahiptir. Sade tadıyla farklı sunumlar yapmaya elverişli olan ürünler, meyveler veya çikolata gibi malzemeler ile süslenerek servis edilebilir. Özelikle yaz aylarında orijinal sunumlara dönüştürülen muhallebileri, güllaç gibi geleneksel tatlılarla birleştirebilirsiniz. Sade geleneksel muhallebileri 130 veya 150 gramlık paketler halinde temin edebilirsiniz. Tekli paketlerin yanında fiyat açısından daha cazip bulunan çoklu paketleri tercih ederek satın alabilirsiniz. Muhallebiler, marka açsından değişmesine rağmen hazırlanışı birbiri ile aynıdır.

  • Geleneksel muhallebiler süt ile hazırlanır. 130 gramlık muhallebiler için 750 ml süt yeterlidir.
  • Süt ile karıştırılan muhallebi, orta ateşte karıştırılarak pişirilir. Kaynadıktan sonra 5 dk. ağır ateşte kaynatılıp ocaktan indirilir.
  • Ateşten alındıktan sonra elektrikli çırpıcı ile 5 dk. çırpılan muhallebi, kaselere servis edilerek buzdolabına alınır.
  • İsteğe göre fındık, ceviz, Hindistan cevizi gibi malzemeler ile süslenerek servis edilen ürünler, yaz aylarında meyve ve jöle gibi tatlarla birleştirilerek sofralara getirilebilir.

Meyveli ve Karamelli Muhallebiler

Sade muhallebilerin yanında ürünler arasında meyveli, karamelli, çikolatalı ve vanilyalı muhallebiler de bulunur. Özellikle muz ve çilek aromalı muhallebiler, süt lezzetini meyve aromaları ile birleştirerek ailecek severek yiyeceğiniz lezzetleri sizlere sunar. Muz ve çilek gibi hafif ve yumuşak aromalı meyvelerin besleyiciliğini içeren ürünleri, çoklu veya tekli paketler halinde satın alabilir, kutulu ambalajlardan ürünlere erişebilirsiniz. Aromalı muhallebi çeşitleri arasında yer alan diğer bir ürün ise vanilyalı, çikolatalı ve karamelli ürünlerdir. Profesyonel sunumlar hazırlamaya imkân veren ürünler, lezzeti ile masalarınızı süsler. Sade muhallebiler gibi kısa sürede servise hazır olan ürünleri tekli veya çoklu paketler eşliğinde satın alabilirsiniz. Güllü muhallebiler ise içinde gül sosu bulunan ürünlerdir. Özel olarak muhallebinin üzerine dökülen soslar, geleneksel bir tat taşır.

Kadayıflı Muhallebi Çeşitleri

Muhallebiler arasında yer alan geleneksel bir lezzet olan kadayıflı muhallebi, kadayıfı ile birlikte satılır. Özel hazırlanan kadayıflı muhallebileri Kenton gibi markalar arasından inceleyebilirsiniz. Çıtır çıtır kadayıf arasına yumuşak muhallebi dökülerek katmanlı hazırlanan ürünler, fındık veya ceviz eşliğinde sunulabilir. Tarifine kutu arkasından kolayca erişeceğiniz muhallebileri, 500 gramdan 3 kg’a kadar değişen ürünler eşliğinde bulabilirsiniz. Hazırlanışı sade muhallebilere nazaran biraz daha teferruatlı olan ürünler ile sofralarınıza yeni bir tat getirebilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Muhallebi Toz Tatlılar

Türü
Altunsa
Kenton
APM
Dr. Oetker
Bizim Mutfak
Gureto Mutfak
Piyale
Çınar
Puding
Muhallebi
Kek
Kazandibi
Krem Karamel
Revani
Supangle
Sütlaç
Waffle
Şarlot Tozu
İrmik
Tavuk Göğsü
Makaron
Trileçe
Keşkül
Tiramisu
Aşure
Browni
Tartolet
Kurabiye
Toplam 15 / 15 ürün
DSACategoryId/2147483619/28001469/80365058/80412041/80412041