16 GB USB bellek iş ve özel yaşantınızda kaybolmasını istemediğiniz verileri saklayabileceğiniz; yanınızdan ayırmak istemediğiniz filmleri, müzikleri, oyunları veya belgeleri yükleyebileceğiniz harici bir depolama aygıtıdır. Boyutları sadece birkaç santimetre olan bu küçük cihazlar sayesinde evinizde hazırladığınız sunum dosyasını iş yerinizdeki bilgisayarınıza aktarabilir, en sevdiğiniz oyunu istediğiniz herhangi bir cihazda oynayabilirsiniz.

USB bellekler hafif olmaları ve küçük boyutları nedeniyle her türlü dosya aktarımı ve veri depolama için en çok tercih edilen cihazlardır. Cebinizde, çantanızda, hatta anahtarlığınıza asarak taşıyabileceğiniz 16 GB USB bellek ile binlerce fotoğraf ve müzik dosyasını daima yanınızda bulundurabilirsiniz. Cep telefonu, tablet gibi farklı cihazlardan izlemek istediğiniz favori filmlerinizi de USB’ye yükleyebilirsiniz. Filmin görüntü kalitesine göre değişmekle beraber 16 GB USB’ye ortalama görüntü kalitesinde yaklaşık 15 film sığdırabilirsiniz. Tak-çıkar özelliği ile büyük kolaylık sağlayan bu cihazlar hiçbir sürücü yüklemesine gerek kalmadan taktığınız cihazda anında çalıştırılabilir.

16 GB USB bellek fiyatları cihazın markasına, üretim materyaline, tasarımına, veri aktarım hızına, bağlantı özelliğine göre farklılık gösterir. Ürünün markası, tasarımı ve malzemesi sağlamlığını ve işlevselliğini etkileyen faktörlerdir. Çok çeşitli markaların üretmekte olduğu USB bellekler plastik ya da metal dış kaplamaya sahip olabilir. Tasarım olarak sürgülü veya kapaklı modellerini farklı boyut ve şekillerde bulabilirsiniz.

USB bellekler günümüz teknolojisinde USB 2.0, USB 3.0, USB 3.1 şeklinde 3 farklı veri aktarım hızı sunar. USB 2.0 mevcut USB teknolojisi içerisinde en düşük hızda aktarım sağlarken USB 3.1 en yüksek hızda veri alımı ve aktarımı sağlar. Bu üç modelden hangisini alacağınıza karar verirken USB belleğinizi hangi amaçla kullanacağınızı göz önünde bulundurmalısınız. Yüksek boyutlu dosyaların USB’ye aktarılması ve USB’den başka cihazlara geri aktarım işlemlerinin kısa sürmesi için USB 3.0 ya da USB 3.1’ı tercih edebilirsiniz. Ancak eğer işlemlerinizi küçük boyutlu dosyalar ile yapıyorsanız USB 2.0 da yeterli olacaktır.

16 GB USB Bellek Fiyatları

USB belleğinizden farklı cihazlara veri aktarım süresini etkileyen okuma hızı ve bilgisayarınızdan USB’ye veri aktarım süresine etki eden yazma hızı da işlemlerinizi gerçekleştirirken ihtiyacınız olan performansı almanız için diğer önemli kriterlerdir. Okuma ve yazma hızı arttıkça veri transfer işlemlerinizi çok daha kısa süreler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Zamandan tasarruf etmenizi sağlayan hız faktörüne bağlı olarak 16 GB USB bellek fiyatları da değişmektedir.

USB teknolojisinin kullanıcılara sunduğu önemli bir yenilik de Micro USB, Apple Lightning ve Wi-Fi (Kablosuz) bağlantı özellikleri ile tüm cihazlar arasında veri aktarımı yapabilmektir. Micro USB bağlantı özelliği olan USB belleklerde çift taraflı kullanım için iki ayrı uç bulunur. Cihazın bir tarafı Windows bilgisayarlara uyumlu normal USB iken diğer tarafı daha ince yapılı bir uca sahiptir. Bu ince uç sayesinde Android akıllı telefon ve tabletlerinizde de USB belleğinizi kullanabilirsiniz. Apple Lightning özellikli USB belleklerin arkasında ya da üzerinde bulunan ikinci uç çok daha ince olup iPhone, iPad, Mac cihazlarınız ile diğer cihazlarınız arasında veri aktarımı yapmanızı sağlar. Bazı USB belleklerde hem Apple ile hem de Android ile uyumlu giriş ucu vardır. Wi-Fi (Kablosuz) bağlantı özelliği olan USB bellekleri ise her türlü cihazınızda uzaktan bağlanarak kullanabilirsiniz.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra önemli belgelerinizin güvenliği için isterseniz şifre koruma özelliği olan USB’leri de tercih edebilirsiniz. Veri aktarımı ve saklama konusunda sunduğu kolaylıklara rağmen 16 GB USB bellek fiyatları her bütçeye uygun seçenekler sunar.

Hepsiburada’da yer alan birçok marka ve uygun fiyat seçenekleri arasından seçeceğiniz 16 GB USB bellek ile ihtiyacınız olan tüm dosyaları her an yanınızda taşıyabilirsiniz.

16 GB USB Bellek Fiyatları

79 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Sandisk
  2. Kingston
  3. Gosmart
  4. Hi-Level
  5. PQI
  6. Toshiba
  7. Syrox
  8. Tribe
  9. Corsair
  10. Lenovo
  11. Hikvision
  12. Mobillife
  13. Philips
  14. Sony
  15. Verbatim
  16. İ-EASY
  17. İdragon
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Kapasite A-Z
  1. 16 GB
  2. 1 TB
  3. 512 GB
  4. 256 GB
  5. 200 GB
  6. 128 GB
  7. 64 GB
  8. 32 GB
  9. 8 GB
  10. 4 GB
  11. 2 GB
  12. 1 GB
 6. Giriş / Çıkış Portları
 7. Mobil Cihaz Uyumluluğu
 8. Şifre Koruma
 9. Satıcı A-Z
 • Kapasite 16 GB
DSACategoryId/2147483646/3013121/970/970
BAŞA DÖN