Gelişen ve değişen teknoloji karşısında dijital veri depolama ve koruma konusu artık günümüzdeki en büyük ihtiyaçlardan birine dönüşüyor. USB bellek olarak nitelendirilen, farklı nitelikteki ve boyutlardaki verileri saklama alanları insan hayatını kolaylaştırırken, veri taşıma ve aktarmada büyük kolaylık sağlıyor.

Çok küçük boyutlarda olmalarına rağmen yüksek kapasitedeki verileri saklama kapasitesine sahip bu bellekler, sundukları farklı özellikler ile her ihtiyaca ve bütçeye hitap ediyor. Çok küçük boyutlu olan USB bellekleri taşımak ise oldukça kolay ve pratik oluyor. Genel olarak darbe ve düşmelere dayanıklı olarak tasarlanan bellekler, bu özellikleri ile uzun ömürlü olarak kullanılabiliyor.

Verileri dijital ortamdan USB bellek içerisine taşırken verilerin okunma ve yazılma hızları, USB belleğin kapasitesi, verileri koruma yazılımı gibi ölçütler USB bellek fiyatlarının birbirlerinden farklı olmasına neden oluyor. USB belleklerin veri taşıma kapasiteleri ise fiyatları ile doğru orantılı oluyor. Bu noktada 32 GB kapasiteli bellekler fiyat ve performans aralığında en doğru yerde bulunuyor. Yüksek veri kapasitesine rağmen 32 GB USB Bellek fiyatları tüketicinin rahat ulaşabileceği aralıkta bulunuyor.

32 GB USB Bellek Fiyatları

USB belleklerin 3.0 veri aktarım hızına sahip olanlar ile 2.0 veri aktarım hızına sahip olanlar arasında teknolojik altyapılarında ve dosya aktarım hız oranlarında farklılıklar bulunuyor. Bu farklılıklar ise tercih edilecek belleklerin fiyatlarında çeşitliliğe neden oluyor. USB 3.0 desteği olan bellek modellerinde 240 MB/s okuma hızı, 160 MB/s yazma hızı bulunuyor. Bu özelliği ile bellek kısa sürede yüksek veri transferini gerçekleştirebiliyor. USB 2.0 desteği olan bellek modelleri ise 21 MB/s okuma hızı, 9 MB/s yazma hızı bulunuyor. Bu özelliği ile bellek beklenenden daha uzun sürede veri transferini gerçekleştirebiliyor. Ancak, veri aktarımı için kullanılacak bilgisayar USB çıkışının (port) USB 2.0 veya USB 3.0 uyumlu olup olmadığının bilinmesi ve buna uygun bellek kullanılması ise oldukça önemli bir nokta olarak karşımıza çıkıyor. USB 3.0 uyumlu bilgisayar port çıkışına 2.0 uyumlu bellek takılması, belleğin yine 2.0 hızında çalışmasına neden olacağı gibi, USB 2.0 uyumlu bilgisayar portuna USB 3.0 uyumlu belleğin takılması da belleğin 2.0 hızı ile çalışmasına neden olacaktır.

Sadece veri transferi olarak kullanılmayan bellekler aynı zamanda işletim sistemlerinin destekledikleri Ready Boost özelliği ile bilgisayarların daha da hızlanmasına katkı sağlıyor. Bilgisayar içindeki RAM olarak tabir edilen önbelleğin kapasitesini geliştiren Ready Boost özelliği, bilgisayara takılan USB bellek ile gerçekleşiyor. Tercih edilecek yüksek kapasiteli, veri okuma ve yazma hızı yüksek olan bellekler, bilgisayarın RAM performansını önemli ölçüde arttırıyor. Veri güvenliğinin ön planda olduğu günümüzde, bellekler içerisinde üretici firma tarafından hazırlanmış veri şifreleme özelliğinin olup olmaması yine bellek fiyatları farklılaştırıyor. Çok küçük boyutlu oldukları için USB belleklerin düşme ve kaybolma riskleri oldukça yüksek oluyor. Bu nedenden dolayı USB bellek içerisindeki kişisel veya ticari bilgilerin farklı kişilerin eline geçmesi olasılığına karşı firmaların özel geliştirdikleri şifreleme ve veri koruma yazılımları, bu özelliği taşıyan bellekler içerisinde entegre olarak tüketiciye sunuluyor. Bu şekilde verilerin izinsiz görüntülenmesinin, kopyalanmasının önüne geçiliyor.

USB bellekler aktif birer veri taşıyıcıları oldukları için virüs ve casus yazılımların bellek içine girmesi ve dijital birçok ortama bellek üzerinden taşınmaları söz konusu olabiliyor. Bu da zararlı yazılımlara maruz kalan bilgisayar ve dijital ürünlerin standart dışı çalışmalarına, hatta bozulmalarına neden oluyor. Bu konuda, özellikle yazma koruma özelliği olan bellekler ve bellek içerisinde antivirüs yazılımı olan modeller ön plana çıkıyor.

32 GB USB Bellek Fiyatları

87 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Sandisk
  2. Kingston
  3. Toshiba
  4. PQI
  5. Samsung
  6. Syrox
  7. Hi-Level
  8. Adata
  9. Flash Drive
  10. Hikvision
  11. LinkTech
  12. Photofast
  13. Sony
  14. Baseus
  15. Corsair
  16. Philips
  17. Transcend
  18. Verbatim
  19. İdragon
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Kapasite A-Z
  1. 32 GB
  2. 1 TB
  3. 512 GB
  4. 256 GB
  5. 250 GB
  6. 200 GB
  7. 128 GB
  8. 64 GB
  9. 16 GB
  10. 8 GB
  11. 4 GB
  12. 2 GB
  13. 128 MB
 6. Giriş / Çıkış Portları
 7. Mobil Cihaz Uyumluluğu
 8. Şifre Koruma
 9. Satıcı A-Z
 • Kapasite 32 GB
DSACategoryId/2147483646/3013121/970/970
BAŞA DÖN