Günümüzde DVD, hard disk, SD Memory gibi birçok dijital depolama birimi bulunuyor. Ancak en rahat kullanıma sahip taşınabilir depolama birimi, USB bellek. 2000'lerden sonra yaygınlaşmaya başlayan USB belleklerin en büyük avantajı ise her yere taşınabilecek kadar küçük olması. Cebinize sığabilecek büyüklükteki USB belleklerle yanınızda binlerce sayfalık dosyalar, fotoğraflar ya da onlarca film taşıyabiliyorsunuz.

USB belleklerin boyut olarak 1 GB'tan 1 TB'a kadar geniş seçenekleri bulunuyor. Depolamak istediğiniz verilerin boyutuna göre kendinize uygun olanı seçebilirsiniz

USB bellek seçiminde boyut her ne kadar çok önemli olsa da dikkat etmeniz gereken konular bununla sınırlı kalmıyor. USB belleklerde okuma hızı ve yazma hızı da en az boyut kadar önemli. USB bellekler; USB 2.0, USB 3.0 olarak arabirim açısından değişiklik gösteriyor. USB 2.0'lar 15 – 21 MB/s okuma ve 5 – 9 MB/s yazma hızlarına sahipken, USB 3.0 teknolojisinde bu hız 240 MB/s okuma ve 160 MB/s yazma hızlarını buluyor. Aralarındaki bu fark yüksek boyuta sahip verilerin kopyalanmasında daha da hissedilir hale geliyor.  Ancak günümüzde hâlâ en çok kullanan USB bellekler 2.0 özelliğe sahip olanlar.  Zaten eğer bilgisayarınız USB 3.0'ı desteklemiyorsa satın aldığınız USB 3.0 belleğin de hiçbir anlamı kalmıyor. Ancak bu USB 3.0'ların sadece bu özelliğe sahip bilgisayarlarda çalışacağı anlamına gelmiyor. Böyle bir durumda USB 3.0 belleğinizin bilgisayarınız sahip olduğu USB 2.0 hızında çalışmaya devam edecektir.

Boyut ve okuma, yazma hızlarının yanı sıra USB bellek seçerken dikkat edilmesi gereken konulardan bir diğeri de; tasarım. Piyasada birçok farklı tasarıma sahip USB bellekler bulunuyor. En çok tercih edilenler ise kapaklı ve kızaklı olanlar. Bu noktada kapaklı olanların kapağının sıkça kaybolabileceğini hatırlatmakta fayda var. Ayrıca dış kaplamanın sağlamlığı USB belleğin alacağı darbelerde zarar görmemesi açısında çok önemli.  

Sağlamlığın yanı sıra görsellik açısından da birbirinden ilginç USB bellekler bulunuyor. Yemeklere, hayvanlara hatta parmağa benzetilen USB bellekler bile bulunuyor.  

Teknolojik ürün alırken dikkat etmeniz gereken garanti süresi USB bellekler için de geçerli.  Bazı ürünlerin garanti süreleri 3 ayla sınırlıyken bazı ürünlerde bu süre 60 aya kadar varabiliyor.  USB belleklerde güvenlik özelliklerine de dikkat etmelisiniz. Bazı USB belleklerde yazma koruma, şifre koruma gibi özellikler bulunuyor. Bu tarz farklı şifreleme seçenekleri bulunan USB belleklerini kullanarak belleğe kopyaladığınız fotoğraflarınızı ya da önemli dosyaların güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Bu şekilde önleminizi aldığınız takdirde USB belleğinizin çalınması ya da kaybolması durumunda bile içindeki verilerinizin kötü niyetli kişilerin eline geçmesini engelleyebilirsiniz. Ayrıca bazı USB bellekler, online yedekleme özelliği de sunuyor. Çalınma ya kaybolma durumlarının dışında USB belleklere oldukça kolay virüs bulaşabiliyor. Yazma koruma özellikli bir model alırsanız dosyalarınıza virüs bulaşma riskinin de önüne geçebilirsiniz. 

4 GB USB Bellek Fiyatları

USB belleklerin kapasitesi yükseldikçe fiyatlarının da artığını hatırlatmakta fayda var. Öte yandan USB bellekler, ilk çıktığı yıllarda çok yüksek fiyatlarla satılmasına karşılık teknolojinin gelişimiyle fiyatı her geçen yıl biraz daha düşmüş durumda.

Günümüzde 4 GB USB bellek fiyatlarına düşük sayılabilecek bir ücretle sahip olabilirsiniz.  Fiyat-performans açısından değerlendirildiğinde 4 GB'lık USB belleklerin birçok kullanıcının işini görebilecek kapasitede olduğu söylenebilir. Ortalama 224 fotoğraf, 10 dakikalık video, 250 müzik, 1 GB ofis dosyası yüklenebildiği 4 GB USB bellekler bu kapasitesiyle kullanıcıları tatmin edebilecek seviyede.

Hepsiburada.com'da her türlü isteğe göre USB bellekler bulunuyor. Tasarımdan, teknik özelliklere kadar yüzlerce USB belleğin yer aldığı kategoriden kendinize uygun olan ürünü seçebilirsiniz. 

4 GB USB Bellek Fiyatları

8 ürün var
 1. Markalar
  1. Syrox
  2. Auris
  3. Digital Bitbox
  4. Mimobot
  5. Mobillife
  6. Pf Concept
  7. Toshiba
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Kapasite A-Z
  1. 4 GB
  2. 1 TB
  3. 512 GB
  4. 256 GB
  5. 250 GB
  6. 200 GB
  7. 128 GB
  8. 64 GB
  9. 32 GB
  10. 16 GB
  11. 8 GB
  12. 2 GB
  13. 128 MB
 6. Giriş / Çıkış Portları
 7. Mobil Cihaz Uyumluluğu
 8. Şifre Koruma
 9. Satıcı A-Z
 • Kapasite 4 GB
DSACategoryId/2147483646/3013121/970/970
BAŞA DÖN