Dosya ve belgelerinizin depolanması veya bir yerden bir yere aktarılması için portatif çözümler olan USB bellekler; pratik oluşları, yükselen hızları ve depolama kapasiteleri ile uzun zamandır pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. USB 1.1 ile başlayan USB teknolojisi, 2.0 ve son olarak 3.0 ile kendisini yenileyerek günümüzde daha yüksek okuma ve yazma hızına ulaşmış durumdadır.

USB bellek alışverişinizde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, kullanma amacınız ve kapasite ihtiyacınıza karar vermektir. USB belleklerin depolama büyüklüğü GB üzerinden hesaplanır. Değişen ihtiyaçlara yönelik olarak, çeşitli depolama kapasitelerinde USB bellekler bulunur. Günlük ofis belge ve raporlarınızı, fotoğraflarınızı ya da sevdiğiniz müzikleri yanınızda taşımak için kullanmayı düşünüyorsanız, 8 GB USB Bellek, sizin için uygun kapasitede bir depolama çözümüdür. Sadece depolamak için değil, aynı zamanda bir bilgisayarınızdan diğerine verilerinizi aktarabilmek için de USB belleğinizi kullanabilirsiniz. Minimum enerji harcayarak, bağlandıkları bilgisayarın USB girişinden enerji sağlayarak çalışan çalışan USB bellekler, NAND teknolojisine sahiptir. Uzun yıllar rahatça kullanabilmeniz için darbelere karşı dayanıklı materyaller kullanılarak üretilirler. Tak-çalıştır formatında hazırlanan bu aygıtlar, herhangi bir kurulum gerektirmeden kısa süre içinde dosyalarını aktarabilmenize olanak sunar. USB bellek seçerken kullanacağınız bilgisayarların işletim sistemleri ile uyumlu olmasına da dikkat etmelisiniz. Bugün birçok USB bellek, Linux, MacOsX v10.1.2, WinXP, WinVista, Windows 7 ve Windows 10 işletim sistemleri ile problemsiz şekilde çalışmaktadır. Alacağınız USB belleğin cihaz bilgilerini detaylı bir şekilde inceleyerek, işletim sistemlerine uyumunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca birlikte kullanacağınız bilgisayarların sahip oldukları USB portlarına da bakmanız gerekir. USB 2.0 ve USB 3.0 teknolojisindeki USB bellekler yalnızca uygun portlarla kullanılabilir.

8 GB USB Bellek Fiyatları

USB belleklerin fiyatları, depolama kapasiteleri, hızları ve tasarımlarına göre değişkenlik gösterir. Depolama kapasitesi arttıkça fiyat artar. Ayrıca USB teknolojisi de fiyatı etkileyen özellikler arasındadır. Almak istediğiniz  USB 2.0 teknolojisine sahip bir USB bellek standart bir hız sunarken, USB 3.0 teknolojisinde bir aygıt 10 kat fazla bir hız sunar. Saniyeler içinde GB'larca veriyi USB 3.0 ile transfer edebilirsiniz. Kapasite ve hız yönünden benzer özellikler taşıyan USB belleklerin tasarımları da fiyatı belirleyen bir diğer faktördür. Teknolojinin hızlı gelişimi ile depolama amaçlarına yönelik olarak hayatın bir parçası haline gelen bu bellekler, zaman içinde küçülmüş ve anahtarlığınıza takarak  yanınızda taşıyabileceğiniz boyutlara ulaşmıştır. Bu cihazlar ortalama 4-5 cm boyutlara sahiptir. 1 cm'den küçük USB bellekler de bulunmaktadır. Günümüzde, küçük ve oldukça şık tasarımlarda USB bellekler bulunmaktadır. Standart modellerin dışında, unutulmaz filmler ya da karakterlerin hayranları için özel tasarlanan USB bellekleri, işlevi dışında şık birer aksesuar olarak sevdiklerinize armağan edebilirsiniz. 8 GB USB Bellek kategorisinde bu özel tasarımlı bellek çözümlerini de bulabilirsiniz. Birçok ihtiyacınızı karşılaması açısından yeterli olan küçük ve şık 8 GB USB Bellek seçenekleri ile hızlı ve güvenli bir şekilde dosyalarınızı aktarabilir ve depolayabilirsiniz.

Dayanıklı, şık ve kullanışlı USB bellekler, ısıya ve darbelere karşı korumalı şekilde tasarlanmanın yanı sıra veri güvenliği açısından  da ek koruma özelliklerine sahiptir. Chip yapısının bozulmaması için USB belleğinizi her kullanışınızın ardından araç çubuğundan "Donanımı güvenle kaldır" seçeneği ile aygıtın bilgisayar ile bağlantısını kesmeniz önemlidir. USB bellekler çeşitli zararlı yazılımların taşınması ve bulaştırılmasını kolaylaştıran bir  ortam sunduğundan, özellikle farklı bilgisayarlarda kullanırken virüs taraması yapmanız, güvenliğiniz için faydalı olacaktır.

Hepsiburada.com USB Bellekler kategorisinde yer alan 8 GB Bellek seçeneklerinden size uygun olanı seçerek kolayca alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

8 GB USB Bellek Fiyatları

49 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Tribe
  2. Mimobot
  3. Sandisk
  4. Kingston
  5. Syrox
  6. TK Collection
  7. Philips
  8. Batman v Superman
  9. Kingboss
  10. PQI
  11. Sony
  12. THK Design
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Kapasite A-Z
  1. 8 GB
  2. 1 TB
  3. 512 GB
  4. 256 GB
  5. 250 GB
  6. 200 GB
  7. 128 GB
  8. 64 GB
  9. 32 GB
  10. 16 GB
  11. 4 GB
  12. 2 GB
  13. 128 MB
 6. Giriş / Çıkış Portları
 7. Mobil Cihaz Uyumluluğu
 8. Şifre Koruma
 9. Satıcı A-Z
 • Kapasite 8 GB
DSACategoryId/2147483646/3013121/970/970
BAŞA DÖN