Usb/Seri/Paralel Kablolar

Usb seri paralel kablolar, bilgisayarların usb portu üzerinden; tablet, cep telefonu ve yazıcı gibi cihazlara veri transferi sağlayan ekipmanlardır. Usb – Lpt dönüşümü veya normal verilerin vga formatı ile değiştirilmesini sağlayan dönüştürücü adaptörler bulunur. Dark, Logilink ve Flaxes gibi markalara ait dönüştürücüler ve uzatma kabloları ile farklı cihazlar arasında veri aktarımı ve bağlantı kurma işlemlerini sorunsuz bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Usb - Seri - Paralel Kablo Fiyatları

Usb - seri - paralel kablo fiyatları; ürün çeşitliliğine, markaya, kabloların özelliği ve uzunluğuna göre farlılık gösterir. 1 metre gibi kısa usb kabloları daha ucuzken, çoklu kullanıma sahip kablolar veya 10-20 metre gibi uzunluğa sahip micro usb kabloları daha pahalı fiyat aralığında yer alır. Kullanım tarzınıza ve fonksiyonlarına göre en ideal kabloları kategori içinden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Ofis, internet kafe veya atölye gibi çalışma alanlarında uzatma kablolarına duyulan ihtiyaç daha fazladır. Yazıcı, tarayıcı, klavye gibi uzak bağlantılı cihazların bilgisayarınıza erişimi için uzatma kablolarından yararlanabilirsiniz. Yüksek bit veri transferi sunan bakır kablolar sayesinde, işlemlerinizi sinyal kaybı olmadan kesintisiz bir şekilde yerine getirebilmek mümkündür.

Android işletim sistemine sahip akıllı cep telefonu ve tablet gibi cihazlara bağlanabilen OTG dönüştürücü kablolar, kullanışlılığı ile işinizi kolaylaştıracaktır. Klavye, mouse ve yazıcı gibi cihazları; telefon veya tablet bilgisayarlara bağlantı kablosu ile bağlayabilirsiniz. Dokunmatik ekran üzerinde yazı yazmak çok pratik olmadığı için ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda, OTG dönüştürücü kabloları kullanarak klavyeniz ile kolaylıkla veri girişi yapabilirsiniz. OTG dönüştürücü kabloların en büyük avantajı, tak - çalıştır özelliğinin bulunmasıdır. Herhangi bir kurulum yapmanıza gerek kalmadan usb bağlantı portuna takılan donanım, Android sistemi tarafından otomatik olarak algılanır ve anında çalışmaya başlar.

Usb - Seri - Paralel Doğru Kablo Seçimi

Usb - seri - paralel kablo seçimi yaparken öncelikle kullanım ihtiyacınıza göre hangi ürünlerin işinizi daha iyi yerine getirip getiremeyeceğine karar vermelisiniz. Paralel kablolar; yazıcı, tarayıcı ve monitör gibi ünitelere bağlanan vidalı ve çoklu girişe sahip modellerdir. Bu kabloların, aynı şekilde usb portları için hazırlanan giriş uçları da vardır. Bu nedenle, kablo tercihlerinizde cihazların soket bağlantılarına, güç seviyelerine ve IEEE standartlarına dikkat edilmelidir.

Yazıcı, data, şarj ve micro usb gibi çok sayıda kablo çeşidi vardır. Telefonunuzun bataryasını doldurmak için şarj kablolarından yararlanabilir; resim ve video gibi verileri bilgisayarınıza aktarmak içinse data kablolarından faydalanabilirsiniz. Usb - mikro usb ve telefon ile uyumlu bağlantı kablolarını, doğrudan bilgisayara bağlayarak da veri aktarım ve şarj etme işlemini kolaylıkla yerine getirebilirsiniz. 12 V’luk oto çakmak bölümüne bağlanabilen şarj adaptörlerini, usb data kablolarına bağlayarak araç içinde de telefonunuzu hızlı bir şekilde şarj edebilirsiniz.

İşlevsel olmakla birlikte çok kullanışlı ve farklı tasarımlara sahip kablolar da vardır. Mavi, pembe ve sarı gibi renklere sahip kablo modelleri ilginizi çekebilir. Özellikle cep telefonu şarj kablolarını çantanızda veya yanınızda taşıyorsanız; kablolar, normal kullanıma göre çok daha hızlı bir şekilde yıpranabilir. Slim tasarıma sahip yassı kablolar ve çevresi dayanıklı kumaş ile çevrelenen modeller ise çok daha uzun ömürlü ürünlerdir.

Dönüştürücü adaptörler veya micro usb kabloları seçerken, alacağınız ürünün cihazlarınız ile tam uyumlu olmasına özen gösterilmelidir. Android cihazlar için tasarlanan kablolar iOS sistemlerde çalışmayabilir. Aynı şekilde iOS sistemli aygıtlar için üretilen kablolar da Android cihazlarda kullanılmayabilir. Bu nedenle kablo seçimi yaparken cihaz ve model uyumluluğunu kontrol etmek ileride yaşayabileceğiniz sorunların önüne geçebilmek açısından önemlidir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

USB Seri Paralel Kablolar

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 39 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?