Uyarı & Yönlendirme Ürünleri

İş Güvenliği Levhaları

İş güvenliği her sektörde her şeyden önce gelen bir durumdur. İş güvenliği yüksek oranda sağlanmadığı sürece ne yazık ki hem çalışanlar için hem de işverenler için çok zorlu ve sıkıntılı süreçler yaşanabilmektedir. Fiziksel ve ruhsal açıdan işverenlerin de çalışanların da rahat olması ve tüm prosedürleri en doğru şekilde uygulaması için iş güvenlik levhaları kullanılmak zorundadır. Bilgilendirme içerikli bu iş güvenliği uyarı levhaları kullanılmadığı takdirde istenmeyen sonuçlar doğabilir ve kazalar meydana gelebilir. Hem fiziksel açıdan kaza ve kayıpların meydana gelmemesi hem de cezai işlemlerin uygulanmaması adına sizler de saha çalışmalarında ve uyarı yapılması gereken alanların tümünde iş sağlığı güvenliği levhaları kullanımına yer vermelisiniz. Acil durumlarda, ciddi durumlarda ve insan hayatını tehlikeye sokacak ve risk içeren tüm durumlarda bu levhaların kullanılması gereklidir ve bir hayli önemlidir. 

24 Saat Kamera Sistemi Uyarı Levhası

Tüm iş alanlarında ve güvenlik alanlarında olması gereken bu alan kamera ile izlenmektedir uyarı levhası en çok temin edilen iş güvenliği levhaları arasında yer alır. Silikon ya da çift taraflı bant ile montajı yapılan bu levhalar ihtiyaç duyulan her alanda kullanılabilir. Özel baskı tekniği kullanılarak tasarlanan 24 saat kamera sistemi uyarı levhalarının kalınlığı ise yalnızca 0,35 mm’dir. 

Tehlike Kimyasal Yakıcı Malzeme Uyarı/İkaz Levhası

Tehlike içeren ve özellikle de yakıcı ve yanıcı maddelerin olduğu açık ve kapalı alanlarda tehlikeli kimyasal yakıcı malzeme uyarı ikaz levhalarının kullanımına yer verilmek zorundadır. Hem prosedüre uymak hem de gerçek anlamda bu tehlikeyi haber vermek adına uyarı levhalarının kullanımı yadsınamaz. Dekote malzeme kullanılarak tasarlanan yakıcı madde uyarı levhalarında UV dış mekan baskısına yer verilir. Baskılar renk solmasına karşı 10 yıl dayanıklı ve garantili şekilde üretilir. 

Esnek Şerit Ayırıcı

Declinatör olarak da bilinen esnek şerit ayırıcılar en çok kullanılan ikaz araçlarından birisidir. Sarı, turuncu ve opsiyonel olarak farklı renklerde tasarımlarına yer verilen esnek şerit ayırıcıların yüksekliği 750 mm’dir. Üst çapı 80 mm, alt çapı 220 mm ve ağırlığı ise yalnızca 1,2 kg’dir. TPU malzeme kullanıldığından esnek ve hafif olarak her yere kolayca taşınır. Şehir içinde, şehirlerarasında, yol ve park alanlarındaki asfaltlarda, betonlarda, kaldırımlarda, taşlı yollarda ve park alanı oluşturmada şeritleri ayırmak amacıyla esnek şerit ayırıcılara yer verilir. Bu çevreyi kullanan araçların şerit ihlali yapmasını önler ve bölgede işaretleme amacıyla da kullanılabilir. Yasaklama ürünü olarak kullanılır ve şerit sonlandırmayı gösterir. 

Acil Durum Toplanma Bölgesi Levhası

Deprem, sel ve diğer tüm afet olaylarında, yangın ya da yıkım gibi olaylarda topluluğun acilen toplanması gereken alanlar çok önceden belirlenir. Ancak herkese bu alan hakkında bilgi vermek ve alanı öğretmek zor ve zaman alan bir süreçtir. Bu nedenle herkesin alan hakkında bilgi sahibi olması ve alanı net şekilde görmesi için acil durum toplanma bölgesi levhası kullanımına yer verilir. Genellikle dikkat çekici olması maksadıyla yeşil alt zemin ve beyaz üst zemin kullanılır. Galvaniz sac malzemesinden üretilir. 

Fosforlu Acil Çıkış Yön Levhası

Okullarda, şirketlerde, hastanelerde ve aklınıza gelen tüm umumi sahalarda acil çıkış levhası yer alır. Herhangi bir afet durumunda kapılar kilitlenebileceğinden ve yıkılma gibi olasılıklar meydana gelebileceğinden en hızlı çıkış yollarına yönelinir. Böyle durumlarda yolu şaşırmamak ve acilen çıkışı bulabilmek adına acil çıkış levhalarının kullanımına yer verilir. Üstelik acil çıkış levhalarında fotolümen özellik yer almaktadır. Aydınlık ortamlarda yeşil ve beyaz görünürken karanlık ortamlarda fosforlu yeşil ve siyah şeklinde görünür. Gün boyu aydınlık ortamda depoladığı ışığı karanlıkta net bir şekilde yansıtır. 

Burada Sigara İçilmez Levhası

Kapalı alanlarda en çok kullanılan uyarı levhalarından biri de burada sigara içilmez levhasıdır. Genellikle beyaz alt zemin ve kırmızı-siyah yazı stilleri kullanılır. Üzerinde banlanmış sigara figürleri, cezai işlem ücreti ve kanunda yer alan madde bulunmaktadır. Resmi bir şekilde kullanıma uygun olan burada sigara içilmez uyarı levhasında şikayet için başvurulabilecek telefon numaraları da yer almaktadır. 

Dikkat köpek Var Levhası

Bahçesinde ya da herhangi bir alanda köpek bakan bireylerin dikkat köpek var levhası kullanması gerekmektedir. Köpeklerin yabancılara karşı hassas olduğunu ve çoğu kişinin köpeklerden korktuğunu göz önüne alarak bu levhalar kapı girişlerine asılmalıdır. Özellikle de köpeklerin tam olarak bulunduğu yere değil onlara biraz uzak mesafeye asılarak konuklar önceden bilgilendirilmelidir. Dikkat köpek var levhası fiyatı da oldukça idealdir ve bütçenizi aşmadan rahatlıkla bu levhaları temin edebilirsiniz. Üstelik tek tip değil birden fazla çeşidi olan levhalardır. Tüm dış ortam şartlarında kullanıma uygundur. Çift taraflı bantlarla yapışkan şekilde rahatlıkla kullanılabilir. Yazısı ise oldukça büyük puntoludur ve levha üzerinde köpek sembolü de bulunur. 

Açık Kapalı Kapı ve Cam Levhası

Çift yön baskılı şekilde tasarlanan açık ve kapalı kapı ve cam levhaları dış mekana uygun malzemelerden üretilir. Cam vantuz ve asma ipi ile birlikte gönderimi sağlanan açık kapalı levhaları mikron plastik PVC kaplamadır. Bu özelliği sayesinde uzun ömürlü bir kullanım avantajı sunar. 

Bay Bayan WC Levhası

Tüm umumi tuvaletlerde mutlaka kullanımına yer verilmesi gereken uyarı levhalarından biri de bay ve bayan WC tabelalarıdır. Çeşitli birçok renk ve kalınlıkta sunulan bu tabelalarda lazer kazıma yöntemine yer verilir. Rezopal dayanıklı ve uzun ömürlü olan levhalar çift taraflı yapışma özelliğine de sahiptir. Kuru ve temiz olan yüzeylere kolaylıkla yapışır. Hem iç hem dış mekanlarda kullanıma uygundur. Bayan wc levhasında etekli bir bayan resmi mevcuttur. 

Yangın Söndürücü Kullanma Talimatı Uyarı Levhası

Bir yangın esnasında yangın söndürücünün nasıl kullanıldığını bilmemek yangının kısa sürede büyümesine ve daha ciddi hasarlara yol açmasına neden olur. Böyle ciddi sonuçlarla karşı karşıya kalmamak adına mutlaka yangın söndürücünün kullanımını bilmek gerekir. Yangın sırasında derhal yangın söndürücü kullanma talimatı uyarıcı levhası kontrol edilerek ve tüpler kullanılarak yangının büyümesi engellenir. Silikon ya da çift taraflı bant ile kolaylıkla montajı gerçekleştirilen bu uyarı levhasının kalınlığı 0,35 mm’dir. Serigrafi baskı tekniği kullanılarak tasarlanan yangın söndürücü kullanma talimatı uyarı levhasında 8 maddelik aşamalar yer alır. 

Personel Harici Girilmez Levhası

Çalışma alanlarında, şirketlerde ya da umumi alanlarda personel harici kişilerin girmesi yasak olan birçok oda ve alan olabilir. Bu durumda herkese tek tek bu durumu açıklamak yerine kapıya ya da kapı girişinde sağ veya sol tarafa personel harici girilmez levhası yapıştırılması gerekir. Bu sayede hem insanlara tek tek bu durumu açıklamak zorunda kalmaz hem de bu bölgenin yalnızca personele ait olduğunu tek bir levha ile anlatmış olursunuz. 

Kaygan Zemin Levhası

Bazı çalışma sahalarında meydana gelen kaygan zemin durumları ya da hava koşulları ve tadilat durumlarında oluşan kayganlık araçların kaymasına ve kazalara neden olabilir. Bu tür olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak adına mutlaka kaygan zemin levhası kullanılması gerekir. Kaygan zemine bir tık uzak mesafede bu levhanın yerini alması gerekir. Şayet kaygan zemine çok yakın bölgeye konulursa bu durumda araçlar son ana dek levhayı görmeyebilir. Ya da yaya kullanımına ait olan kısımlarda yayalar da son dakikaya dek levhayı görmekte zorluk çekebilirler. Olabildiğince büyük bir tasarıma sahip olan kaygan zemin levhaları bu sayede oluşabilecek kaza riskini en aza indirir. 

Garaj Önüne Park Etmek Yasaktır Levhası

Araçların park etme olanağı bulamadığında farklı alanlara park edilmesi doğal bir hak gibi görünür. Ancak bazı giriş bölgelerinde ve özellikle de başkalarının garajlarının önüne park yapılması resmi olarak yasaktır. Buna istinaden garaj kapılarında mutlaka yönlendirme yazısı metal gold özellikte ya da beyaz kırmızı özellikte levha yerini almalıdır. Böylece levhayı gören hiçbir sürücü garaj önüne park yapamaz. Pvc malzeme kullanılarak tasarlanan garaj önü park yasaktır levhası iş güvenliği kurallarına da tamamen uygundur. 

İlk Yardım Dolabı Uyarı İkaz Levhası

Zemin rengi yeşil, yazıları beyaz ve ters ayı kırmızı olan ilk yardım dolabı ikaz levhası silikon ya da çift taraflı bant kullanarak montaja uygundur. PVC kaplama sayesinde uzun ömürlü bir kullanım avantajı sunar. 

Çekiniz İtiniz Yazısı

Reklam uyarı yönlendirme dubası ya da ince levha şeklinde basılan çekiniz itiniz yazıları açıklayıcı levhalardır. Yazıları genellikle metal ya da gold şeklinde tasarlanır. Arkası çift taraflı yapışkanlı bant kullanımına uygundur. Kağıt ya da sticker değildir. Bu nedenle gerçek metal ürün olarak kabul edilir ve uzun yıllar boyunca sorun meydana gelmeden kullanılmaya devam eder. 

Dikkat Elektrik Tehlikesi Uyarı İkaz Levhası

Yüksek voltajlı elektrik bulunan ve elektrik çarpma tehlikesi olan alanlarda “dikkat elektrik tehlikesi” uyarı ikaz levhası yer alır. Bu levha sayesinde insanlar sahada ya da direklerde elektriğin yüksek voltajlı olduğunu net bir şekilde anlayabilir ve yaklaşmazlar. 

Yerlere Sigara ve Çöp Atmayın Levhası

Yerlere sigara ve çöp atmayın levhası resmi gazetede yayımlanan güvenlik ve sağlık işaretleri yönetmeliğine göre hazırlanmıştır. Tamamen dijital baskı tekniği kullanılarak elde edilen yerlere sigara ve çöp atmayın levhası kaliteli, estetik ve kullanım kolaylığı sunan levhalar arasında yer alır. Her türlü özen gösterilerek tasarlanan bu levhalar iç ve dış mekanlarda kullanıma uygundur. 

İş Güvenliği Levhaları Fiyatları

İş güvenlik levha fiyatları oldukça idealdir. Bütçenizi aşmadan ister iç mekanlar için ister dış mekanlar için kullanıma uygun olan iş güvenliği ve sağlık levhalarını temin edebilirsiniz. İş güvenliği levha fiyatı sizleri zorlamaz. İdeal seviyelerde belirlenen bu fiyatlar levhaların boyutlarına ve kalınlığına göre de değişebilir. 

İş Güvenliği Levhaları Ne İşe Yarar?

İş güvenliği levhaları uyarı ve ikaz amacıyla kullanılır. Kişileri hızlıca bilgilendirmek maksadıyla kullanımlarına yer verilir. Renkli ve tezat özellik taşıyan bu iş güvenliği levhaları dikkat çekicidir ve bilgilendirmeleri net şekilde yapar. 

İş Güvenliği Levhaları Nerelerde Kullanılır?

Kaygan zemin olan alanlarda, köpek bulunan alanlarda, kamerayla izlenen güvenlik sahalarında, yönlendirme yapılan alanlarda, acil çıkışı belirtmek amacıyla ve özellikle de inşaat gibi, park alanı gibi sahalarda iş güvenliği levhaları çeşitli renklerde kullanılmaktadır. 

İş Güvenliği Levhaları Neden Kullanılır? 

İş güvenliği levhaları kişileri bilgilendirmek amacıyla kullanılır. Hem vakit kaybı yaşamamak hem de insanları tek tek uzun süre bilgilendirmemek adına iş güvenliği levhalarının kullanımına yer verilir. Bu sayede levhaların bulunduğu alanlarda insanlar çok daha hızlı ve güvenli bir şekilde bilgi sahibi olabilirler. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

İş Güvenliği Levhaları

10.000+ ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 46 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?