Veg&Bones
Veg&Bones İlikli Kemik Suyu 500 ml - 2'li

Veg&Bones İlikli Kemik Suyu 500 ml - 2'li

Veg&Bones
miktar
%
 • iline bugün teslimat seçeneği
 • (Kargo Bedava)
 • (Kargo Bedava)
 • iline bugün teslimat seçeneği
orjinal ürün 24 Şubat 2019, Pazar
tavsiye ederimm çok iyi oğlumm 2 yaşında boy uzattığı için aldım .. çok faydalı ürün devamını göster devamını gizle
yağmur özyücel (25) GÜNGÖREN - İstanbul Tüm Yorumlar (6)
DSACategoryId/2147483619/28001469/80365057/60006170

Veg&Bones İlikli Kemik Suyu 500 ml - 2'liVideo Platform


 • %100 Doğal İlikli Kemik Suyu

 • Sağlığın Pratik Formülü

 • Kısık ateşte 24 saat pişirdik, taze sebze ve baharatlarla lezzetlendirdik.

 • Hiçbir katkı maddesi eklemeden, tüm doğallığı ve iyiliğiyle sizlere sunuyoruz.  İlikli Kemik Suyu Nedir?

 • Saray mutfağından günümüz modern şeflerinin mutfaklarına uzanan, tüm dünyada şifa ve lezzet kaynağı olarak tanımlanan ilikli kemik suyu dünyada “bone broth, stock, brühe, brodo, altın sıvı, superfood” gibi isimlerle anılan çok değerli bir besin kaynağıdır. Kemik suyu eskiden her evde kaynayan, çorbaya, pilava, kebaplara, her türlü sebze ve et yemeklerine eklenen bir şifa ve lezzet kaynağıyken, son zamanlarda modern ve hızlı hayatın döngüsü içerisinde, hazır gıdaların da hayatımıza girmesiyle evlerde yapımı azalan lezzetlerden biri olmuştur. Değişik sebze ve baharatlarla tatlandırılarak içilebilen ya da yemeklere ve soslara eklenerek tüketilebilen doğal bir şifa ve lezzet kaynağıdır.  Kemik İliği

 • Büyük kemiklerin içinde, merkezde yer alan dokudur. Yaşamsal değere sahip alyuvar, akyuvar, trombosit ve kök hücrelerinin periyodik olarak yaşam boyu üretildiği yerdir. Kırmızı ve sarı ilik olarak 2 çeşidi bulunur. Doğumda tüm kemik ilikleri kırmızıdır, zamanla yağ hücresi bakımından zengin sarı ilik oranı artar.

  Veg&Bones İlikli Kemik Suyu, 2 yaş altı genç ve sağlıklı danaların kırmızı kemik iliğinden üretilmiştir.

  Kemik Suyunun Yararları

 • Kemik suyu kemik ve iliğin yapısı gereği insan vücudunda kolayca çözülüp kullanılabilen doğal bir protein, aminoasit, mineral, vitamin, yağ ve enerji kaynağıdır.

  Kemik, ilik, taze sebze ve baharatlardan oluşan bu Altın sıvı vücudumuz için hayati öneme sahip protein, kolajen, hyaluronik asit, jelatin, kondroitin, yağ, glisin, prolin, alginin, fosfor, kükürt, magnezyum, demir, kalsiyum, selenyum, c vitamini, glisin, glukozamin, niasin, tiamin, sodyum, potasyum, çinko, manganez ve benzeri birçok element, aminoasit ve vitaminleri içerir.

  Kemik suyu asla bir ilaç değildir. Yüzlerce binlerce yıldır diyetimiz içerisinde olan bir besin olduğundan vücut tarafından kolayca tolere edilir düşük kalorilidir ve doğru pişirilme tekniği ile faydalarından maksimum şekilde faydalanılabilir.

  Doğurganlığı Artırır

 • Kemikte bulunan Osteokalsin hormonu kadınlarda üreme sisteminin düzenlenmesinde, aynı şekilde erkeklerde de testesteron hormonu üretimine doğrudan katkısı vardır. Kemik suyunda doğal olarak bulunan kalsiyum ve magnezyum rahim içi kaslarının düzgün çalışmasına yardımcı olur. Kolajen ve jelatin de vücuttaki östrojen dengesinin sağlanmasına destek olur. Kadın sağlığı açısından ostrojen hormonunda oluşabilecek dengesizliklerde yumurtalıklar düzgün çalışamaz, kanser hücreleri uyarılır, armut tipi şişmanlık görülür ve selülitlerde artışa neden olur.

  Hamilelikte bulantılara etkili çözüm

 • Bu dönemde kusma ve baş dönmesinden kaynaklı iştahsızlıktan dolayı vücuda yeterli protein ve mineral alımı yapılamayabilir. İlikli Kemik Suyu yüzyıllardan beri diyetimiz içerisinde olan doğal bir ürün olduğundan kolay sindirilen protein, aminoasit ve mineral içeriği sayesinde hamilelik süreci boyunca size ve bebeğinize doğal bir destek sağlar.

  Hamilelik ve emzirme döneminde kemik yoğunluğunu korumanıza yardımcı olur

 • Kalsiyum, Magnezyum ve fosfor bakımından çok zengin olan ilikli kemik suyu bebeğinizin güçlü ve sağlıklı kemik gelişimi için çok değerlidir. Bu dönemlerde yeteri kadar kalsiyum alamazsanız, bebeğinizin ihtiyacı olan kalsiyum sizin kemiklerinizden alınacaktır. Bu da ileride osteoporoz (kemik erimesi) riskini artırır.

  Bebeğinizin sağlıklı organ gelişimini destekler

 • Kemik suyunda bulunan protein ve mineraller; sinir sistemi, endokrin sistemi ve beyin fonksiyonlarını desteklediği için bebeğinizin sağlıklı organ gelişimi için de hayati öneme sahiptir.

  Vücudunuza doğal detoks etkisi

 • Karaciğerimiz detoks görevini, vücudumuzun en güçlü ve en önemli antioksidanı olan Glutatyon maddesi sayesinde gerçekleştirir. Glutatyonu meydana getiren Glutamat, Sistein, Glisin ve Prolin proteinleri ise yoğun miktarda ilikli kemik suyunda bulunur. Glutatyon aynı zamanda enerji kullanımı, detoksifikasyon, Alzheimer, Parkinson, otoimmün hastalıklar, artrit, kanser ve yaşlanma ile ilişkili hastalıkların önlenmesinde de önemli bir faktördür.

  Sağlıklı beslenme ile zayıflama yöntemi

 • Yağ oranı ve kalorisi düşük olmakla birlikte içeriğindeki lif, kolajen ve jelatin sayesinde tokluk hissini arttırır ve kilo vermenize yardımcı olur. İçerisindeki protein ve mineraller ile günlük besin ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olur

  Selülitlerin azalmasına yardımcı olur

 • Kolajen içeriği sayesinde selülit tedavisine yardımcı olur. Kemik suyunda bulunan değerli birçok aminoasit ve proteinler cilt sağlığını destekler.

  Genç bir çilt, sağlıklı ve parlak saçlar, güçlü ve hızlı uzayan tırnaklar

 • Güzellik ürünlerinin içerisinde kullanılan kolajen ve jelatin kemik suyunda doğal olarak bulunur. Düzenli tüketildiğinde daha genç ve sağlıklı görünmenizi sağlar, doğal cilt bakımı etkisi yaratır, saç ve tırnaklarınızın daha güçlü ve hızlı uzamasına yardımcı olur.

  Daha iyi uylu, daha dinç ve zinde hayat demek...

 • Rahatlatıcı ve yatıştırıcı etkisi olan glisin daha kaliteli bir uykuya ve daha dinç hissetmeye yardımcı olur.

  Bağışıklık sistemini güçlendirir

 • Vücudumuzun bağışıklık sistemi içerisinde önemli bir rol oynayan akyuvarların büyük bir bölümü kemik iliğinden üretilir. İlikli Kemik Suyu protein, vitamin, mineral, glisin, arginin, prolin gibi maddeler bakımından zengin olduğundan vücut direncini arttırarak soğuk algınlığı ve virüslerin oluşturduğu enfeksiyonlarla mücadelede doğal bir destek sağlar. Arginin’in özellikle iltihabi durumların tedavisinde yararlı olduğu keşfedilmiştir.

  Sindirim rahatsızlıklarının iyileşmesini destekler

 • İlikli kemik suyu doğal yapısı gereği sindirimi en kolay besinlerden biridir. Kolajen, jelatin, prolin, glutamin, arginin içeriği sayesinde sindirimi düzenler, sindirim yolu yaralarının ve hastalıklarının iyileşmesini sağlar, sindirim sıvıları gibi sıvıları çeker ve korur, bağırsak astarı oluşumunu destekler.

  Beyin ve sinir sistemi sağlığı için büyük önem taşır

 • İçeriğinde yüksek oranda bulunan protein ve çözünmüş mineraller, hücreler arası elektrik sinyali alışverişi için gereklidir. Özellikle beyin ve omuriliğimizde bulunan sinir hücreleri, bu sinyallerin hızlı iletilebilmesi için bir yağ tabakası ile kaplanmıştır. Kemik iliği içerisinde bulunan yağ bu elektrik sinyallerinin iletimi ve sinir hücresi yapımı için hayati önem taşır.

  Çocuklarda sağlıklı kemik ve diş gelişimini destekler

 • İçeriğindeki kalsiyum, magnezyum, fosfor gibi birçok temel mineral çocukların kemik ve diş gelişimine ve bağışıklık sistemlerini desteklemeye yardımcı olur. Kemiğin ana maddesini oluşturan bu mineraller, çocuklarda yeni kemik hücresi yapımı için gereklidir ve iskelet sistemlerinin güçlü ve sağlıklı bir şekilde gelişmesini sağlar.

  Alerjik çocuklar için yardımcı bir tedavi seçeneğidir

 • Sindirim ve bağışıklık sistemi üzerindeki olumlu etkileri nedeniyle bebek ve çocuklarda sık görülen alerjik hastalıkların giderilmesi ya da semptomlarının en aza indirilmesine yardımcı olur.  Vücusun temel yapıtaşları için gerekli protein ve yağ kaynağıdır

 • Vücudumuzun neredeyse tamamının yapıtaşı olan protein, mineral ve aminoasitlerin birçok farklı türevini içerdiğinden çocukların sağlıklı iç organ, kas ve iskelet sistemi gelişimlerine destek olur.

  Sporcu sağlığını destekler

 • İlikli Kemik Suyunda doğal olarak bulunan protein, kolajen, jelatin, amino grup asitler ve mineraller sporcu sağlığı ve beslenmesi için son derece önemlidir. Doğal ve besleyici bu besin öğeleri sporcularda kas, iskelet ve kemik gelişimini destekler, yaşamsal değere sahip maddeleri sağlar ve enerji verir. • Sporcularda sık olarak görülebilen kırık, çıkık çatlak, doku harabiyeti ,kas zedelenmesi, kas yırtılması gibi durumların iyileşmesinde hızlandırıcı etki yapar ve anatomik yapıda görülebilecek olumsuz durum ve sakatlıkların engellenmesinde doğal bir destek sağlar.

  Kemik hastalıkları ile mücadele oldukça etkilidir

 • İçeriğinde bulunan kondroitin sülfat, glukozamin, jelatin, kolajen, hyaluronik asit, kalsiyum gibi maddeler ile yaşlılıktan dolayı yıpranan, harabiyete uğrayan kıkırdak, kemik, eklem ve dokularının onarılmasına, yapısının güçlenmesine ve oluşabilecek ağrılı ve iltihabi durumların düzelmesine yardımcı olur.

 • Diz içi eklem sıvılarının artmasına, diz ağrısı veya eklem ağrısı şikâyetlerin azalmasına yardımcı olur.

 • Düzenli tüketildiğinde yaşlanma etkilerini azaltmaya, kemik yoğunluğu azalması ve bunlara bağlı etkilerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur, bağışıklık sistemini güçlendirir, yaşam kalitesini yükseltir.

 • Kemik erimesi, osteoporoz ve kas hastalıklarında destekleyici olarak kullanılır.
Garanti Süresi (Ay) 12
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000A3QXV
 • İE
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Üç Yıldız

  Yoruma gerek yok mal meydanda

  SİLİVRİ - İstanbul

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • ÖH
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Dört Yıldız

  Gayet iyi bir ürün tavsiye edebilir

  BEYOĞLU - İstanbul

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • BF
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Beş Yıldız

  Kargo cok çabuk geldi ve paketleme mükemmeldi. Tesekkürler.

  ÇANKAYA - Ankara

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • RY
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Harika

  Bonitagıda'dan 3. siparişim. Her seferinde orijinal Veg&Bones kutusunda, mükemmel paketli bir şekilde gönderiyor. Ürünlerin STT'leri çok uzun, paketleme çok iyi, sipariş verirken kargo tarihi 4 gün sonra görünüyordu, hemen aynı gün kargoladılar ve ertesi gün teslim edildi. Ayrıca ürün spor yapanlar için çok iyi, kemik gelişimine ve desteklenmesine çok faydalı. Teşekkürler.

  ŞİŞLİ - İstanbul

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • SB
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  çok memnun kaldım

  DY gıda teşekkürler çok sağlam bir paketlemeydi açamadık hatta sağolun gösterdiğiniz özen için severek kullandığımız ürün bebeğimin çorbalarına güvenle kullanıyorum

  TEPEBAŞI - Eskişehir

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  orjinal ürün

  tavsiye ederimm çok iyi oğlumm 2 yaşında boy uzattığı için aldım .. çok faydalı ürün

  GÜNGÖREN - İstanbul

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (1)

 • Tüm yorumları gör (6)
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
BAŞA DÖN