Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Vermisafa
Vermisafa Organik Katı Solucan Gübresi 20KG

Vermisafa Organik Katı Solucan Gübresi 20KG

Vermisafa
106,06 TL
( / adet)
%
Loading interface...
DSACategoryId/60002705/2147483601/460347/34001279
Vermisafa Organik Katı Solucan Gübresi 20KG

VERMİSAFA ORGANİK KATI SOLUCAN GÜBRESİ NEDEN SOLUCAN GÜBRESİ KULLANMALIYIZ? Organik bir materyal olan solucan gübresi, toprak özelliklerini iyileştirici etkisinin yanında bitkilere besin maddeleri sağladığından, doğanın dengesini bozmadan, çevre, bitki, hayvan ve insan sağlığının korunmasını sağlayarak, organik yetiştiricilik yapılan bütün alanlarda uygulanabilmektedir. Solucanlar; sindirim sistemlerinde ürettikleri antibiyotik özellikli maddeleri, aminoasitleri ve vitaminleri dışkılarına karıştırıp, oluşan gübrenin biyolojik özelliklerini iyileştirirler. Ayrıca bileşimlerinde hümik ve fülvik asit gibi bitkilerin beslenmesi için önemli olan büyüme düzenleyici maddeler de bulunmaktadır. Pek çok bitki için yararlı bir materyal olan solucan gübresi, aynı zamanda çok değerli bir toprak düzenleyicidir. SOLUCAN GÜBRESİ FAYDALARI:

* Hasatta 7-15 gün arası erkencilik sağlayarak zamandan kazandırır.

* Sebze ve meyvelerde gerçek renk, aroma, nefaset ve lezzete sahip ürün yetiştirilmesini sağlar.

* Asitli kumlu toprakların parçacıklarını birbirlerine bağladığı gibi ağır killi topraklarda parça bağlılığını gevşeterek gözenekli yapıyı artırır.

*%100 organiktir. %100 ekolojik ve non-toksiktir. Bu gübre ile yetiştirilmiş bitkilerde nitrat kalıntısı bulunmaz. Kokusuzdur.

*Yeraltı ve yüzey su kaynaklarını, atmosferi ve toprağı kirletmez.

* Kimyasallarla kirlenmiş, kuvvetini ve canlılığını yitirmiş, yorulmuş toprakları ıslah eder. Zararlı maddeler ve patojenlerden hasar gören hücreleri hızla kurtarır ve geri kazandırır.

* Toprağın su tutma kapasitesini artırır, stresi minimuma indirir ve sulamada %40 tasarruf sağlar.

* İçerdiği organik madde yoğunluğu bitki besin elementlerinin yıkanmasını önlediği için gübrelemeden tasarruf sağlar. İçerdiği elementler yavaş çözündüğünden bitkiye uzun süreli beslenme imkanı tanır.

* Toprağın pH'ını düzenleyerek bitki tarafından kullanılamayan çinko, fosfor, potasyum, demir vb. bitki elementlerini toprakta çözünür hale getirerek bitki tarafından alımını kolaylaştırır.

* Solucanların kendilerini korumak için salgıladıkları ve gübreye geçirdikleri sölom sıvısı sayesinde kök hastalıklarına ve don olayına karşı bitki ve bitki köklerinde direnç oluşturur.

* Tohumların çimlenmesini destekleyerek kök gelişimini hızlandırır, saçaklanmayı ve bitkinin gücünü artırır.

* Toprağın organik madde miktarını artırır, sağlıklı ürün oluşumunu destekleyerek verim artışı sağlar.

KULLANIM ALANI, ŞEKLİ, ZAMANI VE MİKTARI:

-Tüm Sera ve Açık Alan Sebzelerde: Ekim veya dikimden on beş gün önce 100-120 kg/da toprakla karıştırılarak uygulanmalıdır.

-Kesme Çiçekçilik ve Çilekte : Ekim veya dikimden on beş gün önce 100-120 kg/da toprakla karıştırılarak uygulanmalıdır.

-Tüm Yumrulu Bitkilerde: Ekim veya dikimden bir ay önce100-125 kg/da toprakla karıştırılarak uygulanmalıdır.

-Tüm Meyve Ağaçlarında: Erken ilkbaharda ve sonbaharda iki kez ağacın yaşına göre 3-10 kg/ağaç taç izdüşümüne gelecek şekilde toprakla karıştırılarak uygulanmalı ve ardından sulama yapılmalı.

-Bağlarda: Erken ilkbaharda ve sonbaharda iki kez omcanın yaşına göre 1-4 kg/omca taç izdüşümüne gelecek şekilde toprakla karıştırılarak uygulanmalı ve ardından sulama yapılmalı.

-Tüm Tahıllar ve Endüstri Bitkilerinde: Ekim veya dikimden bir ay önce 80-10 kg/da toprakla karıştırılarak uygulanmalıdır.

-Yeşil alanlarında: Toprak hazırlığında ekimden önce m2 ye 250-500 gr düşecek şekilde solucan gübresi ile tohumu birlikte karıştırılarak homojen olarak toprağa serpilir ve üzeri toprak ile örtülerek sulama yapılır. Çimlenmenin sağlıksız ve zayıf olduğu dönemlerde ikinci uygulama yapılır.

-Tüm Yem Bitkilerinde: Ekimden bir ay önce 80-100 kg/da toprakla karıştırılarak uygulanmalıdır. Üçüncü biçimden sonra ikinci uygulama yapılmalıdır.

Garanti Süresi (Ay) 36
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV0000166903
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat

Popüler aramalar

Başa dön