Allık, hem yanaklarınızdaki doğal rengi ortaya çıkarıp canlılık veren, hem de elmacık kemiklerinizi belirginleştirerek yüzünüzü daha zarif ve masum gösteren makyaj malzemesidir. Özellikle Türk kadınlarının sarı benizli olmasından dolayı makyaj yapmadıkları zaman yüzleri soluk ve cansız görünür. Bu durumun önüne geçmek için kullanılan allık, cilde bir anca canlı ve aydınlık bir hava katar. Siz de zaman zaman yüzünüzün yorgun ve solgun görünmesinden şikayetçiyseniz, allıklar en sevdiğiniz makyaj malzemeleri olabilir. Hiç makyaj yapmasanız dahi, yanaklarınıza uygulayacağınız hafif allık darbeleri ile kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz.

Yanak Makyajı Ürünleri

Değişen moda akımları ve gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde artık sadece klasik formda toz allıklar yok. Kullanıcıların tercih ve beklentilerine göre çok çeşitli formlarda allık bulabilmek mümkün. Bronzlaştırıcı ve kontür ürünlerini de allık çeşitlerinden sayarsak, tüm bu makyaj malzemeleri ile yüzünüze bambaşka bir boyut kazandırabilirsiniz. Siz de piyasadaki yanak makyaj ürünlerinden istediğiniz verimi ve sonucu almak istiyor fakat hangi ürünü kullanmanız gerektiğini bilmiyorsanız farklı yapı ve işlevi olan malzemeleri keşfe çıkmanın tam zamanı.

Toz allıklar, yapıları pudraya benzeyen, cilde mat bir görünüm veren allık çeşididir. Toz allıkları uygulamadan önce cildinizin yeterince nemli olduğundan emin olmalısınız. Nemlendirilmemiş bir cilt üzerine uygulanan toz allık, yüzünüzde hiç de istemediğiniz bir kuruluk, pütür pütür bir sonuç verir. Kalıcılıkları ise aralarında değişkenlik gösterir. Orta büyüklükte olan herhangi bir allık fırçanızı toz allığınıza uygulayıp fırçanızdaki fazla ürünü hafifçe silkeledikten sonra cildinize uygulayın. Yüzünüzde yapay derecede fazla bir renk oluşmasını engelleyen bu adımı atlamamanızda fayda var çünkü bazı allıkların pigmentasyonu oldukça fazla.

Likit allıklar, isminden de anlayabileceğiniz gibi sıvı yapıdadır ve tıpkı oje gibi bir şişenin içinde fırçası ile birlikte satılır. Toz allıklara kıyasla oldukça kalıcı olan bu yanak mürekkeplerini kuru cildinizde rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bu tip ürünleri sürerken dikkatli olmanız gereken en önemli nokta, hızlı olmaktır. Cilde sürüldüğü andan itibaren yaklaşık 30 saniye sonra tamamen sabitlenen likit allıklar, homojen şekilde yanağa dağıtılmasını zorlaştırabilmektedir. Likit allıkları parmaklarınızla ya da fiber tüylü bir fırça ile uygulayabilirsiniz.

Krem allıklar, ciltte en doğal duran allık çeşitlerinden biridir. Yağlı cilde sahip kullanıcılar kullanmadan önce bir kere daha düşünmelidir, çünkü içerisindeki nemlendirici maddeler ciltlerini daha yağlı gösterebilir. Kuru ciltler için biçilmiş kaftan olan bu yanak ürünlerini elinizle veya bir fırça ile uygulayabilirsiniz.

Yanak Makyajı Nasıl Yapılır?

Yanak makyajı ürün çeşitlerini inceledikten sonra bu ürünlerin nasıl uygulanacağı konusundaki tereddütleri açıklığa kavuşturmakta fayda var. Eğer yuvarlak bir yüze sahipseniz, gülümsediğinizde oluşan tepeciğe allık uygulamak yerine, yanaklarınızın biraz gerisine V şeklinde sürün. Bu, yüzünüzü daha ince gösterecektir. Oval bir yüzünüz varsa şanslısınız; bu en ideal yüz tipidir. Bu sebeple oval yüzünüzü vurgulamak en güzel yöntem olacaktır. Gülümseyin ve yüzünüzdeki en yüksek noktaya allığınızı uygulayın. Kare şeklinde bir yüze sahipseniz köşeli hatlarınızı biraz daha yumuşatmak için elmacık kemiklerinizin başladığı yere allığınızı sürün ve şakaklarınıza doğru dağıtın. Dikdörtgen bir yüz tipine sahip olan kullanıcılar, allıklarını geniş bir alana yaymamalı, elmacık kemiklerine sürmeleri yeterli olacaktır. Üçgen bir yüz tipiniz var ise, geniş alnınızı daraltmak için allığınızı elmacık kemiklerinizden şakaklara, şakaklardan alnınızın köşelerine doğru uygulamalısınız.

Yanak makyajında homojenlik ve bütünlük çok önemlidir. Bunu sağlamak için fırçanızda kalan allık ürününü çene, alın kenarları ve burnunuzun ucuna da dokundurabilirsiniz.

Yanak Makyajı Ürünleri

603 ürün var
Alt Kategoriler
 1. Markalar A-Z
  1. Loreal Paris
  2. Max Factor
  3. Maybelline
  4. Golden Rose
  5. Flormar
  6. Rimmel London
  7. Clinique
  8. Estee Lauder
  9. Lancome
  10. Note
  11. Pastel
  12. Jane Iredale
  13. Avon
  14. MISSHA
  15. YOUNGBLOOD
  16. Deborah
  17. Cecile
  18. Beyu
  19. Elite
  20. Physicians Formula
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001547/2147483603/341425/32010966
BAŞA DÖN