En Ucuz ve Kaliteli Yatak Odası Ürünleri

Şüphesiz ki her evin en özel alanı olan yatak odaları, hem rahat bir uyku uyumak hem de yoğun geçen bir günün tüm stresini atmak için kullanılan dinlenme alanlarıdır. Bu nedenle yatak odası ürünleri, tercih edilirken bu unsurlar göz önünde bulundurularak doğru seçimler yapılmalıdır. Bir yatak odası için gereksinim duyulan başlıca ürünler arasında yatak, baza, başlık, alez, pike takımı, yastıklar, nevresim takımı ve yorgan yer alır. Bu ürünlerin model, desen ve boyut seçimleri kişilerin zevklerine göre kendi içinde farklılık gösterir.

Kişiye ve kullanıma göre farklı boyutlarda tercih edilen yataklar, yatak odalarının başlıca ürünleridir. Yatağın rahat olması, kişinin gece boyunca deliksiz bir şekilde uyuması ve sabah uyandığında dinç ve enerjik olmasının en büyük etkenidir. Bu nedenle yatak tercihi yaparken pek çok detaya dikkat edilmesi gerekir. Yatağınızı kullanırken vücuda uyum sağlaması için ortopedik ürünler tercih edilebilirken, rahatına düşkün ve geniş alana sahip olanlar için boyut olarak büyük ürünler cazip bir seçenek olarak öne çıkar. Özellikle çocuk ve genç odaları için ise daha çok tek kişilik yatak ve bazalar tercih edilir. Yatağın dokusunun sert ya da yumuşak olması ise tamamen kişinin zevkleri ve rahat etme standartları ile ilgilidir. Bu yüzden çocuğunuza yatak almadan ve nevresim takımı seçmeden önce onun da fikrini almanız önemlidir. Kendi beğendiği yatak odası takımı, odasını daha çok sevmesine yardımcı olacaktır.

Yatak odasında sadelikten ve doğallıktan yana olan kişiler için tasarlanan soft renkli nevresim ve pike takımları, daha rahat dinleme olanağı sunar. Gerginliği azaltan ve rahatlamayı sağlayan soft renkler, yatak odasının daha ferah ve şık görünmesine de büyük ölçüde yardımcı olur. Nevresim takımları, yatak odalarının en çok kullanılan ürünleri arasında olduğundan kullanım sıklığı göz önünde bulundurularak hem model hem de kumaş konusunda doğru seçimler yapılmalıdır. Uyku esnasında insan teni ile her an temas halinde olan nevresimlerin kaliteli kumaştan seçilmesine de özen gösterilmesinde fayda görülür. Pek çok farklı kumaş türünden tasarlanan bu ürünler genellikle %100 pamuk olarak üretilir. Nevresim takımları, ihtiyaca göre çift ya da tek kişilik olarak farklı boyutlarda tercih edilir.

Yatak odasında sıklıkla kullanılan ürünlerden bir diğeri ise yastıktır. Yastıklar, baş kısmının tüm gece boyunca rahatlamasını sağlayan olmazsa olmaz unsurlardır. Yatak odasının her parçasının özenle seçilmesi gerektiği gibi yastıkların da seçiminde özenli davranılması gerekir. Özellikle boyun kısmında rahatsızlığı olan kişiler için ortopedik yastıklar kullanılmasında fayda görülür. Bunun yanı sıra belinde sorun yaşayan kişiler için tasarlanan ortopedik bel yastıkları, omuriliğin düz bir şekilde durmasını sağlayarak oturma eylemi sırasında beldeki ağrının yok olmasına yardımcı olur. Kireçlenme ve bel fıtığı hastalıklarının tedavisinde alternatif olarak önerilen bu ürün, elastik bir yapıya sahip olması sayesinde rahat ve düz bir şekilde oturmanıza destek sağlar.

Yatak odalarında sıklıkla kullanılan alez, bir diğer ismi ile yatak koruyucu olarak adlandırılan ürünler, günümüzde tüm kadınların yataklarında kullandıkları bir parçadır. Yatağı koruma vazifesini üstlenen alezler, çarşafsız olan yatağın üzerine serilir ve yatağın kirlenmesini engeller. Pamuklu bir yapıya sahip olan kapitone alezleri sıvı geçirmez ve terleme hissini en aza indirir. Bebek yatakları için de kullanıma uygun alezler, farklı boyutlu olmaları sayesinde tek ve çift kişilik yataklar için kolaylıkla kullanılabilir. Temizlemesi oldukça pratik olan alezler, tercih edildiği takdirde yatağın ömrünü uzatmaya ve temiz kalmasına yardımcı olur.

Yatak Odası Ürünleri

7.074 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Taç
  2. Merinos
  3. Hepsiburada Home
  4. Yataş Selena
  5. Dinarsu
  6. Pierre Cardin
  7. Linens
  8. Özdilek
  9. Cemil İpekçi
  10. Karaca Home
  11. Madame Coco
  12. LC Waikiki
  13. Eponj Home
  14. Alla Turca
  15. Aksu
  16. Clasy
  17. Cotton Box
  18. Betireshome
  19. Çeyizci
  20. Dantela Vita
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Ebatlar A-Z
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002028/2147483618/9010109
BAŞA DÖN