Konforlu ve sağlıklı bir uyku, güne dinç başlamayı sağlar. Dinlenmiş bir hisle uykudan kalkmanız için karanlık ya da loş bir ortamda en az sekiz saat uyumanız tavsiye edilir. Bunlar uyku sağlığı için önemli unsurlardır fakat sağlıklı bir uyku sadece bunlarla elde edilmez. Uykularınızın derin ve rahat bir şekilde geçmesini istiyorsanız, yatak tercihinize önem vermeniz gerekir. Uyku alışkanlıkları kişiden kişiye değişir. Üstelik çoğu kişinin farklı bir fiziksel yapıya sahip olması, kişinin aradığı konforlu yatak çeşidinde de farklılıklar gösterebilir. Bambu yatak, bel ve omuz sağlığını olumlu etkileyen yapısıyla yediden yetmişe birçok kullanıcının vücut yapısına uyum sağlar. Bilinenin aksine sert döşek kullanımı omurga yapısına iyi gelmez. Uykularınız sürekli olarak bölünür ve uzun süre durduğunuz bir pozisyon ağrılı bir şekilde kalkmanıza sebep olur. Oysa ki, bambunun yer aldığı yatak modelleri, bedeninizin ve gecelerinizin rahatlığa kavuşturur. Yumuşak ve lifli yapısına sağlam çelikler, esnek ve yaylı sistemler ekler. İleri teknoloji işlemlerle oluşturulan bambu ve örme kumaş birleşmesi ile elde edilen konforlu doku ile sağlıklı bir yatak ortaya çıkarır. Sağlıklı yapısı ve bambuyla pamuğun rahatlığı bebek, çocuk, genç, yetişkin ve yaşlı kişiler için farklı ölçülerde tasarım sunar. Bamboo yatak çift kişilik ve tek kişilik ölçüleri bulunur fakat standart değillerdir. Birkaç farklı ölçüsüyle istediğiniz odaya ve bazaya sığdırabilirsiniz. Var olan bazanıza göre yatak alabileceğiniz gibi, yeni bir yatak odası bazaları alarak uykunuza dair olan her eşyayı yenileyebilirsiniz. Almak istediğiniz yatağın ölçülerine uygun bazayı da kolaylıkla bulabilirsiniz. Çeyiz listesinde ya da eşya değişikliğinde gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Bütün özellikleriyle kullanıcıların büyük beğenisini toplar. Günün en az sekiz saatini geçirdiğiniz yatağın bambu ile ne kadar sağlam ve sağlıklı olduğunu görebilirsiniz. Evlerinizde kendiniz, sevdikleriniz veya misafirleriniz için konforu sağlayabilirsiniz.

Bambu Yatak Özellikleri

Evin büyüklüğü, oda sayısı ne olursa olsun yatak odası mutlaka bulunur. Burası özel bir alandır ve gün bitiminde herkes bu odaya girip kendisini yatağa atar. Odanıza rahatsızlık hissi yerine, bir an önce günü bitirip de kendinizi konforlu yatağa atmak gibi düşüncelere bürünebileceğiniz bir bambu yatak alabilirsiniz. Eğer otel, pansiyon gibi işletme sahibiyseniz de bu ürünü tercih edebilirsiniz. Bu tarz işletmelerde yataklar, aynı zamanda koltuk görevi de görür. Misafirleriniz rahat uyku ve dinlenme keyiflerinin ardından mutlu olurlar. Bambu yatak özellikleri yaptığınız doğru tercihin ardından birçok şekilde karşınıza çıkar, hatta çoğunu bizzat hissedersiniz. Bambu lifinin kullanılması antibakteriyel olmasını sağlar. Sıcaklığı muhafaza ederken, tere bağlı ıslaklık ve koku oluşumunu engeller. Esnekliği ve boşlukları sayesinde yatağınız da hava alır. Kiri ve tozu üzerinde tutmaz. Bambu yatak çift kişilik modellerinde standart ya da ekstra büyük ölçüler belirler. Çiftlerin rahat ettiği şekilde yatak düzeni oluşturmasına yardımcı olur. Genellikle bamboo yatak 160x200 ölçüleri tercih edilir fakat siz odanıza, bazanıza ve konumlandırmak istediğiniz yere göre ölçü alarak uygun olanı satın alabilirsiniz. Bambu yatak tek kişilik modelleri genellikle beşiklerden, bebek yataklarından yetişkin yataklarına geçiş yapanlardan gençlere ve tek başına yaşayanlara kadar birçok kişinin tercihi haline gelir. 90x190 bamboo yatak çok büyük yer kaplamaz. Bambu yatak 90x190; dolap, masa, koltuk, şifonyer gibi diğer yatak odası mobilyaları ile aynı odada yer alabilir. Bambu yatakların çoğu, çift taraflı kullanabilir, istediğiniz yüzünü çevirebilirsiniz. Bazı modellerde iki yüzü de aynıyken bazı modellerde de bir yüzü sert bir yüzü yumuşak yüzeyden oluşur. İkisini de deneyerek rahat ettiğiniz tarafa karar verebilirsiniz. Yazlık ve kışlık kullanıma uygundur. Yazları serin tutar ve terlemeyi önler. Kış aylarında ise yataktaki mevcut sıcaklığı korur. Günün yorgunluğunu stresini atmanızı sağlayacak, hayatınızı kolaylaştıracak, gün içerisinde daha mutlu hissedeceğiniz bir konfora sahip olmak için yapmanız gereken tek şey, özelliklerini inceleyerek size uygun olan bambu yatağı sipariş etmek olur.

Konforlu Bambu Yatak Materyalleri

Ürünün özelliklerini beğendiyseniz yapmanız gereken bir sonraki inceleme materyaller üzerinden gerçekleşebilir. Kaliteyi ve uzun kullanımı alıcıya sunabilmek için markaların, üretimde bir o kadar kaliteli parçalara yer vermeleri gerekir ve bunu yaparken en son teknolojileri takip etmeleri önem kazanır. Ayrıca var olan modellerden yana kullanıcıların yakındığı eksikleri ve rahatsız edici noktaları iyi analiz etmeleri gerekir. Bambu yatak, nanoteknoloji gibi ileri ve güncel gelişmeleri takip eder. Birçok marka da buna göre tasarım oluşturur. Bambu lif haline getirilir ve örgü pamuk kumaşlar birleştirmesi sonucunda ana gövde ve iç astar meydana gelir. İç kısımda tahtalar, çelikler ve yaylar bulunur. Yaylar, esnekliğin oluşmasını sağlar. Yatağın başından sonuna kadar kaplanan yaylar sayesinde esneklik belli bir noktada değil, her noktada yer alır. Herkül, çelik, bonel ve pocket gibi yay çeşitleri bulunur. Ergonomik ve ekstra güçlendirilmiş yaylı sistemi, uyku pozisyonlarınıza adapte olur. Derin uykunuzdan uyanmadan sağa sola dönebilirsiniz. Üstelik sabah kalktığınızda çökmüş bir görüntüyle karşılaşmazsınız. Ağırlıktan kaynaklı örgü, yüksek kısım telin seviyesine inmez. Belinizde telleri hissetmezsiniz ve batma hissi oluşmaz. Ortopedik bambu yatak bel ve omuzda gerçekleşebilecek ağrıları önler, fıtık oluşumuna karşı tedavi edici bir yanı bulunur. Ayrıca bel fıtığı bulunanların kemiklerinin ağrılı noktalarını yumuşatarak keyifli bir uyku çekmelerine yardım eder. Bambu sünger yatak ağırlığa, hareketliliğe dayanıklılık gösterir. Aynı zamanda yatağın şeklinin korunmasını sağlar. Özellikle yatak kenarlarının çökmemesi için kullanılır. Bamboo pedli yatak sünger malzemeleri ile kuş tüyü, viskon ya da lateks gibi materyallerin karıştırılmasıyla elde edilir. Yatağın içerisinde bulunan bir parça değildir, yatağı korumak adına üzerine örtebileceğiniz ya da askılarını yatak kenarlarına geçirebileceğiniz kullanıma sahip olan bir ürün. Paketlemede kullanılan vakumlu şeffaf ambalajlar, yatağın evinize sağlam bir şekilde ulaşmasını sağlar. Ambalajdan çıkardıktan sonra havayla teması genişlemesini sağlar ve geldiği haline göre biraz daha genişleme görülür. Sağlığınızı ve uykunuzu düşünen bambu, tasarım olarak da oldukça şık bir görünüme sahip. Üstelik herhangi bir boya, parfüm gibi kimyasal yer almaz ve cilt sağlığınızı korur. Bambunun doğallığı hem cildinizin hem de yatağınızın hava almasını ve rahatlamasını sağlar.

Herkese Uygun Bambu Yatak Çeşitleri

Bambuyu ana malzeme olan bu yatak türü; ölçülere, kişilere ve diğer materyallere göre yatak çeşitleri sunar. Kişilerin beğendiği ve rahat ettiği model değişebilir. Bambu yatak modelleri bu değişkenliği göz önünde bulundurarak üretilir. Çiftler için çift için kişilik yataklar, gençler ve çocuklar için tek kişilik yatakları bambuyu eksiltmeden diğer materyallerle oynayarak farklı tasarımlar oluştururlar. Sadece yetişkinler için tek kişilik ya da çift kişilik çeşitleriyle de sınırlı kalmaz. Bambu yatak bebeklere özel üretimler de yapar. Özellikle yeni doğan çocukların kas ve kemik sistemi oldukça hassastır, baş bölgeleri sert zeminle teması ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Kendi başlarına dönmekte zorlanırlar, bu yüzden sürekli olarak kaldıkları uyku pozisyonunda rahat etmeleri önemli bir unsur. Bambu yatak onlara huzurlu bir uyku sağlayacak akışları verir. Nefes alırken tıkanmazlar ve baş bölgeleri zarar görmez. Bamboo yatak 100x200 ölçüleri çiftler için uygun olmakla birlikte, rahatına düşkün olan ve geniş bir yatakta uyumak isteyen bir kişiye de hitap eder. 120x200 bambu yatak iki kişinin bile rahatça sığacağı ve alanı kalacağı genişliğe sahip ölçülerde üretilir. Her yatak odası boyutu aynı olmaz, bu durumda yataklar tek bir ölçüde olmamalıdır, odaya sığacak şekilde farklı ölçüler bulundurursa daha çok kişiye hitap eder. Bambu yatak üretimi yapan çoğu marka bu duruma dikkat eder. Bambu başlıklı yatak bambu kalitesinin diğer ürünlerde de yer almasıyla uyum içerisinde olmasını sağlar. Yatak odanız şık ve modern bir görüntüye bürünür. Konfora ulaştığınız ortamda göz zevkinize de hitap edebilirsiniz.

Bambu Yatak Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her üründe kaliteyi ve performansı korumak adına dikkat edilmesi gereken hususlar bulunur. Yataklar çok sık değiştirilen eşyalardan değildir. Genellikle yayları bozulup çıkmaya başladığında, döşek iyice sarardığında, boyut yeterli gelmediğinde yatak değişikliği yapılır. Yatağınızı değiştiriyorsanız önceden yaptığınız hataları göz önünde bulundurarak hareket etmeniz hem bütçenizi hem de yatağınızı korur. Çift kişilik bambu yatak genellikle çiftlerin kullandığı yataklardandır, bu durumda her iki kullanıcının da aynı özeni göstermesi beklenir. Haftada bir nevresim değişikliği ve ayda bir yatak temizliği yapmanız hem sizin sağlığınızı hem de yatağın ömrünü korur. Tek kişilik yataklarda da aynı şekilde, kullanan kişi gençse üzerinde yemek ve içecek tüketimi yapmamasını sağlayınız. Olası sıvı temasına ve tere karşı yatak koruyucu alezler kullanmanız ıslanma halinde bambu döşeğe geçişi engeller. Bamboo yaylı yatak şeklini korumak adına doğru ölçüdeki yatağı almakla başlayabilirsiniz. Özellikle tek kişilik yataklar, taşıyabileceğinden fazla yaş grubuna ya da kiloya uzun süre maruz kalırsa orta kısımlarda yavaş yavaş çökmeler meydana gelir. Ürünün ambalajında yazan ya da yanında gelen kullanım kılavuzu ve talimatları yatağı korumanıza yardımcı olacak detayları yazar. Dikkatli bir şekilde okuduğunuz takdirde, kullanım ve temizlik bakımından neler yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Bambu yatak kullanıcı yorumları da size bilmediğiniz ya da gözünüzden kaçan diğer dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında yardımcı olabilir. Özenli ve titiz bir bakım uyguladığınız takdirde yatağınız yıllarca konforlu uykularınıza eşlik eder.

Bambu Yatak Kullanmanın Avantajları

Yeni evlenenlerin, evini yenileyenlerin ya da yatağı eskidiği için değiştirmeyi düşünenler, bambu yatak sayesinde son derece memnun kalırlar. Kullanıcıların başlıca aradığı kriterler; kalite, güzel bir uyku elde edebileceği rahatlık, uzun süre kullanım, yumuşaklık olur. Bambu yatak, farklı bir çok marka ve markanın sunduğu tasarımlara bağlı şekilde çok çeşitlilik gösterir. Bambu yatak fiyatları boyuta ve içeriğe göre değişkenlik gösterir. Bu sayede istediğiniz bütçede bambu kalitesine sahip olabilirsiniz. Bambu yatak yorumları da oldukça olumludur, yorumlarıda inceleyerek ürünün avantajlarının ne derece doğru olduğunu, hatta fazlasını görebilirsiniz. Bu ürünün diğer avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Eski yatağınızdan kalma bir alışkanlığınız varsa bambu kalitesini; pedli, yaylı, ortopedik gibi birçok seçenecekle alabilirsiniz ve rahatınıza devam edebilirsiniz.
  • Tek kişilik bambu yatak özellikle kas ve kemik yapısı gelişmekte olan çocuk ve genç grubunun sağlıklı bir omurga sistemine sahip olarak dinlenmesini sağlar.
  • Yatağınızda meydana gelebilecek deformeler, sararmalar dikkatli kullandığınız sürece yıllar sonra ortaya çıkar.
  • Kişinin ağırlığına bağlı bir şekilde yatakta çöküntü oluşmaz. Yatak vücudunuzun şeklini alır ve siz kalktıktan sonra da kalıbını korumaya devam eder.
  • Boyutları tek bir ölçüyle sınırlı kalmaz. Odanızın genişliğine ya da sizin isteğinize göre küçük ve büyük boyutlarda yataklar bulabilirsiniz.
  • Sadece çocuk, genç ve yetişkinler için bambu yatak üretimi olmaz. Bebeklerin hassas baş yapısı, yumuşak kemiklerine narin bir dokunuş sağlayacak olan küçük ebatlarda yataklar bulabilirsiniz. Bambu rahatlığı yediden yetmişe herkesin uykusunu daha kaliteli hale getirir.
  • Bambu yatak fiyatları çift kişilik ve tek kişilik olmak üzere geniş bir yelpaze sunar. Tercih ettiğiniz ölçüde içeriklerine bakarak hem kaliteli olanı hem de bütçenize uygun olanı bulabilirsiniz.
Bambu Yatak Fiyatları

Evin temel ihtiyaçlarından biri olan yatak; boyuta, modele, tasarıma, kumaşa ve daha başka özelliklere bakılarak fiyatlandırılır. Markaların bilinirliği, kalitesi ve tercihi de bu fiyatlandırmayı etkiler. En kaliteli ve doğal içeriklerden biri olan bambunun yatak üretiminde yer alması, performansı ve uyku kalitesini lüks hale getirir. Bu lüks fiyatlara da lüks bir şekilde yansımaz. Bamboo yatak fiyatları tek kişilik ya da çift kişilik olmak üzere yüksek fiyatlarla uygun fiyatları bir arada sunar. Bambu çift kişilik yatak fiyatları ölçülerinin büyüklüğünden ötürü daha çok materyal ve bambu harcamasına sebep olur. Bu da tek kişilik ve bebek yataklarına göre daha yüksek fiyatların karşınıza çıkması anlamına gelir. Bütçenize uygun yatağı aldığınız takdirde, kalitesini uzun süre devam ettirecek olan bir ürünü evinize getirirsiniz. Yırtılma, sökülme, renk değişikliği gibi yıpranmalardan etkilenmeyecek olan bambu yatağı alarak tek seferde yıllar boyu kullanma imkanı elde edebilirsiniz. Daha uygun fiyatlarla bambu rahatlığında güzel uykular çekmek isterseniz, indirim zamanlarını ve markaların kampanyalarını düzenli bir şekilde takip etmeniz yeterli olur. Hepsiburada ile gerçekleştirecek olduğunuz hızlı ve güvenilir bir alışverişin ardından evinizde, dilediğiniz odada yerini alır.

En İyi Bambu Yatak Hangisidir?

Bambu yatak fiyatları ve çeşitleri değişkenlik gösterebilir. Bu durumda hangisini alacağınıza karar vermekte zorlanabilirsiniz. En iyi modeli ise bel ve boyun sağlığınıza olumlu şekilde etkileyecek olan ortopedik yapıya sahip bambu yatak olur. Bambu oldukça yumuşaktır ve ağırlığa karşı kalıbını korur. İçerisinde bulunan yaylı sistemi hissetmezsiniz. Uyku esnasında dönerken bile uyanmazsınız. Derin bir uyku çekmenize yardımcı olur.

Bambu Yataklar Sararır mı?

Yataklar uzun süreli kullanıma bağlı bir şekilde eskimeye ve sararmaya başlar. Bu durumu önlemek için yataklarda koruyucu kullanmanız gerekebilir. Yatak koruyucu, nevresimden geçen ter, nem ve kirin döşeğe ulaşmasını engeller. Ayrıca düzenli olarak havalandırma ve temizlik yapmanız sararma durumlarını oluşturmaz. Her yatak gibi bambu yataklar da sararabilir fakat bu durumu önlemek için kullanıcıların özen göstermesi yeterli olur.

Bambu Yataklar Bel Sağlığına Faydalı mı?

Bambu kullanımının yataklarda da yer alması, artık yumuşak lifin ve pamuklu kumaşların birleşiminin bel ve omurga sağlığınızı olumlu bir şekilde destekler. Yatak çeşitleri değişmekle birlikte bambu ile belinize uygun ortopedik, yaylı, pedli kullanımları bir arada kullanabilirsiniz. Günden güne uykularınızın daha düzenli, daha derin ve dinlendirici bir şekilde geçtiğini fark edebilirsiniz.

Bambu Yatak Temizliği Nasıl Olmalı?

Yatak temizlikleri düzenli bir şekilde yapılması gerekir. Bambu sünger yatak birçok yatak tipinde yapıldığı gibi temizlik uygulamasına açık olur. Öncelikle haftada bir nevresimler değişirse hem yatağın kalitesi hem de kişinin kendi sağlığı korunur.

Sirkeli, karbonatlı karışımlar kullanarak temizleyebilirsiniz, bu malzemeler de sert bir kokuya ve yapıya sahip olduğu için birkaç saat havalandırınız. Alerjik ya da astım durumları söz konusuysa, parfümlü temizlik malzemelerinden uzak durmanızda fayda var.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bambu Yatak Fiyatları

522 ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Tekstili
Ev Tekstili
Yataklar
Yataklar
Visco Yatak
Visco Yatak
Yaylı Yatak
Yaylı Yatak
Yatak Pedleri / Şilteler
Yatak Pedleri / Şilteler
Sünger Yatak
Sünger Yatak
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Türü