En Ucuz ve Kaliteli Yazar Kasalar

Günlük hayatta hangi dükkana, hangi iş yerine girilirse girilsin, ödeme için hep kasaya gidilir. Gerçekleşen ödemelerin ardından alınan paraların saklanması için yazar kasaya ihtiyaç duyulur. İş ne olursa olsun, yazar kasalar iş yerinizde olmazsa olmazı haline gelir. Üstelik, yazar kasa ve ödeme kaydeden cihazların iş yerlerinde bulunması hukuken de gereklidir. Bu açıdan yazar kasa büyük veya küçük her işletmenin demirbaşları arasındadır. Yazar kasa modelleri tezgah üstünde veya altında veya yazar kasa için ayrılan özel bölümlere yerleştirilerek kullanılır. Yazar kasa çeşitleri geleneksel çekmeceli yazar kasalar ve yeni nesil teknolojik modeller olarak farklılık gösterebilir. Geleneksel modeller uzun yıllardır varlığını sürdüren ve kullanımına halen devam edilen modellerdir. Geleneksel çekmeceli yazar kasa modelleri günümüzde bir takım yenilikler ile dijital ödeme kaydedici cihazlar ile birleşmiş yapıdadır. Günümüzün popüler modelleri olan dijital ödeme kaydedici cihazlar ise çekmeceli kasa bölmesi olmadan da kullanılabilir. Nakit para giriş çıkışının az olduğu işyerlerinde bu modellerin tercih edilmesi daha avantajlı olabilir. Taşınabilir POS modelleri şarj edilebilir ürünlerdir. Şarjları dolduktan sonra yanınızda taşıyarak da bu ürünleri kullanabilirsiniz. Sahada satış yapan satış elemanları, kuryeler ve restoranlarda masaya hesap götüren garsonların da taşınabilir özellikli bu ürünleri kullandığı bilinir.

Yazar Kasa Özellikleri

Yazar kasalar teknolojinin ilerlemesiyle birlikte gelişen modellerde ve özelliklerde üretilir. Önceleri sadece ödeme alma ve kaydetme gibi işlemleri yerine getiren bu modeller artık daha işlevsel ürünler olarak kullanıcıların karşısına çıkar. En beğenilen yazar kasa özellikleri arasında bu ürünlerin şarjlı yapıda olmaları gelir. Şarjlı modeller hem şarjda kullanılabilir hem de şarjı dolduktan sonra saatlerce kişilerin yanında taşıyarak kullanabilecekleri bir üründür. Şarjlı yazar kasa modellerinde de yazar kasa kağıdı kullanılır. Yazar kasa kullanıcıları pratik bir şekilde bu cihazların kağıt rulolarını değiştirerek yeni ruloyu takabilir. Para giriş çıkışının sık olduğu ve sürekli ödeme alan işyerlerinde kağıt rulolar hızlı tükenebilir. Bu iş yerlerinin toplu halde satılan yazar kasa fişi modellerini tercih etmesi daha ekonomik olabilir. Tekli olarak yazar kasa fişi almak bu işyerleri için hem ekstra bir işlem olacak hem de yüksek maliyete neden olacaktır. Bu nedenle para trafiğinin yoğun olduğu işyerlerinde toplu halde satılan POS rulolarını tercih etmek iyi bir seçim olabilir.

Yazar Kasa Çeşitleri

Yazar kasaların kullanımı her geçen gün artmaktadır. Yeni açılan iş yerleri, saha satış elemanları, kuryeler, seyyar satıcılar ve daha birçok kişi taşınabilir yazar kasa modellerini tercih eder. Market, bakkal, restoran ve eğlence mekanları gibi yerlerin de teknolojik özellikleri bulunan dijital yazar kasaları tercih etme oranı artmaktadır. Yazar kasa çeşitleri arasında yeni nesil modeller de bulunur. Yeni nesil yazar kasa cihazlarından biri de dokunmatik yazar kasa modelleridir. Bu modeller işyeri sahiplerine daha pratik bir kullanım sunar. Dokunmatik cihazlar daha hızlı işlem yaparak zamandan tasarruf etme konusunda öne çıkarlar. Yazar kasa ne kadar araştırması yapanların incelediği modellerden biri de çantalı POS cihazlarıdır. Bu modeller günümüzde her zamankinden daha çok önem gösterilen hijyen kuralları için iyi bir tercihtir. Cihazın dışında yer alan şeffaf kap sayesinde hem cihazın buton ve ekranının zarar görmesi ve eskimesi engellenir hem de birçok kişi tarafından kullanılan bu cihazlarda hijyen kurallarına dikkat edilir. Çantalı modeller ayrıca askıları sayesinde kolaylıkla taşınabilir.

Geniş Ürün Çeşitliliğiyle Ödeme Kaydedici Cihazlar

Yazar kasa ve POS cihazlarının ürün çeşitliliği her geçen gün genişlemektedir. Farklı tasarım ve özelliklere sahip birçok model iş yerlerinin beğenisine ve kullanımına sunulur. Bu cihazlar iş yerlerini daha donanımlı bir hale getirir ve ödeme sonrasında makbuz yazdırır. Yazdırılan makbuzların haricinde ödemleri kaydeden, sınıflandıran ve geçmişe dönük ödemeleri gösteren ürünler de vardır. Bu modeller sayesinde iş yerlerinin de hesabını tutması ve geriye dönük muhasebe işlemlerini yapması kolaylaşır. Yazar kasa fiyatları geniş ürün yelpazesinde farklılık gösterir İşyerlerinin ihtiyaçlarına uygun olan modeli seçtikten sonra bütçesini de göz önünde bulundurarak bir ödeme kaydedici cihaz alması daha iyi bir yöntem olabilir. Ödeme kaydedici cihazlar renk ve görünüm olarak da farklılık gösterebilir. Çekmeceli, dokunmatik ekranlı ve online işlemler yapılabilen modeller de işyerlerinin kullanımına sunulan modeller arasındadır.

Yazar Kasa Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazar kasaların kullanımı sunduğu güvenlik önlemleri ve kolaylıklar ile her geçen gün yaygınlaşır ve daha kolay hale gelir. Yazar kasa çeşitleri hem bilgiyi işleme hem de ödeme alma konusunda iş yerlerine ve kişilere sunduğu kolaylıklar açısında ilgi görür. Hemen her işletmenin bu ürünleri kullandığı görülebilir. Yüksek talebe sahip olmasıyla birlikte yazar kasa seçiminde dikkat edilmesi gereken birkaç husus bulunur. Birçok marka tarafından çekmeceli yazar kasa ve yazar kasa POS cihazları üretilir. Bu modeller arasında bir seçim yapmadan önce ihtiyacınızın ne olduğunu net bir şekilde belirlemeniz gerekir. Kurye elemanları veye saha satış personelleri ile iş yapan iş yerlerinde şarj edilebilir ve taşınabilir özellikli POS cihazları daha uygun bir seçim olacaktır. Bu iş yerlerinde çekmeceli yazar kasalara veya şarj edilebilir özelliği bulunmayan POS cihazlarına ihtiyaç olmayabilir. Bu nedenle işyerlerinin iş yapış ve nakit ödeme alış şekillerinin yazar kasa seçiminde etkili olduğu söylenebilir. Seyyar ödeme noktaları bulunan iş yerlerinin de POS cihazlarını tercih etmesi daha yüksek performans almalarını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra sabit bir yerde bulunan iş yerlerinde çekmeceli yazar kasalar tercih edilebilir. Fırın, market, kafe veya restoran gibi işletmelerde çekmeceli yazar kasa modelleri daha verimli bir seçim olacaktır. Yazar kasa seçiminde ucuz yazar kasa modellerini araştıranlar vardır. En ucuz ürünlere yönelmek maddi olarak ilk başlarda kazançlı gibi gözükse bile düşük kalite malzemeler ile üretilen yazar kasa ve POS cihazlar bir süre sonra bozulma gibi problemler yaşatabilir. Bu nedenle ihtiyaçlar belirlendikten sonra güvenilir markaların ürettiği ve kalitesini ispatlamış bir model tercih edilmelidir. Yazar kasa ve POS cihazlarla birlikte güvenlik kamera sistemleri de tercih edilerek işyerlerinin güvenlik önlemleri artırılabilir.

Yazar Kasa Kullanmanın Avantajları

Gün içinde iş yerlerinde yüksek hacimde nakit para alışverişi gerçekleşir. Para giriş çıkışı sonucu devamlı olarak kasa kullanımına ihtiyaç duyulur. Bu durumlar için iş yerleri ödeme kaydedici özellikli cihazlara ve nakit para çekmecesine ihtiyaç duyarlar. Yazar kasa kullanımı avantajlarından biri de para bölmelerine sahip olması sayesinde nakit paraların sınıflandırılabilmesi ve karmaşayı ortadan kaldırmasıdır. Her banknot grubu kasa çekmecesinin ayrı bir bölümünde gruplandırılabilir. Böylece hem para girişinde hem de para çıkışında pratik bir kullanım sağlanır. İhtiyaç duyulan para kısa sürede çekmeceden alınabilir. Yazar kasaların kilitleri sayesinde içerisinde yer alan nakit ve diğer kıymetli eşya ve belgelere başkalarının ulaşması engellenir. Yazar kasalar bu faydalarıyla birlikte oldukça basit ve rahat bir kullanıma sahiptir. Çekmeceli yazar kasaları istediğiniz zaman kilitleyebilir ve güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Çekmeceli yazar kasa modelleri nakit para giriş çıkışının sık yaşandığı market gibi iş yerlerinde önemli bir yer tutar. Marketlerde bulunan yazar kasalar nakit paraların da tutabileceği bir çekmeceye sahip olmasıyla elzem bir ihtiyaç halini alır. Çekmeceli yazar kasaların dışında seyyar POS cihazları da geniş bir kullanım alanına sahiptir. Günümüzde banka ve kredi kartlarının oldukça popüler olduğu göz önünde bulundurulunca POS cihazları da hemen her işletmenin edinmesi gereken cihazlar arasındadır. En ucuz yazar kasa modelleri arasında POS cihazları da tavsiye edilir. POS cihazlarının avantajlarından biri de taşınabilir olmasıdır. Bu sayede seyyar çalışanlar veya kurye elemanları için de bu cihazlar büyük kolaylık sağlar.

Yazar Kasa Fiyatları

Yazar kasalar, her iş yerinde bulunması zorunlu araçlardan biri ve bir kere alacağınız bu ürünü uzun süre kullanma imkanı elde edebilirsiniz. Yazar kasa pos en ucuz modellerinde şarj ihtiyacı daha çok olur. Alacağınız temassız ya da şarjlı posların kullanım ömrüne dikkat etmenizde fayda bulunur. Yazar kasa pos fiyatları ürünün büyüklüğüne, teknolojik özelliklerine veya kilit sistemi tasarıma bağlı olarak değişebilir. Fiyatları etkileyen bir diğer faktör ise markadır. Yazar kasa tercihi yapılırken işyerinde kasaya girip çıkacak olan nakit paranın miktarına göre bir seçim yapmak önemlidir. Yüksek miktarlarda nakit ve nakit benzeri varlıklar ile haşır neşir olan iş yerlerinde büyük ebatlara sahip bir yazar kasa kullanmak daha doğru bir seçim olacaktır. Küçük işyerleri için geniş ebatlı yazar kasa çekmecelerine fazla ihtiyaç duyulmadığı söylenebilir. Eskiden kullanılan yazar kasa modellerinde para çekmecesi ve yazar kasa cihazı bir arada üretilirken bu durum yeni modellerde kullanılmaz. Yeni yazar kasa çeşitleri teknolojinin gelişmesiyle birlikte para çekmecesinin ve yazar cihazın birbirinden ayrı olmasına imkan tanır. Dijitalleşen yazar kasa modelleri de hem iş yeri sahibine hem de müşterilere kolaylık sağlaması açısından daha çok tercih edilir. Günümüzde temassız ödemelerin de çok sık kullanıldığını düşünülürse temassız özellikli bir yazar kasa pos makinesi edinmek müşteri memnuniyeti açısından da iyi bir tercih olacaktır. Kaliteli ve güvenlikli yazar kasa modelleri için Hepsiburada sitesini ziyaret edebilirsiniz. Yazar kasa modellerinin yanı sıra günümüzde faks makineleri de iş yerlerinin tercih ettiği ve kullandığı ürünler arasındadır.

En İyi Yazar Kasa Hangisidir?

Müşteri ile işletmecinin temasın az olması ve işlemin hızlı gerçekleşmesine yarayan yazar kasa en iyi model olur. Bunu sağlayan çeşidi ise yazar kasa pos temassız tasarımıdır, günümüzde kullanımı artan temassız kart için eski tip POS cihazları yeterli olmayabilir. Temassız ödeme seçeneği sunan Pos hem müşteri memnuniyetini sağlar, hem gün içerisinde çok fazla kullanılan kart ve POS’a olan temasların önüne geçer.

Yazar Kasa Rulosu Kaç Kullanımlıktır?

Yazar kasa rulosu farklı boylarda ve genişliklerde olabilir ancak bunlar ufak farklılıklardır. Genel olarak yazar kasa ruloları birbirine yakın ve standart ebatlara sahiptir. Yazar kasa pos rulosu ebatları 55x17 veya 56x16 boyutlarında olabilir. Bu ruloların kullanım ömrü ise yapılan işlemlerin sıklığına bağlı olarak değişir.

Yazar Kasa Kilidi Yeterince Sağlam mıdır?

Yazar kasa kilitleri özel teknolojiler kullanılarak üretilir. İş yerlerinde nakit paranın ve diğer kıymetli belgeler tutulduğun yazar kasa modellerinde kilit tasarımları risklere karşı yüksek güvenlik önlemleri alarak tasarlanır. Sökme, kırma, düşme gibi olumsuzlukların yaşanmaması için yazar kasa modelleri gelişmiş kilit tasarımlarına sahiptir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yazar Kasa

281 ürün listeleniyor
ingenico
Beko
Profilo
Verifone
Saypos
Hugin
Paygo
Çetka
inPos
EKS Ticaret
Mühlen
ECheffs
MT
Olivetti
Tem
Vera
Jetcom
VERA DELTA
Yazarkasampos
Paracekmecesi
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 37 / 281 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?