ARA
Giriş Yap
0Sepetim
Yücecengiz Metal
Yücecengiz Metal Hayat Ağacı Tablo

Yücecengiz Metal Hayat Ağacı Tablo

Yücecengiz Metal
%
  • iline bugün teslimat seçeneği
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
  • iline bugün teslimat seçeneği
07 Kasım 2020, Cumartesi
aynı göründüğü gibi çok kaliteli bulunduğu ortama ayrı bir hava katıyor
C***** Y***** (37) NİLÜFER - Bursa Tüm Değerlendirmeler (1)
DSACategoryId/60002028/18021300/18021320/60003474
Yücecengiz Metal Hayat Ağacı Tablo
•	Renk : Siyah Mat Fırın Boya

•	1.5mm metal malzeme

•	Ürün ölçüsü Çap: 24 cm ( 240 mm )

•	Askı aparatı ile duvara kolay asma imkanı

•	Duvar ile ara mesafe 2cm

•	Dayanıklı, çevreye duyarlı ve kolay temizleme imkânı sunan dekoratif metal duvar tabloları uzun yıllar kullanabilirsiniz.

•	Özel tasarım metal duvar tablolarımızı duvara çivi ya da vida yardımıyla montaja gerek duyulmadan kolayca asabilirsiniz.

•	Vida ve Dubel Tarafımızdan yollanacaktır

•	Yüksek kaliteli çelik malzeme ile çeliğin gücünü ve sağlamlığını tablolarımıza yansıttıkİnsanoğlunun yazılı tarihinden de çok daha eskidir sembolizm. Yazılı sistemlerin icat edilmesinin çok öncelerinden itibaren duvar yazıları, işlemeler, heykelcilik ve dizimcilik ile (Stonehenge örneğinde olduğu gibi) insanlar kendilerini, inançlarını ifade etmenin en manidar, en isabetli ve en sanatsal yollarını aramışlardır. Bu sembolizm deryasının içinden öne çıkan bazı unsurlar vardır ki kültürlerin ve dillerin sınırlarını aşmış, birbirleriyle iletişim dahi kurmamış diyarların ortak noktaları olmuşlardır. İşte hayat ağacı burada devreye girer.
Hayat Ağacı Nedir?
Farklı kültürlerdeki yansımaları dizayn unsurlarından ötürü farklı olsa da hayat ağacı; ağaç figürünün biçimi ve özelliklerinden yola çıkılarak tıpkı insanın kendi ömründe başarmaya çalıştığı gibi gittikçe daha yükseğe kollarını açarak uzanmaya çalışması, boy atması ve kök salması metaforları ile birleştirilmek suretiyle çeşitli başarılara ulaşma ivmesini temsil eder. Ölümsüzlük, bereket, sağlık gibi anlamlar çağlar boyu hayat ağacına atfedilen alt metinlerden yalnızca birkaçıdır.

Farklı Kültürlerde Hayat Ağacı
Özellikle İskandinav ve Avrupa kültürlerinde hayat ağacı diğer anlamlarından ziyade birleştirici, bütünleştirici nitelik taşır. İskandinav mitolojisinde "Dünya Ağacı" (The World Tree / Yggdrasil) olarak adlandırılan bu sembol, dallarında farklı türlerin farklı habitatlar içerisinde fakat aynı gövde ve köke bağlı olarak yaşadığı evreni sembolize eder. Hristiyanlık, Musevilik gibi semavi dinlerde ise hayat ağacı metaforu cennet bahçelerinin merkez noktası veya yasak elmanın yetiştiği ağaç olarak yerleşmiştir.
İlk hayat ağacı betimlemelerine yaklaşık olarak M.Ö. 3.000 civarından itibaren Asur ve Hitit mühürlerinde, çeşitli Mezopotamya kültürlerinin gündelik hayatta kullandıkları çeşitli nesnelerde rastlanmıştır. Aynı sembol olduğu noktasında tartışmalar bulunsa da M.Ö. 6.000 civarından kalma ana tanrıça figürünün göbek kısmında bereketi simgeleyen bir bitki imgesine rastlanmıştır.
Hayat Ağacı Mitinin Türk Kültüründeki Yeri
Tıpkı diğer kültürlerde olduğu gibi Türkler de hayat ağacını kendi yaşam şartlarına özgün biçimde yorumlamışlardır. Bilindiği üzere eski Türklerde kutup yıldızı büyük öneme sahiptir. Türk mitolojisine göre hayat ağacının en üst dalında kutup yıldızı bir meyve kisvesi ile yer alır; tanrı ile dünyayı birbirine bağlarken kültürümüzde atların bağlandığı demir kazık işlevini tanrı nezdinde görür. Yöre, yurt, yerleşme, aile, boy kavramları buradan türeyip gelişmiştir.

Anı Yüzük, Diriliş Ertuğrul ve Hayat Ağacı
Anı Yüzük için sembol her şeydir. Gücünü, mânâsını anılardan ve hikayelerden alan ürünlerimiz özenle, en kaliteli materyallerden üretilir ve kendinizi en şık şekilde ifade edebilmeniz için tasarlanır. Her biri birbirinden eşsiz hikayeler barındıran bu ürünlerimizin arasından en çok göze çarpanların bazıları, hayat ağacı mitini taşıyan kolyelerimizdir.
Otantik tasarımların yer aldığı genel Hayat Ağacı kategorimizin yanısıra Diriliş Ertuğrul dizisi için özel olarak tasarlanan Diriliş Ertuğrul Dizisi İlbilge Hatun Hayat Ağacı Kolye ve Diriliş Ertuğrul Dizisi İlbilge Hatun Hayat Ağacı Yüzük ile hem izlenme rekorları kıran bu muhteşem diziye hayranlığınızı sergileyebilir, hem de var olan en derin simgelerden birini boynunuzda veya parmağınızda gururla taşırken şıklığınızdan ödün vermemeyi seçebilirsiniz. Bu serilerin devamı için bizi ve ürünlerimizi takipte kalın!
Garanti Süresi (Ay) 12
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV0000164198
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Başa dön