Maskeler

Yüz maskesi, kolay uygulanabilen bir bakım fırsatı sunuyor. Yüz maskeleri ile cilt bakımını evde yapmak mümkün. Yüz maskesi çeşitleri içinden cilt tipinize uygun olan bir tercih yaparak pratik bir biçimde evde bakım sağlayabilirsiniz. Evde cilt bakımı için kullanılan yüz maskeleri, krem şeklinde uygulanabilen ve kağıt maske formları var. Diğer yandan kil maske seçenekleri de var. Bunlardan uygulama isteğinize ve cilt tipinize uygun seçim yaparak ilerleyebilirsiniz. Yüz maskesi alırken özelliklerini araştırarak seçim yapmanız önemli. Hepsiburada ile farklı yüz maskelerini listeleyebilir, size uygun olanı hemen bulabilirsiniz. 

Yüz Maskesi Özellikleri

Yüz maskeleri farklı çeşitlerdedir. Yüz maskesi özellikleri ile farklılaşan bir ürün. Temelde evde bakım için üretilen yüz maskelerinin özellikleri, formülleri ile yakından ilgili. Her yüz maskesinin içeriğinin aynı olmadığını bilmek önemli. Yüz maskeleri, farklı cilt tiplerine özel olarak üretiliyor. Kuru cilt için yüz maskesi, yağlı cilt için yüz maskesi, karma cilt için yüz maskesi, sivilceli cilt için yüz maskesi gibi farklı seçenekler var. Yüz maskeleri, ayrıca kullanım şekline göre de çeşitleniyor. Kağıt maskeler, yüze yapıştırılarak kullanılıyor. Kil maskeler ise yüze uygulanıyor ve kuruması bekliyor. Krem formundaki yüz maskeleri ise cilde uygulandıktan sonra yıkanıyor. Yüz maskesi özellikleri, temelde cildi rahatlatmak, korumak, nem dengesini sağlamak gibi işlevlerle kullanılıyor. 

Yüz Maskesi Çeşitleri

Yüz maskesi çeşitleri oldukça zengin. Kullanım şekline ve içeriğine göre maskeler farklılaşıyor. Yüz maskesi çeşitleri temelde şöyle gruplandırılıyor:

 • Kağıt Maskeler

Kağıt maskeler, en fazla kullanılan seçenekler arasında. Paketten çıkarıldığında nemli olan kağıt maskeler, hemen yüze uygulanıyor. Uygulama öncesi cilt temizliği de önemli. Temiz cilde kolayca yapışan maskede göz çevresi, ağız ve burun için açılmış delikler var. Cilde uygulanan kağıt maske, deri yüzeyinde bir rahatlama ve yumuşama sağlıyor. Cilt tipine göre farklı kağıt maske çeşitleri var. Yağlı ciltler için, kuru ciltler için, karma ciltler için farklı kağıt maske seçenekleri sunuluyor. Ayrıca sivilceli ciltlere özel kağıt maske, akneli ciltlere özel kağıt maske gibi seçenekler de var. Kağıt maskelerin formülünde söz konusu cilt tiplerine iyi gelecek bitkisel bileşenler bulunuyor. Maskeyi yüzünüzden çıkardıktan sonra ılık bir duş almanız da tavsiye ediliyor. Sonrasında da cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile bakımını sonlandırabilirsiniz. Kağıt yüz maskeleri, tek kullanımlıktır. Tekrar kullanılması önerilmez. Zira, beklediği sürede ciltte maskede bakteri oluşabilir ve yüze uygulandığında cilde zarar verebilir. 

 • Krem Maskeler

Krem formlu maskeler de çok tercih ediliyor. Uygulanışları da çok kolay. Genellikle paket içinde sunulan maskeler, tek kullanım için oluyor. Temiz cilde uygulanıyor. Paketten çıkarıp avcunuza sıkarak kullanabilirsiniz. Yüzünüze kolayca bir krem gibi uygulayabilirsiniz. Bu şekilde 45 dakika beklemeniz yeterli. Ardından ılık bir banyo ile maskeyi yıkayabilirsiniz. Banyodan sonra da kuruladığınız cildinize uygun bir nemlendirici ile bakımı tamamlayabilirsiniz. Krem maskeler de cilt tiplerine göre farklı çeşitlere sahip. Ayrıca meyve aromaları, kakao ya da kahve aromaları gibi farklı kokuları da var. 

 • Kil Maskeler

Kil, binlerce yıllık bir cilt bakım ürünü. Mitolojide sıklıkla anlatılan Afrodit’in çamur banyoları da bunun güzel bir kanıtı. Göl ve deniz tabanındaki ince çamura kil diyoruz. Kil, bakterilerden arındırılarak ve sterilize edilerek paketleniyor. Bu haliyle cilde uygulanabiliyor. Yine temiz cilde sürülmesi tavsiye ediliyor. Göz çevresine denk getirmeden uygulanan kil maskeler, ciltteki yağı kiri emiyor. Kil kuruduğunda yine ılık bir banyo ile temizlenmesi çok kolay. Akneli ciltler, yağlı ciltler için çok daha fazla tercih ediliyor. Ancak temelde ciltte yeniden bir nem dengesi sağlaması açısından hemen her cilt tipi için de uygun. Toz kil alarak istediğiniz zaman kendi kil maskenizi de yapabilirsiniz. 

Yüz Maskesi Kullanımı

Yüz maskesi kullanımı çok kolay. Maskenin türüne göre farklılaşan uygulamalar var. Yukarıda açıkladığımız farklı yüz maskelerinden cildinize uygun olanı tercih ederek ürünleri kullanabilirsiniz. Yüz maskesi kullanımında izlenecek adımlar şöyle:

 • Yüzünüzü su ile yıkayın ve kurulayın. 
 • Kuruyan yüze yine elleriniz de temizken maskeyi uygulayın. 
 • Ambalaj üzerinde belirtilen süre boyunca bekleyin. 
 • Maske kuruyacaktır. Bundan sonra kağıt maske ise yüzünüzden çıkarın. Killi maske ya da krem formda maske ise duş alın. Ilık bir duş, maskenin temizlenmesi ve cildin rahatlaması için en konforlu sonucu sunar. 
 • Temizlenen cilde yine cilt tipine uygun nemlendirici uygulayın. Cildi nemlendirerek rahatlatın. 
 • Aynı maskeyi tekrar tekrar kullanmayın!

 

Yüz Maskesi Tercihi Nasıl Olmalı?

Yüz maskesi tercihi önemli. Doğru maske tercihi ile cildinizi rahatlatabilir, nem dengesini koruyabilirsiniz. Evde cilt bakımı için kullanacağınız yüz maskesi tercihi yaparken şu detayları değerlendirebilirsiniz:

 • Cilt Tipine Uygun Maske Seçimi

Maske tercihinde öncelikle cilt tipine uygun seçim yapmak gerek. Yağlı ciltlerde yağ nem dengesi sağlamak üzere yağı emecek maskeler kullanmak önemli. Benzer şekilde kuru cilt tipleri için nemi arttırmak gerek. Karma ciltler için de buna uygun formülde maske kullanmalı. Cilt tipine uygun maske seçimi, maskeden fayda sağlamak için mutlaka dikkate alınmalı. Cilt tiplerine göre maskeler şöyle:

 • Yağlı ciltler için maskeler 
 • Kuru ciltler için maskeler
 • Karma ciltler için maskeler
 • Sivilceli ciltler için maskeler
 • Akneli ciltler için maskeler
 • Hassas ciltler için maskeler
 • Kullanıma Uygun Maske Seçimi 

Yüz bakım maskesi seçiminde kullanım şekli de önemli. Sizin için en konforlu kullanım şekli ne ise onu tercih edin. Örneğin kil maskeyi yüzden yıkayarak çıkarmak biraz zahmetlidir. Bu nedenle banyo öncesi yapılması önerilir. Örneğin ofis ortamında banyo yapma şansınız olmadığı için kağıt maske daha iyi ve daha pratik bir seçenek olarak öne çıkıyor. Yüze krem gibi uygulanan ve cildi besleyen maskeleri kullanmak da çok konforludur. 

 • Koku ve İçeriğe Göre Maske Seçimi

Cilt bakım ürünleri de diğer pek çok ürün gibi özel kokularla farklılaştırılıyor. Kokusuz cilt bakım maskesi seçenekleri de var. Ancak genellikle meyve kokuları, kakao, vanilya, kahve, tarçın gibi baharat kokuları ya da çiçek kokuları ile aroma sağlanıyor. Bu kokular, kullanıcıya hoş bir his verme amacı taşıyor. Ama sizi rahatsız eden bir koku da duyularınızı olumsuz yönde uyarabilir. Bu nedenle cilt bakım maskesi ya da yüz bakım maskesi alırken içeriğinde kokulara da bakmak önemli. 

Yüz Maskesi Fiyatları

Kozmetik çatısı altındaki cilt bakım ürünleri farklı markalar tarafından ve farklı formüllerle sunuluyor. Yüz maskesi fiyatları ise marka ve içerik özelinde değişiklik gösterebiliyor. Maske içeriğinde miktar, ürün özellikleri ve marka bilinirliği gibi konu başlıkları yüz bakım maskesi fiyatları için belirleyici etkenler arasında yer alıyor. Cilt tipinize uygun yüz maskeleri için Hepsiburada ile online araştırma yapabilirsiniz. Doğru maske seçeneğini bulabilir, fiyatları inceleyebilirsiniz. Fiyata ya da ürün özelliklerine göre karar vererek hızlı ve güvenli bir biçimde sipariş oluşturabilirsiniz. Yüz maskesi tavsiyesi için yüz maskesi yorumlarını okuyabilir ve ürün içeriklerini de detaylı olarak değerlendirerek keyifli bir alışveriş yapabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yüz Maskesi

6363 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 45 / 6363 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?