ÜST
2022

2022 Ev Dekorasyonunda Hangi Renkler Ön Planda?

Ev dekorasyonu söz konusu olduğunda renk seçimi büyük önem taşıyor ve diğer alanlarda olduğu gibi dekorasyon konusunda da trendler bize yol gösteriyor ve işimizi kolaylaştırıyor.

Peki 2022 ev dekorasyonu için renk trendleri nelerdir? Eğer siz de ev dekore etme işine girişecekseniz ve ev dekorasyonunda renk seçimi konusunda kararsız kalıyorsanız yazımızın devamını okuyarak ev dekorasyonunda 2022 renk trendleri hakkında bilgi sahibi olabilir, dekorasyonunuzda bu renkleri kullanabilirsiniz. Haydi o zaman, başlayalım…

1.Turuncu ve tonları

2022

Ev dekore etmek için renk arayışındaysanız turuncuya mutlaka yer vermenizi öneririz. Bulunduğu ortama dinamiklik ve sıcaklık katan turuncu aynı zamanda zihin aktivitelerini olumlu yönde etkileyerek pozitif bir enerjiyle dolmayı sağlar. Gerek gün doğumu ve gün batımı renkleri, gerek sonbahar renkleri olmasıyla doğanın zenginliğini evine taşımak isteyenler için birebirdir.

Yaratıcılığı artırmaya da yardımcı olan turuncuyu ve tonlarını evinizin çeşitli alanlarında ister hakim renk olarak isterseniz de küçük dokunuşlarla mekanınıza renklilik katmak amacıyla kullanabilirsiniz.

EMH 4 Adet Turuncu Süet Kırlent Minder Kılıfı mekanınıza renk katmak açısından iyi bir seçim olabilir.

2.Yeşil

Doğada hakim renklerden biri olan yeşil, 2022 ev dekorasyonu trendlerinde ön planda. Özellikle retro ve rustik dekorasyonda sık tercih edilen yeşili duvarlarınızda kullanabileceğiniz gibi, ufak dokunuşlar için perdelerinizde, berjerlerinizde, dekoratif yastıklarınızda da kullanabilir; yeşil bitkilerle mekanınıza doğallık katabilirsiniz.

Salonlarınızda ve oturma odalarınızda yeşil ile bej ve krem tonlarını birleştirebilirsiniz. Böylece hem doğanın renklerini evinize taşıyabilir hem de dingin bir görüntü elde edebilirsiniz.

Tera Koltuk ve Dizayn Yeşil Tekli Koltuk ile mekanınıza konfor ve farklılık katabilirsiniz.

3.Mavi ve Gri

2022

Doğanın renkleri demişken maviyi es geçmek olmaz. Maviye yakışan renklerden biri de gridir ve dilerseniz ikisini birlikte kullanabilirsiniz. Huzur veren renklerden olan mavi, evinize de huzuru getirmenize yardımcı olacaktır. Canlı bir etki yaratmak istiyorsanız mavinin daha koyu tonlarından yararlanabilirsiniz.

Örneğin gece mavisinden hoşlanıyorsanız Demor Home Kadife Dokulu Ekstrafor Büzgülü Gece Mavisi Tek Kanat Fon Perde’ye göz atabilirsiniz.

4.Sıcak sarı

Dekore etmek istediğiniz mekana sıcaklık katan bir diğer renk de sıcak sarı. Yaşam alanınıza dinamizm getirmek istediğinizde rahatlıkla faydalanabileceğiniz sıcak sarıyı dekoratif eşyalarınızda rahatlıkla kullanabilir, sıcak sarının içinde bulunduğu küçük dokunuşlarla büyük farklılıklar yaratabilirsiniz.

2022

Örneğin MumvemuM Sarı Set Mum bu ufak dokunuş için güzel bir seçim olacaktır, tavsiye ederiz.

5.Toprak tonları

 

 

Toprak tonları, özellikle de sütlü kahve ve krem tonları 2022 ev dekorasyonu için kullanabileceğiniz renkler arasında yer alıyor. Duvarlardan perdelere, mobilyalardan koltuk takımlarına, halılardan örtülere kadar her yerde kullanabileceğiniz toprak tonlarını dilerseniz canlı renklerle de birleştirebilirsiniz. Belletto Yataklı Sandıklı Dublin Sütlü Kahve Köşe Takımı’na mutlaka göz atmanızı öneririz.