14 Şubat Sevgililer Günü Hediyesi

Sevgililer Günü Hediyesi

14 Şubat Sevgililer Günü, romantik çiftler için kış aylarının en sıcak, en aşk dolu gününü işaret ediyor. Aşıkların günü olan 14 Şubat'ta çiftler beraberliklerini özel bir kutlama ile unutulmaz kılıyor.  Aldıkları hediyelerle de bu özel günü taçlandırıyor. Ancak sevgiliye hediye seçmek her partner için o kadar da kolay olmuyor. Özel, kullanışlı, sevimli ve aynı zamanda romantik olması beklenen hediyeler için alışveriş listeleri günler öncesinden hazırlanıyor. Özel günleri sürekli unutan, her zaman son dakikada çare arayan kimi sevgililer ise hediye seçme işini yine son güne bırakıyor. 

Hediye seçerken bir yandan da sevgiliden gelecek hediyeye uygun bir hediye seçme stresi yaşanıyor. Oysa sevgilinizin mutlu olması Sevgililer Günü'nde anı yaratacak, baktıkça ona aşkı anımsatacak bir hediye almanız yeterli. Stres içinde hediye seçmek yerine bu özel günün sevinciyle ona yakışacak hediyeyi aramak çok daha uygun bir seçim yapmanızı sağlıyor. Özenle hediye seçen herkes seçimleriyle sevgilisini mutlu etmenin yolunu buluyor. Sevgililer Günü'nde aşkınızı peluş ayı gibi klasik hediyelerin yanı sıra son teknoloji ürünlerle de gösterebilirsiniz. Mühim olan bu özel günde ona bir hatıra bırakmak ve sizin en özel bulduğunuz hediye ile onun yüzünü güldürmek. 

Özellikle uzun süreli ilişkilerde senelerdir kutlanan Sevgililer Günü, hediye konusunda biraz daha kısıtlayıcı olabiliyor. Partnerinizi tanımak hediye seçimini kolaylaştırsa da ona sürpriz hazırlamak ve şaşırtabilmek biraz daha zorlaşıyor. Farklı bir hediye almak isteyenler, sürprizleri sevenler, her şeyi ayrıntısı ile planlayanlar ve kararsızlar hediye seçiminde son ana kadar fikir değiştirerek yüzlerce ürün arasından seçim gerçekleştirmekte zorlanıyor. Yaklaşan bu özel günün heyecanı sizi de sardıysa, sevgilinize alacağınız hediyeye henüz karar veremediyseniz ve onu mutlu edecek armağanı bulmak için telaş içindeyseniz hediye önerilerini dikkate alarak seçimlerinizi özelleştirebilirsiniz.

Sevgilinizin kişisel zevklerini, hobilerini, mesleğini, ihtiyaçlarını ve taleplerini göz önüne alarak hediye seçiminizi yönlendirebilirsiniz. Onu düşündüğünüzü gösterecek,  soğukta ellerini sıcacık tutacak sıradan eldivenler küçük bir hediye olsa da  emin olun onun kalbini de ısıtıyor. Çok sevdiği çikolatalardan ismine özel hazırlayacağınız aranjmanlar yalnız damağınıza değil aşkınıza da tat katıyor. Zaten aşkla seçtiğiniz hediye ne olursa olsun dudaklarınızdan çıkan sevgi sözcükleri ile anlam kazanıyor. Bu özel günün anlamını gerçekten anlayan herkes, hediyenin büyüklüğünden ve değerinden çok düşüncenin daha önemli olduğunu biliyor. Sevgililer Günü'nün tarihi ve anlamı hakkında bilgi edinmek seçimlerinizi yapmanızı kolaylaştırıyor. 

Sevgililer Günü Nedir?

14 Şubat Sevgililer Günü, bugünlerde mutluluğun ve aşkın tarihi olarak anılsa da "Sevgililer Günü nedir?" sorusunun yanıtı için geçmişe dönenler acıklı bir hikaye ile karşılaşıyor. Tarihi Roma İmparatorluğu'na kadar uzanan bu günün öncesinde 14 Şubat, Tanrıların kraliçesi Juno'ya ithaf ediliyordu. Kadınlık ve erkeklik tanrıçası olarak bilinen Juno için tatil edilen 14 Şubat'ın ardından 15 Şubat'ta Lupercalia Bayramı gerçekleşiyordu. Yapılan büyük bir kura organizasyonu ile şehirdeki genç kız ve genç erkeklerin isimleri bir araya getiriliyor, rastgele oluşan çiftler bayram süresince etkinliklerde beraber eğlenerek tanışıyordu. Bazı çiftler arasında yeni aşklar doğarken bazı aşklar da evlilikle sonuçlanıyordu. İmparator 2. Claudius döneminde erkeklerin sevgililerini ailelerini bırakmak ve askere gitmek konusunda çekince göstermesinin ardından imparator Roma'daki tüm nişan ve evliliklere son verdi. Bu dönemde Roma'da papaz olan, Sevgililer Günü'ne adı da verilen Aziz Valentine, aşık çiftleri evlendirmeye devam ederek hükümdarın emirlerini çiğnedi. Milattan sonra 270 yılında 14 Şubat günü idam ile öldürülen Aziz Valentine Lupercalia Bayramı'nın arife gününe adını verdi.

1800 yıllarında Amerika'da Esther Howland'ın ilk Sevgililer Günü kartını göndermesi ile günümüze kadar süren bir kutlama alışkanlığı da gelenekselleşti. Evlilik tekliflerine de sahne olan 14 Şubat, yüzyıllardır aşkın ve aşıkların günü olarak çeşitli kutlamaların ve aşkı anlatan hediyelerin vesilesi de oluyor. Sokakların, vitrinlerin kalplerle süslendiği, özel etkinliklerle romantizmin doruğa taşındığı, tüm mağazaların kırmızıya boyandığı Sevgililer Günü'nde; çiçek, çikolata gibi bilindik aranjmanlar bile özelleştiriliyor. Çiçeklerin, çikolataların üzerine yazılan isimler ve sevgi sloganları özel hissetmenin ne kadar güzel olduğunu bir kez daha ispatlıyor. Aranjmanların yanında yer alan daha kalıcı olan, kısmen daha değerli hediyeler de sevgililere sunuluyor. Aşkın öneminin ve sevgiliye duyulan hislerin simgeleştirildiği hediyeler özenle seçiliyor, paketleniyor ve romantik atmosferde takdim ediliyor. Sevgililer Günü, aşk için hayatını feda eden bir azizin anısıyla aşka adanıyor.

Günümüzde Sevgililer Günü acı anının izlerinden ziyade gülümseten pozlarla simgeleşiyor. Aşkın; fedakarlık, emek, sevgi ve tutku olduğunu bilenler 14 Şubat'ta aşkın değerini bir kez daha vurguluyor, yüzyıllardan bu yana süren gelenek ile aşıkların sevgi sözcükleri yeniden fısıldanıyor. Eskiden mektuplara, kartlara yazılan cümleler, bugün akıllı telefonlar aracılığıyla iletiliyor. Sevgiyi anlatacak en anlamlı sembol ise elbette seçilen hediyeler oluyor. 

Sevgililer Günü Hediyesi

"Seni seviyorum" demenin en güzel yolu olan Sevgililer Günü hediyesi için romantik, eğlenceli, teknolojik veya klasik hediyeler seçebilirsiniz. Kalpli paketler, aşk dolu notlar ve kırmızılarla süslenen hediyeler, içten gelen sevgi sözcükleri ile sevgiliye ulaşıyor. Sürpriz organizasyonlar ile yaratılan eşsiz atmosfer ve anı yaratan hediyeler sayesinde 14 Şubat unutulmaz kılınıyor. Genellikle erkekler organizasyonu üstlenirken hem kadın hem de erkekler aynı hediye telaşını yaşayarak bu özel güne kalp çarpıntısı ile hazırlanıyor. Kalbinizin sahibine unutamayacağı bir jest hazırlayabilir, küçük bütçelerle dahi özel hediyeler seçerek onu mutlu edebilirsiniz.

Sevgililer Günü'nü yalnızca sevgililer değil tüm aşıklar kutluyor. Her ilişkinin; süresine, çiftlerin yaşanma biçimine, sevgilinin zevkine ve tabii ki bütçelerine uygun hediyeleri bir arada bulmak ve seçim yapmak da neredeyse imkansız hale geliyor. Uzun süreli ilişkilerde yenilik arayışına cevap verecek, yeni ilişkilerde de riskli olabilecek hediye seçimlerine göre uygun alternatiflerin bulunduğu 14 Şubat Sevgililer Günü hediyeleri ile siz de onu aşkla saracak hediyenizi kolaylıkla seçebilirsiniz. Dilerseniz teknolojik ürünler, el yapımı hediyeler, eğlenceli alternatifler veya sevimli oyuncaklar arasından seçim yapabilir, her zevke, her ihtiyaca ve bütçeye uygun armağanı bir arada bulabilirsiniz. 

Romantizmin dozunu biraz daha yükseltmek isteyenlerdenseniz sevgilinize alacağınız hediye için onun en yakınlarından tüyo alabilir, en sevdiği renkleri, kullanışlı bulduğu ve sahip olmadığı elektronik cihazları, hayalini kurduğu pek çok hediye seçeneğini öğrenebilirsiniz. Sizin tüm bunları bilmenizi bekleyeceğinden kendisinin size bu anlamda yardımcı olmamasını doğal karşılayabilir, cümle aralarında yaptığı imalardan beklediği hediyeye dair ipuçları elde edebilirsiniz. 

Aşkın ömür boyu sürdüğünü ispat edecek semboller taşıyan takıları, aşkınızı ölümsüzleştirecek fotoğraf makinelerini, çiftler için özel tasarlanan romantik ve eğlenceli setleri, zamana meydan okuyan aşıklar için lüks saatleri, kitap kurtlarının gönlünü çalacak aşk dolu kitapları, sevgilinizin özel hobilerine hitap edecek bilgisayar oyunu ve oyun konsollarını değerlendirerek onun için en uygun armağanı seçebilirsiniz. Çiftlerin ilişkisine aksiyon katacak, beraber oynanacak oyunlar, simülasyon gözlükleri ve elektronik eşyalar da Sevgililer Günü hediye opsiyonları arasında sunuluyor. Yapılacak romantik organizasyon için gerekli olan duvar süslemelerini, balonları, gül yapraklarını, mumları, kadeh ve masa süslerini de Sevgililer Günü için özel hazırlanan ürün seçkisinde bulabilirsiniz. Çocuğu olan bir çiftseniz beraberliğinizin en güzel hediyesi olan çocuklarınızı da hazırlayacağınız hediye kartlarının, paketlerin tasarımlarına davet edebilir, beraber yapacağınız özel tasarımlarla sevgilinize beklenmedik sürprizler hazırlayabilirsiniz. 

Erkek Sevgiliye Hediye

Sevgililer Günü hediyesi seçerken kadınların en büyük sorunu erkek sevgiliye hediye seçmek oluyor. Kadınların ayrıntılı dünyasının yanında sıradan görülen erkek dünyasında sürpriz etkisi yaratacak bir hediye seçmek kadınlar için her zaman zor görülüyor. Parfüm akla ilk gelen ve risksiz hediye olurken kadınların bir diğer klasik seçimi olan kol düğmeleri de listede yerini alıyor. Ayakkabı, kravat, yaka iğnesi gibi giyim ve aksesuar ürünleri kadınların kurtarıcısı olurken kadınlar güneş gözlüğü, kemer ve saat alarak Sevgililer Günü'nde kullanışlı hediyeler verebiliyor. Hediyelerin biraz daha özel olması istendiğinde kalem setlerinin üzerine, çerçevelere ve saatlerin içine hediye alımından sonra isim yazdırılabiliyor. Beraber çekilen pozlarla süslenen çerçeveler, adının işlendiği kalemler, isminin harflerini taşıyan saatler erkek hediyelerinin de kişiselleştirilebileceğinin notunu düşüyor.

Sportif ve sosyal bir hayat yaşayan erkekler için sırt çantaları ve spor montlar, teknoloji sevenler için telefon, kulaklık ve oyun konsolu seçenekleri öne çıkıyor. Mevsime uygun eldiven, bere ve atkı setleri de sevgilileri bekliyor. Takım olarak hazırlanan Sevgililer Günü hediyeleri, kadın ve erkekler için ayrı ayrı tasarlanan yan yanayken giyilebilecek sevgili tişörtleri, çift eldivenlerini, beraber kullanılabilecek şemsiyeleri, kupaları ve yastık kılıflarını içeriyor. Hem eğlenceli hem de sevimli olan çift setleri daha çok genç sevgililer tarafından tercih edilirken oyun seven çiftler için romantik aşk kutuları, puzzlelar ve masaüstü oyunlar bulunuyor. Erkek sevgiliye hediye alırken beraber kullanılabilecek bu tip setler ve oyunlar da tercih edilebiliyor.

Partnerlerine daha faydalı ve kullanışlı bir hediye vermek isteyenler bu özel günde; sweatshirt, çanta veya gözlük gibi günlük ihtiyaçlar arasında yer alan ürünleri tercih ediyor. Ofis ve kırtasiye ürünleri gibi kişisel hediyeleri bir notla romantik hale de getirebilir, günün anlam ve önemini vurgulayabilirsiniz. 

Siz de sevgilinize hediye seçerken zorlanıyorsanız önerilerimizi dikkate alabilirsiniz. Kitap okumayı seven sevgilinize bugüne özel hazırlanan kitap setlerinden birini alabilir, "Klasik bir hediyeden vazgeçmem." diyenlerdensiniz kış koleksiyonunda yer alan aksesuar setlerini değerlendirebilirsiniz.  Powerbank ve telefon alarak teknolojiyle yakından ilgilenen sevgiliniz için mobil setler oluşturabilirsiniz. Çikolata, hediyeler, notlar ve fotoğraflarla hazırlayacağınız kendi paketiniz ile sevgilinize sürpriz yapabilir ve hediyenizi benzersiz kılabilirsiniz. 

Bayan Sevgiliye Hediye

Erkekler için hediye seçimi kadınların detaycılığı düşünüldüğünde daha zor olabiliyor. Bayan sevgiliye hediye almak için günler öncesinden başlayan düşünme seansları çoğu zaman parfüm, takı setleri ve saatler alınarak sonlanıyor. Erkekler kadınlar için hediye seçerken onların yaşam tarzlarını, ihtiyaçlarını, hobilerini göz önüne alabiliyor.

Çalışan beyaz yakalı kadınlara hediye için sabah kahvelerini içebilecekleri mug bardaklar alabilirsiniz. Teknoloji meraklısı kadınlar için yeni nesil teknoloji ürünü telefonlar ve tabletler seçilebiliyor. Romantik sürprizler için gün sayan kadınları mutlu etmek için balonlar, güller, sürpriz kutuları, duvar süslemeleri ve çiçeklerle dolu bir ortam hazırlayabilirsiniz. Etrafa konulacak özel fotoğraflarla Sevgililer Günü anılarla dolu bir aşk gecesine dönüştürebilirsiniz.

Aksesuar kullanan, şık giyinen kadınlara inci takı setleri, altın ve gümüş kolye ve küpeler alınabiliyor. Daha spor tarza sahip bir sevgiliniz varsa spor çantalarını, sportif giyim ürünlerini, ayakkabı ve spor aksesuarlarını gözden geçirebilirsiniz. Kitap okumayı seven kadınları yeni dünyalarla buluşturacak romantik kitapları Sevgililer Günü hediyeleri arasında bulabilir, jelibon buketi gibi ürünlerle ona tatlı sürprizler hazırlayabilirsiniz.

Sevgililer Günü yemeğine giderken giymesini rica edeceğiniz şık bir elbiseyi, her kullandığında sizi hatırlayacağı çantaları veya tutkuyu işaret eden özel kokuları sevgilinize 14 Şubat'ta hediye edebilirsiniz. Sihirli kupa, adınıza özel bardaklar, mouse padler, yastık ve tişörtler bastırarak aşkınızı çocuksu mutluluklarla süsleyebilirsiniz.

Kadınları mutlu etmenin çok zor olduğunu düşünen erkeklerdenseniz özenle yapacağınız herhangi bir seçimin bir kadının gönlünü çalmaya yeterli olduğunu görebilirsiniz. Aldığınız hediyenin üzerine yazacağınız birkaç cümlelik notlar bile sevgilinizin ayaklarını mutluluktan yerden kesmeye yetecektir. Bayan sevgiliye hediye seçerken farklı zevklere, bütçelere, ihtiyaçlara ve ilgi alanlarına özel yüzlerce hediye seçeneğini bir arada bulabilir, sevgilinizi gülümsetecek hediyeyi mutlaka bu ürünler arasında bulabilirsiniz.

Şehirli, çalışan, girişimci bir sevgiliye sahipseniz filtreler arasında yer alan "girişimci kadınlar" seçeneğinden yardım alarak size özel hazırlanmış hediye önerilerini, ürünleri görebilir ve seçimde riski en aza indirebilirsiniz. Şehirli kadınların alışkanlıklarından, ihtiyaç ve zevklerinden ilhamla hazırlanan ürün seçkisinde kitaptan parfüme, teknoloji ürünlerinden kıyafete, aksesuar ve oyunlara kadar birçok armağan alternatifini bir arada bulabilirsiniz. Fiyat, marka, ürün puanı ve teslimat seçenekleri arasından eleme yaparak size en uygun ürüne daha kısa sürede ulaşabilirsiniz. 

14 Şubat Sevgililer Günü hediyesi fiyatları ürünlerin özelliklerine, kişiselleştirilebilir olmalarına, markalarına ve tasarımlarına göre değişiklik gösteriyor. Hediye çeşitleri arasında farklı bütçelere uygun hediye alternatifleri yer alıyor ve herkesin aşkını ilan edebileceği bir ürün bulunabiliyor. Kalpli çocuksu hediyelerin yanında sonsuzluk işareti taşıyan ölümsüz aşkın sembolü hediyelere, aidiyetin simgesi tektaşlardan sevginin nesnesi haline gelen incilere kadar farklı armağanlar Sevgililer Günü klasiklerini oluşturuyor. Hem erkek hem de kadın kullanıcıların arayışlarına cevap verecek ürünler bulabileceği 14 Şubat hediye seçenekleri, onlarca markanın ürünlerini özel avantajlarla kullanıcılara sunuluyor.

Sevgililer Günü için özel hazırlanan; koleksiyonlar, parfüm setleri, aksesuar takımları, kişisel bakım ürünleri de sizleri bekliyor. Yalnızca 14 Şubat döneminde piyasada bulabileceğiniz kimi ürünler, kısıtlı sayıda üretimleri ile dikkat çekerken onlara sahip olmanın da ayrıcalığını sizlere yaşatıyor. Biricik aşkınıza sevginizi gösterebileceğiniz hediyeyi seneler boyu sürecek bir ritüelin başlangıcı da yapabilirsiniz. Her yıl beraber geçirdiğiniz başka bir anıyı yineleyecek bir ortam yaratarak eski hatıralarınızı canlandırabilir, bu temaya uygun hediyeler seçerek Sevgililer Günü için aşkınızın en tutkulu anlarını sevgilinize yeniden yaşatabilirsiniz. Örneğin yaptığınız bir deniz tatilini anımsatacak tekne organizasyonunda hediye olarak deniz kabuklu bir kolye seçebilir veya beraber gittiğiniz ilk filmin kitabını ona Sevgililer Günü hediyesi olarak sunabilirsiniz. Seneler sonra bile gülümseme ile anılacak hatıralar ile 14 Şubat anılarınıza ölümsüzlük kazandırabilirsiniz. Sürpriz organize ediyorsanız profesyonel fotoğrafçılar, müzisyenler veya servis elemanları ile hazırladığınız temaya lüksle buluşturabilirsiniz. İster düşük bütçeli bir sürpriz, ister büyük bir organizasyon hazırlıyor olun, sevgiyle emek veriyorsanız sevgilinizden beklediğiniz karşılığı alabilirsiniz.

Aşkınıza seçtiğiniz hediyenin paketine elinizle çizeceğiniz bir kalp, yazacağınız bir not, iliştireceğiniz bir fotoğraf bile onun için hediyenin kusursuz olmasına yardımcı oluyor. Aşkın kıymetini bilen sevgililere yıllarca anımsanacak Sevgililer Günü sürprizleri için seçilen özel hediyeler arasından siz de dilediğinizi hemen sepete ekleyerek sipariş sürecini başlatabilir, sipariş adımlarını takip ederek kolaylıkla hediyenizin kısa sürede hazırlanmasını sağlayabilirsiniz. Sevgilinizin uzakta olması durumunda bile teslimat için kendisini adres göstererek aşkınızın mesafelere meydan okumasını sağlayabilir, kilometrelerce öteden onu şaşırtacak armağanlar gönderebilirsiniz. 

Sevgililer Günü'nde kime hediye almak istersin?

Hediyeni birlikte bulalım!
DSACategoryId/2147483634/20003
BAŞA DÖN