Şarj Kabloları

Akıllı cihazların giderek hayatımızda daha fazla yer alması iletişimi dünya çapında daha da kolaylaştırmaya devam ediyor. Birçok akıllı cihaz belirli ölçüye sahip bataryalarla çalışıyor. Bu nedenle bu cihazların şarjı bittiğinde yeniden doldurulması gerekiyor. Şarj cihazları geçmişte adaptör ve data kablosu birleşik şekilde üretilirken günümüzde ayrı olarak tasarlanıyor. Böylelikle bir telefon kablosu ihtiyaç olduğunda farklı bir telefon için de kullanılabiliyor. Üstün özelliklere sahip bu ürünler sayesinde modern dünyada dijital ihtiyaçlar pratik çözümlerle tamamlanıyor.

Artık her akıllı cihaz için birden fazla kablo taşımak yerine tek bir cep telefon kablosu şarj sorununu ortadan kaldırıyor. Bunun yanı sıra bir telefon aktarma kablosu verileri bilgisayardan telefona veya telefondan bilgisayara taşımanıza izin veriyor. Kablo modellerinin giderek çeşitlenmesi sayesinde bilgisayar ve telefon haricindeki cihazlar arasında da aktarım sağlanıyor. Bunun en basit örneği olan telefon hdmı kablosu, telefonunuzdaki sesi ve görüntüyü televizyona aktarmanıza yardımcı oluyor. Yaşamı kolaylaştıran bu modeller sayesinde ek cihazlar kullanmadan basit işlemleri bu ufak yardımcılar ile hızlıca yapabilirsiniz. Telefon kablosu fiyat seçenekleri de kabloların özelliklerine göre değişiklik gösteriyor.

Özellikleriyle İlgi Çeken Telefon Kablosu Modelleri

Şarj veya dosya paylaşımı için vazgeçilmez telefon aksesuarlarından olan bu ürünler,acil anların kurtarıcısı olabiliyor. Telefon şarj kablosu, taşıma kolaylığı sunması ve hafif olması sayesinde çantada veya cüzdanda taşınabiliyor. Tercih edebileceğiniz kaliteli kablolar, telefonunuzun ömrünü uzatacağı gibi daha hızlı şarj olmasını da sağlıyor. Telefonunuzla uyumlu olan en iyi telefon kablosu, bataryanın enerjisini stabil bir şekilde kullanmasına yardımcı oluyor. Bu nedenle iyi bir kablo seçerken dikkatli ve araştırmacı davranmanız gerekiyor. Akıllı telefonlar artık günümüzün her anında bize eşlik ettiği gibi eski nesil hatlı telefonlar da hala kullanılıyor.

Daha kaliteli bir görüşme için veya internet bağlantısı için telefon hat kablosu tercih ediliyor. Bu kablo, bir ucu modeme diğer ucu sabit telefona takılarak kullanılıyor. Konnektörler aracılığıyla sağlanan bağlantı sonrasında internet kullanımı ve telefon görüşmesi mümkün oluyor. Ofis ve ev kullanımları için çeşitlenen kablolardan en iyi verimi almak için uzunluklarına dikkat etmek önem taşıyor. Telefon kablosu 5, 10, 15, 20, 25, 30, 50 metre olarak farklı modellerle karşınıza çıkıyor. Bazı ortamların şartları nedeniyle daha güçlü kabloların kullanması gerekiyor. Dış ortam telefon kablosu da bilgi iletim sistemlerinde daha yüksek performans ve işlem gücü için tercih ediliyor. Yapılan ölçümler sonrasında telefon kablosu markaları arasından ortamınıza en uygun ürünü kolaylıkla seçebilirsiniz.

Telefon Kablosu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Her kullanıcı bir USB telefon kablosu seçerken veri aktarımı için sunduğu hızları göz önünde bulunduruluyor.
 • Yüksek amperdeki kablolar telefonunuzu daha hızlı şarj etse de telefonunuzun desteklediği en yüksek akımı öğrenmeniz gerekiyor.
 • Kullanım standartlarınıza göre en kaliteli telefon kablosu ararken ihtiyacınıza uygun olan uzunluklardaki modelleri seçebilirsiniz.
 • 2 çift telefon kablosu, bina içi tesisatlarda, dahili telefonlarda, sinyal ve veri iletiminde sıkça ilgi görüyor.
 • Akıma daha dayanıklı ve uzun süre kullanılabilecek bakır, çelik telli telefon kablosu kullanıcılar tarafından sıkça tercih ediliyor.
 • Her kablonun uç kısmı farklı genişliklerde olduğu için telefonunuzun markasında bir kablo seçmek uyum sorunlarını ortadan kaldırıyor.
 • Kalın telefon kablosu, kırılmalara ve bükülmelere karşı ekstra dayanıklılık sunarken kaliteli malzemesiyle hızlı aktarım sağlayabiliyor.
 • Telefon kablosu renkleri ise işlevsel özelliklerinin yanı sıra zevkinize de hitap ediyor.
 • Eğer şarj adaptörünüz kaybolduysa veya hasar aldıysa kablo ile birlikte uyumlu bir adaptör seçerek telefonunuzu hızlı şarj edebilirsiniz.
 • Type-C tarzında seçim yapabileceğiniz kaliteli telefon kablosu, birçok cihazla kullanabilmeniz için fırsat sunuyor.
 • Lightning kablolar ise tasarımsal özellikleri nedeniyle Apple mobil cihaz kullanıcıları tarafından tercih ediliyor.

İhtiyaçları Karşılayan En İyi Telefon Kablosu Modelleri

Birçok gereksinimi karşılayan AUX, jak, VGA, TV, ADSL kablosu keyifli anlar yaşatmayı başarıyor. Telefon, tablet ve MP3 çalar üzerindeki müzikleri kulaklıkla dinleyebilmek için AUX ve jak kablosu kullanılıyor. VGA kabloları ise mavi renkte üretilen görüntü aktarımını yapabilmek için kullanılan araçlar arasında yer alıyor. ADSL kablosu da internet bağlantısını televizyon ve mobil cihazlara sorunsuz olarak aktarabilmek için tercih ediliyor. Dayanıklılık açısından 2,5 telli telefon kablosu, uzun ömürlü yapısıyla dikkat çekiyor. Modem üzerinde kullanabileceğiniz bu kablo, uzun olarak seçildiği takdirde daha rahat bir kullanım imkanı sunabiliyor. Telefon internet kablosu, uzun ve kalın yapısıyla bükülmelere karşı dayanıklı olacağı için bağlantı kopukluklarının da önüne geçebiliyor. Dış yalıtımı iyi bir şekilde yapılan internet kabloları daha iyi veri ve sorunsuz veri aktarımı gerçekleştirebiliyor. Özellikle 20’lik telefon kablosu, donanımsal özellikleriyle birçok alanda uzun yıllar kullanılıyor.

Bir kablo çoğu zaman aktarım ve şarj özellikleri sunsa da bazen bir dönüştürücü görevini üstlenebiliyor. Uygun giriş portuna sahip olmayan cihazlar için alternatif yaratan dönüştürücüler bağlantı problemini ortadan kaldırıyor. Aynı zamanda birden fazla telefon şarj etmenize yardımcı olarak zor zamanlarda hayat kurtarıyor. 3’lü, 4’lü, 6’lı, 8’li, 10’lu çoklu telefon şarj kablosu kalabalık ailelerin ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılıyor. Ayrıca işletmelerin de müşterileri için kullanabileceği bir şarj istasyonu oluşturmasına katkı sunuyor. Genellikle siyah telefon kablosu olarak tasarlanan birçok şarj aleti, özellikleriyle birbirinden ayrılıyor. Estetik görünümünün yanı sıra işlevsel tasarımlarıyla ön plana çıkan birçok model hayatı kolaylaştırıyor. Örneğin LED’li, zırhlı, ince, spiral, hızlı, ışıklı telefon şarj aleti, çeşitli avantajlarıyla memnuniyet sağlıyor. Spiral modeller kablonun esnekliğine katkı sağlarken zırhlı seçenekler dayanıklılığıyla göze çarpıyor. Telefon kablosu uzatma sorunu yaşayanlar ise dönüştürücülerle istedikleri mesafelerde şarj ve aktarım yapabiliyor.

Telefon Kablosunun Avantajları Nelerdir?

Prizden alınan akımı cihazlara aktaran cep telefonu şarj kablosu güvenli dolum imkanı yaratıyor. Prizdeki akımı ideal gerilim seviyesine dönüştüren kablolar, şarj için kullanılabilir enerji oluşturuyor. 1A, 2A, 3A ve 5A gibi değerlere sahip olan adaptörlerin bu gücünü aktarabilmesi için uyumlu cep telefonu USB kablosu seçilmesi gerekiyor. Ayrıca telefonunuzun desteklediği akım 3A değerindeyse alacağınız 5A değerindeki bir adaptör de kötü bir tercih haline gelebiliyor. Telefon kablosu kaliteli olduğu sürece şarj işlemi hem stabil hem de hızlı oluyor. Böylelikle cihazınıza zarar vermeden uzun yıllar güvenle şarj işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Telefon kablosu çeşitleri, kullanım standartlarına göre değişiklik gösteriyor. Flash bellek üzerinden telefonunuza aktarım yapmak veya dosyaları açmak için OTG kablosu kullanılıyor. Farklı OTG tipleri aynı zamanda telefon uzatma kablosu olarak da tercih ediliyor. Aynı anda hem şarj hem de dosya aktarımı yapmayı mümkün kılıyor.

Teknolojinin yeni nesil imkanlarından yararlanmak için ürünlerin detaylıca incelenmesi önem arz ediyor. Telefon kablosu özellikleri ürünlere göre farklılık gösterdiği için hem sabit hem de mobil telefonlar için uyumluluğunu incelemelisiniz. Farklı şarj uçlarıyla her telefon şarj edilemeyeceği için satın alırken uç kısımlarının telefonunuza göre olmasına dikkat etmelisiniz. CE sertifikasına sahip ürünler, cihazlarınız için en güvenli ve kaliteli seçenekler arasında bulunuyor. Siz de telefon ara kablosu, data kablosu, şarj kablosu dönüştürücü ve çoklu telefon şarj kablosu arasından ihtiyacınız olanı bularak modellerin sahip olduğu avantajlardan sonuna kadar yararlanabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Telefon Kabloları

10.000+ ürün listeleniyor
Telefon
Telefon
Cep Telefonu Aksesuarları
Cep Telefonu Aksesuarları
Şarj Kabloları
Şarj Kabloları
iPhone Kabloları
iPhone Kabloları
Android Kabloları (Type C)
Android Kabloları (Type C)
Android Kabloları (Micro USB)
Android Kabloları (Micro USB)
Görüntü Kabloları
Görüntü Kabloları
Ses Kabloları
Ses Kabloları
OTG Kablolar
OTG Kablolar
USB Flash Bellekler
USB Flash Bellekler
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın