Saç Şekillendirme Cihazları

Kişisel bakımın en önemli parçaları arasında yer alan saç bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşır. Ancak saçları düzleştirmek ya da dalgalandırarak hacimli bir hale getirmek zorlu bir uğraş gerektirir. Teknolojinin son yeniliklerinden faydalanarak kullanıcıların hayatını kolaylaştırmayı amaçlayan yerli ve yabancı birçok marka, saç şekillendirme zorluğunu ortadan kaldırmak için yüzlerce düzleştirici modeline imza atar. Üretilen birbirinden farklı cihazlar sayesinde kullanıcılar dilerse saçlarına fön çekebilir dilerse de saçlarına hacim vererek hayalini kurduğu o muhteşem saçlara çok kısa süre içerisinde kavuşabilir.

Pek çok çeşidi bulunan saç düzleştirici modelleri pratik kullanım şekilleri ile günlük hayatın daha kolay bir hale gelmesine yardım eder. Ayrıca yüksek performansları ile göz dolduran cihazlar aynı zamanda istenilen saç stilini kişinin tek başına uygulamasına da fırsat verir. Çok sayıda sıcaklık ayarına sahip olacak şekilde üretilen modeller saçın zarar görmeden dolgun, hacimli ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Saçı Koruyan ve Canlandıran Saç Düzleştiriciler

Son dönemde teknoloji markalarının ürettiği birçok model yalnızca saça şekil vermeyi değil aynı zamanda saçların sağlıklı görünümünü korumayı da oldukça önemser. Bunun için çeşitli markaların koleksiyonlarında yer alan saç düzleştiriciler arasında keratin desteği sunan cihazlar bulunur. Böylece kırık önleyici etkiye sahip olan bu keratin katkılı düzleştirici alternatifleri saçlara bakım da yapar. Bazı tasarımların özellikleri arasında yer alan UniTemp sensörü saça uygulanan yüksek ısı kullanımının önüne geçer. Sağlanan bu teknoloji sayesinde kırıklarda gözle görülür bir azalma meydana gelir. Bu sayede saç dökülmelerinde de ciddi oranda düşüş gözlenir. Tüm özelliklerin tek bir modelde birleşmesi sonucunda saçlar daha güçlü ve sağlıklı bir görünüm elde eder.

Keratin plakası bulunan modeller, negatif iyonları nötralize ederek saçlardaki elektriklenme sorununu önler. Plakaların seramik malzemeden yapılmış olması, şekillendirme sırasında düzleştiricinin saçlarda pürüzsüz kaymasını sağlar. Ayrıca ürünün seramik olması saçlarda hasar oluşmasına da engel olur. Seramik plakalı ürünlerin yüzey kısmının hemen altında hassasiyeti belirten sensörler de bulunur. Yerleştirilen sensörler nem seviyesini algılayarak cihazın çalışma potansiyelini belirler.

Modeller manuel ve otomatik olmak üzere iki farklı ısı ayarlama sistemine sahip olacak şekilde üretilir. Son dönemde ısı ayarlarının bulunduğu manuel modellerin yanında, otomatik ayarı ile cihazın kendi sıcaklığını kendisinin ayarladığı tasarımlar da sıkça tercih edilir. Saçın gereğinden fazla ısıya maruz kalmasını önleyen bu özellik, kullanıcılarını saçların yıpranma sorunu ile karşı karşıya bırakmaz. Aynı zamanda akıllı ekran üzerinden kişiselleştirilebilen ürünler, her kullanım esnasında kullanıcının ayarladığı bilgiler doğrultusunda otomatik ısı ayarının yapılmasına fırsat verir. Profil bilgileri arasında saçın ne kadar ince olduğundan ne kadar süre düzleştirilme işleminin yapılmak istendiğine kadar birçok bilgiye yer verilir. Girilen bilgiler doğrultusunda sıcaklık kendini otomatik olarak ayarlar. Bu sayede kullanıcılar zamandan da kazanır. Bununla birlikte bu cihazlar, sadece tek bir kişinin değil üç farklı kullanıcının profil ayarlarının saklanmasına imkan tanır.

Saçları Koruma Altına Alan İyonlu Saç Şekillendiriciler

Saç düzleştirme cihazları, kullanıcıların ihtiyacına göre iyonlu olarak da üretilir. İyonlu olarak tasarlanan modeller benzersiz bir deneyimin kapılarının aralanmasını sağlar. Teknolojinin son ürünü olan ve kullanıcıların en çok tercih ettiği saç düzleştiriciler arasında yer alan modeller, saçların temas ettiği her bir noktadan iyon yayılımı yapar. Bu sayede saçlarda oluşan elektriği dengeleyen cihazlar, saçların nört hale gelmesini sağlayarak kabarma ve saç incelmesi gibi sorunların oluşmasını önler. Nötralize edici etkinin gücü sayesinde saçlara uygulanan yoğun işlemler sonrasında bile saç tellerinde herhangi bir deformasyon oluşmaz. Ayrıca cihazlar, sundukları bu üstün özellik ile saçların daha sağlıklı ve canlı bir görünüm sergilemesine de yardımcı olur.

Saçların beslenmesine ve hacminin artmasına katkıda bulunan iyonlu saç şekillendiricileri, özellikle hassas ve ince saç teline sahip olan kullanıcıların büyük kurtarıcısı olur. IONTEC teknoloji ile donatılan bu grup cihazlar, saçlar için ekstra bir koruma sağlar. Saçların nem dengesini koruması da kullanılan yeni teknolojinin diğer etkileri arasında gösterilir. Cihazlar ne kadar yüksek derecede kullanılırsa kullanılsın saçlar nemini kaybetmez, aksine iyonlu yapı sayesinde saçlar nem kazanmaya başlar. Her saç tipinin kullanımına uygun olan modeller, kullanıcıların arzu ettikleri ipeksi, bakımlı ve baş döndüren saçlara kolayca kavuşmalarına yardımcı olur. Aynı zamanda saçları korurken şekillendiren ürünlerin, bukle ve dalga görünümünü değiştirme kabiliyeti de bulunur. Üretilen saç şekillendiriciler sadece kadınlara değil aynı zamanda erkek kullanıcılara da hitap eder.

Profesyonel Etkiye Sahip Düzleştirici Maşa Modelleri

Saçın düzleştirilmesi amacıyla tasarlanan cihazlar arasında,  düzleştirici maşa çeşitleri de oldukça yoğun ilgi görür. Kısa süre içerisinde fön etkisi yaratan ürünler, karmaşık ve yoğun dalgalara sahip saçları bile yola getirmeyi başarır. Saçları pürüzsüz ve dümdüz yapması ile kullanıcıların gönlünü fetheden modeller, özellikle yoğun tempoda çalışan iş kadınlarının en büyük yardımcısı olur. Kuaföre gitmek için yeterli vaktin olmadığı zamanlarda büyük kolaylık vadeden saç düzleştiriciler, birkaç dakika içinde istenilen saçlara kavuşulmasına olanak tanır. Yüksek ısıları sayesinde saçın kusursuz görüntüye kavuşmasını sağlayan ürünler; kabarma, çatallaşma ve elektriklenme gibi problemlerin oluşmasını da önler. Bu sayede kullanıcılar gün sonunda dahi kendilerini bakımlı ve özel hissetmeye devam eder.

Ağırlıklı olarak 3 farklı ısı kademesine sahip olacak şekilde dizayn edilen düzleştirici maşalar, her saç tipine kolayca uyum sağlar. Saçın yapısına göre düşük, orta ve yüksek ayarlardaki saç düzleştiricileri, saçın sadece düz değil dalgalı ve bukleli bir görünüme kavuşmasını da mümkün kılar. Kullanım esnasında fırça gibi döndürülerek saçlara dalga formunun verilmesini sağlayan ürünler, 48 saate kadar süren etkisi ile kadınları her gün fön çektirme derdinden kurtarır. Haftada 3-4 kez güvenle kullanılabilen bu maşalar, pratik tasarımlarıyla da tüm gözleri üzerine çeker. Saçı istenen şekle getirebilmek için bir miktar saç tutamının maşanın içine konulması ve ürünün çalıştırıldıktan sonra nazikçe aşağı doğru kaydırılması, cihazın etkili şekilde performansını göstermesinde yeterli olur.

Saça Baskı Uygulamayan Saç Düzleştiriciler

Markalar tarafından kullanıcıların ihtiyaçlarına göre tasarlanan saç düzleştiriciler, büyük bir çoğunlukla fırça ya da iki plakadan oluşan maşa formunda üretilir. Bu modellerin yanı sıra yeni nesil modellerden biri olan tarak görünümündeki saç düzleştiriciler de kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarır. Diğer ürünlere göre farklı dizayna sahip olan modellerin ön paneli tamamen tarak şeklinde görünür. Ürünün arka kısmında yer alan plakadaki elektrik bağlantısı ise cihazın çalışmasına yardımcı olur. Fişe takıldığında hemen ısınmaya başlayan modeller, saça başka herhangi baskı uygulamadan saçları doğal bir görünüme ulaştırır. Saçları sanki tarakla tarıyormuş gibi düzleştiren cihazlar, saç tellerinde oluşan kabarıklıkların ve karışıklıkların giderilmesine de yardımcı olur. Çok kısa süre içerisinde fön çekilmiş gibi dümdüz ve çarpıcı saçlara kavuşturan taraklı saç düzleştiriciler, yüksek etkileri sayesinde her saç tipinin rahatlıkla düzleştirilmesine imkan tanır. Yoğun ve hacimli saçlara sahip olan kullanıcılar için tarak bölümü daha büyük ve dişli olarak tasarlanırken, zayıf telli olanlara özel çok daha küçük şekilde dizayn edilir. Bu sayede tarak bölümü saçlarda maksimum seviyede etki eder. Üretilen bazı taraklı modellerin uç kısımlarında seramik plakalar tercih edilir. Seramikle kaplana plakaların içerisinde ise keratin bulunur. Böylece ısıya maruz kalan saçlarda azalmaya başlayan keratin miktarı tekrar yerine konmaya çalışılır. 9’a kadar çıkan farklı ısı ayarı sayesinde, istenilen ısıda saçın düzleştirilmesine fırsat veren cihazlar 140 dereceden 220 dereceye kadar ayarlanabilir.

Konforlu Kullanım Sunan Buharlı Saç Düzleştiriciler

Düzleştirici makine alternatifleri arasında fonksiyonları ile göz dolduran buharlı ürünlere de yer verilir. Buharlı olan saç düzleştiriciler, kullanım sırasında saça buhar yoluyla kompres uygular ve düzleştirme işlemi için buharın gücünden faydalanır. Böylece hassas yapıda olan ve kırılmaya meyilli olan saç tellerinin yoğun ısıdan etkilenmesi önlenir. Ayrıca saç keratininin zarar görmesini engelleyerek saçın sahip olduğu doğal ve canlı görünümünün muhafaza edilmesini sağlar. Saç dokusunda bulunan mikro çatlakların oluşumunun engellenmesi ise saç dökülmelerinin önüne geçer. Saç tellerini nemlendiren, canlandıran ve güçlü buhar gücü ile adeta saç diplerinde masaj etkisi yaratan cihazlar aynı zamanda saçların çok daha hızlı uzamasına da şans verir.

Birçok ürünün tasarımında bulunan LCD ekran ve ikaz ışıkları düzleştiricinin kullanıma hazır olup olmadığını gösterir. Bu ekran sayesinde istenilen sıcaklık derecesinin ayarı kolaylıkla belirlenir. 220-230 gibi farklı ısı seviyelerine kadar çıkan modeller, ısıya dayanıklı tutma ucuna sahip olarak üretilir. Bu sayede eli yakmadan düzleştirme işine devam edilebilir.

Saçların hava kirliliği, boya, dengesiz beslenme, stres gibi faktörler nedeniyle kaybetmiş olduğu gücü tekrar kazanmasına katkıda bulunan buharlı saç düzleştirici modelleri, en etkili saç bakımları arasında da öne çıkar. Hatalı kullanım ya da aşırı işlem sonrasında oluşabilecek yanma, çatallanma ve deforme olma gibi problemlerin oluşmasını da önleyen tasarımlar, düzenli kullanım için tercih edilebilecek en ideal ürünler arasında görülür. Saça, doğru bakım ve düzleştirme işlemi yapıldığı takdirde kusursuz bir performans sergileyen buharlı şekillendirici çeşitleri, en çok tercih edilen cihazlar listesinde üst sıralarda yer alır.

İnatçı Saçları Yola Getiren Fırçalı Düzleştiriciler

Her tarza ve her türlü saçın ihtiyacına yönelik olarak üretilen çeşitli saç düzleştiricileri arasında fırça görünümüne sahip olan alternatifler de bulunur. Özellikle şekil verilirken zorluk çıkaran inatçı saç tellerini kontrol altına alan fırçalı ürünler, saçlarda meydana gelen karışıklıkları giderir. Ayrıca yüksek ısı kapasiteleri en zorlu saç tellerinin daha kolayca şekillenmesini sağlar. Her saç tipinin kullanabilmesi için özel olarak tasarlanan elektrikli saç fırçaları, özel boyutu ve sunduğu fonksiyonel özellikler ile zayıf telli saçlardan güçlü ve gür saçlara kadar her kullanıcının işlem uygulanabilmesini mümkün kılar.

En çok tercih edilen şekillendiriciler arasından bulunan ürün, güvenli kullanım şekliyle de kullanıcıları kendine çeker. Cihazların sap bölümünde kullanılan elektrik bağlantısı ve kapalı koruma alanı elektriğin cilt ile doğrudan temas etmesini önler. Ayrıca tamamen yalıtkan gövdeden oluşan fırça görünümlü düzleştiriciler, kullanım sırasında çeşitli kazaların oluşmasını engeller. Hafif nemli olan saçlara uygulandığında bile elektrik akımı konusunda sorun çıkarmayan modeller, darbelere ve düşmelere karşı son derece dayanıklı yapılarıyla da öne çıkarlar. Birkaç dakika içerisinde saçların daha bakımlı, hacimli ve güzel görünmesine sağlayan modeller, dileyen kullanıcılar için set halinde de satılır. Bu setlerin içerisinde bulunan farklı aparatlar saçı düzleştirmenin yanında farklı modeller yapılmasına da fırsat verir.

Şık Tasarımı ile İlgi Gören Mini Saç Düzleştiriciler

Saçların olduğundan daha kusursuz ve bakımlı görünmesi için tasarlanan modeller arasında küçük boyutlarıyla fark yaratan birçok ürün alternatifi de bulunur. Küçük görüntüdeki bu ürün çeşitleri, 10 ila 20 cm arasında değişen boyutları ile valiz ve el çantasının içine rahatlıkla sığar. Ayrıca mini boyutu dolap içlerinde fazla yer kaplamayarak alandan tasarruf edilmesini de sağlar. Tatillerin ve seyahatlerin kahramanı olan ürünler, saç bakımının her yerde kolayca tamamlanabilmesine yardımcı olur. Ergonomik katlanabilir kablo özelliği ve bu kabloların derli toplu durmasını sağlayan özel klips detayı taşıma kolaylığı sunar. Fark yaratan şekillendiricilerin aynı zamanda koruyucu kılıfları da büyük bir avantajın kapılarını aralar. Kılıfı ile birlikte her yere taşınabilen saç düzleştiriciler, dayanıklı yapıları sayesinde de ön plana çıkarlar. Saç düzleştiricilerinin güçlü tasarımları taşıma sırasına yaşanabilecek darbelere ve sarsıntılara karşı da oldukça direnç gösterir. Böylece cihaz ilk günkü performansını uzun süre boyunca sürdürmeyi başarır. Bu özelliği sayesinde kullanıcıların bütçesine de katkıda bulunur. Taraklı ve fırçalı alternatifleri ile üretilen mini saç düzleştiriciler, saçlara yapılmak istenilen detaylı işlemlerin yapılmasını bir hayli kolaylaştırır. Ürünlerin saçları yıpranmalara ve elektriklenmeye karşı koruyan özel modları, mini modellerin güvenle kullanabilmesini sağlar.

Güvenli ve Enerji Tasarruflu Saç Düzleştiriciler

Saç düzleştiriciler her kullanıcının farklı ihtiyaçları ve zevkleri doğrultusunda üretilir. Modeller kullanım kolaylığı sağlayan tasarım ve teknik özelliklerinin yanı sıra güvenlik ve enerji tasarrufu sağlayacak şekilde imal edilir. Cihazların büyük bir bölümü çalışmadığı sırada kendi kendini devre dışı bırakacak özellik ile donatılır. Bu modeller yaklaşık 60 dakika boyunca açık kaldığında da otomatik olarak kapanır. Böylece cihazın açık unutulması durumunda oluşabilecek tehlikeler önlenir. Güvenlik ve kullanım kolaylığının sağlanabilmesi için ürünlerde tuş kilidi fonksiyonu da bulunur. Bu fonksiyonlar ise şekillendiricinin açık kalmasını ve ısı yayılımının oluşmasını engeller.

110-240 volt aralığında üretilen saç düzleştirici cihazlar, bu özelliği ile dünyanın istenilen her noktasında çalışır. Tüm özellikleri ile birlikte hızlı bir şekilde kullanıma hazır olan cihazlar, enerji tasarrufunun sağlanmasına destek olur. Tercih edilen ürünün modeline bağlı olarak saç düzleştiricileri 30 ila 60 saniye gibi kısa bir süre içerisinde kullanıma hazır olur.

Maşa formuna sahip olan saç düzleştirici çeşitleri, saça temas eden iç panellerin seramik kaplanmasıyla üretilir. Seramiğin ısıyı yüksek oranda iletme kapasitesi saçlarda yanma ve deforme olma riskini ortadan kaldırır. Bu sayede ısıyı dengeleyen kaplamalar, saçların tehlikeli oranda ısı ile temas etmesini engeller. Ayrıca modellerin dış cepheleri ısı geçirmez silikon kaplama ile kaplanır. Böylece kullanım sırasında kullanıcıların yaşayabilecekleri kazaların önüne geçilir.

Modellerle birlikte saç düzleştiricinin yanında gönderilen kılıfların tamamı da ısıya dayanıklı malzemelerden yapılır. Aynı şekilde cihazların kablo kısımları da içerisinden geçen elektriği tolere edebilecek kaliteli malzemelerden üretilir. 1.8 metre ya da 2.5 metre kablo seçenekleri bulunan modeller, uzun mesafeli kullanım fırsatı da sunar. Ara kabloya gerek duyulmadan rahatlıkla kullanılan şekillendiriciler tesisata fazla yükleme yapılmasının da önüne geçer.

Farklı çeşitlerde üretilen saç düzleştirici modelleri hangi plakalardan üretilir?

Saç düzleştiriciler titanyum, seramik ve turmalin olmak üzere 3 farklı plaka ile üretilir. Titanyum ürünler ısının hızlıca iletilmesini sağlar. Seramik olan şekillendiricilerin saçı yakma potansiyeli diğer cihazlara oranla daha azdır. Turmalinde de saçlar daha parlak, düz ve yumuşak görünür. Son dönemin oldukça popüler düzleştiricileri arasında yer alan keratinli seramik modeller ise saçın proteinini kaybetmesini engeller.

Saç düzleştiriciler ıslak saça uygulanabilir mi?

Islak olan saçların kurutulmadan düzleştirilmesi saçlara ciddi derece zararlar verir. Bu nedenle her zaman düzleştirme ya da hacim verme işlemi yapılmadan önce saçların kurutulması büyük önem taşır.

Saç şekillendirici kullanırken hangi noktalara dikkat edilmelidir?

Elektronik ürün grubunda yer aldığı için gereğinden fazla kullanılması ve saçta tutulması saçlara zarar verebilir. Bunun için cihazların haftada maksimum 3 defa, saç köklerine fazla temas ettirmeden, ısı ayarı saça uygun ayarlanarak ve günde 5 ila 10 dakika arasında kullanılması tavsiye edilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
1/3
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Saç Şekillendirme Cihazı Ürünleri

6095 ürün listeleniyor
Philips
Remington
Braun
Arzum
Babyliss
Danlu
Grundig
DEMPOWER
Trina
Astra
Baoblaze
Cvs
Fakir
Aprilla
Mirror
Rowenta
Lesima
Genel Markalar
Relux
Tekno Trust
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Marka
Toplam 43 / 6095 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?