Her kadın güzel görünmeyi ve bulunduğu ortamda dikkat çekmeyi önemser. Bu yüzden şık elbiseler, güzel bir makyaj ve göz alıcı aksesuarlar çok önemlidir. Ancak kadınlar, en az bunlar kadar parlak ve güzel şekillendirilmiş bir saç için de çaba harcarlar. Sağlıklı ve güzel görünen saçların her zaman ilgi çektiğini çok iyi bilirler. Bu uğurda zamanlarının çoğunu feda edebilirler. Özellikle hafta sonları uzun saatlerini kuaförde harcayan kadınların, ortak hedefleri daha güzel bir görünüme sahip olmaktır.

Fakat her gün kuaföre gitmek mümkün olmayabilir ve bir türlü şekil almayan asi saçlar kadınların ortak sorunu. Sabahları işe gitmeden önce veya aceleniz olduğu zamanlarda ise bu sorun sizin için bir işkenceye dönebilir. Hatta belki de evden çıkma isteğinizi tamamen yok eder. Bu gibi durumlarda; sizi saatlerce uğraşmaktan kurtaracak, en pratik şekilde istediğiniz saç şekline kavuşmanızı sağlayacak saç şekillendirici cihazlar en büyük yardımcınız olacaktır.

Saç Şekillendirici Cihazlar

Evinizde saçınız için verebileceğiniz şekillerin sınırlı olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat birbirinden farklı özelliklere sahip saç şekillendirici cihazlar, size sanılanın ötesinde seçenekler sunuyor. Klasik ve kolay bir şekillendirme için elbette akla ilk gelen ürünler olan düzleştiricileri kullanabilirsiniz. Biraz daha dalgalı saçlara sahip olmak veya zaten kıvırcık olan saçlarınızı kusursuz bukleler haline getirmek için de, saç şekillendiriciler ideal bir tercih olabilir.

Bir kuaförden çıkmışçasına, harika saçlara sahip olmak için artık tek yapmanız gereken tuvalet masanıza oturmak olacak. Değişik ısı dereceleri bulunan ve seramik yapıya sahip olan şekillendiriciler, saçlarınızın elektriklenmeden istediğiniz şekli almasını sağlar. Yalnızca düzleştirme veya kıvırma özelliğine sahip olan şekillendiriciler mevcut olduğu gibi, birçok başlığı bulunan ve çok amaçlı kullanabileceğiniz modeller de bulunmaktadır. Genel olarak cihazların üzerinde bulunan elektronik ekranlar, size istediğiniz ısı derecesini kolaylıkla ayarlamanızı ve kendinize en uygun ısı ayarını bulmanızı sağlar. Otomatik kapanma özelliği bulunan cihazlar sayesinde, cihazı fişte unutmanız halinde bile kötü sürprizlerle karşılaşmazsınız.

Yalnızca saçınızı şekillendiren ürünlerin yanı sıra, kurutma özelliğine sahip modeller de bulunmakta. Saçınızı şekillendirmeden önce çoğunlukla kurutmanız tavsiye edilir. Fakat bu tür kurutma özelliği bulunan cihazlar size iki alternatifi bir arada sunar. Eşit ısı dağılımı özelliğine sahip cihazlar, saçınızdaki her bölgenin aynı şekli almasını ve uzun süre kalıcı olmasını sağlar. Yıllar boyunca alışılagelmiş ve herkesin kullandığı saç fırçaları ise gelişen teknolojiyle iyonik özelliğe sahip ve pille çalışan cihazlar haline gelmiş durumda. Gerek saç şekillendirme cihazları içinde, gerek fırçalarınızda yer alan iyonik özellik, saçlarınızın elektriklenmesine engel olur. Şekillendirdiğiniz saçınızın istediğiniz şekilden çıkmasının en önemli nedeni, bu elektriklenmedir ve uzun süre kalıcılık için bu sorunu en baştan ortadan kaldırmanız önemli olacaktır.

Saç Şekillendirici Cihazlar Zararlı mı?

Saçınızın yapısına ve dayanıklılığına göre saç şekillendirici cihazlar bazen zararlı olabilir. İnce yapılı ve hassas saçlara sahipseniz cihazın ısısına mutlaka dikkat etmelisiniz. Fazla ısınan cihazla saçlarınıza uygulama yaptığınızda kırılma veya yanmayla karşılaşabilirsiniz. Özellikle saçlarınız ıslakken yüksek ısıya maruz kalması saçınızda yıpranmalara neden olabilir.

Saç şekillendiricilerin yapısında kullanılan malzemeler de saçınıza zarar verebilecek nitelikte olabilir. Daha ucuz olduğunu düşünerek alacağınız şekillendiriciler, uzun vadede telafisi zor olan saç yıpranmalarına neden olabilir. Seramik yapıda görünen bazı cihazlar aslında seramik kaplamadır ve bu kaplama cihazlar yüzünden saçınız yüksek ısıya maruz kalabilir. Hiçbir şekillendirici saçınızın köküne zarar vermiyor olsa da, kırılma nedeniyle kopmalar yüzünden, saçlarınızı güzelleştirmek yerine daha kötü bir hale getirebilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Saç Şekillendirme Cihazı Ürünleri

Konumseçilmedi
Toplam 60 / 807 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012111/26012129