Kolajen Fiyatları

Kolajen Fiyatları

Kolajen, kemikler ve kıkırdaktan deriye, saça, gözlere ve sindirim sistemine kadar birçok dokunun yapısında bulunan ve desteklemede önemli bir rol oynayan bir protein türüdür. Kolajen üretimi üretim yaşla birlikte doğal olarak azalsa bile, insanlar vücudun daha fazla kolajen üretimine destek verecek bazı şeyler yapabilir. Bunu yapmanın en etkili yolu, kolajen takviyeleri almaktan geçer.

Çok geniş bir ürün yelpazesinde çok sayıda farklı marka tarafından sunulan kolajen tablet fiyatları, marka, adet gibi çeşitli değişkenlere göre değişir.

Kolajen Nedir?

Kolajen, kemikler, cilt ve vücudun birçok dokusu için yapı taşları sağlayan bir proteindir. Dokuların esnekliğini sağlayan bu protein, kanınızda, kaslarınızda ve kemiklerinizde bulunur.

Kolajen ne işe yarar sorusunun yanıtı olarak kolajenin, vücut için birçok faydalı görev üstlendiği ifade edilebilir. Kolajen kolayca dönüştürülür, parçalanır ve vücut tarafından emilir. Bu da, onun, eşitli tıbbi ve kozmetik alanlarda kullanılmasını mümkün kılar. Kolajenden, plastik cerrahi, güzellik sektörü ve bazı cerrahi bölümlerde yaygın şekilde yararlanılır. Ayrıca osteoartrit semptomlarını azaltmak için kolajen takviyeleri olarak da kullanabilir.

Doğal kolajen, proteinlerin yapı taşları olan amino asitlerin birleşmesiyle vücutta üretilir. Ancak yaş ilerledikçe mevcut kolajen miktarında azalma başlar. Yaşa ek olarak, çeşitli faktörler kolajen üretiminin azalmasına katkıda bulunur. Bunlar:

 • Sigara kullanımı
 • Yanlış diyet
 • Uyku sorunları
 • UV ışınları
 • Çeşitli rahatsızlıklar
 • Stres

Kolajen Türleri Nelerdir?

28 tip kolajen tanımlansa da, tip I, II ve III olarak sınıflandırılanlar tüm kolajenlerin %80 ila %90'lık bir kısmını oluşturur.

 • Tip I: Vücudun ürettiği ana tiptir. Cildin sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Çoğu kolajen takviyesi, esas olarak sağlıklı ve genç bir cildi destekleyen tip 1 ile yapılır.
 • Tip II: Vücut tarafından üretilen Tip II, güçlü ve hareketli kalmanızı sağlayarak kıkırdak ve eklem sağlığını korur.
 • Tip III: Kasların etrafındaki inflamasyonu düzenlemeye yardımcı olur ve genel sağlığı korur. Bu tür, bağışıklığınızı artırır.

Kolajenler ayrıca farklı birçok formda bulunur. Bunlar içilebilir kolajen, topikal olarak uygulanabilir kolajen ve enjekte edilebilir kolajen formları şeklinde belirtilebilir.

 • Kolajen Hapı: Bir diğer ifade ile kolajen kapsül olarak da belirtilen bu formun kullanımı son derece kolaydır. Kapsüllerin tipik olarak herhangi bir tadı yoktur ve bu kapsüller, kısıtlı bir zaman dilimine sahip olduğunuzda herhangi bir hazırlık yapmaya gerek duymadan sadece su ile içmenize imkân tanır. Belirtildiği şekilde Kolajen hapı faydaları oldukça işlevseldir. Kolajen hapı kullananlar, yorum ve değerlendirmelerinde bu ürünlerin en büyük avantajı olarak kullanım pratikliğinden bahsederler. Ek olarak, kolajen hapı fiyatı, marka ve özellik gibi çeşitlere etkenlere göre belirlenir.
 • Sıvı Kolajen: Bu form kolajeni, seçtiğiniz içeceğe karıştırılarak tüketmenizi sağlar. Genel olarak daha az popüler bir seçenektir. Ancak ekstra hidrasyona ihtiyaç duyan hareket halindeki insanlar arasında favoridir. Toz kolajene benzer şekilde, sıvı kolajenin de emilimi kolaydır. Aynı zamanda sıvı kolajen kullananlar yorum ve değerlendirme yazıları, bu formda bulunan ürünlerin tadının iyi olduğu belirtilir. Sıvı kolajen markaları içerisinden size en uygun olanı seçebilir ve kolajenin bu formunu da deneyebilirsiniz. Üretici markasına göre değişen sıvı kolajen fiyatları, her bütçeye uygun şekilde bulunabilir.
 • Kolajen Tozu: Parçalanmış kolajen molekülleri içeren Kolajen peptit tozları, vücut tarafından iyi tolere edilir ve diğer gıdalarla karıştırılarak tüketilebilir. Toz kolajen kullanımı, son derece farklı alternatifler sunar. Toz kolajen nasıl içilir? Toz form, hem sıcak hem de soğuk yiyeceklerde çözünür, bu nedenle kahveler, çaylar, çorbalar ile içilebilir. Ayrıca soslar, yulaf ezmeleri ve unlu mamullerin içerisine eklenerek tüketilebilir. Toz kolajen fiyatları, sağladığı etkiler göz önüne alındığında son derece avantajlı seçenekler sunar. Aynı zamanda en iyi probiyotik kolajen tozlarını farklı aromalarla da bulmanız mümkündür.

Kolajen vitamin ve cilde iyi gelen diğer takviyeler gibi, topikal olarak da uygulanabilme seçeneğine sahiptir. Sadece ek olarak tüketilmek zorunda değildir.

Peki, bu kadar seçenek arasından hangi kolajen size uygun? Bu sorunun cevabı, kolajen alırken ondan nasıl fayda sağlamak istediğinize göre değişir. Ancak uzmanların çoğu kolajen tozların rahatlık, etkinlik ve sindirilebilirlik açısından ideal olduğunu belirtir.

Kolajen Faydaları Nelerdir?

Her kolajen türü farklı görevlere sahip olsa da, tüm kolajenler vücut dokularının şeklini, esnekliğini ve dayanıklılığını korumaya destek olur.

Kolajen yorumları içerisinde sıkça görülen kolajenin cilde faydaları yanında sağlıklı eklemleri destekleme özelliği de bulunur. Kolajen takviyesi ürünlerinin pek çok faydası bulunur. Kolajenin faydaları ve kolajen neye iyi gelir sorusunun cevapları aşağıdaki şekilde sıralanabilir:

 • Kolajen cildinizi canlı ve taze tutmaya yardımcıdır.
 • Kolajen, kemikleri güçlü, esnek ve sağlıklı tutmaya katkıda bulunur.
 • Kolajen, cildin elastikiyetine yardımcı olduğu gibi, vücudun esnekliğini de desteklemeye yardımcı olur.
 • Sporcu besini olarak da kullanılan kolajenler, hareket kabiliyetini artırır ve kalp sağlığını destekler.
 • Yaş ilerlemesi ve sık tekrarlanan hareketler kıkırdağın zamanla yıpranmasına neden olabilir. Bu durumda, bağların ve tendonların gerilmesine, kemiklerin birbirine sürtünmesine neden olur. Tüm bunların sonucunda da ağrı oluşur. Diz, eklem ağrısı için kolajen alımı, sağlıklı kemikleri desteklemeye ve kıkırdağı korumaya destek olan son derece iyi bir seçimdir.

Kolajen Nasıl Kullanılır?

Nemlendirici olarak kolajen krem ​​günde bir veya iki kez uygulanabilir. Kolajen ne zaman içilmeli sorusunun cevabını öğrenmek istiyor olabilirsiniz. Günlük alınması gereken kolajen miktarı, doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe günün herhangi bir saatinde, sabah veya gece kullanabilir. Tüm formlar için üreticinin talimatlarını takip etmek en iyisidir.

Kolajen ne kadar süre kullanılmalı sorusu ise kolajenin etkisini tam olarak fark edebilmeniz için 4 ila 12 hafta arasında kullanmanız önerilir şeklinde yanıtlanır. Bu durum, doktorunuz ya da üretici firma bilgilerine göre değişebilir.

Kolajen Takviyeleri

İlerleyen yaşlarda vücudun kolajen üretmesi zorlaşır. Sonuç olarak, burada birçok insanın yöneldiği kolajen takviyeleri devreye girer. Peki, kolajen takviyesi nedir? Kolajen takviyesi, vücut ve cilt üzerinde birçok olumlu etki sağlayan kolajen formlarıdır.

Kolajen takviyesi ne işe yarar ya da kolajen hapı ne işe yarar diye merak ediyor olabilirsiniz. Çok sayıda faydası olan bu takviyeler, cildi gençleştirmenin, kas kütlesini arttırmanın ve artrit ağrısını azaltmanın bir yolu olarak görülür ve son zamanlarda popülaritesini artırır. Bu takviyeler, birçok farklı formda üretilir. Bu takviyeler genellikle, inekler, balıklar veya tavuklar gibi hayvansal kolajen ya da bitkisel kolajen kaynaklarından gelir. İnsanlar bunları toz, sıvı veya kolajen tablet şeklinde satın alabilir. Cilt, eklemler, kemikler için kolajen takviyeleri son derece önemlidir. Aşağıda sıvı, tablet ve toz kolajen faydaları ile ilgili maddeleri bulabilirsiniz:

 • Kolajen takviyesi faydaları arasında en bilineni, yaşlanma yoluyla doğal olarak kaybedilenleri yerine koymasıdır.
 • Kolajen sindirimi oldukça kolay bir protein kaynağıdır. Bu nedenle rahatsızlık hissi oluşturmaz.
 • Kolajen takviyeleri, kırışıklıkları azaltmaya ve cilt üzerinde esnekliği artırmaya destek sağlar.
 • Eklem ağrılarını iyileştirebilir veya azaltabilir. Eklem ağrıları egzersiz yapmayı zorlaştırabilir ve bu da sizi hedeflerinize giden yoldan uzaklaştırabilir. Bir kolajen takviyesi almak, tekrar yola çıkmanıza yardımcı olabilir. Aynı zamanda doktor kontrolü ile kullanıldığında eklem hastalıklarında faydalı olabilir. Bu faydası hakkında kolajen takviyesi kullananlar tarafından yapılan birçok değerlendirmede bulunur.
 • Bağırsak sağlığını destekleyici olması, ağız yoluyla alınan kolajen tablet faydaları içerisinde yer alır. Oral yolla alınan kolajen nasıl içilir? Çeşitli içeceklere karıştırılarak tüketilebilir.
 • Kalp sağlığını destekler.
 • Peptitler, kemik sağlığına iyileştirmeye yardımcı olur.

Kolajen genellikle güvenli olsa da, beslenmenize kolajen ürünleri eklemeden önce daima doktorunuza danışmanız önerilir. Kolajen fiyat seçenekleri kolajen markaları, gramajı ve kolajenin türü gibi değişkenlere göre farklılık gösterebilir. Kolajen kullananlar tarafından yapılan kolajen önerisi yorum ve değerlendirmelerini inceleyerek kolajenlerin etkileri hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Kolajen ne zaman etkisini gösterir?

Bu sorunun cevabı, aynı zamanda kolajen ne kadar kullanılmalı sorusunun da cevabını karşılar. Kolajen kişiden kişiye ve kullanılan ürüne göre değişmekle beraber genellikle düzenli kullanımda etkisini gösterir. Siz de, kolajen tavsiye yazılarını inceleyerek kullanıcı yorumları ile gerek sonuçlar hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kolajen nereden alınır?

Kolajen satın alma seçenekleri çok çeşitlidir. Eczaneler ve online alışveriş sitelerinde kolaylıkla alınabilir.

Kolajen zayıflatır mı? Kolajen kilo aldırır mı?

Kolajenin zayıflatıcı ya da kilo aldırıcı herhangi bir etkisi bulunmaz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kolajen Fiyatları

921 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
HepsiLojistik Ürünleri
Toplam 24 / 921 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26000865/80759000