Ağda Makinesi

Herkesin evlerde ya da güzellik merkezlerinde tercih ettiği ağda makinesi çeşitleri, zaman ve kullanım kolaylığı sağlayan cihazlardır. Ağda makineleri kullanılacak ağdanın belirli bir sıcaklığa getirilmesini sağlayan makinelerdir. Evlerde bir ısıtıcı olmadan ağdayı sürekli olarak aynı sıcaklıkta tutmak ve donmamasını sağlamak zahmetli bir işlem olduğu için ağda makineleri tercih edilir. Cihazlar kullanılan ağda türüne göre değişiklik gösterir. Buna rağmen ne tür ağda kullanıyor olursanız olun o çeşide uygun bir cihaz bulabilirsiniz. Ayrıca birden fazla ağda çeşidini bir arada kullanmaya elverişli makineler de mevcuttur. Temizlik ve hız açısından da gelişen teknolojiyi takip eden bu cihazların kullanımı oldukça rahattır. Ağda makinesi markaları, farklı fonksiyonlara sahip birden çok çeşit ürün piyasaya sunar. Her biri farklı ve gelişmiş özelliklere sahiptir. Çoğu sadece tek bir cihaz olarak bulunurken çeşitli yardımcı ürünleriyle birlikte bir ağda makinesi seti olarak bulabilmek de mümkündür. Bu sayede seçtiğiniz makineyi alır almaz ürünleri ile birlikte kolayca deneme yapabilir ve uygun olan malzemeleri görebilirsiniz. Makineler genellikle küçük boyutuyla evlerde yer kaplamaz ve istediğiniz alanda saklamaya uygundur. Ağda makinelerinde ağda, doğru sıcaklıkta eritilir ve bu sayede cildinize uygun ve tahriş etmeden uygulamayı sağlamış olursunuz. Makine olmadan erittiğiniz ağdalar kullanım esnasında soğuyabilir ya da uygun sıcaklığı sağlayamadığınız zaman vücuda zarar verebilir. Ağda kullanımı bilinen en eski ve doğal yöntemlerden biridir. Ağda, diğer yöntemlere oranla ciltteki tüyleri giderek azalttığı bilinir. Seçtiğiniz makineler ile doğru kullanım şeklini de sağlayarak vücutta oluşabilecek tahriş, kızarıklık ve hijyen problemi gibi riskleri en aza indirmiş olursunuz. Ayrıca ağda yöntemi ile tüylerin tamamı giderilir ve bu sayede periyotların arası açılır. Evde tercih edecekseniz de oldukça hijyenik ve ekonomik bir tercih olacaktır. İlk defa uygulayacak olanlar için de güvenli ve zararsızdır. Cilt tipinize zarar vermez ve ciltteki ölü deriyi de gidermesi açısından faydalıdır. İlk kullanım için birden çok ağda türünü ısıtabilen bir makine deneyerek uygun ağdayı bulabilirsiniz. Ağda makinesi fiyatları bütçeyi yormaz ve rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Ağda Makinesi Özellikleri

Ağda makineleri ağda türlerine göre çeşitlilik gösterir. Ağda türleri ise; boncuk ağda, kalıp ağda, sir ağda, konserve ağda, roll-on (kartuş) ağda ve çam sakızı ağda olarak adlandırılır. Bunların bazı özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Boncuk ağda acısız olarak bilinen bir türüdür. Boncuk ağda kullanıldığında ağda kağıdı kullanmaya gerek duyulmaz. Tüyleri beslemeyen şekersiz ve boncuğa benzer bir yapıdadır. Çok yapışkan bir formu olmadığından temizliği de oldukça kolaydır.
 • Genellikle ağda ısıtma makinesi için idealdir. Vücudun her alanında kullanılabilir. Soğuduktan sonra tekrar tekrar ısıtıp kullanabilirsiniz. Bu sayede de bütçe dostu bir tercih olarak değerlendirilir.
 • Kalıp ağda ve sir ağda olarak bilinen ağda çeşitleri de reçineden üretilir ve spatula ile sürülen çok bilindik ağda türleridirler. Bu ağda çeşitleri benzerdir ve tek makinede de kullanılabilir. Birden fazla hazneli ağda makineleri bunun için uygundur.
 • Ağda makineleri içerisinde otomatik ısıtma ayarı, çıkarılabilen kazan, ısının hızlı yükselmesi ve sabit değerde kalabilmesi gibi çeşitli özellikleri bulunur. Ayrıca küçük ağda makinesi çeşitleri kolay saklanabilmesi için tasarlanır.
 • Kazanlı makineler genellikle 800 ml'ye kadar ağda alabilen kapasiteye sahiptir. Konserve ağda kullanıyorsanız makine seçerken boyutunun küçük olmamasına dikkat etmelisiniz. Ağda makineleri genellikle çıkarılabilir kazanlara sahiptir. Bu özelliği temizliği ve kullanımı için kolaylık sağlar.
 • Kazanlı ağda makinesi güzellik merkezleri gibi alanlarda kullanılacaksa makinenin ağdayı hızla eritebiliyor olması çok zaman kazandırır. Ayrıca birden fazla ve geniş hazneleri sayesinde ürünü kullanmaya ara vermek zorunda kalmadan fazla miktarlarda ağda eritip kullanabilirsiniz. Cihazlar elektrikle çalışırlar.
 • Elektrikli ağda makinesi alırken 90 dereceye kadar kademeli sıcaklık artışı sağlayabilmesine dikkat edebilirsiniz. Ayrıca bu sıcaklıklara hızla gelebilmesi önemlidir. Çoğu model kısa devre korumalı ve standby özelliğine sahiptir.
 • Kalıp ağda makinesi ağda eritme kaplarından oluşur ve bu kaplar genellikle yanmaz çelik malzemeden üretilir. Bu sayede daha uzun ömürlü olması sağlanır. Ayrıca bu makinelerde sir ağda ve boncuk ağda da eritilebilir ve yedek eritme kaplarıyla satışa sunulurlar.
 • Konserve ağda doğal reçine, balmumu ve bitkisel yağlardan oluşan konserve benzeri metal bir kutuda bulunan bir ağda çeşididir. Konserve ağda makinesi içerisine yerleştirilen kutunun uygun sıcaklıkta istenilen kıvamı almasıyla hazır hale gelir. Ürünler, kadın ve erkek fark etmeksizin kullanılabilir.
 • Erkekler için de sir ağda, boncuk ağda ve çam sakızı ağdaları gibi şekersiz ağdalar önerilir. Erkek ağda makinesi de benzer cihazlardır. Yine de cilt tipinize uygun ürünleri seçmeniz tavsiye olunur.
 • Ayrıca ipli ağda makinesi olarak da bilinen ve genellikle yüz bölgesi için kullanılan aparatlar da kadın ve erkeklerin tercih edebileceği ürünlerdir. Ürünlerin çoğu şarjlıdır. İp ile tüy alma işlemi bu sayede tek başına yapılabilir. Doğal bir yöntemdir.
Ağda Makinesi Çeşitleri

Ağda makinesi çeşitleri görünüm, teknik özellikler ve kullanılan ağdaya göre şekillenir. Bir stand ve 2 kartuştan oluşan 2 li ağda makinesi gibi kullanımı kolay makineler bulabilirsiniz ayrıca daha büyük ve kavanoz içerisine alabilen çeşitleri de vardır. Kademeli ısı artışı ve yüksek sıcaklıklara ulaşabilen ürünler Profesyonel ağda makinesi olarak bilinir. Cildinizin hassasiyetine göre sıcaklık ayarlamalarını yapabilirsiniz. Güzellik merkezleri için ideal bir tercihtir. İlk defa kullanacak kişiler için de profesyonel cihazlar alınması tavsiye edilir, çünkü hassas bir ayar herkesin kullanabilmesini sağlar. Roll-on olarak bilinen ağda makinesi kartuşlu çeşitleri de yeni başlayan ve pratik kullanım isteyenler için önerilir. Kartuş ağda, cihaz olmadan ısıtılması en zor olan çeşitlerdendir çünkü dış plastiği eriyebilir ya da suda ısıtılması halinde su alabilir. Bu yüzden ısıtıcılarıyla beraber satılır. Bu ürünlerin ısıtıcısının da iyi olması önemlidir. Kartuşlu ısıtıcılar ile başka bir ağda çeşidi kullanılması gerekiyorsa ağda makinesi 2+1 olanlar tercih edilmelidir. 2 kartuşlu ısıtıcı bölmesi ve bir kısım da kazandan oluşur. Bu kazan sayesinde sir ağda ve boncuk ağda gibi çeşitler ısıtılıp kullanılabilir. Eğer sadece kartuş ağda kullanıyorsanız 1+1 ağda makinesi çeşitlerini de deneyebilirsiniz. Kazan ve tek kartuşlu modellerini de 1+1 adında bulabilirsiniz. İki farklı bölmeyi ayrı ayrı ısıtabilirsiniz. Kazan büyüklüğünü de ağda türüne göre seçmelisiniz. için Çember rezistans olarak bilinen modelleri de ağdayı hemen ısıtabildiği için genellikle güzellik merkezleri için tercih edilir. Daha büyük bir cihaz arıyorsanız ağda makinesi 3+1 çeşidi uygun olabilir. Bu cihaz ise 3 adet kartuş ısıtma bölümü ve bir adet kazan ile beraber üretilir. Kombine makineler olarak da adlandırılır. Evlerde kullanım için önerilen büyük kazanlı tekli ağda makinesi ya da 1+1 kartuşlu çeşitleri iken kuaför ve güzellik salonları için 2+1 ve 3+1 yeterli gelebilir. Ayrıca gerekli ağda aksesuarları ve her türlü yardımcı ürünlerini de kolayca bulabilirsiniz.

Kolay Kullanımlı Ağda Makinesi

Ağda makinesi kullanımı uzmanlık gerektirmez. Makinelerin çoğu elektriklidir ve kullanım talimatları ile satışa sunulur. Konserve ağda kullanılıyorsa ağda konserve içerisinden çıkarılmadan kutusuyla ile beraber cihaz içine yerleştirilir. Burada önemli olan konserve kutusunun cihaza yerleşebilen büyüklükte olmasıdır. Bu nedenle derin kazanlı makineler tercih edilir. Kartuş ağda çeşitleri de kendi formundan çıkarılmadan makinenin uygun kartuş bölmesine dik ve sabit şekilde konularak ısıtılır. Bu ağda türünü kullanmadan önce temizlik kartlarını cihaza yerleştirmek cihazınızın temiz kalmasını sağlar. Kartuş ve kavanoz ağdalar, ağda dolum makinası ile el değmeden doldurulur ve satışa sunulur. Geleneksel ağdaların aksine kıl köklerini beslemeyen ve şekersizdirler. Diğer paketiyle ısıtılmayan ağdaların kullanımı için de çelik ağda makinesi yapışmayan ve çıkarılabilir kazanlar üretilir. Boncuk, kalıp ve sir ağda çeşitleri burada ısıtılabilir. Uygun kıvama geldikten sonra tahta spatula yardımı ile kolayca kullanılabilir. Bez ya da kağıt olarak adlandırılan malzemeler de yardımcı ürünler olabilir. Kullanmadığınız ağda donabilen özellikte ise tekrar kazanın içerisinden alabilirsiniz veya içeride kalan ağdayı tam soğumadan dökerek temizliğini yapabilirsiniz. Temizlik için kullanılan spreyler ve ağda yağı ile makine henüz soğumadan kolayca temizliğini yapabilirsiniz. Makine kullanım kılavuzu içerisindeki talimatlara uygun olarak kullanım ve temizlik yapmanız gerekir. Ağda makinesi kullananlar tarafından bu ürünlerin tercih edilmesinde en büyük etken ise makinelerin ağdayı uzun süre belirli sıcaklıkta tutabilmeyi sağlamasıdır. Bu sayede kullandığınız ürün cihaza çok fazla yapışmaz ve temizliği daha kolay olur. Cihazlar lazer ağda makinesi gibi uzun süreli kullanımlarda kıl foliküllerini azaltarak daha seyrek çıkmalarını sağlar. Bunun yanında ağda, doğru kullanıldığında iltihap ve kıl dönmesi gibi sorunlara da yol açmadığından kullanımı tavsiye edilir.

Ağda Makinesi Avantajları

Ağda, çoğu tüy alma yöntemine göre pratik ve doğal bir uygulamadır. Eritilip kullanılan ağdalar, miktar olarak fazla ve uzun süreli kullanım için elverişlidir. Bu nedenler bireysel kullanım ya da güzellik merkezlerinde tercih edilir. Ağda makinesi elektrikli modelleri ile ağdanın hazırlık işlemleri de çok kısa sürelerde ve güvenilir şekilde yapılır. Cihazlar herkesin kullanabileceği kolay bir tasarıma sahiptir. Küçük tasarımı sayesinde de evin her alanında kolayca saklanabilir. Ağda makinesi profesyonel tasarımları da karmaşık değil oldukça kolay bir kullanım imkanı sunar. Profesyonel makineler ısı ayarlamaları ve yüksek sıcaklıklara çabucak ulaşabilmeleri sayesinde daha hızlı kullanabilmenize yardımcı olur. Kavanoz ağdaların ılık ağda olarak adlandırıldığı formları da mevcuttur. Bu ağda türü de makine yardımıyla fazla ısıtılmadan kullanılabilir. Yeni kullanacak kişiler ve cildi hassas olanlar cihazı çok yüksek sıcaklıklarda kullanmamalıdır. Ilık ağda makinesi olarak başlamanız ve cildinizin hassasiyetine göre ayarlamaları yapmalısınız. Sıcaklık ayarlaması bulunan makineler her yaştan insanın cildine uygun olacağından kuaförler tarafından çokça tercih edilir. Ağda makineleri ılık ağda kullanımında da doğru sıcaklığı sağlayacağından avantajlı bir tercihtir. Bir diğer avantajı ise hijyen sağlamasıdır. Yapışmayan, ısınabilen kapları ve kolay temizlenebilen yapısıyla ağdayı rahatlıkla cihazdan temizlemeye yardımcı olur. Ayrıca ile diğer kap ve yardımcı ürünlere gerek duymadan tek bir cihaz kullanımı da hijyen açısından önemlidir. Fiyatları da diğer bir avantajı olarak sayılabilir çünkü bu cihazları gayet makul fiyatlara bulabilirsiniz. Kaliteli ve sabit ısı ayarında kalabilen bir cihaz tercih ederseniz de çok fazla elektrik tüketmek zorunda kalmazsınız. Ocak ya da mikrodalga gibi yöntemler, ağdayı her soğuduğunda tekrar ısıtmak gerektirdiği için enerji tasarrufu açısından olumsuz bir durum ortaya çıkarır.

Ağda Makinesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaliteli ağda makinesi almak istiyorsanız alırken dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. Bunlar; kademeli ısı ayarı, yeterli kazan büyüklüğü, hızlı ısınabilme, yedek bir kazan, hafif ve küçük olması ve çelik veya metal yapısının olmasıdır. Dış görünüş ve teknik özelliklere eklenmesi gereken diğer bir nokta ise uzun bir elektrik kablosunun olması olabilir. Çünkü bu durum daha fazla kablo ile uğraşmadan her alanda size rahat bir kullanım sağlayacaktır. Dış malzemenin plastik değil metal olması da uzun ömürlü ve ısıya karşı dayanıklı olmasını sağlar. Ağda makinesi önerileri için farklı ağda çeşitlerinin bir arada kullanılabildiği kazanlı ve kartuş bölmeli makineler tavsiye edilir. 800 ml ye kadar varan kazan hacmi idealdir. Ürünün uzun kullanımlarda kendini kapatmaması da bir başka önemli özelliktir. Bu sürede ağdanın donmaması için kendini sabit sıcaklıkta tutabilen makineler tercih edilmelidir. Kompakt ve işlevsel tasarım da yine dikkat çeken bir özelliktir. Ağda makinesi tavsiyesi yaparken en önemli özellikleri bir arada bulunduruyor olmasına dikkat edilir. Tüm bunların dışında cihazların kaliteli yardımcı malzemeleriyle birlikte satılması da kullanıcılar açısından ürünleri deneyimleme fırsatı sağlar. Cihaza uygun malzeme ve ağda çeşitlerini görebilirsiniz. Güvendiğiniz markalarla kullanıma devam edebilirsiniz. Yine uzun ömürlü ve kaliteli bir cihaz almanız da ekonomik olarak iyi bir tercih yapmanızı sağlar. Ağda makinesi yorumları incelenerek de tercih ettiğiniz ürünleri karşılaştırabilir ve doğru seçimi yapabilirsiniz. Yorumlar, makineleri olumlu ve olumsuz tüm özellikleriyle birlikte değerlendirmenizi ve uygun cihazı almanıza yardımcı olur.

Uygun Fiyatlarıyla Ağda Makinesi

Beğendiğiniz özellikteki cihazları bulduktan sonra fiyatlarını değerlendirip bütçenize uygun olan çeşidini alabilirsiniz. Ağda makinesi ne kadar fiyat aralığında ve ne gibi özelliklere sahip olması gerektiğine karar verilebilir. Genellikle çeşitler her bütçeye uygundur. Ağda makinesi ucuz olanları da gereken özelliklerin çoğuna sahipse uzun yıllar kolayca kullanabilirsiniz. Güzellik merkezleri için tüm özellikleri taşıyan bir cihaz önerilir çünkü kullanım sıklığı bireysel kullanımlardan daha fazla olabilir. Yine güzellik merkezleri ve evlerde uygulamadan sonra cildi rahatlatmak için ağda sonrası bakım ürünleri çeşitlerini de incelemeniz tavsiye edilir. Cihazı set halinde almak isterseniz daha avantajlı fiyatlara bulabilmeniz de mümkündür. En ucuz ağda makinesi çeşitlerinden en pahalısına kadar tüm cihazları inceleyebilir ve bütçenize uygun birini satın alabilirsiniz. Hepsiburada'da tüm model ve çeşitler uygun fiyat aralıklarıyla satışa sunulur. Dilediğiniz ürünü hızlı ve kolay şekilde bulabilirsiniz.

Her Ağda Makineler İçin Uygun mu?

Marka ile beraber aldığınız ısıtıcı ve makineler diğer ağda türleri ve ağda markaları için de kullanılabilir. Dikkat edilmesi gereken nokta makinenin çeşitli bölümlere sahip olmasıdır. 1+1, 2+1 ve 3+1 gibi makine çeşitleri ile her ağdayı kolayca kullanabilirsiniz.

Ağda Makineleri Güvenli midir?

Isıtıcılar manuel ya da otomatik olarak değişen çeşitlerde bulunur. Bu cihazların çoğu belirli bir sıcaklıkta ikaz sesi ya da lambası ile kullanıcıyı uyarabilir. Kendini belirli bir süre kapatan çeşitler de mevcuttur. Seçtiğiniz cihazın TSE onaylı ve garanti belgeli olması da oldukça önemlidir.

Ağda Makinesi İçin En Uygun Ağda Çeşidi Hangisidir?

Isıtıcı çeşitleri içerisinde kartuş ağdalar kullanımı en kolay türlerdendir. Hazırlık safhasında temizlik kartlarını kullanmanız da temizlik açısından oldukça kolaylık sağlar. Yine boncuk ağdalar, ağda bezi gerektirmez bu yüzden çokça tercih edilen bir çeşittir. Boncuk ağda, donabilen bir yapıdaysa ve bireysel kullanım söz konusuysa tekrar kullanılabilir. Temizliği de rahatça yapılabilir. Boncuk ağda tercih ediyorsanız kazanlı modelleri inceleyebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ağda Makinesi

491 ürün listeleniyor
Sesu
Vi-Vet
İnter
Depiroll
Kuaf
Waxess
Peri Poll
Azul
Ege Sir
Semsa
İzla
Jupiter
Transformacion
Depimiss
Epicure
EC Shop
Marcham
Egesir
Lady Biowet
İnterwax
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 39 / 491 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?