İlk olarak 1815 yılında New Orleans'lı bir diş hekiminin hastalarına dişlerinin aralarını temizlemek için ip kullanmalarını önermesi ile kullanımı yaygınlaşan diş ipi farklı çeşitleri ile sizlere sunulmaktadır. Diş yapısına göre tercih edilebilecek farklı türde diş ipleri, fırçanın ulaşamadığı yerlerdeki gıda birikintilerinin temizlenerek tam bir ağız bakımı sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Barındırdığı özelliklerine ve kalitesine göre fiyatlandırılan diş iplerinin düzenli olarak kullanılması önerilmektedir.

Diş İpi Fiyatları

Tam bir ağız bakımı için gerekli bir aparat olan diş ipi, diş aralarındaki mesafe düşünülerek farklı çeşitlerde üretilmektedir. Temelde iki ayrı türü bulunan diş ipi, barındırdığı birbirinden farklı özellikler sayesinde kişisel bakımda her türlü ihtiyacı karşılayacak geniş bir çeşitliliğe sahip olmaktadır. Özelleştirilmiş yapıları ve çeşitlerine göre fiyatlandırılan diş ipleri ağız sağlığınızı iyileştirmenize yardımcı olmak için uygun fiyatlarla sizlere sunulmaktadır.

Diş ipleri arasından daha ekonomik olması ile öne çıkan çok filamanlı diş ipleri mumlu ve mumsuz olarak iki ayrı şekilde üretilmektedir. Dişlerin arasındaki mesafe geniş olan kişiler için konforlu bir kullanım sağlayan çok filamanlı diş ipleri naylon tellerin birleşiminden oluşmaktadır. Kullanılan malzemenin fiyat üzerinde etkisi bulunan bu tip diş ipleri arasından kayganlığı sayesinde kolaylıkla diş aralarına girebilen mumlu türleri yaygın olarak tercih edilmektedir.

Naylon diş iplerine göre daha dayanıklı bir ürün olan PTFE (tek filamanlı) diş ipleri dar diş aralıklarına dahi kolaylıkla girerek, yumuşak bir kullanım sunar. Esnek yapısı ile diş etine zarar verme olasılığını azaltan bu ürün, dar diş aralıklarına ve hassas diş etlerine sahip olan kişiler tarafından plak oluşumuna karşı güvenle kullanılmaktadır. Etkili ve sağlam bir tercih olan PTFE diş ipleri kalitesi dolayısıyla naylon diş iplerine göre daha yüksek fiyatlarla ürünler arasındaki yerini almaktadır.

Diş yüzeylerinin temizliğinde yaygın olarak kullanılan diş ipleri arasında yer alan bir diğer ürün de özel kullanımlar için süper floss yan adı altında üretilen diş ipleridir. Sertleştirilmiş uçları sayesinde köprü ve ortodontik protezlerin altlarına ulaşılmasına yardımcı olarak diş yüzeylerinin temizliğinde maksimum fayda sunmaktadır.

Tercih edebileceğiniz diş ipleri arasında nefesinizi tazelemenize yardımcı olarak ferah bir koku bırakacak olan mentollü çeşitler ile dişlerinizin güçlenmesine ve sağlıklı kalmasına yarar sağlayacak florürlü diş ipleri de bulunmaktadır.

Diş İpi Nedir?

Diş ipi, yalnızca diş fırçalamak ile diş yüzeylerinde temizlenmeyen gıda artıklarının ve diş etleri arasındaki mikrobiyal dental plakların uzaklaştırılmasına yardımcı olan kişisel bir ağız bakım ürünüdür. Diş ipi, ara yüzeylerin tümüne ulaşmaya yardımcı olarak diş eti hastalıkları ile mücadele edilmesine ve ağız sağlığını korumaya katkıda bulunmaktadır.

Anatomik olarak var olan veya ağız içerisinde sonradan gerçekleştirilen dolgu ve diş protezleri gibi dental restorasyonlar sonucu oluşan diş aralıkları gıda artıklarının birikmesine neden olmaktadır. Bu gıda artıklarının temizlenerek tam bir ağız bakımı sağlanabilmesi için dişlerin fırçalanmasının ardından diş ipi kullanımı gerekmektedir.

Parçalanmaya dirençli materyallerden üretilen diş ipleri Gore-Tex gibi yaygın olarak kullanılmaya başlanılan malzemelerin yanı sıra, diş ipi kullanımını kolaylaştıran süngerimsi ve yumuşak dokular barındırmaktadır. Üretimi esnasında oluşturulan özel lif yapıları sayesinde dişlerin arasından kolaylıkla kayma özelliği kazanan diş ipleri, temizliği kolaylaştıran polimer veya mum ile kaplanmaktadır. Bunların yanı sıra, ağızda ferahlık ve serinlik vermesi amacıyla mentol ve nane içerikli diş ipleri bulunmaktadır.

Eksiksiz ve etkili bir ağız bakımı için diş hekimleri tarafından kullanılması önerilen diş ipi, diş fırçalamanın yanı sıra ağızda mekanik temizliği sağlayan önemli bir üründür. Günlük ağız bakımının bir parçası haline gelmesi gereken diş ipi kullanımı ile ilk günden itibaren diş sağlığında fayda sağlanmaktadır. Doğru bir şekilde kullanılması halinde diş fırçasının ulaşamadığı yerlere ulaşarak diş etlerinin sağlığını iyileştirmektedir. Diş ipi kullanımı çocuklara verilen ağız bakım eğitimi sırasında mutlaka kazandırılması gereken alışkanlıklar arasında yer almaktadır.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Diş İpi Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 60 / 199 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012110/26012119