Diş İpleri

Diş İpi

Diş sağlığı her birey için oldukça önemli bir detaydır. Dişlerin belirli rutinlerde fırçalanması gerekir ve bu rutinlerin aksatılması halinde diş çürükleri başta olmak üzere birçok sağlık sorununu da beraberinde getirebilir. Diş fırçalama dişlerin bir kısmını temizleyebilirken detayları ve diş fırçalarının müdahale edemediği alanları diş ipi kullanarak temizlemek gereklidir.

Diş fırçalamanın yanı sıra sağladığı avantajlar nedeniyle diş ipi kullanımı diş sağlığı açısından büyük önem taşır. Dişlere ip kullanımı ağız ve diş sağlığı açısından oldukça gereklidir. Diş fırçasının erişemediği alanların detaylı bir şekilde temizlenmesini sağlayan ip kullanımı mutlaka günde bir kere gerçekleştirilmelidir.

Diş ipi nedir sorusunun cevabını birçok insan bilmeden kullanımının ne işe yaradığını merak eder. Diş ipi kullanımıyla bakteri ve yemek artıkları temizlenerek fırçanın ulaşamadığı bölgeler arındırılabilir. İnce ve dar olarak tüm detayları temizlemeye fayda sağlamasından dolayı günümüzde sıklıkla tercih edilen bir ağız bakım sağlığı ürünüdür.

Diş İpi Ne İşe Yarar?

Günümüzde pek çok insan diş ipinin kullanımının ne işe yaradığıyla ilgili pek fikir sahibi değildir. Dişlerin temizlenmesini diş fırçası kullanarak sağlayabildiğini düşünerek ip kullanımına gerek duymaz. Diş ipi ne işe yarar dendiğinde fırçanın ulaşamadığı bölgeleri detaylı bir şekilde temizlenmesini sağlar denebilir. Fırçanın ulaşamadığı bölgelere kolay bir şekilde ulaşıp bakteri ve plak artıklarını temizlemek için oldukça fayda sağlayan bir üründür.

Diş çürükleri ve diş eti rahatsızlıklarının oluşmasını önlemeye yardımcı olurken aynı zamanda bakterilerden ağzı arındırmış olur. Doğru kullanım sayesinde tüm detayların kolay bir şekilde temizlenmesine ve ağız hijyenini sağlamaya yardımcı bir ürün olarak diş fırçalamanın yanı sıra rutin bir şekilde kullanılmalıdır.

Diş İpi Nasıl Kullanılır?

Dişlerin fırçalanmasının yanı sıra diş ipi kullanımı rutin bir şekilde ve doğru olarak aşamalı halde kullanılmalıdır. Diş ipi nasıl kullanılır sorusunu birçok insan merak etmekte ve yanlış kullanımından dolayı fayda görememektedir. Diş ipi kullanımı doğru ve aşamalı bir şekilde olduğunda fayda sağlayacaktır. Diş ipinin doğru kullanımı dişlerin arasında gezdirirken diş eti çizgisinin de temizlenmesine dikkat edilmelidir.

Diş ipi kullanımı günde bir kere mutlaka yapılmalıdır. Bir kere kullanıldığı zaman kullanılmayan tarafın diğer seferde kullanılması gereklidir. Aşamalı bir şekilde doğru olarak kullanıldığı zaman ağız ve diş hijyeni sağlanarak bakteri plakları, yemek artıkları kolaylıkla temizlenebilir.

Diş İpi Kullanılmalı mı?

Diş fırçalamak ağız ve diş sağlığı açısından büyük önem taşır. Diş fırçasının ulaşamadığı alanların temizlenmesi açısından diş ipi kullanılmalı mı sorusuna diş hekimleri mutlaka kullanmalı şeklinde cevap verir. Bakteri plakları ve yemek artıklarını diş fırçaları yüzeysel olarak temizlerken diş ipi tüm detayları, ince alanları ve görülmeyen kısımları kolay bir şekilde temizleyebilir.

Günde mutlaka bir kere diş ipi kullanımı gerekli görülüp diş fırçalamaya ek olarak fayda sağlamasından dolayı kullanımı önerilir.

Diş İpi Çeşitleri

Diş ipi kullanmak isteyen kişiler ve kullanması gereken kişiler hangi diş ipini kullanacağı konusunda bilgi sahibi olmak isterler. Piyasada iki tip diş ipi bulunur. Diş ipi çeşitleri olarak kullanılması gerekenler naylon ve tek filamanlıdır. Naylon olanlar mumlu ya da mumsuz olarak satışa sunulur. Aromalıdırlar ve dişlerin arasında kullanılırken yırtılıp aşınabilirler. Tek filamanlı olanlar diğer iplere göre biraz pahalı olsa da dar diş aralarında bile uzun ömürlü bir şekilde kullanılabilir.

Diş ipi çeşitleri arasında en sık tercih edilenler naylonlar olsa bile tek flamanlı olanların tercih edilmesi dayanıklılık bakımından daha çok avantaj sağlar. Bu nedenle diş ipi alımlarında tek flamanlı olanların tercih edilmesi diş hekimleri tarafından önerilir. Doğru kullanılması halinde hangi diş ipi tercih edilirse edilsin bakteri plaklarını ve yemek artıklarını temizlemede fayda sağlayacaktır.

Diş İpi Faydaları

Diş ipi kullanımı diş fırçalamanın yanı sıra ağız ve diş sağlığı için fayda sağlar. Diş ipi kullanmanın faydaları arasında sık dişler için özellikle temizlenmesi gelir. Fırçanın ulaşamadığı bölgelerde bile kolay bir temizleme sağlayarak tüm artıkların dişlerden uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Ağız kokusunun önlenmesine yardımcı olurken aynı zamanda ağız içi hijyeni sağlayarak çürüklerin oluşmasına engel olur.

Dar alanlarda bile artıkları temizlemesinden dolayı plak oluşumunu engelleyerek diş eti kanamalarının önüne geçer. Ağız içi hijyenin sağlanmasından dolayı fırçalamanın yanı sıra mutlaka kullanılması önerilir. Diş ipi faydaları oldukça fazla olmasından dolayı diş hekimleri, mutlaka her gün bir kere diş ipi kullanılması gerektiğini önerirler. Fırçalamanın yanı sıra kullanılması, çürük oluşumunu büyük ölçüde önler.

Diş İpi Ne Zaman Kullanılmalıdır?

Dişlerin fırçalanması özellikle her öğünden sonra olması gerekirken diş ipi günde bir kez kullanılmalıdır. Çeşitleri bakımından bütçeye ve diş yapısına uygun olan tercih edilmesi gerekirken diş ipi ne zaman kullanılır diye merak edilmektedir. Hekimlerin önerisi her gün bir kere iken diş fırçalamanın yanı sıra kullanılmalıdır şeklindedir.

Dişlerin fırçalanmasının yanı sıra kullanılması önerilen diş ipi fırçalamadan önce mi sonra mı olması gerekir dendiğinde ise fırçalamadan sonra cevabı verilir. Diş fırçalamanın ardından, kalan alanların fırçanın ulaşamadığı alanların, detaylı temizlenmesi için gerekli bir bakım ürünüdür.

Kürdanlı Diş İpi Kullanımı

Diş ipi çeşitleri genel olarak naylon ve tek flamanlı şeklinde piyasada bulunur. Bu çeşitlerin yanı sıra dizaynlarına göre de rulo diş ipleri ve diş ipi kürdan olarak da kullanıma uygun şekilde piyasada satışları yapılır. Tüm diş ipi çeşitleri doğru kullanılması halinde bakım yapılmasında, ağız içi hijyeninin sağlamasında fayda sağlar. En sık kullanılanlar ise kolaylık sağlamasından dolayı diş ipi kürdanı olandır. Parmağa dolama yapılması gerekmediğinden daha pratik bir şekilde yemek artıklarının çıkarılmasında fayda sağlar.

Diş İpi Fiyatları

Diş ipleri dizaynlarına ve kullanım kolaylığına göre birçok çeşit olarak piyasada bulunur. Kişilerin isteklerine ve diş hekimlerinin önerilerine göre piyasadan temin edebildikleri diş ipi fiyatları çeşitlere göre farklılık gösterir. İyi araştırma yapılması ve kişinin kendisine uygun olan diş ipini satın alması önem taşır. Doğru kullanılması ve doğru ürünün tercih edilmesi halinde ağız diş sağlığı, bakımı, temizlenmesi kısa sürede yapılabilir.

Diş İpi Aparatları Nelerdir?

Diş ipi aparatı kullanılarak dişlerin temizlenmesi daha pratik bir hale gelir. Dişlerin temizlenmesi için gerekli olan diş ipleri kısa sürede diş fırçasının bile ulaşamadığı alanlara ulaşarak temizlenmesine yardımcı olur. Diş ipi tutucu kullanılarak parmağa dolamaya gerek kalmadan bir tutacak yardımıyla dişlerin temizlenmesi kolay bir şekilde yapılabilir.

Diş iplerinin kullanımı sırasında parmağa dolayarak diş etlerinin de temizlenmesi gerektiğinden sürenin kısalması ve daha pratik olması için diş ipi tutacağı kullanılması önerilir. Bu sayede hem pratik temizleme sağlanır hem de temizleme süreleri kısalarak kişi kolay bir şekilde ağız bakımı sağlayabilir. İp satın alırken genel olarak aparatlarıyla ya da tutacaklarıyla birlikte temin edilirse daha pratik bir temizleme sağlamak mümkündür. Doğru ve pratik kullanım sağlanırsa, ağız içi bakterilerin temizlenmesi ve çürüklerin önlenmesi kolay bir şekilde gerçekleşir. Ağız ve diş sağlığı açısından önemli olan diş ipi kullanımı ihmal edilmeden mutlaka günde bir kez yapılmalıdır.Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Diş İpi Fiyatları

527 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Değerlendirme Puanı
Toplam 26 / 527 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?