Tost Makineleri

Gün içerisinde acıktığınız birçok vaktin kurtarıcısı ve en pratik yemeklerden biridir tost. Sabah hızlıca çıkmanız gerektiğinde, eve yorgun geldiğinizde ya da akşam acıkmalarında imdadınıza yetişen tostlar, çok pratik şekilde hazırlanabilir.Elektrikli mutfak aletleri kategorisinde yer alan Arzum, Tefal ve Delonghi pek çok kaliteli markadan, ihtiyacınıza uygun ürünleri inceleyebilir ve tost makinelerini birbirleriyle kıyaslayabilirsiniz.Tost Makinesi Fiyatları Ve Çeşitleri Tost makinelerinin plaka yapıları, pişirme gücü, ızgara özelliği ve ebatlarına göre çeşitleri ve fiyatları farklılık gösterir.Tost makinesi satın almadan önce tost yaptığınız sıklık, sayı ve çeşitleri düşünerek, farklı ürünler arasından sizin için en uygun fiyatlı modelleri seçebilirsiniz. Döküm ya da granit yüzeye sahip plakaları olan, kolay temizlenmesi için atık yağ toplama özelliği bulunan, yiyecek ve ekmek kalınlığına uygun ayarlanabilir üst yüzey gibi birçok pratik kullanım alışkanlığı sunan çeşitleri bulabilirsiniz. Makineleri farklılaştıran diğer biz özellik de ızgara özelliğidir. Tost dışında farklı sebze, et ve tavuk gibi yiyecekleri kullanarak tost makinenizde sağlıklı bir pişirme türü olan ızgara yöntemini kullanabilirsiniz. Bunun için ızgara özelliği olan bir model seçerek, sağlıklı yiyecekler hazırlayabilirsiniz. Tost makinelerinin tüm bu özellikleri çeşit ve kullanım alanı farklılıkları yarattığından, fiyatlarının da farklılaşmasını sağlar. 

Tost Makinesi Nasıl Temizlenir?

Tost makinesi sık kullanımdan ve tost yaparken tercih edilen peynir, yağ, salam ya da sosis gibi yiyeceklerden ötürü çabuk kirlenir. Her tost yaptığınızda üzerinde kalan kalıntı gıda maddeleri, bir süre sonra ürünün hem kirli gözükmesini hem de yaptığınız tostların tadını etkileyebilir. Bu sebeple makineniz ve aksamlarını belirli aralıklarla uygun şekilde temizlemeniz gerekir.Tost makinenizi temizlemeden önce mutlaka satın aldığınızda verilen kullanım kılavuzunu okuyunuz. Bazı modellerin plakaları temizlik ve bakım şartları bakımından farklılık gösterebilir. Tost makinenizi temizlerken dikkat etmeniz gereken nokta, makine üzerindeki plakaların yerinden çıkıp çıkmamasıdır. Yerinden çıkan plakaları makinenizin fişini çektikten ve ılındıktan sonra çıkararak çizilmeyecek bir bez ya da sünger ile bulaşık deterjanı ve sıcak su kullanarak temizleyebilirsiniz. Eğer tost makinenizin plakaları yerinden çıkmıyorsa fişini çektiğiniz makine ılık olana kadar bekleyin. Ardından kağıt havlu ya da nemli ve temiz biz bez vasıtasıyla kalıntı gıda maddelerini alacak şekilde silin. Eğer kir fazla ise, nemli kağıt havluyu bir süre tost yapıyormuş gibi plakaları kapatıp makine içerisinde bırakarak, kağıt havludaki suyun kirleri yumuşatmasını sağlayabilirsiniz. Ardından temiz bir kağıt havlu ile tüm kiri yüzeyden alabilirsiniz.Tost Makinesi Nasıl Olmalı?Tost makinesi seçerken kullanım alışkanlıklarınıza, pişirmek istediğiniz yiyeceklere ve ne kadar büyüklükte bir makineye ihtiyacınız olduğuna karar vermelisiniz. Eğer tek yaşıyorsanız mini bir model ihtiyacınızı karşılarken, kalabalık bir aileye sahipseniz ve masada kimseyi bekletmek istemiyorsanız, geniş plakalara ve pişirme alanına sahip makineleri tercih etmeniz gerekir.Tost ile birlikte sağlıklı yemekler hazırlamak, tavuk ve et gibi yiyeceklerle barbekü ve ızgara da yapmak isteyenlerdenseniz, bunun için de ızgara özelliği taşıyan modelleri tercih etmelisiniz. Izgara ile pişirdiğiniz yiyeceklerden yağ ve su atığı çıkacağı için, atık toplama özelliğine dikkat etmeniz hem kullanım hem de temizleme açısından size kolaylık sağlar.Tost makinesi seçerken diğer istenen özelliklerden biri de kolay temizlenebilir olmasıdır. Pratik hazırladığınız bir yiyecek için, ürünleri saatlerinizi harcamadan kolayca temizlemek, vaktinizi daha iyi kullanmanıza yardımcı olur. Özellikle ızgara özelliği olan bir tost makinesi alacaksanız pişirdiğiniz tavuk, biftek ya da sebzelerden dolayı, ürünün daha çabuk kirleneceğini unutmayın. Bunun için kolay temizlenebilir tost makinelerini tercih edebilirsiniz.

Hangi tost makinesi alınmalı?

Tost makineleri büyükten küçüğe her yaştan insanın en sevdiği öğün olan kahvaltıların vazgeçilmezleridir. En basit haliyle iki ekmek dilimi arasına leziz bir - iki dilim peynir koyularak hazırlanan tostun, ister uzun bir Pazar kahvaltısında tüm ailenizle tadını çıkarın ister yoğun hafta içi sabahlarının acelesinde hızla yiyip bitirin. Her ne şekilde tüketirseniz tüketin, en lezzetli tostları hazırlamak için ihtiyacınız olan tek bir şey vardır; iyi bir tost makinesi.Hangi tost makinesini alacağınıza karar verirken ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Her gün kullanacağınız, pratik ve aynı anda birden fazla tost yapabileceğiniz bir makine istiyorsanız orta ve büyük boy tost makinelerini düşünmelisiniz. Tost makinesini yalnızca tost değil, ızgara yapmak için de alıyorsanız o zaman ızgaralı tost makinesi modelleri sizin için ideal olabilir. Bunlar yanında, bazı modellerde tek ısı ayarı bulunurken bazılarında ısının dereceleri vardır. Eğer tostunuzun belli bir sürede veya ısıda pişmesini istiyorsanız öyleyse tercihinizi ısıları ayarlanabilen tost makinelerinden yana kullanmalısınız. Eğer sizin için öncelik temizlikse, plakaları çıkarılabilir tost makinelerinden birini edinebilir, her kullanımdan sonra plakaları yıkayıp gönül rahatlığıyla yerine geri takabilirsiniz. Tost makinenizi yalnızca tost yapmak değil, panini, ekmek arası ve diğer sandviçlerinizi de ısıtma amaçlı kullanım için alacaksanız, yüksekliği ayarlanabilir bir model tüm isteklerinizi yerine getirebilir.

Tost makinesiyle neler yapılabilir? 

Bir tost makinesiyle tost dışında ne yapılır ki?’ diye sorabilirsiniz, ancak tost makineleri yalnızca tost yapmak için değildir. Bunun dışında pek çok farklı amaç için kullanılabilir. Birçok tost makinesi modelinde ızgara bulunur, üstelik bazı modellerde makineyi 180 derece açmak da mümkündür. Bu sayede ateş yakmakla, mangal veya kömürle uğraşmadan kolay yoldan balık, tavuk ve kırmızı etlerinizi hatta çeşitli sebzelerinizi yağsız ve sağlıklı bir şekilde ızgarada pişirebilir veya evinizin konforundan dışarı çıkmadan bir mangal partisi verebilirsiniz.Tost makinesiyle yapabileceğiniz başka bir şey elbette ekmek kızartmaktır. Özellikle hafta sonu kahvaltılarının vazgeçilmezi kızarmış ekmeklerinizi, kolay ve kısa sürede hazırlayabilir, üzerlerine biraz tereyağ veya bal sürerek keyfini çıkarabilirsiniz. Üstelik birçok modelde bulunan ısı ayarı sayesinde, ekmekleriniz siz tam ne kadar istiyorsanız o kadar kızarır.Tost, ızgara veya kızarmış ekmekler sizi tatlı bir şeyler için kıvranır halde bıraktıysa, waffle pişirme özelliği olan bir tost makinesi tercih ederek ayrı bir waffle makinesi almak zorunda kalmadan, bu çok popüler tatlıyı dilediğiniz an tüketebilirsiniz. 

Tost makinesi çeşitleri işlevleri ve yapım malzemelerine göre birkaç farklı şekilde olabilir. Izgara ve mangal keyfi yaşamanızı sağlayan ızgara tost makineleri, kolayca temizlenebilen ve yapışmaz granit tost makineleri, waffle yapmak için ayrı plakalara sahip tost makineleri, mutfağınızın baş köşesine yerleştirip uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz döküm tost makineleri, daha modern ve gelişmiş bir teknoloji keyfi yaşamanız için dijital tost makineleri, ocak üstünde elle kullanabileceğiniz pratik teflon el tost makineleri çeşitlerden yalnızca birkaçıdır. Bu teknik farklılıklar dışında tost makinelerinin renk ve boyut seçenekleri de mevcuttur. İster siyah, beyaz ve gri gibi klasik renkleri tercih edebilir ister mor, kırmızı ve mavi renklerle mutfağınızı canlandırabilirsiniz. Tek başınıza veya küçük mutfağa sahip bir evde yaşıyorsanız, mini boy tost makinelerinden birini düşünebilir, kalabalık ailenizin iştahını doldurmak içinse aynı anda altı adet tost yapabilen büyük modelleri satın alabilirsiniz.Sınırsız tost makinesi seçenekleri için tost makinesi kategorimize hemen göz atabilirsiniz.

  • Plakalar çıkarılabilir plakalar mıdır?

  • Tost makinesi üzerindeki plakalar sabittir ve çıkarılmaz.
  • Dökümix tost makinelerindeki plakalar çift taraflı mıdır, tek taraflı mıdır?

  • Dökümix tost makinelerinde bulunan plakalar modeline bağlı olarak çift taraflı veya tek taraflıdır.
  • Dökümix'in pişirme yüzeyi hangi malzemeden üretilmiştir?

  • Dökümix'in ısınan yüzeyleri benzerlerinden farklı olarak organik döküm malzemeden oluşur ve hiçbir kaplama malzemesi içermez.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
1/5
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Tost Makinesi Fiyatları

1093 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Plaka Yüzeyi
Toplam 50 / 1093 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?