Tost Makineleri

Gün içerisinde acıktığınız birçok vaktin kurtarıcısı ve en pratik yemeklerden biridir tost. Sabah hızlıca çıkmanız gerektiğinde, eve yorgun geldiğinizde ya da akşam acıkmalarında imdadınıza yetişen tostlar, çok pratik şekilde hazırlanabilir.

Elektrikli mutfak aletleri kategorisinde yer alan Arzum, Tefal ve Delonghi pek çok kaliteli markadan, ihtiyacınıza uygun ürünleri inceleyebilir ve tost makinelerini birbirleriyle kıyaslayabilirsiniz.

Tost Makinesi Fiyatları Ve Çeşitleri

Tost makinelerinin plaka yapıları, pişirme gücü, ızgara özelliği ve ebatlarına göre çeşitleri ve fiyatları farklılık gösterir.

Tost makinesi satın almadan önce tost yaptığınız sıklık, sayı ve çeşitleri düşünerek, farklı ürünler arasından sizin için en uygun fiyatlı modelleri seçebilirsiniz. Döküm ya da granit yüzeye sahip plakaları olan, kolay temizlenmesi için atık yağ toplama özelliği bulunan, yiyecek ve ekmek kalınlığına uygun ayarlanabilir üst yüzey gibi birçok pratik kullanım alışkanlığı sunan çeşitleri bulabilirsiniz.

Makineleri farklılaştıran diğer biz özellik de ızgara özelliğidir. Tost dışında farklı sebze, et ve tavuk gibi yiyecekleri kullanarak tost makinenizde sağlıklı bir pişirme türü olan ızgara yöntemini kullanabilirsiniz. Bunun için ızgara özelliği olan bir model seçerek, sağlıklı yiyecekler hazırlayabilirsiniz. Tost makinelerinin tüm bu özellikleri çeşit ve kullanım alanı farklılıkları yarattığından, fiyatlarının da farklılaşmasını sağlar.

Tost Makinesi Nasıl Temizlenir?

Tost makinesi sık kullanımdan ve tost yaparken tercih edilen peynir, yağ, salam ya da sosis gibi yiyeceklerden ötürü çabuk kirlenir. Her tost yaptığınızda üzerinde kalan kalıntı gıda maddeleri, bir süre sonra ürünün hem kirli gözükmesini hem de yaptığınız tostların tadını etkileyebilir. Bu sebeple makineniz ve aksamlarını belirli aralıklarla uygun şekilde temizlemeniz gerekir.

Tost makinenizi temizlemeden önce mutlaka satın aldığınızda verilen kullanım kılavuzunu okuyunuz. Bazı modellerin plakaları temizlik ve bakım şartları bakımından farklılık gösterebilir. Tost makinenizi temizlerken dikkat etmeniz gereken nokta, makine üzerindeki plakaların yerinden çıkıp çıkmamasıdır. Yerinden çıkan plakaları makinenizin fişini çektikten ve ılındıktan sonra çıkararak çizilmeyecek bir bez ya da sünger ile bulaşık deterjanı ve sıcak su kullanarak temizleyebilirsiniz. Eğer tost makinenizin plakaları yerinden çıkmıyorsa fişini çektiğiniz makine ılık olana kadar bekleyin. Ardından kağıt havlu ya da nemli ve temiz biz bez vasıtasıyla kalıntı gıda maddelerini alacak şekilde silin. Eğer kir fazla ise, nemli kağıt havluyu bir süre tost yapıyormuş gibi plakaları kapatıp makine içerisinde bırakarak, kağıt havludaki suyun kirleri yumuşatmasını sağlayabilirsiniz. Ardından temiz bir kağıt havlu ile tüm kiri yüzeyden alabilirsiniz.

Tost Makinesi Nasıl Olmalı?

Tost makinesi seçerken kullanım alışkanlıklarınıza, pişirmek istediğiniz yiyeceklere ve ne kadar büyüklükte bir makineye ihtiyacınız olduğuna karar vermelisiniz. Eğer tek yaşıyorsanız mini bir model ihtiyacınızı karşılarken, kalabalık bir aileye sahipseniz ve masada kimseyi bekletmek istemiyorsanız, geniş plakalara ve pişirme alanına sahip makineleri tercih etmeniz gerekir.

Tost ile birlikte sağlıklı yemekler hazırlamak, tavuk ve et gibi yiyeceklerle barbekü ve ızgara da yapmak isteyenlerdenseniz, bunun için de ızgara özelliği taşıyan modelleri tercih etmelisiniz. Izgara ile pişirdiğiniz yiyeceklerden yağ ve su atığı çıkacağı için, atık toplama özelliğine dikkat etmeniz hem kullanım hem de temizleme açısından size kolaylık sağlar.

Tost makinesi seçerken diğer istenen özelliklerden biri de kolay temizlenebilir olmasıdır. Pratik hazırladığınız bir yiyecek için, ürünleri saatlerinizi harcamadan kolayca temizlemek, vaktinizi daha iyi kullanmanıza yardımcı olur. Özellikle ızgara özelliği olan bir tost makinesi alacaksanız pişirdiğiniz tavuk, biftek ya da sebzelerden dolayı, ürünün daha çabuk kirleneceğini unutmayın. Bunun için kolay temizlenebilir tost makinelerini tercih edebilirsiniz.

Tost Makinesi Fiyatları

373 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Philips
  2. Tefal
  3. Arzum
  4. Vestel
  5. Sinbo
  6. Korkmaz
  7. Delonghi
  8. Homend
  9. Fakir
  10. Siemens
  11. Arçelik
  12. Arnica
  13. Kenwood
  14. Hotpoint Ariston
  15. King
  16. Bosch
  17. Schafer
  18. Goldmaster
  19. Blue House
  20. Conti
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483637/22001/22014
BAŞA DÖN