En İyi Elektrikli Süpürge

Ev ve ofis temizliğinde en çok kullanılan elektrikli ürünlerden biri olan elektrikli süpürgeler hayatınızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Her geçen gün yeni modellerle zenginleşen ürün yelpazesi, tasarıma eklenen yeni özelliklerle ev ve iş yerlerinizde daha temiz bir ortam sağlamanıza yardımcı oluyor. Farklı başlıklara, emiş gücü ve filtreleme özelliklerine sahip modellerden ihtiyacınıza uygun olanı seçerek süpürme işinde en iyi sonucu elde edebilirsiniz.

Elektrik Süpürgesi Modelleri

Elektrik süpürgesi modelleri kullanım fonksiyonlarına göre dikey ve yatay olmak üzere ikiye ayrılıyor. Dikey ve yatay süpürgelerin bazılarında HEPA filtre sistemi yer alıyor. HEPA filtre, astım ve alerjiyi tetikleyen, bu rahatsızlıklara sahip olanlarda ataklara sebep olabilen partiküllerin süpürgeden dışarı çıkarak havaya karışmasını engelleyen bir filtre olduğu için özellikle rahatsızlığı bulunan ve küçük çocukları olan kullanıcılar tarafından tercih ediyor. Toz torbalı, torbasız ve su filtreli modellerin pek çoğunda HEPA filtre bulunuyor. Bunun yanı sıra modele göre değişen pek çok farklı filtre sistemi de kullanılıyor. Filtre çeşitleri arasında yıkanabilir ve yıkanamayan modeller yer alıyor. Süpürgeyi en üst erimde kullanabilmek için filtrelerin ve başlıkların temizliğine dikkat edilmesi gerekiyor. Cihazın daha uzun süre kullanılabilmesi için yıkanamayan filtrelerin talimatlarda belirtilen aralıklarda değiştirilmesi gerekiyor.

Elektrik süpürgelerinin pek çok farklı yüzey için yüzey koşullarına uygun başlıkları bulunuyor. Fayans, parke ve beton gibi sert zeminlerde ince ve yumuşak kıllı süpürge başlıklarını tercih edebilirsiniz. Başlıktaki kıllar zemin üzerindeki saç, toz ve döküntüleri kolaylıkla toparlamanızı sağlarken, sert zeminin başlık sebebiyle çizilmesini de önlüyor. Köşeli zeminler için daha çok üçgen başlıklar tercih ediliyor. Evinizde veya ofisinizde fazladan kirişler ve köşeler bulunuyorsa üçgen başlıkları kullanabilir, köşelerdeki tozları en iyi şekilde süpürebilirsiniz. Evcil hayvanı olanlar için en kullanışlı modeller arasında tüy toplayıcı başlığa sahip modeller yer alıyor. Bu başlıklarda kadife gibi tüy toplama özelliği bulunan kumaşla kaplanmış bir bölüm bulunuyor. Süpürgelerin, koltuk ve perdeleri temizlemenizi sağlayabilecek başlıkları da bulunuyor. Hassas kumaşlara zarar vermeyen özelliğe sahip başlıklarla koltuk ve perdelerinizde de tozu ortadan kaldırabilmeniz sağlanıyor. Pek çok modelde geniş başlıkların sığamayacağı alanları temizlemek için ince uzun başlıklar bulunuyor. Koltuk aralarını, mobilya aralarında kalan dar girintileri, ızgaralı ve açılamayan yüzeylerin iç kısımlarını ve daha pek çok dar, küçük, toz toplayan alanı temizlemenizi sağlayan bu başlıklar evinizde derinlemesine temizlik sağlıyor.

Elektrik Süpürgesi Fiyatları

Ev ve iş yerlerinizde hijyen sağlayan en önemli yardımcı cihazlardan biri olan süpürgelerin maliyeti pek çok sebepten farklılık gösteriyor. Elektrik süpürgesi fiyatları emiş gücü, filtre sistemi, aksesuar çeşitliliği, markanın satış politikası gibi etkenler sebebiyle değişkenlik gösterebiliyor. İhtiyaçlarınızı karşılayabilecek, bütçenize uygun pek çok ürünü inceleyerek bulabilir, size özel indirim avantajlarından yararlanarak satın alabilirsiniz. İlk bakışta beğendiğiniz bir ürünün ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamayacağını öğrenmek için ürün özelliklerini inceleyebilir, beğendiğiniz diğer ürünlerle karşılaştırabilirsiniz.

Süpürgenizi satın almadan önce ihtiyaçlarınızı belirlemeniz, sizin için en doğru ürünü seçmenizi kolaylaştırabilir. Çok geniş bir alanı temizlemek için bir süpürgeye ihtiyaç duyuyorsanız, süpürgenin kablo uzunluğuna dikkat etmelisiniz. Süpürgenin ulaşabileceği maksimum uzunluk, kablo uzunluğu ve boru uzunluğunun toplamı kadar olduğu için süpürgenin ulaşabileceği uzaklığı bununla hesaplayabilirsiniz. Astımınız veya toza karşı alerjiniz varsa filtre sistemlerine çok dikkat etmelisiniz. Yüksek filtreleme sistemi olan ürünleri tercih ederseniz sağlığınızı tehdit etmeden temizlik yapabilirsiniz. Evinizde kalın ve kabarık tüylü halılarınız varsa bunları temizlemek için uygun başlıkları bulunan modelleri tercih edebilirsiniz.

Hangi Süpürgeyi Almalıyım?

Tercih edeceğiniz süpürge modelinin, genel kullanım alışkanlıklarınıza ve beklentilerinize uyum sağlaması, yüksek performans elde etmek açısından büyük önem taşıyor. Küçük bebek ve çocukların ve ayrıca alerjik bünyeye sahip kişilerin yaşadığı ortamlarda, tercih edilecek elektrik süpürgesi modelinin, Hepa-Filtre özelliği bulunan sulu sistem modellerden yana kullanılması, sağlık açısından büyük katkı sağlıyor. Bunun yanı sıra sulu sisteme sahip elektrik süpürgesi modelleri, daha fazla tozu su içerisinde hapsederek yeniden dışarıya salınmasını önlüyor. Yüksek emiş gücüne sahip sulu modeller, halı ve sert zeminlerdeki toz ve bakterilerin yanı sıra yatak ve koltuk gibi farklı zeminlerin temizlenmesinde de büyük fayda sağlıyor. Toz torbasız yeni nesil süpürge modelleri, yüksek emiş gücü ve kolayca temizlenebilen toz haznesi ile konforlu bir kullanım deneyimi sunuyor. Birçok markanın toz torbasız süpürge modelleri üzerinde bulunan, tek tuşla toz haznesinin çıkarılma özelliği, tozların etrafa yayılmadan kolayca boşaltılmasını sağlıyor. Hızlı ve etkin bir temizlik deneyimi için her iki modelin de zevkinize uygun seçeneklerinden bir tercih yapabilirsiniz.

Elektrik Süpürgesinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Temizlik için fazla vakit ayıramayan kullanıcılar için önceden zaman programlama özelliği bulunan robot süpürgeler, büyük kolaylık sağlıyor. Evinizin duvar diplerinden başlayarak tüm zeminlerini hızlı ve etkili bir biçimde temizleyen robot süpürgeler, herhangi bir dış müdahaleye gerek kalmadan engelleri aşabiliyor. Bu türe dahil olan ürünlerde, temizlik esnasında yarım kalan şarj için ürünü şarj istasyonunda yeniden şarj ettikten sonra tekrar eski yerine bıraktığınızda, temizliğe kaldığı yerden devam etme özelliği bulunuyor. Ürün, halı ve kilim gibi tekstil yüzeylerin yanı sıra parke ve seramik gibi sert zeminlerde de başarılı bir performans sergiliyor. Almayı düşündüğünüz elektrik süpürgesinin ses çıkış gücünün de emiş gücü kadar önemli bir kriter olduğu gerçek. Yeni nesil elektrik süpürgesi modellerinde, düşük ses seviyesinin tasarımda ön planda tutulduğu gözlemleniyor. Günümüz teknolojilerinde, süpürgenin çekiş gücü ne denli yüksek olursa olsun, ses çıkış gücünün bununla ters orantılı olarak düşük tutulabildiği dikkat çekiyor.

Elektrik Süpürgesi Modelleri Nelerdir?

Pratik ve fonksiyonel bir kullanım sağlayan dikey süpürgeler, son dönemlerde oldukça tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Yer tutmaması ve pratik bir biçimde her yere ulaşabilir olması nedeniyle tercih edilen dikey süpürgelerin, emiş gücü de diğer süpürgelere oldukça yakın bir performans gösteriyor. Evcil hayvan besleyenler ve küçük çocuklu evler için adeta kurtarıcı bir ev aleti olan dikey süpürgeler, tek bir hareketle şarjlı süpürgeye dönüştürülebilme özelliği ile de ek fonksiyona sahip oluyor. Tek işlemle, hem süpürme hem de silme işlemini en hijyenik yoldan halledebileceğiniz buharlı temizleyiciler de geniş ürün yelpazesinde yer buluyor. Toz ve partikülleri, etkili bir biçimde toparlayan buharlı temizleyiciler, su haznesine ilave edeceğiniz hoş esanslar yardımıyla temizliğe bahar kokusu getiriyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Süpürge Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Ev Elektroniği
Ev Elektroniği
Elektrikli Ev Aletleri
Elektrikli Ev Aletleri
Süpürgeler
Süpürgeler
Toz Torbasız Süpürge
Toz Torbasız Süpürge
Dikey Süpürge
Dikey Süpürge
Şarjlı Süpürge
Şarjlı Süpürge
Robot Süpürge
Robot Süpürge
Toz Torbalı Süpürge
Toz Torbalı Süpürge
Halı Yıkama Makinası
Halı Yıkama Makinası
Buharlı Temizleyici
Buharlı Temizleyici
Süpürge Aksesuarları
Süpürge Aksesuarları
Sulu Süpürge
Sulu Süpürge
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Fiyat Aralığı