TV askı aparatları, tüplü televizyonların yerlerini LCD, LED ve Plazma gibi televizyon modellerine bırakmasıyla kullanılmaya başlayan önemli aksesuarlardır. Tüplü televizyonlar yapıları gereği televizyon sehpası, büfe veya masa gibi eşyalar üzerinde konumlandırılırken, yeni nesil ince yapılı televizyonlar askı aparatları ile duvarlara monte edilerek kullanılabilir. Askı aparatları televizyonların belirli bir yükseklikte olmalarını sağlayarak, seyreden herkesin ekranı tam olarak görmesine imkân tanır. Sonuç olarak televizyon seyretmek herkes için daha keyifli bir aktivite halini alır.

Alan Tasarrufu ve Güvenli Kullanım

Yeni nesil televizyonların da TV sehpası veya masa gibi eşyalar üzerinde kullanılmaları mümkündür ancak dar mekânlarda bu durum önemli yer sorunlarına sebep olabilir. Özellikle günümüz evlerinin dar salon veya oturma odaları içerisinde yer alacak TV sehpası veya masa, ortamın daha da daralmasına sebep olacaktır. Bu durum, iç mekânın verimli kullanılmasını sağlamak adına TV askı aparatı kullanımını zorunlu kılar. Böylece TV askı aparatı sayesinde elde edilen alan başka amaçlar için kullanılabilir. Televizyon askı aparatları, yer tasarrufu sağlamaları yanında güvenlikle ilgili de önemli katkılar sunar. Çocuklu ailelerde, çocukların televizyona çarpma ve devirme riski, sabit askı aparatı kullanımı ile ortadan kaldırılmış olur. Ayrıca TV askı aparatı kullanılarak duvara sabitlenmiş televizyon ve ekranların, deprem sırasında devrilmeleri de önlenir. Bu sayede oluşacak cam kırıklarından yaralanma riski ortadan kalkmış ve kaçış yolları tıkanmamış olur. Yaşam alanlarınızda yer tasarrufu ve ferahlık elde etmek, çocuklarınızın güvenle koşup oynayabilecekleri oyun alanları oluşturmak için uygun fiyatlı TV askı aparatlarından birine kolayca sahip olabilirsiniz.

TV Askı Aparatı Çeşitleri

Kullanım amacına uygun olacak şekilde değişik fonksiyonlara sahip televizyon askı aparatı çeşitleri mevcuttur. Salon, oturma odası veya yatak odası duvarlarına çeşitli boyutlardaki televizyonları sabitlemek amacıyla sabit askı aparatı tercih edilir. Kullanım yerine göre televizyon yüksekliğinin zaman zaman değiştirilmesi gerekiyorsa kademeli askı aparatları bu ihtiyaç için uygun işlevselliğe sahiptir. Eğlence mekânları, toplantı salonları, kafeler gibi yerlerde televizyon açısının seyirci grubuna göre ayarlanması gerekebilir. Hareketli askı aparatı bu tür kullanım alanlarında televizyonun istenilen bölgeye rahat bir şekilde ve uygun açılarla döndürülmesini sağlar. Hareketli LCD TV askı aparatı, toplantı salonu gibi ortamlarda TV veya bilgisayar ekranlarını istenilen tarafa rahat döndürme imkânı sağladığı için çokça tercih edilen aparatlar arasında yer alır. Her yöne belirli açılarla hareket ettirilebilen hareketli katlanabilir askı aparatları, kullanım sonrası katlanarak, elde edilen alanın başka amaçlar için de kullanılabilmesine imkân tanır.

Askı Aparatı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

TV askı aparatı seçiminde kullanım amacı önemlidir. Aparatın kullanılacağı mekânın genişliği, duvarın büyüklüğü gibi detaylar yanında aparatın taşıyacağı televizyona ait özelliklere de dikkat etmek gerekir. Aparatın sabit, hareketli veya kademeli mi olacağına öncelikle karar verilmeli, televizyonun ağırlığını taşıyabilecek büyüklük ve işlevsellikte bir aparat seçilmelidir. Taşıyıcı duvarın, aparat ve televizyonu taşıyabilecek dayanıklılıkta olmasına da dikkat etmelisiniz. Bir diğer önemli nokta da televizyon ile askı aparatının bağlantı noktalarının uyumlu olmasıdır. Televizyona tam uyumlu bağlantı noktaları içermeyen bir aparat montaj sırasında problem çıkaracaktır. Televizyona takılacak video oynatıcı ve ses sistemlerini de uygun şekilde konumlandırabilirsiniz. Bu cihazların kablolarının görüntü kirliliği oluşturmayacak şekilde bağlanmaları da görselliğe olumlu yönde etki eder. Aparat seçiminde aparatın yapıldığı malzemenin dayanıklı olmasına, çelik gibi yük taşımaya ve darbelere karşı dayanıklı ham maddeler kullanılarak imal edilmiş olmasına dikkat etmek gerekir.

Siz de ister evinizin salonuna ister başka bir odanıza alacağınız TV askı aparatları ile keyifli bir televizyon izleme şansı elde edebilir, yaşam alanlarınıza şık bir görünüm kazandırabilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

TV Askı Aparatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/2147483638/17201/8003673/17539