Ocaklar

Set üstü, ankastre, elektrikli ya da gazlı gibi pek çok modeli bulunan ocaklar, küçük, büyük her mutfağın olmazsa olmazıdır. Mutfağınızın dekorasyonuna uygun ve ailenizin ihtiyaçlarını karşılayacak bir ocağı, bütçe planlarınıza göre rahatlıkla seçebilirsiniz. Siemens, Simfer ve Hotpoint Ariston gibi çeşitli markaların sunduğu geniş yelpazeden dilediğiniz ocağa ulaşabilirsiniz.

Ocak Fiyatları Ve Modelleri

Değişik fiyatlara, değişik modeller bulmanız mümkündür. Fiyat değişimlerini etkileyen ilk özellik, ocağın çalışma mekanizmasıdır. Tek gözlü ve elektrik ile çalışan mini ocaklar, daha düşük fiyatlara satın alınabilir. Tüp ya da doğalgaz ile çalışan dört ya da beş gözlü versiyonlar, standart mutfaklar için idealdir. Ocağın göz sayısı ve çalışma prensibi geliştikçe, fiyatları da artar.

Aynı şekilde, ocağın dizaynı ve teknolojik özellikleri de fiyatını etkileyen sebeplerdendir. Yenilikçi tasarımlar ve işlevsel fonksiyonlar arzulayan kullanıcılar için, döküm, ankastre ya da cam seramikten yapılmış bir ürün tercih edilebilir. Aynı anda gaz ya da elektik ile çalışabilen bir ürün seçmeniz, tamamen kişisel ihtiyaçlarınıza ve tercihlerini bağlıdır. Doğalgaz kesintisinin olduğu durumlarda elektrikli gözü kullanmak, tam tersi durumlarda da gaz ile çalışan bölmelerin aktif olması avantajlı olacaktır. Bütçenize uygun bir ocağı, zevkleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda bulabilirsiniz.

Ocak Çeşitleri

Pek çok marka, tek gözlüden altı ya da yedi göze kadar ulaşan, çeşitli ham maddelerden üretilen ve teknolojik özellikleri barındıran ocak modelleri sunar. Ocaklar, ilk olarak çalışma opsiyonlarına göre farklılık gösterir. Tek ya da iki gözlü, elektrikle çalışabilen bu ürünler, küçük ve basit işlemler için yeterli olur. Klasik mutfaklar için ise, tüp ya da doğalgaz ile çalışan, ortalama dört göze sahip modeller idealdir. Bu tür ürünler aynı zamanda elektrikle çalışan ek bir bölme de içerebilir.

Çalışma prensibi dışında, birbirinden farklı tasarım seçenekleri de bulunabilir. Dekorasyon tercihleriniz ve göz zevkinize uygun olarak beyaz ya da ankastre ürünler tercih edebilirsiniz. Bunun dışında, döküm ve cam seramik ocaklar da seçenekler arasındadır. İndüksiyon gözler, dijital gösterge panelleri ve modern tasarımlı tuşlar gibi özellikler, farklı modellerde bulunabilir. Her mutfağın olmazsa olmazı ocağınız, göze hitap eden tasarımı ve teknolojiden yararlanan gelişmiş yapısı ile mutfağınızın dekorasyonuna farklı bir boyut katabilir.

En İyi Ocak Markaları

Farklı markalar, farklı özellik ve avantajlarda ocak çeşitleri sunar. Klasik tasarımlı, doğalgaz ya da tüp ile çalışan ocakların yanında, ankastre ya da cam olanlar da tercih edilebilir. Ankastre versiyonlar gaz ile çalışır ve özel temizlik maddelerine gerek duyulmadan kolayca temizlenebilir. Birbirinden kaliteli ve ünlü markalar, ankastre kategorisinde iddialı ürünler sunar. Çeşitli göz sayısı ve tasarım seçenekleri ile öne çıkan markalardan, geniş fiyat aralıklarında bir ürün bulabilirsiniz. Marka tercihinizi yaparken ocaktan alacağınız verim, temizlik koşullarının size uyması ve ücretinin bütçenizi aşmıyor olması önemlidir.

Cam bazlı ürünler ise tasarımı açısından modern bir görünüşe sahiptir ve modern mutfaklara farklı dokuşunlar katar. Elektrik ile çalışan cam tasarımlı modeller, ısı koruma mekanizmalarına sahiptir ve belirli bir ısıya geldiğinde kendini korumaya alır ve böylece kazaları önler. Temizlik açısından, cam yüzey kolayca temizlenir ve hijyeniktir. Siemens, Bosch ve Franki gibi markalar, farklı özellikler sunan pek çok model ile cam ocak kategorilerinin başarılı ve tercih edilen isimleridir. Tercih edeceğiniz markanın sunduğu özellikler ve tasarımı dışında, garanti koşulları ve servis ağını dikkate almanızda fayda vardır. İhtiyaç ve tercihleriniz doğrultusunda, mutfağınıza ve bütçenize uygun ocağı çeşitli markalardan kolaylıkla bulabilirisiniz.


Nasıl Bir Ocak Almalıyım?

Mutfaktaki profesyonelliğinizi konuşturabileceğiniz ocak tasarımları, çoklu bek çıkışlarına sahip modelleri ile şeflerin kullanımına uygun özellikler taşıyor. Kalabalık aileler ve yoğun misafir ağırlayan kullanıcılar için tasarlanmış çok gözlü ocak tasarımları, ankastre ve set üstü modelleri ile öne çıkıyor. Tek gözü elektrikli ya da tüm gözleri doğal gazlı olarak tercih edebileceğiniz ocak modelleri, aynı anda birçok yemeği bir arada pişirmenize imkan sağlıyor. Bunun yanı sıra tek gözü elektrikli ocak modelleri, herhangi bir olası doğalgaz arızası esnasında, kesintisiz yemek hazırlama sürecine önemli katkı sağlıyor. Şık ve görsel zenginliğe sahip ocak tasarımları, cam yüzeyler ve Inox tasarımlardan oluşuyor. Paslanmaz metal ızgara ve bek çıkışları ile uzun ömürlü ve dayanıklı performans sergileyen ocak modelleri, şıklığı ile de mutfaklarınıza ihtişam kazandırıyor. Tek gözlü ve iki gözlü ocaklar, öğrenci evleri ve tek kişilik kullanım için son derece uygun nitelikte bulunuyor. Doğalgazlı ya da elektrikli olarak tercih edebileceğiniz modeller, yer tutmayan ergonomik tasarımlarıyla da konforlu bir kullanım deneyimi sunuyor. 

Hangi Ocak Daha Kullanışlı?

Tercih edeceğiniz ocak modeli, kullanım alışkanlıklarınıza ve evinizin sizin için kalıcılık durumuna göre farklılık gösteriyor. Eğer yaşadığınız ev size aitse, tercih edeceğiniz ocak modelini, ankastre ürünler arasından rahatlıkla seçebilirsiniz. Zira ankastre modellerin kurulumu için belli bir alt yapı düzeneğinin de yapının inşası sırasında hazırlanmış olması gerekiyor. Bulunduğunuz binada kiracı olarak ikamet ediyorsanız ya da uzun süreli olarak kalıcı değilseniz, seçeceğiniz ocak modelinin taşınabilir nitelikli set üstü ocak modellerinden olması, sizin için daha kullanışlı bir seçim oluşturuyor. Bunun yanı sıra tercih edeceğiniz ocak modelinin çalışma sistemi, tercihinizi belirlemede önemli bir rol oynuyor. Doğalgaz enerjisinin diğer enerji kaynaklarına oranla daha hesaplı olduğu biliniyor. Bu sebeple, yoğun kullanımda doğalgazlı ürünlerin, elektrik ve diğer enerji kaynaklarına bağımlı olarak çalışan modellerden daha avantajlı enerji tüketimine sahip olacağını düşünmek mümkün. Ürünü kullanacağınız alanın genişliği de seçeceğiniz ürün hakkında fikir veriyor. Küçük mutfaklar için daha minimalist tasarımlar, büyük ve geniş mutfaklar için dilediğiniz büyüklükte ocak modellerinden özgürce seçim yapabilirsiniz. 

Ocak Nasıl Temizlenir?

Sürekli kullanıma maruz kalan ocakların, belirli periyotlarla temizlenmesi büyük önem taşıyor. Yemek buharı ve yiyecek kırıntıları, süreçte ocak üzerinde kötü bir görüntü ve sağlıksız bir kullanıma neden olabiliyor. Ocak temizliği yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, ocak yüzeyine zarar vermeyen ve aşındırıcı içerik taşırmayan deterjanlar kullanılması. Nemli bir bez yardımıyla, jel kıvamındaki temizleyicileri kullanarak ocak yüzeyini silebilir, bek çıkışlarını ve emaye ızgaraları, güvenli bir biçimde bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz. Ocak montajı yapılırken, her model için farklılık göstermekle birlikte, ocak ve davlumbaz arasındaki mesafenin ideal ölçüde ayarlanması da büyük önem taşıyor. Yeterli mesafenin ayarlama yapılmadığı durumlarda, ocağın davlumbaza daha yakın olması, hem yemek buharının dışarı atılmasını hem de güvenli kullanımı engelliyor. Bu gibi durumlarda, hem ocağınız hem de davlumbazınız, olması gerekenden daha fazla kir ve yemek buharına maruz kalmış oluyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
1/1
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ocak Fiyatları

1799 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 43 / 1799 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?