et üstü, ankastre, elektrikli ya da gazlı gibi pek çok modeli bulunan ocaklar, küçük, büyük her mutfağın olmazsa olmazıdır. Mutfağınızın dekorasyonuna uygun ve ailenizin ihtiyaçlarını karşılayacak bir ocağı, bütçe planlarınıza göre rahatlıkla seçebilirsiniz. Siemens, Simfer ve Hotpoint Ariston gibi çeşitli markaların sunduğu geniş yelpazeden dilediğiniz ocağa ulaşabilirsiniz.

Ocak Fiyatları Ve Modelleri

Değişik fiyatlara, değişik modeller bulmanız mümkündür. Fiyat değişimlerini etkileyen ilk özellik, ocağın çalışma mekanizmasıdır. Tek gözlü ve elektrik ile çalışan mini ocaklar, daha düşük fiyatlara satın alınabilir. Tüp ya da doğalgaz ile çalışan dört ya da beş gözlü versiyonlar, standart mutfaklar için idealdir. Ocağın göz sayısı ve çalışma prensibi geliştikçe, fiyatları da artar.

Aynı şekilde, ocağın dizaynı ve teknolojik özellikleri de fiyatını etkileyen sebeplerdendir. Yenilikçi tasarımlar ve işlevsel fonksiyonlar arzulayan kullanıcılar için, döküm, ankastre ya da cam seramikten yapılmış bir ürün tercih edilebilir. Aynı anda gaz ya da elektik ile çalışabilen bir ürün seçmeniz, tamamen kişisel ihtiyaçlarınıza ve tercihlerini bağlıdır. Doğalgaz kesintisinin olduğu durumlarda elektrikli gözü kullanmak, tam tersi durumlarda da gaz ile çalışan bölmelerin aktif olması avantajlı olacaktır. Bütçenize uygun bir ocağı, zevkleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda bulabilirsiniz.

Ocak Çeşitleri

Pek çok marka, tek gözlüden altı ya da yedi göze kadar ulaşan, çeşitli ham maddelerden üretilen ve teknolojik özellikleri barındıran ocak modelleri sunar. Ocaklar, ilk olarak çalışma opsiyonlarına göre farklılık gösterir. Tek ya da iki gözlü, elektrikle çalışabilen bu ürünler, küçük ve basit işlemler için yeterli olur. Klasik mutfaklar için ise, tüp ya da doğalgaz ile çalışan, ortalama dört göze sahip modeller idealdir. Bu tür ürünler aynı zamanda elektrikle çalışan ek bir bölme de içerebilir.

Çalışma prensibi dışında, birbirinden farklı tasarım seçenekleri de bulunabilir. Dekorasyon tercihleriniz ve göz zevkinize uygun olarak beyaz ya da ankastre ürünler tercih edebilirsiniz. Bunun dışında, döküm ve cam seramik ocaklar da seçenekler arasındadır. İndüksiyon gözler, dijital gösterge panelleri ve modern tasarımlı tuşlar gibi özellikler, farklı modellerde bulunabilir. Her mutfağın olmazsa olmazı ocağınız, göze hitap eden tasarımı ve teknolojiden yararlanan gelişmiş yapısı ile mutfağınızın dekorasyonuna farklı bir boyut katabilir.

En İyi Ocak Markaları

Farklı markalar, farklı özellik ve avantajlarda ocak çeşitleri sunar. Klasik tasarımlı, doğalgaz ya da tüp ile çalışan ocakların yanında, ankastre ya da cam olanlar da tercih edilebilir. Ankastre versiyonlar gaz ile çalışır ve özel temizlik maddelerine gerek duyulmadan kolayca temizlenebilir. Birbirinden kaliteli ve ünlü markalar, ankastre kategorisinde iddialı ürünler sunar. Çeşitli göz sayısı ve tasarım seçenekleri ile öne çıkan markalardan, geniş fiyat aralıklarında bir ürün bulabilirsiniz. Marka tercihinizi yaparken ocaktan alacağınız verim, temizlik koşullarının size uyması ve ücretinin bütçenizi aşmıyor olması önemlidir.

Cam bazlı ürünler ise tasarımı açısından modern bir görünüşe sahiptir ve modern mutfaklara farklı dokuşunlar katar. Elektrik ile çalışan cam tasarımlı modeller, ısı koruma mekanizmalarına sahiptir ve belirli bir ısıya geldiğinde kendini korumaya alır ve böylece kazaları önler. Temizlik açısından, cam yüzey kolayca temizlenir ve hijyeniktir. Siemens, Bosch ve Franki gibi markalar, farklı özellikler sunan pek çok model ile cam ocak kategorilerinin başarılı ve tercih edilen isimleridir. Tercih edeceğiniz markanın sunduğu özellikler ve tasarımı dışında, garanti koşulları ve servis ağını dikkate almanızda fayda vardır. İhtiyaç ve tercihleriniz doğrultusunda, mutfağınıza ve bütçenize uygun ocağı çeşitli markalardan kolaylıkla bulabilirisiniz.

Ocak Fiyatları

712 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Eminçelik
  2. Ferre
  3. Ventino
  4. Franke
  5. Simfer
  6. Kumtel
  7. Naturel
  8. Siemens
  9. Arçelik
  10. Çetintaş
  11. ICF
  12. Mekappa
  13. Vestel
  14. İtimat
  15. Silverline
  16. Altus
  17. Beko
  18. Bosch
  19. Luxell
  20. Profilo
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Kullanım Şekli
 6. Ocak Tipi
 7. Ocak Yüzeyi
 8. Yakıt Tipi
 9. Gazlı Ocak Gözü
 10. Elektrikli Ocak Gözü
 11. Renk A-Z
 12. Genişlik (cm) A-Z
 13. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483637/235604/22026
BAŞA DÖN