Sanatla iç içe olan ve özellikle müziğe ilgi duyan herkesin ortak noktası, müzik & müzik aletleri hâline geliyor. Takip edilen sanatçılara ait albüm ve posterlerin yanı sıra doğrudan doğruya müzik icra etmek için de sayısız müzik enstrümanı ve ses ekipmanı bulunuyor. Hem amatörlere hem de profesyonellere yönelik üretilen modeller arasından en doğru olanı seçmek, ürünleri tanımakla mümkün oluyor.

Müzik Tutkunlarının Vazgeçilmezi: Müzik Albümleri

Zaman içerisinde bireylerin müzik dinleme alışkanlıkları değişse de sanatçılar, ürettikleri müzik eserlerini albüm olarak yayınlamayı ve farklı şekillerde dinleyicilere sunmayı sürdürüyor. Artık nostaljik bir objeye dönüşen kasetlerin yerini alan CD’ler, hâlâ popülerliğini koruyor. Geçmişte sık kullanılan ancak zaman içerisinde yerini kasetlere bırakan plaklar ise kaliteli sesler eşliğinde sevdiği parçaları dinlemek isteyen müzikseverlerin ilgisi karşısında yeniden canlandı ve artık hemen her albümün bir plak versiyonu yayınlanıyor. Müzik şirketleri, kimi sanatçıların plakları içerisinde zamanın da ruhuna uygun şekilde albümün dijital sürümünün resmî yollarla indirilebileceği web sayfası adreslerini ekleyebiliyor.

Plakların yaygınlaşmaya başlaması, pikap modellerinin kullanıcılar tarafından ilgi görmesine zemin hazırlıyor. Dünyanın en köklü pikap şirketleri, kaliteli ses tutkunlarının beklentilerini karşılayan çözümler üretirken dijital dünyaya daha yakın duran müzikseverler ise çok yönlü değerlendirilebilen ve fiyat açısından daha ulaşılabilir olan pikapları tercih edebiliyor.

Amatör ve Profesyonel Müzisyenlerin Yol Arkadaşı: Müzik Aletleri

Müziğe ilgi duyan hemen herkes, kendilerine yakın hissettikleri müzik aletiyle zaman geçirmeye çalışabiliyor. Müzik kulağı ve ritim duygusuna sahip müzikseverler, kimi zaman eğitim alarak kimi zamansa eğitim almadan enstrüman kullanmaya başlayabiliyor. Müziği, profesyonel bir meslek olarak belirleyenler ise zaten ihtiyaçları olan eğitimi aldıkları için eğitim sürecinde; telli çalgılar, tuşlu çalgılar, nefesli çalgılar ve vurmalı çalgılar ile kariyerlerine adım atmış olabiliyor.

Kendi içinde büyük çeşitlilik gösteren telli çalgılar içerisinde; bağlama, gitar, ud, mandolin, ukulele, santur, kanun, cümbüş gibi enstrümanlar yer alıyor. İcra edilecek müziğin türüne ve müzisyenin kabiliyetine göre telli müzik aletlerinden arzu edilen kolayca satın alınabiliyor. Tuşlu çalgılar da en az telli çalgılar kadar ilgi görüyor. Piyano, akordeon ve org, en popüler tuşlu çalgılar arasında bulunuyor. Klasik müzik icrası için gayet uygun yapıdaki duvar piyanoları ve kuyruklu piyanolar, hem bakım hem de akort işlemlerine aşina olan müzik tutkunlarının gözdesi hâline geliyor. Org başlığı altında toplanan çözümler ise kullanım alanına bağlı olarak; ritimli klavye, Synthesizer, Workstation, MIDI klavye, mini org, Launchpad şeklinde sıralanabiliyor. Eğlence organizasyonları için ritimli klavye modelleri uygunluk gösterirken bilgisayara bağımlı olmadan da müzik üretmek ve ses kaydı yapabilmek için Workstation türü orglar ideal seçenek oluyor.

Kayıt Süreçlerinin Olmazsa Olmazı: Stüdyo & DJ Ekipmanları

Müzisyenlerin, müzikal tecrübeleri ve hayâl güçleriyle bir araya getirerek besteledikleri parçaların profesyonel olarak kaydedilebilmesi, stüdyo ekipmanlarıyla mümkün oluyor. Enstrümanlara ve şarkıcılara ait seslerin kayıt ortamına aktarılabilmesi, ses dengesinin ayarlanabilmesi, elde edilen sesin son hâlinin doğru şekilde işitilebilmesi, ilgili ekipmanlar yardımıyla gerçekleşebiliyor. Bu noktada; kayıt teknolojileri kapsamında değerlendirilebilen; mikrofonlar, ses kartları, mixerler, aktif ya da pasif yapıdaki monitör hoparlörler, kayıt sorumlularının ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Farklı müzik türlerinde kayıtların daha efektif yapılabilmesi için de DJ setup çözümlerinden destek alınabiliyor. Dünyaca ünlü markaların imzasını taşıyan ürünler, gerek amatör gerekse profesyonel müzisyenlerin, zihinlerindeki müzikal fikirleri gerçeğe dönüştürebilmelerine ortam hazırlıyor.

Siz de kendinizi müzik tutkunu olarak tanımlıyor, müziksiz bir hayat düşünemiyorsanız, müzik albümlerinden müzik aletlerine kadar her türlü seçeneği inceleyebilir, gereksinimlerinize karşılayan ürünleri kolayca satın alabilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Müzik & Müzik Aletleri

27.315 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Planet Waves
  2. Cort
  3. Evans
  4. Lastvoice
  5. D'Addario
  6. Meinl
  7. Valencia
  8. OEM
  9. Yamaha
  10. Extreme
  11. Jim Dunlop
  12. Remo
  13. İmecemuzik
  14. CTT
  15. Ses Müzik Aletleri
  16. Manuel Raymond
  17. Müzik
  18. Maxtone
  19. Sony Music
  20. Fender
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483641
Başa dön