Kaliteli ve Ucuz Gitar Modelleri

Gitar Fiyatları

Gitar, telli çalgılar grubunda yer alan bir müzik aletidir. Çok eski zamanlardan bu yana birçok insan tarafından öğrenilmiş ve müziğe ruhunu katmış bir alet olduğu bilinir. Bu yüzden hemen herkesin aşina olduğu ve özelliklerini az çok bildiği çalgılardan biri olarak görülür. Yan kısımlarının oval bir şekle sahip olmasının yanında detaylı incelediğinizde çok daha farklı modellerinin bulunduğunu görürsünüz. Çünkü gitarlar kullanıldıkları müzik türüne göre değişiklik göstermektedir. Farklı türlerinin bulunmasına rağmen genellikle altı tane tele sahiptir. Hemen her yaştan insanın eğitimini alabileceği, kısa sürede çalmayı öğrenebileceği bir yapısı vardır. Farklı modelleri bulunmasının yanı sıra ilk gitar, klasik gitar olarak üretilmiştir. Diğer gitarların üretimi, klasik gitardan yola çıkarak meydana gelmiştir. Sürekli gelişim ve yenilik, gitarların günümüzdeki versiyonlarının var olmasını sağlamıştır. Gitar çalmak istediğinizde öncelikle gitar çalmak konusunda eğitim almanız gerekir. Eğitim süreci, gitarın özelliklerinin öğrenilmesi, tellerin hangi notalara denk geldiği gibi birçok detay barındırmaktadır. Bunun yanı sıra gitar çalmayı öğrenirken, elinizle ya da pena yardımıyla çalabilirsiniz. Pena, gitar gibi telli çalgıların çalınmasını sağlayan, farklı hammaddelerle üretilebilen bir alettir. Gitarın daha rahat çalınmasını mümkün hale getirir. Ayrıca müziğin olmazsa olmazlarından biri olan gitarlar, şu anda en sevilen müzik aletlerinden biri olduğundan dolayı çokça üretilmektedir. İncelediğinizde birçok farklı markada ve türde gitar üretiminin yapıldığını görürsünüz. Satın alma aşamasındaysa buna benzer seçenekler seçimleriniz aşamasında etki sahibi olurlar. 

Yeni Başlayanlar İçin Hangi Gitara Uygundur?

Gitar satın almak, aslında gitar çalmaya başlamak isteyenlerin ilk adımlarından biridir. Çünkü gitar satın aldığınızda, öğrenmek istediğiniz çalgı aleti yanınızda olur. Bu sayede daha yakından inceleme ve istediğiniz zaman çalışma yapabilme şansı elde edersiniz. Satın aldığınız gitarlarla kendinizi kısa sürede geliştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra gitar konusunda dikkat etmeniz gereken birçok detay vardır. Hangi gitar türünü öğrenmek istediğinizden fiyatlarına kadar farklı konuların var olduğu bilinir. Özellikle gitar fiyatları en çok önemsenenlerden biridir. Gitarlar her zaman geniş bir fiyat aralığıyla karşınıza çıkar. Bu yüzden gitar fiyatı ne kadar? Diye sorulduğunda öncelikli olarak karşınızdaki seçenekleri filtrelemeniz gerekmektedir. Gitar fiyatlarını belirleyen ilk seçeneklerden biri elbette ki gitarın türüdür. Gitarınızı hangi alanda çalacağınız, çalgı aletinin özelliklerini ve yapısını değiştiren faktörler arasında yer alır. Bu yüzden gitar satın almak istediğinizde öncelikli olarak türünü belirlemeniz beklenir. Bu daha net bir fiyat aralığının oluşmasını sağlar. Fiyat aralığı içerisindeki sınıflandırma gitarınızın üretim aşamasıyla bağlantılıdır. Gitarın markası, fiyatın belirlenmesi açısından belirleyici bir unsur olarak görülür. Aynı zamanda gitarlar birbirinden farklı malzemelerle üretilirler. Gitarın abanoz ağacından yapıldığı modeller, maun ağacına göre çok daha yaygındır. Bu ağaç seçimleri de gitarın sağlamlığı, dokusu ve çıkardığı seslerin tonu açısından önemlidir. Yani aslında gitar fiyatı ucuz bir şekilde bulunduğunda tüm bu detaylara göre fiyatının azaldığını görürsünüz. Gitar fiyatları genel olarak ele alındığındaysa bütçenize uygun bir seçim yapmanız bir hayli kolaydır. Çünkü piyasada hemen her bütçeye uygun gitar seçenekleri bulunur. Hem kullanmak istediğiniz müzik türü hem estetik beklentileriniz hem de maddi açıdan sizleri memnun edecek gitarlar vardır. Gitar, satın alınan markaya, kullanım ömrüne, sağlamlığına ve gitarın yapımında kullanılan ağacın yanı sıra, diğer tüm ekipmanlarına göre ayrı ayrı fiyatlandırılır. 

Gitarların Genel Özellikleri

Gitarların kullanıldıkları alanlar farklı yelpazelere ayrıldığı gibi özelliklerinde de belirli değişiklikler söz konusudur. Bu yüzden gitarların özelliklerinden bahsedildiğinde, hemen her türünde bulunan genel özellikleri aktarılır. Telli çalgı çeşitlerinden biri olmasının yanında son dönemlerde dinlenen birçok müzikte de gitara yer verilmektedir. Gitar, müzik türlerinin ortak paydası olarak görülebilecek bir çalgı aletidir. Detaylıca incelendiğinde, klasik gitarların gövde kısmında bir boşluk bulunduğu bilinir. Bu boşluk gitarların ses deliği olarak tanımlanmaktadır. Tellerin temas halinde titreşmesiyle gövdedeki boşluktan hava girer ve notalar havanın titreşmesiyle oluşurlar. İçerisinde bulunan sesler üçe üç olmak üzere ikiye ayrılır. Bu yüzden birinci tel sesleri tiz ses, ikinci tel sesleriyse bas ses olarak görülür. Klasik gitar, gitarların gelişiminde başrolde olduğundan ötürü diğer gitarların görünümünü anımsatır. Rock müzikte kullanılan gitar, görünümü olarak klasik gitara benzer. Yine de aralarında bazı fiziksel farklılıkların olduğu bilinir. Basıklığı, şişmanlığı gibi gözle görülür değişikliklerin varlığı söz konusudur. Gitarların kullanımında bazı ekipmanlardan destek alınmaktadır. Bu yüzden müzik performanslarında gitarın yer alması, amfi gibi temel ihtiyaçların bulunduğu anlamına gelir. Gitarların özelliklerini belirleyen diğer bir detaysa, gitarın profesyonel ya da amatör gitarı olmasıyla bağlantılıdır. Yani küçük çocuklar için, oyuncak şeklinde temin edilen gitarlar, üst seviye özelliklere sahip olmazlar. Tellerinin, hammaddelerinin daha kaliteli olması gerekmez. Ancak sahne performansı için kullanılan gitarların son derece özenilerek, her bir detayı en iyi şekilde işlenerek hazırlandığı bilinir. 

Müzik aletleri içerisinde akordu en kolay şekilde yapılan çalgı aletlerinden biridir. Farklı türlerinin ve modellerinin olmasının yanı sıra üst teller ile alt teller arasında hammadde farklılıkları vardır. Çünkü bu farklılıklar tellerin çıkardığı seslerin birbirinden farklı olmasını sağlamaktadır. Fiziksel olarak bölümlere ayırdığınızda sap, gövde ve baş kısımlarının bulunduğu üç farklı ana bölümünün olduğu bilinir. Genellikle perdeli olan gitarlar, perdesiz şekilde de üretilmektedir. Tüm bu özelliklerin değişimi, aslında gitar fiyatları ucuz mu? Pahalı mı? Bunu belirleyen faktörler olarak ele alınır. Genel özelliklerini inceleyerek kendi ihtiyacınıza uygun bir gitar satın alabilirsiniz. Hem gitarın teknik özellikleri hem estetikliği hem de maliyeti çeşitliliğin fazla olmasından ötürü sizin için bütçenizi aşmayan bir fiyat sunar. 

Gitar Modelleri

Gitarlar estetik görünümlerine göre farklı modellere ayrılır. Bunun yanı sıra türlerine göre de farklı modellere ayrıldıkları ve özelliklerinin değiştiği bilinmektedir. Hatta gitarların türlerine göre kullanıldıkları müzik alanıdeğişiklik gösterir. Bu yüzden gitarların üretimi aşamasında bazı hedeflere uygun bir üretim söz konusudur. Gitarları incelediğinizde, estetik açıdan bir hayli farklı görünümlerle karşılaşırsınız. Çünkü gitarlar birbirinden farklı renk ve tasarımla üretilir. Hayallerinizdeki gitarı bulmak sizin için sandığınızdan çok daha kolay olur. Gitarları daha detaylı incelemek gerekirse;

  • Klasik gitarı İspanyol asıllı Antonio Torres tasarlanmıştır. 1984 yılında tasarlanan klasik gitar, şu anda en çok kullanılan gitar çeşitleri arasında yer alır. Genellikle altı tane teli bulunmaktadır. Ahşap gövdesi ve sapı bulunur. Gitar eğitimi almak isteyen herkes, öncelikli olarak klasik gitarla başlar. Çünkü klasik gitarlar, gitarın temel özelliklerini, notalarını daha yakından tanımak için bir hayli önemlidir. Seri üretimle üretilebilen gitarlar arasında yer almasının yanında tasarımsal detaylarından ötürü fiyatlandırma açısından uygundur. Gitar fiyatları klasik gitarlarda bütçe dostu olarak karşınıza çıkar. Satın almak istediğinizde gitarların büyük bir çoğunluğu klasik gitardan oluşmaktadır. Farklı markalar ve kategorilerle modellere ayrıldığından ötürü sizin için doğru olan seçimi yapmakta zorlanmazsınız.
  • Akustik gitar, diğer bir gitar türüdür. Klasik gitarla karıştırılan ve genel olarak telleri çelikten üretilen akustik gitarın sapı daha dardır. Gövdesinin klasik gitara kıyasla basık ve gözle görülür bir iriliğe sahip olduğu bilinir. Bu yüzden klasik gitardan ağırdır. Gelişimi 20. Yüzyılda tamamlayan akustik gitar, günden güne daha yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Gitar fiyatları akustik çeşitleri olarak baz alındığında maliyeti yükselir. Çünkü akustik gitarlar, çok yönlü kullanılabilmelerinden ötürü, farklı müzik türlerine uyum sağlar. Amfi ve benzeri ekipmanlarla gerekli olan yüksek ses seviyesine ulaşabilirsiniz.
  • Elektro gitar genellikle gençlerin en büyük hayallerinden biridir. Birçok gencin hayallerinde yer almasının yanı sıra yetişkinlerin de severek kullandığı gitarlar arasındadır. Efektif bir gitar çeşidi olarak ön plana çıkmaktadır. Buna ek elektro gitarları incelediğinizde ortasında delik olmadığını görürsünüz. Deliğin olmaması, amfi kullanılarak çalınması anlamına gelmektedir. Amfi kullanılmadığı zamanlarda elektro gitarların sesleri bir hayli düşüktür. Bu yüzden, özellikle sahne performanslarında amfi olmazsa olmazları arasında yer alır. Tasarımı bir hayli detaylı ve ilgi çekicidir. İlk tasarımıysa George Beauchamp tarafından yapılmıştır. 1931 yıllarındaki ismiyse kızartma tavasıdır. O zamandan bu yana hem isminde hem de özelliklerinde değişiklikler yapılan elektro gitar, günden güne gelişmeye devam etmektedir. Yapılan değişiklikler, yeni nesil eklemeler, elektro gitarların fiyatlarınıngeniş bir yelpazede ele alınmasına neden olur. Bu yüzden elektro gitar fiyatları diğer gitar türlerine göre daha büyük bir aralığa sahiptir. Bütçenize uyum sağlayan modeller bulabileceğiniz gibi yüksek maliyetli, profesyonel elektro gitarlar bulunmaktadır. 
  • Bas gitar, isminden de belli olduğu üzere daha kalın sesi bir gitardır. Portesinde Fa anahtarına yer verilmektedir. Çeşitliliğinin var olmasının yanı sıra çalışma şeklinin elektro gitarlara çok yakın olduğu bilinir. Modellerinden bahsetmek gerekirse tellerinin sayısının farklıkları bulunmaktadır. 5,6 12 telli modellerin yanı sıra perdesiz ve kafasız bas gitar modelleri üretilir. Üretimi ilk olarak 1930 yılında yapılmıştır. İlk tasarlandığında, yatak olarak kullanılan bas gitar, elektrikli ve perdelidir. Sahne performanslarında duyduğunuz kalın seslerin, ritimlerin sahibi bas gitar olarak bilinir. Günden güne daha yoğun bir biçimde kullanılmaktadır. İlk elinize aldığınızda çalması zor gibi gelse de aslında görünümünden çok daha basit bir yapısı vardır. Elektrikli ve akustik şeklinde iki farklı dalı bulunur. Elektrikli bas gitarların sesinin yükseltilmesi için amfi kullanılır. Bas gitarlar, tüm bu detaylardan ötürü de geniş bir fiyat aralığını sunar. Bas gitarlar özenli bir bakım isterler. Bu yüzden belirli aralıklarla bakımlarının yapılması ve ihmal edilmemesi gerekmektedir. 

Gitar Çalmanın Faydaları

Gitar, çok sevilen ve en çok öğrenmek istenen çalgı aletlerinden biri olmasının yanında, birçok fayda barındırmaktadır. Gitar, türlerine bağlı olarak müziğin çok daha iyi seslere ve ritimlere sahip olmasını sağlarken çalan kişilere de ekstra faydalar sunar. Gitar, kişilerin kişisel gelişimini destekleyebilen çalgı aletlerinden biridir. Gitar çalmaya başladığınızda beyniniz harekete geçer. Gitar çalmaya başladığınızda tüm duyu organlarınızın çalıştığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Eğitimini almaya başladığınız andan itibaren el becerinizi de geliştirmeye başlarsınız. Çünkü gitar, ellerinizdeki tembelliğin ortadan kalkmasını destekler. Motor becerilerinizin, elleriniz arasındaki koordinasyonların sağlanması konusunda büyük bir payı vardır. Yani aslında gitar çalışmaya başladığınızda, sadece gitar çalarken değil farklı alanlarda ellerinizi daha iyi kullanırsınız. Gitarın sunduğu en önemli faydalardan biriyse, konsantrasyonu arttırmasıdır. Eğer odaklanmakla ilgili problem yaşıyorsanız, gitar eğitimi alarak bu durumun üstesinden gelebilirsiniz. Gitar çalarken zihninizi susturup müziğe odaklanabilirsiniz. Bu, kaygılarınızdan endişelerinizden uzaklaşmanızı sağlayan bir adımdır. Eğitim almaya başladığınız andan itibaren gitar çalmak size analitik düşünme yeteneği katar. Hatta dersler sırasında sürekli bir düzen ve istikrar olması gerektiğinden, düzenli çalışma alışkanlığına sahip olursunuz. Hayatını düzene sokmak isteyenler için bir gitar satın almak ve gitar çalışmalarına başlamak oldukça doğru bir karardır. Son olarak gitar çalan kişilerin, özgüven problemlerinin ortadan kalktığı görülmektedir. Toplumla çok daha kolay bir şekilde bütünleşebilir ve iletişim kurabilirsiniz. Gitarların son zamanlarda bir hayli fazla çeşidinin olması, fiyatlandırmaların uygunluğu sizlere bu fırsatı sunmaktadır. Dilerseniz, farklı fiyat aralıkları bulunan gitarlardan birini seçerek, kendinize hayata karşı yeni bir bakış açısı oluşturabilirsiniz. 

Gitar Bakımı 

Gitar, ön planda tutulan çalgı aletlerinden biri olmanın yanı sıra, özen isteyenler arasında yer alır. Yani gitarlar satın alındıktan sonra bakımlarının yapılması gereken müzik aletlerinden biridir. Eğer düzenli aralıklarla ve özenli bir biçimde bakımını yapar ve kullanma talimatlarına uyarsanız gitarınızın ömrünü uzatabilirsiniz. Bu kısımda yapmanız gerekenlerden bahsetmek gerekirse, öncelikli olarak gitarınızı kendi kılıfında saklamanız gerekir. Çünkü gitarların telleri farklı hava koşullarından etkilenebilirler. Bu durumun oluşmaması için de gitarın her zaman birbirine yakın sıcaklıklarda muhafaza edilmesi beklenmektedir. Eğer gitarınızın ses çıkışında sorun yaşamak istemiyorsanız akordunu kontrol etmelisiniz. Akordunun belirli zamanlarda incelenmesi, ses kalitenizi her daim istediğiniz seviyede tutmanıza yardımcı olur. Gitarınızın üretimi sırasında kullanılan malzemeler, gitarın paslanmasına neden olabilir. Gitarınızın daha verimli kullanılabilmesi ve sağlıklı ritimler, sesler çıkarabilmesi için belirli aralıklarla tellerini değiştirmeniz de avantaj sağlar. Gitar ekipmanlarını bütçenizle uyumlu fiyatlandırmalarla satın alabilirsiniz. 

Gitar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gitar satın almak istediğiniz zamanlarda bazı hususlara dikkat etmeniz sizleri memnuniyetle buluşturacaktır. Bu yüzden gitar satın almak istediğinizde daha temkinli olmalısınız. İlk aşamada gitarınızı hangi müzik türünde kullanacağınıza karar vermelisiniz. Satın alacağınız gitar, sizin ihtiyacınızla uyumlu olmalı. Eğer ilk kez gitar çalmaya başlayacaksanız o zaman klasik bir gitar tercihinde bulunmak daha faydalıdır. Eğitiminiz varsa ve çalmak için satın alıyorsanız sizin müzik zevkinize hitap etmesi gerekir. Bu sayede daha keyifli bir deneyime imza atmış olursunuz. Satın aldığınız gitarların gerekli ekipmanlarının, aksesuarlarının alınması gerektiğini de unutmamalısınız. Örnek göstermek gerekirse elektro gitar için ses yükselticiler olmazsa olmazlardandır. Diğer yandan gitarınızı seçerken dikkat etmeniz gereken diğer bir özellik, gitarınızın farklı ağaç türlerinden yapılabileceğidir. Sizin için doğru olan sağlam, dayanıklı, dokusu konforlu bir hammadde kullanılmış olan gitar seçmektir. Böylece hem daha uzun ömürlü bir gitar sahibi olur hem de estetik görünümündeki artıları arttırırsınız. Gitar seçerken, sizin tarzınıza uyması kadar bilinçli bir tercihte bulunmuş olunması gerekir. Yani sadece estetiğe bakarak değil hem estetikliğine bakıp hem de teknik özellikleri konusunda bilgili olarak satın almalısınız. Fiyatlandırma konusunda her daim bütçenize ve kullanacağınız alana uygun bir tercih yapmanız doğru olacaktır. 

Gitar Türleri Görünüm Açısından Birbirinden Farklı mıdır?

Gitarlar, teknik özelliklerine göre ayrıldıkları gibi görünümlerinde de farklılıklar barındırır. Klasik bir gitarla elektro gitar çok daha farklı detaylara sahiptir. Hem model hem de renk seçeneklerinde gözle görülebilen değişikliklerin olduğu bilinir. 

Gitar Fiyatları Neye Göre Değişir?

Gitar fiyatlarını etkileyen birçok faktör vardır. Bunlardan ilki gitarın türüdür. Gitarın yapımında kullanılan hammaddeler, teknik özellikleri, modeli gibi detaylar gitar fiyat aralıklarının genişlemesine neden olmaktadır. 

Gitarın Telleri Değiştirilir mi?

Gitarların telleri değiştirilebilir yapıdadır. Hatta gitar kullanma önerileri arasında tellerin belirli dönemlerde değiştirilmesi yer almaktadır. Yüz saatlik bir uygulamanın ardından gitarınızın tellerinizi değiştirmeniz beklenir. Bu sayede elde edeceğiniz ses her zaman daha verimli ve istenilen tonda olacaktır. 

  • Gitar Çeşitleri Nelerdir?

  • Gitar, dünyada en yoğun olarak kullanılan enstrümanlardan biridir ve tarih boyunca farklı amaçlar için çeşitlendirilmiştir. Birer "çeşit" olarak kabul edilen gitarlar ve özellikleri şunlardır: Klasik Gitar: Klasik gitarın toplamda 6 teli vardır, bu tellerden üçü metalden üretilirken diğer üçü ise naylondan imal edilir. Klasik gitarların gövdeleri ve klavyeleri ahşaptan imal edilir. Bu gitar çeşidinin ses kalitesini en çok etkileyen husus, üretiminde kullanılan ahşabın kalitesidir. Akustik Gitar: Görünüşü klasik gitara benziyor olsa da akustik gitarlar klasik gitarlardan bir hayli farklıdır. Akustik gitarların 6 teli de metalden üretilir ve kasaları klasik gitarlara oranla daha geniştir. Böylece akustik gitarlar klasik gitarlara oranla daha yüksek sesler çıkarabilir. Elektro Gitar: Elektro gitarlar jak adı verilen bağlantı kablolarıyla bir amfiye bağlanır ve gövdelerinde bulunan manyetikler sayesinde seslerini amfiye yansıtır. Elektro gitarlardan ne kadar kaliteli ses alacağınız gitarın gövdesinde kullanılan ahşabın cinsine, manyetiklerin kalitesine ve amfiye bağlıdır. Bas Gitar: Bas gitar, diğer gitar türlerine oranla daha tok bir ses türüne sahiptir. Bas gitarda 4 adet kalın tel bulunur. Ancak günümüzde modifiye edilmiş, dörtten fazla tele sahip bas gitarlara rastlamak da mümkündür.
  • Akustik Gitar Kaç Telli?

  • Akustik gitar fonksiyon bakımından klasik gitardan farklı olsa da temelde aynı özellikleri sergiler. Akustik gitarların toplamda 6 teli vardır. Akustik gitarların tellerini klasik gitarlardan ayıran husus ise bu gitar türünde 6 telin de metalden üretilmesidir.
  • Tam Boy Gitar Kaç İnç?

  • Tam boy olarak nitelendirilen gitarların uzunluğu genellikle 36-40 inç arasındadır. Tam boy gitarların önemli bir çoğunluğu 38 inç uzunluğunda üretilse de 36 ile 40 inç arasında uzunluğa sahip gitarlara rastlamak mümkündür.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Gitar Fiyatları

8206 ürün listeleniyor
Kitap Film Müzik
Kitap Film Müzik
Müzik & Müzik Aletleri
Müzik & Müzik Aletleri
Gitarlar
Gitarlar
Klasik Gitarlar
Klasik Gitarlar
Akustik Gitarlar
Akustik Gitarlar
Elektro Gitarlar
Elektro Gitarlar
Bass Gitarlar
Bass Gitarlar
Gitar Amfisi
Gitar Amfisi
Pedal
Pedal
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 48 / 8206 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?