Klasik Gitarlar

Çağlar boyunca popülerliğini koruyan ve gitar denilince adından söz ettiren klasik gitarlar, bir telli çalgı türüdür. Bu enstrümanları çalmaya başlayacak olanlar, alternatiflerden birine geçmeden önce klasik gitar modellerinden başlayabilir. Kaç yaşında olursanız olun bu enstrümanı çalmayı öğrenmeye başlayabilirsiniz. Herkes kendi kapasitesine ve ilgi alanlarına göre öğrenme aşamasını seçebilir. Kurs alarak öğrenmenin yanı sıra kendi çabanızla da bu aletleri kullanmayı öğrenebilirsiniz. Çoğu insanın amacı ve hayali olan klasik gitar çalmak oldukça kolay kullanımı ve basit sistemleri ile herkes için mümkündür. Başka bir adıyla İspanyol gitarları olarak da bilinen bu ürünler naylon veya tel ve ahşaptan yapılmaktadır. Bu müzik aletinin telleri naylondan yapılmalarının yanı sıra; orta genişlikte kulp, kısa boy, yıldız çevresinde bezeme, tambur gövdesi gibi özelliklere sahiptir. Genel olarak bu enstrümanlar iki farklı şekilde çeşitlendirilir. Bu ürünler uzun 4/4 ve kısa 3/4 klasik gitar şeklindedir. Bu çeşitlilik sayesinde siyah klasik gitarın boyutuna göre bir kasa seçilebilir. Bu şekilde enstrümanlar kolayca saklanabilir ve taşınabilir. Ürünler hem amatörler hem de profesyoneller tarafından tercih edilen kaliteli malzemelerden yapılır. Bu müşterilerin alacağı orta seviye klasik gitar önerileri, aday kullanıcılara rehberlik edebilir. Bu süreçte bireyin ilgi ve gelişimine göre farklı alanları oluşturulabilir. Bu enstrümanları öğrenme süreci de o enstrümana alışmanızı ve adapte olmanızı gerektirir. Gitar, boyundaki vücudun her bir bölgesini tanıdıktan sonra öğrenilebilir ve yeterli uygulamadan sonra öğrenme süresi kişiden kişiye değişebilir. Klasik gitar öğrenme dönemi sona erdiğinde, aynı akustik stile geçebilir, ancak bunu farklı bir müzik stiline uyarlayabilirsiniz. Ayrıca elektriğe geçiş ile oldukça sık karşılaşılabilir. Kılıf, cımbız ve askı gibi aksesuarlar da ürünler kullanılabilir ancak kişilerin zevk ve tercihlerine göre kusursuzca yapabilecekleri pek çok çeşit markaların geniş ürün gamı içerisinde vardır.

Her Zevke Uygun Klasik Gitar Modelleri

Bu müzik aletleri, boyunlarındaki perdeler sayesinde farklı akorları ve notaları çıkarmanıza olanak tanır. Klasik müzikte ilk sıralarda yer alan bu çalgı, diğer müzik tarzlarıyla ortak bir sese sahiptir. Elektro klasik gitar, notaları da kolay öğrenme ve telleri değiştirerek çalma için özel olarak konumlandırılır. Uygun fiyatlı klasik gitarlar sınıfa, markaya ve malzemeye göre değişiklik gösterir. Ekonomik bir ürün olması ve uzun ömürlü kullanımıyla tanınan ince kasa klasik gitarlar, telleri ve akort aletleri ile kalıcı bir performans sergileyebilir. Bu sayede uzun süre kullanılabilecek ürün, ilk alındığı günkü gibi kullanıma devam etme ya da sorun olan yerlerde hasar varsa değişim imkanı da sunar. Doğrudan herhangi bir yaş grubuna yönelik olmayıp geniş bir hedef kitleye sahip olan bu enstrümanlar, alanında uzmanlaşmak isteyenler için erken yaşlardan itibaren pratik yapma imkanı sağlayabilir. Çalgının türüne göre değişebilen durum uzun ömürlü bir kullanım sunan ürünler için ise kalıcı değerini koruyabilir. Günümüzde birçok marka ve ürün çeşidi bulunur. Kalite odaklı markaların ürettiği enstrümanlar talebe doğrudan cevap verebilir. Klasik gitar hangi marka alınmalı sorusuna kesin bir yanıt verilememek ile birlikte yapılan yorumlara göz atarak herkes kendi ihtiyacına göre bir ürün bulabilir. Bu aletler uzun süre pratik yapılarak ve belirli noktalara dikkat edilerek kullanılır. Önemli noktalara dikkat ederek herkes enstrüman çalma noktasında başarı kaydedebilir. Enstrüman, tamamen kişinin inisiyatifine bağlı olarak herhangi bir müzik türünde çalınabilir. Devamlı pratikle çalan kişinin kendisini profesyonelleştirmeye ve istediği kariyerde büyük bir adım atmasına yardımcı olabilir. Farklı ebat ve renklerde olan enstrümanlar da özellikleri ile birbirinden ayrılır. Özellikleri kullanımınıza göre inceleyip ürünleri bu doğrultuda satın alabilirsiniz.

Konforlu Kullanımı ile Klasik Gitar

Klasik gitar 4/4, bu grubun bir alt modelidir. gitar Ancak akustik ve elektro müzik aletlerinde farklı olarak ağırlıklı olarak klasik ve flamenko müziğinde kullanılır. Bu gitarları çalmak için sağ ve sol elin koordineli bir şekilde birlikte çalmak önemlidir. Notaları ve akorları çalmak için sol el baskın iken, ritim oluşturmak için sağ el ve parmaklar öndedir. Enstrümanın boyutu da değişken bir özelliktir. Bu boyutlara gitar terazileri veya gitar boyutları denir. Ritmik, polifonik ve kolay çalınabilen melodik özellikleri ile müzik enstrümanlarında yaygın olan ileri seviye klasik gitarlar daha yüksek ses çıkışı ve frekans tepkisi sağlar. Akustik enstrümanlar olan klasikler, bir enstrüman çalmaya başlamak için heveslenen kişilere uygun olabilir. Teknik özelliklerine bakıp uygun modeli satın alarak uzun bir maceraya başlayabilirsiniz. Küçük klasik gitar sesi ortalama 3.5 oktav genişliğe sahiptir ve 19 perde içerir. Parmak veya tırnak teli ile çalınan standart enstrüman 6 telden oluşur. 8 telli, 10 telli ve 12 telli çeşitler ağırlıklı olarak müzisyenler tarafından tercih edilir. Bu müzik aletinin modelleri genellikle perdelerle yapılır. Ancak perdeye sahip olmayan modellerde mevcuttur. Perdeli modeller ara ses sağlamak için üretilir. Bu modeller diğer modellere benzese de tonları oldukça farklıdır. Perdesiz klasik gitar akort, birden altıncı dizeye kadar; mi, si, sol, re, la, mi notalarıyla düzenlenir. Perdesiz modeller de farklı iplik numaralarında üretilebilir. 8 telli gitar modelleri arasında perde seçenekleri bulunur. Ürün türleri bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Bazı durumlarda, bu akort sistemleri, çalınan müziğin melodisine göre de ayarlanabilir. Alternatif olarak 7 telli klasik gitar sap kısmı bu ürünler capo çeşitleri ile küçültülebilir. Capoların aksesuar olarak kullanılmasının nedeni, çalınan müziğin tonunu yakalayabilir.

Her Yaşa Göre Klasik Gitar Çeşitleri

Gitar, doğası gereği birçok farklı müzik türünün vazgeçilmez enstrümanlarından biri olma özelliği ile telli çalgılardan biridir. Genelde klasik gitarlar flamenko ve klasik müzikte kullanılır. Klasik gitarların gövdesinin ortasında yer alan yuvarlak bir delik bulunur. Ses deliği adı verilen bu boşluk, teller titreştiğinde ve havanın aletin kasasına girmesine izin verir. Bu müzik aleti; 3 tiz tel ve 3 bas telinin sesi için 6 telden oluşur. Klasik gitar markaları her model için çeşitli çelik teller üretir. Çoğu müzik aletinde olduğu gibi bu ürünleri kullanırken düzenli olarak pratik yapmak için düzenli olarak aletin tellerinine bakım yapmak oldukça önemli bir ayrıntıdır. Her türlü düzenli bakım ve temizlik, daha uzun bir ömür sağlar. Tercihen kaliteli klasik gitarın siyah gibi koyu renkli bir enstrümanda lekeler ve toz olabilir, bu nedenle düzenli olarak bakımı yapılır. Sağ veya sol elini kullananlar için yapılmış modelleri herkes kendi tercihine göre rahat ve konforlu bir şekilde kullanabilir. Solak klasik gitarlar, fiyatlar model ve markaya göre değişiklik gösterebilir. Ürünler farklı malzeme ve tasarım özelliklerine sahiptir. Farklı yaşlara uygun klasik gitar çeşitleri olduğu için doğru ölçü seçimi önemli bir detaydır. Çocukların boy ve kilo farklılıklarına göre ayarlanan boyutların çoğu insan için tasarlandığı düşünülür. 3/4 8-11 yaş grubuna uygun klasik gitar boyutları, yaşa göre boy ve kilosu değişen çocuklara uygun olarak üretilir. Aynı zamanda çocukların müzik aletlerini rahatça çalabilmeleri için çocuk dostu ölçü birimleri de önemlidir, bu nedenle tercih edilir. Çocukların yaşlarına göre kullanabilecekleri farklı gitar türleri olabilir ve gitarı satın alırken boyutunu kontrol etmek önemlidir. Bunun nedeni boy ve kilo ölçümlerinin çocuktan çocuğa değişebilir.

Müzik Keyfi Sunan Klasik Gitarlar

Klasik gitar çalmaya başladığınızda sabırlı olmanız ve öğrenmek için sürekli çaba sarf etmeniz gerekir. Daha kolay bir şekilde öğrenmek istiyorsanız eğer başlangıç klasik gitar setlerini satın alabilirsiniz. Yeni başlayanlar için klasik gitar setleri yedek tel, pena ve ihtiyaç duyabileceğiniz tüm araçları içerir. Erken bir aşamadan itibaren yükselen bir tablo elde etmek için, uygulama ve egzersizden sonra büyük bir gelişme gösterilebilir. Ders almadan daha hızlı, hatasız bir gitar öğrenme süreci isteyenler internetten de bu enstrüman çalmayı öğrenebilir. Düzenli olarak yapılan çalışmalar ile istenilen performans düzeyine ulaşılabilir. Bu ince saplı klasik gitarları çalmaya başlayacak olanlar için nota okumayı öğrenmek zorunlu olmasa da bir avantajdır. Notaları öğrenmek, kısa sürede daha verimli çalmanıza yardımcı olur. Rahatlıkla çalınabilen klasik gitarlar, gerekli ekipmanlarla daha aktif olarak kullanılabilir. Bu enstrümanların öğrenilmesi sırasında ihtiyaç duyulduğunda satın alınan aksesuarlar da istenilen düzeyde performansın önünü açabilir. Belli bir standardın üzerinde bir klasik gitar için abanoz veya gül ağacı fıçılı olanı tercih edebilirsiniz. Klasik gitar orta seviye ve üzeri için bu ürünler fazlasıyla kullanıma uygundur. Bu ürünlerle rahatlıkla kullanım sağlayabilir ve istediğiniz yüksek performansı elde edebilirsiniz. Klasik gitar renklerini ve hacmini belirleyen gövde bileşimi genellikle ladin ve sedirdir. Klasik bir gitarın rahat çalabilmesi için tellerin perdesinin ideal seviyede olması gerekir. Ayrıca ürünler için özel olarak üretilen koruyucu kılıf kullanılması gitarı dış etkenlerden korur ve taşımayı kolaylaştırır. En iyi klasik gitar markalarını öğrenmek istiyorsanız ürün bazında yapılan yorumlara göz atabilirsiniz. Bu yorumları okuyarak ürünler ve markalar hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Klasik Gitar ile Keyifli Anlar

1/2 klasik gitar alırken seviyenize göre değişebilen bazı kriterler vardır. Bu kriterler ürünlerin markasına, tellere, giriş jakları, gövde ve tasarım gibi özelliklere göre değişebilir. Her şeyden önce, gövdenin yapıldığı ahşabın türü bir aletin sesinde bir faktör olabilir. Bu konuda zevkinize uyacak olan ürünü belirleyebilirsiniz. Bir klasik gitar satın almadan önce markasına ve malzemesine ek olarak tellerin yüksekliğine, sap ile gövde arasındaki orana da dikkat etmeniz gerekir. Bu konuda bu kriterlere bakarak kendinize uygun 1/4 klasik gitarı bulabilir ve istediğiniz şarkılar üzerinde çalışmaya başlayabilirsiniz. Olağanüstü sahne performanslarına uygun 2/4 klasik gitar giriş işlevine sahip modellerdir. Bu gitarlar giriş jakları sayesinde sahne performanslarında kullanılabilir. Mikrofonu ses vermek için kullanacağınız ve çalmayı tercih edeceğiniz ürünler arıyorsanız bu müzik aletleri tam size göre olabilir. Bu ürünleri seçerken tellerine de dikkat etmekte fayda vardır. Standart tonlara sahip gitarların tellerini tam bir dörtlü aralıkta düzenlemek gerekir. Beşinci tel akort edildikten hemen sonra, bu perdeye basılmak şartıyla her tel alt tel üzerinde bir davul teli gibi akort edilir. Bu çalgı yediden yetmişe herkesin merak ettiği ve çalmak istediği telli çalgılardan biridir. Gitarın rengi müşterinin zevki göz önünde bulundurularak belirlenir. Her zevke uygun ürünler markaların geniş ürün gamı içerisinde yer alır. Hangi ürünü satın almanız gerektiğinden emin değilseniz klasik gitar önerileri ve yorumlarını okuyarak daha net fikir sahibi olabilirsiniz. Klasik gitar marka önerilerine göz atarak size en uygun ürünü sunacak olan markaya karar verebilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Klasik Gitar Fiyatları

Gitarlar, müzik aletinin boyutu, yapıldığı malzeme ve gövde veya jak girişleri gibi ekstralara sahip olup olmadığı gibi çeşitli tasarımlarda olabilir. Tüm bu bilgilerde klasik gitarların bütçelemesinde tam, yarım ve çeyrek boy çeşitleri olarak değiştirebilir. Markalar, müşterilerine renk çeşitliliği sağladığı için ihtiyacınıza uygun renklerde ürünleri kolaylıkla bulabilirsiniz. Ucuz bir gitar arıyorsanız, fırsat ve promosyonları takip edebilirsiniz. Ürünlerin fiyatları marka, ölçü ve modele kıyasla değişim oluşturabilir. Bu ürün grubu, hemen hemen herkesin cebine uygun birçok seçenek ile piyasada birçok fiyata sahiptir. Klasik gitar fiyatları ucuz olması her bütçeye uygun bir model sunan markalara, özelliklere, boyuta ve diğer birçok faktöre bağlıdır. Bu konuda klasik gitar fiyatları belirtilen niteliklere göre değişiklik gösterebilir. Bu hususlara dayanarak müzik aletini satın almadan önce seviyenize karar verebilirsiniz. Bunun ardından da size uygun olan bir ürünü satın alabilirsiniz. Bu görüşte beyaz klasik gitarın ince gövdesi, bir ürünün ne kadar ince olduğunun bir göstergesi olarak karşınıza çıkar. Müzik aletinin gövdesi için ahşap türü bu noktada vurgulanır. Lokasyona bağlı olarak her kişi uygun ince kılıfları kullanabilir. Bu modeller arasından bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz. Yeni başlayan biriyseniz ve sadece pratik yapmak için bir ürün almak istiyorsanız, daha uygun fiyat seviyelerindeki enstrümanları seçebilirsiniz. Fiyatı etkileyen bir diğer faktör ise ürünlerin markası olabilir. Bu nedenle fiyatlar markanın bilinirliğine göre değişiklik gösterebilir. Aradığınız müzik aletinin özelliklerine göre marka seçimi yapabileceğiniz gibi bütçenize uygun modelleri de tercih edebilirsiniz. Klasik gitar hakkında bilgi edinmek istiyorsanız yapılan yorumlara göz atabilirsiniz. Klasik gitar yorumlarını okuyarak hem markalar hem de türleriyle ilgili gerekli bilgiyi edinebilirsiniz. Bu ürünleri kullanırken rahatlık sağlamak adına telli çalgı aksesuarları arasındaki pena modellerini satın alabilirsiniz. Klasik gitar ucuz fiyatlı ürünleri Hepsiburada’da üzerinden kolayca temin edebilirsiniz.

Klasik Gitar Nasıl Kullanılabilir?

Bu müzik aletini çalmaya başladığınızda ilk öğreneceğiniz şey akorlardır. Klasik gitar tavsiye ile başlangıç seviyesini takip edebilirsiniz. Bu ilk aşaması belli sıradaki akorlar öğrenilir; D, C, G, EM ve AM. Bu aleti çalmayı öğrenmenin hızlı yolu sürekli pratik yapmaktır. Hareketler sayesinde parmaklar ve bilekler egzersize alışır, böylece daha etkili oynayabilir. Bir nokta çalarken parmaklar tam olarak telin üzerine yerleştirilir. Tellere ne kadar sert basılırsa, aletin sesinin kalitesi o kadar yüksek olabilir.

Klasik Gitar Nasıl Kullanılır?

Her enstrümanın kendine özel olan bir tutuş tekniği vardır. Bu aleti çalmak için doğru fiziksel duruşta olmak önemlidir. Müzik aleti kendinize doğru bükün, sol elin baş parmağı ortada, klavyenin arkasında tavana doğru tutulur. Sağ elde başparmak tele paralel, diğer parmaklar hafif "C" şeklinde tutulur ve böylece ipe baskı uygulanır.

Klasik Gitar Alma Kriterleri Nelerdir?

Bu müzik aletini alırken belli noktalara odaklanarak seçim yapmak en doğrusudur. Bu ürünleri arasında tercih yaparken dikkat etmeniz gereken ilk şey klavyeye yakın olan kablosudur. Klavyenin parçaları, tuşlar olarak da bilinir. Perdede zorlanmadan yürüyebilmek çok önemli bir faktördür. Bu nedenle aletin anahtarlarını satın almak zorunda kalmamaktan yana bir tercih yapılır. Klavyenin şekli, uzunluğu ve kalınlığı isteğe göre alınır. Bu müzik aletleri yaşa, kiloya ve boyuna uygun bir tipte seçilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Klasik Gitar

2015 ürün listeleniyor
Valencia
Barcelona
Cort
Manuel Raymond
Almira
Miguel Angela
Segovia
Rodriguez
Cordoba
Midex
Stagg
Müzik
Yamaha
Martinez
Ortega
Admira
Clariss
Homyl
Lea
Valler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 46 / 2015 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?