Org

Org Fiyatları ve Modelleri 

Org fiyatları ve modelleri paralellik göstermektedir. Tasarlanan org modelleri, farklı fiyat aralıklarıyla satışa sunulur. Çünkü her orgun farklı niteliklerde tasarlanmış olması fiyatlara yansır. Müzik dünyasında, enstrümanların önemi bir hayli büyüktür. Org ’ta ilgi gören enstrümanlar arasında yer alır. Klavyeli bir çalgı olan org, tuşlara basılarak çalınan bir çalgıdır. Tuşları bulunan bu çalgıdaki tuş sayısı ise 32 ila 88 arasında değişiklik gösterir. Orgtaki tuşların sayısındaki artış aynı oranda farklı seslerin çıkması anlamına gelir. Bu gibi niteliklerin artış gösterdiği orglar ise fiyatsal olarak yüksek oranlardadır. Ortalama bir orgun tuş sayısı ise 61 olarak tasarlanmıştır. Orglardaki fiyatsal oranlar ise marka, model, kalite gibi özelliklere bağlı olarak değişiklik gösterir. Bununla birlikte, fiyatları etkileyen bir diğer unsur, orgun büyüklüğüdür. Org fiyatları bu çalgıların boyutuyla yakından ilişkilidir. Ancak model farklılıkları da fiyat unsurunu yakından ilgilendirir. 

Tuş sayıları, tasarım özellikleri de Org fiyatı oranlarına yansır. Bunun yanı sıra, belli dönemlerde yapılan çeşitli kampanyalar ise org fiyatlarının ederinden daha az fiyata satışa sunulabileceğini gösterir. Uygun fiyatlı orglar arasından tercih edeceğiniz model sayesinde, enstraman alanındaki ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Seçenekler arasında işlevsel ve çok yönlü org modelleri de vardır. Bu orglar, model ve marka unsuruna bağlı olarak fiyatlandırılır. 

Org Nedir?

Piyano ve org gibi enstrümanlar, klavye seçkisinin farklı olan iki ayrı müzik aletidir. Bu müzik aletlerindeki sesler, tuş ve klavye yardımıyla ortaya çıkar. Bu duruma rağmen piyano ve org, ses tasarımı anlamında farklı şekillerde kurgulanmaktadır. Org, tuşlu müzik enstrümanı olarak farklı modellere ayrılan bir müzik aletidir. 61 tuşlu elektronik org seti ve tekli olarak satışa sunulan farklı modelleri bulunmaktadır. Orglar, Batı müziğinin en eski olan müzik enstrümanları arasında yer alır. Kilise orgları ise en eski olan org modelleri arasında bulunmaktadır. Kiliselerde kullanılan orgların tuşları, klavye aksanındaki rüzgar basıncıyla birlikte, kendine has bir ses çıkarır. Kendine özgü olan ses ve notalar ile muhteşem ilahiler çalınır. Kilise orgları, bu klavye aksanlarını, elektronik olan orglar ile farklılaştırarak tasarlanmıştır. 

Tasarlanan elektronik orglardaki klavye tuşlarının ise ton ve ses olarak elektronik aksanla sunulduğunu söyleyebiliriz. Bu anlamda, pek çok markanın alternatifler sunarak org seçkisini elektronik aksamlı klavye enstrümanları olarak ifade ettiğini söyleyebiliriz. Dijital özelliklerde tasarlanan orglar, dijital klavye veya dijital org özelliğindeyse bu orgların aksanlarının dijital ve teknik olarak dizayn edildiğini gösterir. Perküsyon ve orkestral sesleri, mizaç ve perde stantları gibi seçenekler ile konsol yardımcılarıyla dijital orglar teknik anlamda avantajlıdır. Farklı olan pek çok marka org seçkisinde dijital ya da elektronik alternatiflerle müzik tutkunlarının karşısına çıkar. Ancak dijital piyanolar ve orglar farklı enstrümanlar olarak tasarlanmıştır. Dijital özellikteki piyanoların tuş ağırlıkları ve sayıları standarttır. Bu özellikler, marka ve orgun alternatiflerine bağlı olan bir durumda değildir. Bu sebeple, dijital org ya da klavye seçimi yaparken farklı olan pek çok hususa dikkat etmeniz gerekir. 

İşlevsel Özelliklerdeki Org Modellerini Keşfedin!

Org modelleri sevilen çalgılar arasında yer almaktadır. Farklı özellikler ve tasarımlarıyla dikkat çeken orglar da seçenekler arasındadır. Orgların kullanım özellikleri ise değişiklik göstermektedir. Org tasarımları pil ile çalışan seçenekler şeklinde karşınıza çıkabilecektir. Bunun yanı sıra, adaptör ile kullanılan org modelleri de dikkat çekmektedir. Profesyonel ve amatör kullanımlara uygun olarak geliştirilen birçok org modeli vardır. Her ihtiyaca karşılık veren org modelleri sayesinde, müzik tutkunları diledikleri müzikleri yaparken, hayalindeki şarkıları çalabileceklerdir. Farklı sayılarda tasarlanan tuş özellikleri olan orglar da bu yöndeki ihtiyaçlara yön verecektir. Bu ürünler, elektronik tabanlı olarak üretilen özelliklere sahiptir. Tuşlu olarak tasarlanan çalgılar arasında yer alan org modelleri, genel olarak taşınabilir yapıda tasarlanmıştır. Org müzik aleti modelleri arasında en tercih edilen tasarımlar da taşınabilir olanlarıdır. 

Mikrofonlu 32 tuşlu org modelleri de oldukça işlevsel olan modellerden bir tanesidir. Mikrofon desteğiyle dilediğiniz gibi müzik yaparak şarkı söyleyebilirsiniz. Her yaşa hitap eden org modelleri arasından seçim yaparken, acemiyseniz başlangıç seviyesinden başlayabilirsiniz. Ancak profesyonel kullanımlara uygun olan ileri seviye orgları da kendi kapasitenize uygun şekilde kullanabilirsiniz. Kategoriler arasında yer alan org modelleri, farklı işlevsellikler katılarak tasarlanmıştır. Özellikle, 61 tuşlu org piano klavye mikrofonlu karaoke modelleri, şarkı söyleyip müzik yapabileceğiniz özelliklerde olduğu için severek kullanabilirsiniz. 

Gelişmiş Özelliklere Sahip Org Modelleri

61 tuşlu tuş hassasiyetli org modelleri, gelişmiş özellikleri olan tasarımlardan bir tanesidir. Orgların özellikleri, modellerine ve markalarına bağlı olarak farklılık gösterir. Orglardaki klavyelerde tuşlar yer alır. Bu tuş sayıları ise her modelde farklılık gösterebilmektedir. Standlı ve ayaklı olarak tasarlanan org modelleri bulunmaktadır. Ancak portatif bir tasarıma sahip olan taşınabilir modeller de kategoriler arasında yer alır. Bunun yanı sıra, çocukların kullanımına uygun olarak tasarlanan ve yeteneklerinin geliştirilmesine katkıda bulunan orglar da vardır. Org oyuncak çeşitleri olarak tercih edebileceğiniz tasarımlar ise çocuklarınızın müziğe olan ilgisini artıracaktır. Böylece çocukların sanatsal yönü de gelişmiş olur. Çocuklar için tasarlanan orgların boyutları çocuk kullanımlarına uygundur. Çocukların rahat hissedebilmelerine olanak sağlayan ölçüler çocuk orglarında kullanılmıştır. 

Pil desteği ile çalışan çocuk orgları, çocuk eğitimi ve öğrenmesini destekleyecek niteliktedir. Müzik kulağının gelişmesi de bu orglar sayesinde mümkün olacaktır. Piyano tuşlu olarak tasarlanan orglar da dikkat çekicidir. Piyanoların tuş büyüklüğüne sahip olan bu modeller, tek ya da çift elle kullanılabilir şekilde tasarlanmıştır. Bu tasarımlar daha kapsamlı özelliklere sahiptir. Son derece şık, ince ve taşınabilir tasarıma sahip olan org modelleri de vardır. Kalite düzeyi yüksek 37 tuşlu elektronik org modelleri de seçebileceğiniz ürünler arasındadır. 

Kalite Düzeyi Yüksek Olan Org Modelleri

37 tuşlu dijital org modelleri, kalite düzeyi yüksek olan sesler çıkaran çalgılardan bir tanesidir. Stüdyoda ve sahnede kullanıma uygun olarak geliştirilen profesyonel org modelleri de tasarlanmıştır. Müzisyenler tarafından rahatlıkla kullanılabilen profesyonel orglar, son derece işlevseldir. Müziğe ve org çalmaya yeni başlayan müzisyenler için ise 88 adet tuş sayısına sahip olan orgların kullanımı uygun olacaktır. Bu org modelleri, 120’nin üstünde ses efekti elde etmenize yardımcı olur. Aynı zamanda, çoklu tuş etkinleştirilmesi esnasında seslerin kesilmesi de önlenmiş olur. Tercih edebileceğiniz standart org modelleriyle de normal ses efektleri oluşturabilirsiniz. Orglar, çok katmanlı sesler çıkarabilen enstrümanlardır. Böylece müzik yaparken yüksek performans elde edilir. Dijital özellikte tasarlanan orglar, ses frekansları üstünde oynamalar yapmanıza olanak sağlar. Bu sayede, seslerin özelleştirilmesi de mümkün olur. 

Yerli ve yabancı ritim kalıplarıyla desteklenebilecek org modelleri de tasarlanmıştır. Giriş seviyesinde kullanıma uygun olan ve profesyonel alanlarda kullanılan orgları da tercih edebilirsiniz. Müzik aletleri içinde yer alan org modelleri, farklı müzik zevklerinin ortaya çıkarılmasına olanak sağlar. Org seçimi yaparken kendi kişisel ihtiyaçlarınızı ve düzeyinizi göz önüne almanız yeterli olacaktır. 

Org Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

37 tuşlu mikrofonlu piyano olarak tasarlanan org modelleri, gelişmiş olan tasarımlara sahiptir. Org seçimi yaparken de orglardaki özellikleri dikkate almanız gerekir. Farklı teknik alternatifler ve fiyatlar sebebiyle org seçimi yapmak karmaşık kabul edilebilir. Ancak org seçimi yaparken, pek çok farklı unsura bakmanız da önemlidir. Org ve klavye seçimine mutlaka bakılmalıdır. Aynı zamanda, orgun onarım alternatiflerine bakılması da önem arz eder. Ürünün garantili oluşu, onarım ve bakım ile ilgili seçenekler de org seçiminde dikkat edilmesi gereken faktörlerdir. Aynı zamanda, tuş sesi, tonu, orgun klavye ve tuş takımı kalitesine bakmalısınız. Birçok farklı org modeli alternatifleri, müzik ses paletleri olduğunu söyleyebiliriz. Org seçiminde tuş sesi ve polifoni de çok kıymetlidir. 

Orglardaki ton kalitesinin algılanması müzikal olarak beğeni şeklinde kabul edilir. Bu sübjektif bir beğeni olduğu için ton kalitesine mutlaka bakılmalıdır. Bu sebeple, farklı markalar tarafından tasarlanan org seçimleri yaparken müzisyenlerin org performanslarıyla alternatif fikirler edinebilmeleri de mümkün olur. Seçenekler arasında ikonik olan org markaları vardır. Bu markalar, piyanonun üretmiş olduğu tuş seslerine eşdeğer sesler çıkarmayı amaç edinmiştir. Piyano tuşları, ağırlıklı olarak tasarlanmıştır ve bu tuşların ses tonları da farklı olmaktadır. Pek çok farklı marka tarafından org seçimi yapılırken, bakılan detayların ağırlıklı ya da ağırlıksız tuş ve tuş tonu alternatifleri olduğunu söyleyebiliriz. Ağırlıksız olarak tasarlanan tuşlu orglar, konforlu bir kullanıma olanak sağlar. Buna rağmen, org eğitiminden sonra, piyano eğitimi almayı da düşünebilirsiniz. Performanslı org satın almayı düşünüyorsanız, dijital özellikte olan orgları satın almalısınız. Klavye enstrümanları ile müzikal avantaj da sağlamış olursunuz. Dijital org ve elektronik seçimi yaparken farklı marka alternatiflerini gözden geçirebilirsiniz. Dijital özellikte tasarlanan orgları satın almak istiyorsanız, dijital klavyenin teknik avantajlarını mutlaka gözden geçirmelisiniz. 

Hangi Org Modelleri Satın Alınmalıdır?

61 tuş hassasiyetli org ve buna benzer kendine has özelliklere sahip enstrümanlar tasarlanmıştır. Pek çok marka tarafından satışa sunulan birçok org modeli bulunmaktadır. Elektronik org ya da elektronik klavyelerin yanı sıra, dijital org veya dijital klavyeler olarak satın alabileceğiniz enstrümanlar vardır. Ancak bu seçimi yaparken, org eğitimi almayı düşünüyorsanız, kendi ihtiyaçlarınızı karşılayacak orglara yönelmelisiniz. Stüdyo performansları için tasarlanan orgları ise bu yöndeki ihtiyaçlarınız için tercih edebilirsiniz. Müzikal anlamdaki ihtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla farklı müzikal aletlerden destek almalısınız. Müzikal gustolarını gidermek için org markalarını mutlaka araştırmalısınız. Çünkü markaya bağlı olarak pek çok farklı org klavye seçkisi sunulmaktadır. Bu org seçkilerindeki klavye enstrümanlarının içinden seçim yaparken kullanım amacınızı ve müzikal deneyiminizi göz önüne almalısınız. Eğer klavye eğitimi almak istiyorsanız, müzik aşıklarına hitap edecek dizayndaki orglara yönelebilirsiniz. Klavye eğitimi için org ya da piyona edinerek müzikal bilginizi artırmaya başlayabilirsiniz. 

Orglardaki Tuş Hassasiyetinin Önemi

Türk ritimli org tasarımlarındaki tuş hassasiyeti oldukça fazladır. Ancak genel olarak orglardaki en önemli özelliklerin başında tuş hassasiyetine sahip olması yer alır. Gerçek bir piyanoya en yakın deneyimi yaşayabileceğiniz orglar ile kaliteli müzikler çıkarmak için tuş hassasiyetine sahip modellere yönelmelisiniz. Bu özellik oldukça önemli ve org tuşlarına basarken sizi yormamasına da dikkat etmelisiniz. Org tuşlarına sert bir şekilde vurduğunuzda, sesin yüksek çıkmasının yanı sıra, yumuşak bir dokunuşla da sesin kısık çıkacağını söyleyebiliriz. Bu nedenle, dokunma tepkisi de denilen tuş hassasiyeti özelliğinin devreye girmesi gerekir. Tuş hassasiyetine sahip olan org modellerine birkaç örnek verilecek olursa; 61 tuşlu ya da 37 tuşlu orglardır. Org eğitimi almayı düşünüyorsanız, org öğretmenleri 61 tuşlu orgları tavsiye etmektedir. Toplamda 5 oktav değerinde olan bu orglar, öğrenme aşamasında sizlere yardımcı olacak en kaliteli modellerdir. Sol ve sağ el ile birlikte kullanmayı düşündüğünüzde bu orgların dünya standartlarında olmasından dolayı kolayca kullanılabileceğini söyleyebiliriz. 61 tuşlu olarak tasarlanan orglar, oktav özelliği olarak birbirinden ayrılır. 

5 oktav org modelleri genel olarak yeni başlayan müzik tutkunlarına hitap edecektir. 7 natürel ses ve 5 tane de yarım sesi bir arada oluşturan sistem oktav olarak açıklanır. 61 tuşlu bir orgda ise 5 adet oktava yer verilmiştir. Sol ve sağ elin icraatında ve bu icra sırasında her el hareketinizi kullanarak oktavın üstünde icra işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kolay ve doğru şekilde öğrenim gerçekleştirmeniz için 5 oktav özelliğindeki orglar arasından seçim yapabilirsiniz. 

Orglardaki Bazı Önemli Özellikler

Klavye org modelleri, genelleme yapılarak özellikleriyle anlatılabilir. Org modelleriyle ilgili merak edilen çok konu bulunmaktadır. Tuşlu müzik aletlerinin başında gelen bir müzik aleti olduğu söylenebilir. Bu enstrüman çok zengin bir içeriğe ve kullanım alanına sahiptir. Kullanım alanı bakımından ise çeşitliliği olduğu için geniş bir kullanıcı kitlesi vardır. Örnek verilecek olursa; farklı tuş seçeneklerini bulabileceğiniz bu müzik aletinde, her yöreye hitap eden özel tınılar çıkarabilen seçenekler vardır. Bu özellikler sayesinde, evrensel bir müzik aleti olma unvanını taşır. Dilediğiniz yörenin ya da coğrafyanın şarkılarını orglar ile çalabilirsiniz. Aynı zamanda, kendinize özel bir dünya yaratabileceğiniz bir müzik anlayışını da benimseyebilirsiniz. Dilediğiniz nota aralığında sunum yapabilmeniz de orglar ile mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra, çeşitli hoparlör güçlerine sahip olan orglardan da yararlanabilirsiniz. Ayrıca hoparlör monitör bağlayarak ve sisteminizi daha zengin ve gösterişli bir duruma sokarak da kaliteli müzikler çıkarabilirsiniz. Orglardaki kaydetme özelliğini kullanarak, ritim, ton, parça gibi kayıtlar da yapabilirsiniz. Küçük bir tuş dokunuşuyla bir şarkıyı dilediğiniz gibi yorumlayarak mix haline getirebilirsiniz. 

Mikrofon, kulaklık ve pedal gibi diğer aparatlara bağlayacağınız jak girişleri sayesinde ise parçada isteğiniz gibi yönlendirme yapabilirsiniz. Hayal dünyanıza uygun olan müzikler çıkarmak için org müzik aletleri arasından seçim yapabilirsiniz. Orglardaki dijital ekran sayesinde, tarzınızı daha kolay şekillendirebilmeniz mümkündür. Dijital ekranlı orglar ve ders seçenekleri yardımıyla bu enstrümanları kolay bir şekilde kullanabilmeniz de mümkün olacaktır. Org klavye modellerinde mp3, SD kart ve USB gibi kanallar da yer alır. Bu kanalları kullanarak yayın yapabilirsiniz. Enstrüman seslerini dijital org modelleri ile rahatlıkla çıkarabilmeniz de mümkündür. İçinde yer alan orijinal ritim, ton ve benzeri özellikler, bazı şarkıların yüklü olduğu müzikleri değiştirebilirsiniz. Özellikle, farklı kültür ve coğrafyalara ait olan orgları bu sayede değiştirerek zevkinize uyarlayabilirsiniz. 

Org Nasıl Çalınır?

Org parmak egzersizlerini sık sık yaparak çalabileceğiniz bir enstrümandır. Çünkü parmakların aktif olduğu müzik aletlerinin başında gelir. Doğru bir duruş bu noktada çok önemli pozizyondur. Gerisi ise yoğun bir egzersiz ile mümkün olur. 

Kimler Org Çalabilir?

Org, her yaşta bireyin çalabileceği bir alettir. Ancak orgtaki klavye ve tuş takımına hakim olmak gerekir. Bunun yanı sıra, nota bilmek ve kullanım amacınıza hitap eden orgları çalmanız gerekir. 

Org Kolayca Taşınabilir mi?

Org, piyona gibi sabit durması gereken bir müzik aleti değildir. Bu aletleri taşımak piyanodan daha kolaydır. Bu nedenle, orgu götürmek istediğiniz her yere rahatlıkla taşıyabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Org Fiyatları ve Modelleri

348 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 39 / 348 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?