Pille veya adaptörleri aracılığıyla çalıştırılan, elektronik tabanlı tuşlu çalgılar org olarak isimlendirilse de org, amatör ve profesyonel müzisyenlerin gerek müzik üretimi gerekse icrâsı noktasında destek aldığı enstrümanları kapsayan bir ifade şeklinde değerlendiriliyor. Zira org modelleri, kendi içlerinde pek çok alt kola ayrılıyor ve müzik tutkunları, gereksinimlerine yanıt veren ürünleri bu kolların işaret ettiği enstrümanlara dayanarak satın alıyor.

Tuşlu Çalgılarla Henüz Tanışacak Olanlar İçin Giriş Modelleri Uygun

Müziğe ve tuşlu çalgılara meraklı olanlar için geliştirilen klavye modelleri, hem temel müzik nota bilgilerinin pratik şekilde öğrenilebilmesine hem de enstrümanın kabiliyetlerinin keşfedilebilmesine izin veren özelliklerle geliyor. Eğitim klavyesi olarak da adlandırılan ürünler, standart piyano tuş büyüklüğünde tuşlara sahip oluyor. Tek ve çift elle kullanım için uygunluk gösteren 61 veya 76 tuşlu modeller çok sayıda ritim kalıbı, ses, önceden hazırlanmış şarkılar, otomatik eşlikçi, yerleşik hoparlör gibi özelliklerle müzikseverlerin karşısına çıkıyor. Tercih edilen ürüne göre pille de çalıştırılabilen klavyeler, okullarda ve açık alan etkinliklerinde rahatlıkla değerlendirilebiliyor.

Daha önce müzik eğitimi almış olan veya hâlihazırda kursa devam eden müzik tutkunları için alternatif çözümler de bulunuyor. Yerli ve yabancı ritim kalıplarıyla desteklenen, giriş seviyesi klavyelerden farklı teknik özelliklere sahip ritimli klavyeler de üretiliyor. Geniş dokunmatik ekranlarla güçlendirilebilen, yüzlerce hazır ses ve ritimle gelen, bireysel müzik çalışmalarının yanı sıra sahne süreçlerinde de kullanılabilen modeller, çeşitli ses efektleri, mikrofon yardımıyla ses dijitalleştirmesi gibi imkânları bünyesinde barındırıyor. Zengin bağlantı noktaları sayesinde kayıt işlemlerinde de görev alabilen ritimli klavyeler, SD kartlardaki ses dosyalarını oynatabiliyor ve aynı depolama birimlerine enstrümanla icra edilen parçaları kaydedebiliyor.

Profesyoneller İçin Klavye Seçenekleri Her Geçen Gün Genişliyor

Sahnede, stüdyoda ve geniş çaplı diğer projelerde kullanılmak üzere dizayn edilen klavye modelleri hem profesyonellerin hem de müzik üretimine yatkınlığı olan müzik tutkunlarını cezbediyor. Synthesizer şeklinde isimlendirilen profesyonel org modelleri, canlı performanslarda müzisyenlerin beklentilerini karşılayacak özelliklerle donatılıyor. 61 ilâ 88 tuşlu olabilen ürünler, 120 ve üzeri polifoni sunarak ses efektleri ve seslerin çoklu tuş etkinleştirmesi esnasında kesilmesini önlüyor. Polifoni sayısı azaldıkça çok katmanlı sesler eşliğinde performanslar gerçekleştirmek zahmetli ve hatta olanaksız hâle gelebiliyor. Synthesizer çeşitlerinin bir diğer özelliği çok gerçekçi sesler sunması ve bu sesleri reverb, phaser, flanger gibi ses efektlerini gerçek zamanlı olarak uygulayabilmesi oluyor. Aynı zamanda dijital olarak modülasyona izin verebilen çözümler, ses frekansları üzerinde manipülasyon yapılarak hazır gelen seslerin özelleştirilmesini de mümkün kılıyor. Çok sayıda slider, knob ve tuş yardımıyla konforlu şekilde yönetilebilen modeller, pedal bağlantı noktaları da dâhil olmak üzere pek çok bağlantı noktası sunuyor.

Klavyesini her zaman bilgisayarına bağlayamayan ancak zihinlerindeki müzikal fikirleri notalara, mümkün olan en doğal ve zengin biçimde dökmek isteyen müzisyenler ise tercihlerini workstation türü klavyelerden yana yapıyor. Teknik açıdan synthesizer modellerine benzeyen ancak donanım açısından çok daha gelişmiş olan workstation çözümleri, çok katmanlı ve efekt destekli kayıt yapabilme özellikleriyle dikkat çekiyor. Güçlü bilgisayarlardaki donanımları beraberinde getirebilen, ses kütüphaneleri yüksek hızlı SSD’lerde kayıtlı olan, binlerce sesle gelen ve müzisyenlerin, klavyenin ses üretim teknolojilerini kullanarak daha çok ses üretebilmesine olanak veren ürünlere SD kartlar aracılığıyla yeni sesler de yüklenebiliyor. Hızlı tepki vermesi, pedallar aracılığıyla kolayca yönetilebilmesi, aynı anda çok fazla sesi pürüzsüz şekilde sunabilmesiyle kimi sanatçıların sahnede sanal bir orkestra yaratabilmesine imkân veren workstation modelleri, profesyonel kayıt süreçlerinde de müzisyenlerin en büyük destekçilerinden biri oluyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Org Fiyatları ve Modelleri

İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Toplam 24 / 269 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483641/80530127/19018195