Xbox One

Xbox One

Teknoloji günden güne gelişmeye devam ediyor. Söz konusu gelişim, yediden yetmişe birçok insanın ilgi alanı olan oyun sektöründe de yeni adımların atılmasının nedenleri arasında yer alır. Konsol oyunlarını deneyimleyen hemen herkes de bu yenilikleri takip etmektedir. Oyunların en eğlenceli haliyle tanışmanıza yardımcı olan konsol oyunları, çeşitliliği ve teknolojiye bağlı olan gelişimiyle ileri bir seviyededir. Bu yüzden evinizde futbol, basketbol ve yarış oyunlarında oynarken hiç olmadığı kadar eğlenme fırsatı elde edersiniz. Konsolların kullanışlı olması, modern teknolojiyle donatılması oyunların çok daha gerçekçi olmasını sağlar. Deneyimleriniz sırasında oyunlardan zevk alırsınız. 2013 yılında piyasaya sürülen Xbox One birçok kişi tarafından bilinmektedir. İlk piyasaya sürülen Xbox ürünü ile 24 milyondan fazla satış yapılmıştır. Oyun dünyasındaki beklentileri karşılayan ve buna bağlı olarak yoğun şekilde kullanılmaya devam eden oyun konsolu, Xbox One ile de ön plandadır. Tasarımıyla daha çok eski oyun konsollarını andırmaktadır. Bunun yanı sıra içerisinde bulunan işlemci AMD işlemci olarak geçmektedir. Xbox One evinizin tüm eğlencesini bir kutuya sığdırabilmenin mümkün olduğunu göstermiştir. Konsolu kullanırken oyun oynamak dışında farklı faaliyetlerde de bulunabilirsiniz. Xbox One sizlere film, televizyon ve benzeri platformlara erişebilme olanağı tanımaktadır. Konsolların ses kontrol işlemlerinde kullanıldığını görürsünüz. Bunun için desteklenen dilleri kullanmanız gereklidir. Diğer yandan içerisinde bulunan kinect sensörü kumanda ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır.

Xbox One Oyun Nedir?

Oyuncuların ilgi alanı içerisinde yer alan Xbox One, 2013 yılından sonraki süreçte büyük bir ilgi gördüğünden 2017 yılında iki farklı seri şekilde geliştirilmiş ve piyasaya sürülmüştür. Şimdilerde aranılan görüntü ve ses kalitesine erişebilmenin yolu bu iki seri içerisinde yer alır. Ayrıca modellerin özellikleri sayesinde birbirinden farklı olanaklardan faydalanma şansı bulursunuz. Oyunların yarattığı heyecan Xbox One oyun konsoluyla sınırsız bir eğlenceyle birleşmektedir. Günden güne sayısı artan Xbox oyunları için en uygun konsolları denediğinizde eğlencenin katlandığını anlamamanız imkansızdır. Oyunları oynamak için konsolları satın alabileceğiniz gibi dilerseniz konsolu satın aldıktan sonra farklı oyunlar da satın alabilirsiniz. Xbox One sizlere farklı birçok oyun oynama fırsatı sunuyor. Hatta satın alma sırasında bütün ekipmanların bir arada olduğu bir paket satın alabilirsiniz. Bu aşamada ayrı ayrı almak gibi bir seçeneğiniz de olduğundan seçim tamamen size kalıyor. 

Xbox One oyunların en iyi seviyesiyle tanımanızı sağlarken görüntü kalitesini ulaşabileceği en üst seviyeye çıkarıyor. Yeni nesil oyunların keyfini çıkarırken görüntü kalitesinde düşüşler veya kesintilerle uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. Xbox One sizleri göz alıcı performanslara şahit olabilme ve hiçbir anı kaçırmama fırsatı sunar. Çalıştırılması sırasında zorlanmalarla karşılaşmazsınız. Yapmanız gereken işlemler sanıldığından çok daha kolaydır. Xbox aksesuarları sayesinde memnuniyetinizi yükseltmeniz mümkün olur. Çünkü Xbox One sonu gelmeyen eğlencelerin, kalabalık ortamların daha farklı bir hal almasını sağlamaktadır. Oyunlarda aradığınız kaliteyi yakalayarak sıkılmadan, saatlerce oyunuza devam edebilirsiniz. Xbox aksesuarları içerisinde kamera sensörü de bulunur. Sensörler sayesinde hareketlere daha duyarlı bir biçimde oyununuza devam edebilirsiniz. Xbox One eğlenceyi daha da arttırır. Sunulan ultra hassasiyet, yön düğmelerinin, kontrol çubuklarının rahatça kullanılabilmesini sağlar. Geliştirilen tüm teknik özellikleri, tasarımsal özellikleri ilk tercihler arasında yer almasını mümkün hale getirmektedir. Bu sayede hayranlık uyandıran ve tüm ilgiyi üzerine çeken Xbox oyunlarını, Xbox One ile tam istediğiniz konfor seviyesinde oynarsınız. 

Xbox One Özellikleri

Xbox One şu anda dünya genelinde güçlü bir popülerlik sahibidir. Teknolojinin ilerlemesinden kaynaklı olarak sürekli şekilde yenilenmesi, yeni detayların eklenmesi, kullanıcıların beklentilerini en iyi şekilde karşılar. Oyunlar sırasındaki ihtiyaçlarınızın ötesinde, hayallerinizdeki oyun konforuyla buluşma şansını yakalamış olursunuz. Her oyun konsolu üreticisinin de oyuncuları çekmek için yenilikçi fikirler kullandığı bilinmektedir. Hem tasarımları hem de performans özelliklerinden dolayı sürekli talep gördüğü bilinmektedir. Özellikle yeni iki modeli sayesinde çok daha fazla tanındığını görürsünüz. Bu modeller Xbox One S ve Xbox One X olarak isimlendirilmektedir. 

Serinin devamı niteliğinde olan Xbox One S, Xbox One X aynı serinin modelleri olsa bile birbirinden farklı özellikler barındırmaktadır. Tasarımsal yapılarının ana seriye göre çok daha iyi seviyede olduğu görülür. Hatta bu durum, son dönemlerde en çok söz edilen konulardan biridir. Oyuncular arasında net bir biçimde gözlenen, seçimleri etkileyen detaylardandır. Xbox One’a göre %40 daha küçük şekilde üretilmektedir. HDR destekleri, 4K Blu Ray oynatıcı ve benzeri özellikleri de bir hayli işe yarar. Oyuncuların, oyun performanslarında ciddi yükselmeler yaşanırken, oyunun daha heyecanlı ve etkileyici olması kaçınılmazdır. Konsolunda güç adaptörü bulunmaz ve bu durum estetik açıdan olumlu bir durumdur. Sabit disk desteği 500 GB olarak üretilir. Xbox One 1TB ve 2TB olarak iki ayrı depolama kapasitesine sahiptir. Depolama alanlarındaki bu farklılık tercihlerinizi daha rahat yapabilmenizi sağlar. Ayrıca güç performansı bir hayli yüksektir. İçerisinde AMD Jaguar 8 çekirdek işlemci bulundurur. İşlemci frekansı 1.75 Ghz’dir. Bu modellerle birlikte piyasaya sürülen kol, beklenildiği üzere çok daha iyi özelliklerle karşınıza çıkmaktadır. 

Yeni nesil Xbox kolu, bluetooth desteği barındırır. Kolun menzili oyuncularının her birinin hayalindeki güçle üretilmektedir. Her iki model de tasarımsal olarak birbirine benzer. Ancak güçlendirme açısından ufak çaplı farklılıkların olduğu anlaşılır. Oyuncular tarafından en güçlü oyun konsolu sınıflandırılmasına sokulmasından ötürü farkını belli ettiği bilinmektedir. 

Xbox One Modelleri

Şüphesiz oyunların en eğlenceli, heveslendiren yanı konsollardır. Konsollar, oyunlarda istenilen standartların var edilmesinin yanında hemen her yaştan oyuncuya hitap etme özelliğine sahiptir. Küçük bir çocuğun oynamak isteyeceği oyunlardan yetişkin oyunlarına kadar farklı oyunlara uyumludur. Oyunlar içerisinde beklenen performans kalitesinin var olduğu gözlemlenir. Elbette bu sırada Xbox One, farklı modelleriyle daha yoğun bir biçimde dikkat çekmektedir. Farklı iki modelle karşınıza çıkarken serinin gelişim basamaklarını etkili bir biçimde tırmandığını gösterir. İçerisinde barındırdığı tüm özellikler oyunlar için aradığınız detayların var olmasını sağlamaktadır. Ayrıca sadece oyunlarda değil farklı birçok uygulama ve platformda etkin olabilmenizi mümkün hale getirir. Xbox One ile video izlemenin keyfini sürmekle kalmaz dilerseniz müzik dinleyebilirsiniz. Xbox One her zaman özel teknoloji avantajlarını kullanarak üretilmektedir. Teknolojinin sunduğu avantajlar, konfor yaratırken bu yeni modeller dikkatleri tamamen üzerine çekmiştir. Dijital oyun piyasasında birçok kullanıcının ilk tercihi olduğunu söylemek mümkündür. Performanslarında giderek daha başarılı olan Xbox One, bir ailenin tamamına yetebilecek özelliklerle donatılmıştır. Xbox One sayesinde, birbirinden farklı uygulamalardan faydalanabilirsiniz. Xbox One yeni nesil çeşitleri, eğlence içeriklerine zorlanmadan ulaşmanızı sağlamaktadır. Görüntü kalitesinin aradığınız yüksekliğe sahip olması, cihazın oyunlarda beklenilen kaliteyle buluşmanızı sağlaması anlamına gelir.

Depolama alanlarının genişletilebilir olması sayesinde dilerseniz büyük bir oyun koleksiyonuna sahip olabilirsiniz. Bunun için de cihazın arka kısmına bir cihaz takılmaktadır. Bu cihaz, Xbox One modellerinin hafızasının yükseltilebilmesini mümkün hale getirir. Çevrimiçi mağazaları kullanarak oyun konsolunuza oyunları ve uygulama seçeneklerini indirebilirsiniz. Bu durum, oyunların, uygulamaların ihtiyacınız olduğu anda elinizin altında bulunmasını sağlar. Modellerin her ikisi için de hızlı geçiş sağlama özelliği söz konusudur. Ayrıca oyunlar iki modelde de hızlı bir biçimde açılmaktadır. Oyunlar arasında hareket etmenize rağmen istediğiniz zaman, istediğiniz oyuna kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Oyun grafiklerinin sorunsuz bir şekilde ekrana yansıtılabilmesi için HDR teknolojisinden faydalanılmaktadır. Modellerin koyu veya açık renk fark etmeksizin renkler arasında kontrast sağladığı bilinir. Bu, görüntülerin çok daha gerçekçi olmasını sağlayan temel nedenlerden biridir. Xbox One S modeli, oyun oynamayı seven herkesin beklentilerini karşılamaya odaklıdır. Bu yüzden içerisinde 4K teknolojisinden faydalanılmaktadır. Görüntü efektlerinin son derece gerçek görünmesinin yanı sıra ses efektlerinde de büyük bir fark bulunur. X Xbox One her daim gerçekçi olmayı hedeflerken içerisinde dikkat çekici ürün teknolojilerine yer verir. Dolby Atmos ve DTSX Audio sistemlerinden faydalanılmaktadır. 

Xbox One ile çevrimiçi oynayabileceğiniz gibi çevrimdışı oyun oynama şansınız da vardır. Tasarımının daha küçük olması alandan tasarruf etmenizi mümkün hale getirir. Ayrıca küçük olmasının yanında bulunan estetik görünümü, konforla buluştuğunda büyük bir avantaja dönüşmektedir. Evinizin tüm eğlence alanlarını tek bir adreste toplamanız Xbox One ile hayal olmaktan çıkar. Ev dekorasyonlarınız nasıl olursa olsun Xbox One evinizin havasına hitap edecektir. Bu yüzden istediğiniz her alanda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Oyunlar sırasında yalnızca tek kollu kullanım özelliği yoktur. Talebe göre çift kollu şekilde oynayarak eğlenceyi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Hatta oyunun türüne göre konsol sayısını arttırabilmeniz mümkündür. 

Xbox One Kurulumu

Xbox One modellerinden birine sahip olmak büyük bir heyecan uyandırabilir. Ancak oyun içerisinde istediğiniz verimi alabilmeniz için kurulumunu doğru şekilde tamamlamalısınız. Aslında sanıldığından çok daha kolay bir işlemken bazen kullanıcılar bu konuda hata yapabilirler. Bu yüzden fiziksel kurulum aşamaları sırasında bazı adımları takip etmeniz gerekmektedir. Bunlar, konsolun kullanma kılavuzu içerisinde yer almaktadır. Eğer kullanım kılavuzundan yeterli bilgiyi alamadığınızı düşünüyorsanız internet üzerindeki kurulum videolarına göz atabilirsiniz. Bu sırada sizlere sunulan görsel içerikler ve adımlar daha hızlı ve doğru ilerlemenizi sağlayacaktır. Kurulumunun nasıl yapıldığına gelinecek olursa, kutuyu teslim aldığınız sırada ilk işleminiz kutunun daha önce açılıp açılmadığını kontrol etmek olmalı. Ürünün sıfır olduğundan emin olmalısınız. Sonrasında konsolunuzun hangi alana kurulacağına karar vermeniz gerekiyor. İşte bu kısımda bazı detaylara karşı daha dikkatli olmalısınız. Konsolun önerilen sıcaklığın üstüne maruz kalmaması önemlidir. Ayrıca güç kaynağına uzak olmaması, yerleştirildiği yüzeyin sabit olması beklenir. Kurulum esnasında WİFİ bağlantısının açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Aynı şekilde televizyonun HDMI kanallarının sorunsuz bir şekilde çalıştığını onaylamanız beklenir. Tüm bu adımları tamamladığınızda Xbox One istediğiniz yere konumlanmalıdır. 

Konumlandırma sırasında Xbox One X ve Xbox One S hem yatay hem de dikey olarak ayarlanır. Dikey olarak yerleştirmek istiyorsanız, önceden bir stant temin etmelisiniz. Yerleştirme işleminin bitmesinin ardından HDMI kablosunun bir ucunu konsola bir ucunu cihaza bağlamanız gerekmektedir. Bu sayede ikisi arasındaki bağlantı köprüsünü sağlamlaştırmış olursunuz. Üretilen yeni modeller, güç kaynağı yerleşik şekilde tasarlanmaktadır. Bu yüzden güç kablosunu direkt prize takmanız gerekir. Bu aşamayı tamamlamanızla fiziksel kurulumu bitirmiş olursunuz. Xbox One modellerinden herhangi biri çalıştırıldıktan sonra eğer kablolu modem kullanıyorsanız, internet kablosunu konsola bağlayabilirsiniz. Bu işlemini yaptıktan sonra kablolu bağlantı kullandığınızı gösteren işareti seçmelisiniz. Tüm bunları yaptığınızda işlemler, güncelleme isteği gönderilmesiyle devam eder. Güncelleme sırasında sistemin son versiyonunu almış olursunuz. Elbette bu aşamada bir süreliğine beklemeniz gerekir. Güncellemeyi aldığınızda, artık Xbox konsolları için en iyi performanstan faydalanma şansı elde edersiniz. Saat dilimi seçimiyle hesabınızı açtığınızda artık tam anlamıyla kurulumu bitirmiş olursunuz. Eğer önceden Xbox konsolu kullandıysanız, üye olmadan eski hesabınızla giriş sağlamanız mümkündür. Xbox One controller gibi diğer ekipmanları kullanma konusunda aynı şekilde kullanma kılavuzu size destek sağlayacaktır. Üzerinde bulunan işaretler de bu konuda bilgi verir. 

Xbox One Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Xbox One konsolları, Xbox One ürünleri satın alırken bazı detaylara dikkat etmek bir hayli önemlidir. Çünkü dikkat ettiğiniz takdirde çok daha iyi bir kullanım performansıyla karşılaşırsınız. Bu yüzden öncelikli olarak Xbox One hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Bilgi sahibi olmanız, tüm Xbox One ürünlerinden haberdar olmanızı sağlar. Barındırdığı özellikleri ve avantajları daha yakından takip etmiş olursunuz. Örnek vermek gerekirse Xbox One joystick satın almak istediğinizde hangi modellerde işinize yarayacağı ve nasıl kullanılacağı konusunda önceden bilgi elde edersiniz. Böylece doğru bir seçim yapmış sayılırsınız. Diğer yandan Xbox One satın almak istediğinizde önce kendi ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz. Konsolla ne yapmak istediğinizi ve beklentilerinizin hangi seviyede olduğuna karar vermeniz önemlidir. Bu sayede Xbox One ile eğlenceyi evinizde davet etmiş olursunuz. Xbox One modelleri, oyunları ve ekipmanları doğru tercihlerde memnuniyetle buluşmanızı sağlar. 

Xbox One tercihinizi yapmanızla dikkat etmeniz gereken diğer önemli detay elbette ki tedarikçidir. Doğru bir tedarikçi belirlemeniz gerekir. Böylece satın aldığınız ürünün orijinal olduğundan emin olabilirsiniz. Xbox One oyun konsolu, garanti fırsatları, satış sonrası hizmetleriyle karşınıza çıkar. Aldığınız ürünün sıfır olduğundan emin olabilir gerekli olduğunda tedarikçiye iletişim kurabilirsiniz. Bu durum sizin için çok daha avantajlı olacaktır. Ayrıca güvenilir bir tedarikçi belirlemenizin yanında fiyat konusunda doğru bir seçim yapmalısınız. Genel fiyat aralığınızda bütçenizi aşmadan bir seçim yapmanız mümkündür. Bu yüzden satın alırken fiyatları, ürünlerin sunduğu özellikleri daha detaylı incelemeniz beklenir. 

Xbox One Fiyatları

Xbox One fiyat konusunda geniş bir yelpazeye sahiptir. Çünkü Xbox One oyun konsolları farklı özellikler ve tasarımlarla karşınıza çıkar. Teknik özelliklerinin değişik olması, sunduğu görüntü kalitesinin yükselmesi gibi birçok detaya yer vermektedir. Bu yüzden Xbox One kullanıcılarının hem ihtiyaçlarına hem de bütçelerine uygun farklı seçenekler bulunmaktadır. Satın almak istediğinizde her daim bütçenize uygun bir seçim yapabilirsiniz. Xbox One fiyatlarının kutu içeriklerine göre ayrıldığı bilinir. Set halinde satın almak istediğinizde kol sayısı, konsol modeli, oyun çeşitleri ve sayıları belirgin özellikler sunar. Bu yüzden satın almak istediğinizde fiyat aralıklarının değiştiğini görürsünüz. İhtiyacınız olan Xbox One kutusunu seçtiğinizdeyse, fiyatlar tedarikçilere göre değişiklik gösterir. Yani genel olarak uygun fiyat olanaklarından faydalanma şansına sahip olursunuz. 

Xbox One İnternet Olmadan Kullanılır mı?

Xbox One internet olmadan kullanılabilmektedir. Ancak internetin olmadığı durumlarda Xbox One oyun konsolunu çevrimdışı özelliğe almanız gerekir. Bu özelliği de tekrar internete bağlamadan yalnızca otuz gün boyunca kullanabilirsiniz. Otuz günün ardından tekrar internet bağlantısıyla desteklemeniz gerekir.

Xbox One Kaç Yıl Kullanılabilir?

Xbox One genel olarak beş yıl kullanılabilmektedir. Ancak kullanım ömrü, oyun konsolunu nasıl kullandığınıza bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Uzun ömürlü olması için daha özenli davranmanız, dış etkenlerden ötürü zarar görmesini önlemeniz önerilir. 

Xbox One Güncellenebilir mi?

Xbox One güncellenebilen bir oyun konsoludur. Güncelleme sırasında internetin açık olması ve ayarlar kısmından talimatlar verilmesi gerekir. Talimatların yerine getirilmesinin ardından, yalnızca yeni güncelleme eklenmişse güncelleme işlemini aktifleştirebilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Xbox One

526 ürün listeleniyor
Hobi ve Oyun Konsolları
Hobi ve Oyun Konsolları
Oyun & Oyun Konsolları
Oyun & Oyun Konsolları
Xbox One
Xbox One
Xbox Konsol
Xbox Konsol
XBox One Oyunları
XBox One Oyunları
Xbox One Aksesuar
Xbox One Aksesuar
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Toplam 41 / 526 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?