Orjinal Kampanyalı ve Ucuz Fotoğraf Makinesi Fiyatları ve Modelleri

Özel anları ölümsüzleştirmek ve nadir rastlanan olayları yakalamak gibi pek çok avantaj sunan foto kameralar, analogtan dijitale farklı model alternatifleri sunar. Gelişen teknolojiler sayesinde çok daha hızlı ve çok daha net fotoğraf veya video kaydedebilen söz konusu cihazlar ile gerçek renk, boyut ve perspektife sahip çekimler yapılmaktadır. Foto kameralar genellikle hem fotoğraf çeken hem de video kaydeden makineler olarak adlandırılsa da polaroid kameralardan foto kapanlara kadar tüm makineler, foto kamera olarak adlandırılır. Oldukça geniş bir ürün yelpazesini temsil eden söz konusu cihazlar, yerli ve yabancı onlarca marka tarafından üretilen modeller sayesinde kullanıcıya son derece zengin bir ürün yelpazesi sunar. Anıların her zaman canlı kalmasını sağlamanın yanı sıra benzersiz detayları yakalamaya ve tarihe tanıklık etmeye de yardımcı olan fotoğraf makineleri arasında çektiği fotoğrafı saniyeler içinde basarak somutlaştıran modeller de yer alır. Kaydettiği videoyu anında sosyal medya hesaplarından paylaşma olanağı sunan makinelerin de yer aldığı yeni nesil foto kameralar, geçmişe özlem duyan kullanıcılara özel retro tasarımlı olarak da üretilir. Modern üretim teknolojileri ile hayatı kolaylaştıran pek çok fonksiyona sahip olan modern makinelerin yanı sıra klasikleşen ve meraklılarından her zaman yoğun ilgi gören analog fotoğraf makineleri de hâlâ üretilmekte ve kullanılmaktadır. Fotoğraf basma aşamalarını tek tek yaşama olanağı sunan bu modeller, dijital fotoğraf makineleri ile kıyaslandığında manuel kullanım gerektirir. Dijital, analog, polaroid gibi alternatifler sunan foto kameralar, fiyat açısından da oldukça farklı alternatifler sunar.

Foto Kamera Çeşitleri

Çalışma prensiplerine, kullanım alanlarına, fotoğraf özelliklerine, hitap ettiği kullanıcı kitlesine, sensör türüne, lens boyutuna, çalışma prensibine ve fonksiyonlarına göre birçok foto kamera çeşidi bulunur. En sık kullanılan foto kamera çeşitleri ve kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir:

 • Analog Makineler: 35 mm filme sahip olan makineler olarak bilinen analog kameralar, sadece filmler olduğunda fotoğraf çekebilen cihazlardır. Fotoğraf çekildiği sırada açılan kamera lensleri sayesinde makine içine ışık ve çeşitli dalgalar sayesinde görüntü kaydı meydana gelir. Ancak çekilen fotoğrafları görebilmek için filmlerin banyo ettirilmesi gerekir.
 • Dijital Makineler: Fotoğrafları elektronik olarak çekmeye yarayan cihazlardır. Film kullanımı bulunmayan bu makinelerde fotoğrafı çekmeden önce nasıl çıkacağını LCD ekran üzerinden takip etmek ve fotoğraf çekilir çekilmez nasıl çıktığını görmek mümkündür. Dijital zoom ve otomatik filtreler sayesinde önemli ölçüde fotoğraf iyileştirmesi de yapan cihazlar ile video kaydı almak da mümkündür.
 • Polaroid Makineler: Çekilen fotoğrafı anında basabilen ve zamanının çok ötesindeki teknolojisi ile her zaman kendi hayran kitlesine sahip olan polaroid makineler, şipşak fotoğraf makineleri olarak da bilinir. Kendi özel filmleri sayesinde baskı yapabilen bu makinelerin günümüz teknolojisiyle yeniden yorumlanan pek çok çeşidi bulunur.
 • Kompakt Makineler: Lenslerin sabit olduğu kompakt fotoğraf makineleri, cebe sığabilecek kadar küçük modelleri de bulunan cihazlardır. Pratik bir kullanım sunan söz konusu makineler, özel bir kullanım bilgisi gerektirmediği için hemen herkese hitap eder. Arka panelinde LCD ekran bulunan ve dijital zoom avantajına sahip olan kompakt kameralar ile video da kaydedilir.
 • DSLR Makineler: DSLR (Digital Single Reflex Camera) kameralarda görüntü tek lens üzerinden aynalı bir sisteme yansıyarak oluşturulur. Büyük makineler olan DSLR’larda görüntü vizör aracılığı ile görünür. Görüntü sensörlerinin daha büyük olması, lenslerin değiştirilebilmesi, otomatik pozlama ve kesintisiz çekim gibi avantajları vardır.
 • Aynasız Makineler: Küçük boyutları ile öne çıkan aynasız kameralarda adından da anlaşılacağı üzere ayna bulunmaz. Optik vizörün de yer almadığı bu makineler, sürekli ışığı alan bir görüntü sensörü sayesinde çekim yapar. Çektiği fotoğrafa dijital görünümü de veren aynasız kameralar, ayna mekanizması bulunmadığı için hafiftir.
 • Orta Format Makineler: Orta boyutlu sensörler kullanıldığı için bu isimle anılan söz konusu fotoğraf makineleri, küçük görüntü sensörü bulunan kameralara kıyasla daha net ve yüksek çözünürlüklü görüntü alınmasını sağlar.

Tüm bu çeşitliliğin yanı sıra cep boy olarak da bilinen foto kamera mini modelleri veya set olarak kullanıcıların beğenisine sunulan farklı ürün tasarımları da söz konusudur.

Özellikleri ile Foto Kamera Modelleri

Yerli ve yabancı birçok farklı üretici tarafından imal edilen yüzlerce model seçeneği sunan foto kameralar arasında farklı kullanım alanlarına göre özelleştirilmiş ve farklı konseptlerde tasarlanmış modeller yer alır. Su altı çekiminden hareket halindeki görüntüleri fotoğraflamaya yarayan makinelere kadar çok fazla modeli bulunan foto kameralar ise şu şekildedir:

 • Fotokapanlar: Yabani hayvanları kayıt altına almak ve gözlemlemek amacıyla geliştirilen fotokapanlar, yaban hayatının gözlemlenebildiği dağlık veya ormanlık alanlara kurulur. Kızılötesi sensör ve harekete duyarlı sensörler sayesinde önünde herhangi bir hareket algıladığında görüntü kaydeden bu makineler, uzaktan kontrol edilebilen kameralardır.
 • Drone’lar: Üzerinde görüntüleme sensörleri bulunan ve uzaktan kumanda edilerek yönlendirilen cihazlar olarak tanımlanan drone modelleri, bireysel kullanımdan askeriyeye kadar pek çok alanda avantaj sağlar. Video ve resim alabilen drone modelleri, tıpkı minyatür maket uçaklar gibi uçarak hareket eder.
 • Aksiyon Kameraları: Hızlı hareket eden nesneleri net olarak görüntüleyebilmek için tasarlanan aksiyon kamera modelleri, çok hızlı çekim yapabilmesinin yanı sıra 4K çözünürlüğe varan kalitede çekim yaparak fark yaratır. Kablosuz kullanım avantajı da sunan söz konusu makineler hem video hem de fotoğraf kaydı için uygundur.
 • Video Kameralar: Çeşitli çözünürlük ve görüntü kalitesinde video kaydetmeye yarayan video kamera modelleri arasında fotoğraf çeken modeller de bulunur. Tamamen video üretme amacıyla geliştirilen bu makineler, uzun pil ömrü ve zoom seçenekleri ile öne çıkar.
 • Sualtı Kameraları: Outdoor ve su altı çekimlerde kullanılan bu kameralar, su ve toz geçirmez olup birçok modeli yüksek basınç altında yüksek performans gösterecek şekilde tasarlanmıştır. Suyun altında ışığın kırılma açısını hesaplayarak doğru, net ve gerçeğe en yakın renklere sahip olan görüntüleri kaydetmeye yarar. Su altı drone modelleri ve balık kameraları da bu kategoride yer alır.

Foto Polaroid Kamera Özellikleri

Çektiği fotoğrafı saniyeler içinde filme basarak kullanıcıya verdiği için şipşak fotoğraf makineleri olarak da adlandırılan polaroid makineler, diledikleri görüntüyü anında fiziksel fotoğraflara çevirmek isteyen kullanıcılara hitap eder. Sadece fotoğraf çekebilen ve video kaydı alamayan klasik polaroid makineler, fotoğraf çekmeyi eğlenceli bir hale dönüştürdüğü için teknolojisi eskise de kendi hayran kitlesini koruyan makinelerdir. Yeni nesil teknolojiler ile donatılmış olmasına rağmen polaroid makineler ile aynı çalışma prensibine sahip olan ve çekilen fotoğrafın anında basılmasını sağlayan ve video kaydı da alan yeni nesil foto kameralar da vardır. Fotoğrafı çekilecek olan nesne, manzara veya kişiden yansıyan ışıkları kullanan söz konusu makineler, ışığı görüntüleyerek fotoğraf çekimi gerçekleştirir. Özel mekanizması sayesinde çekilen görüntünün çok kısa bir süre içinde özel bir filme basılmasını sağlarken aynı zamanda film tabettirme zahmetinden ve masrafından da kurtarır. Bunca fonksiyona sahip olan ve hemen her yaştan kullanıcının zahmetsizce fotoğraf çekmesine olanak tanıyan cihazlar, tüm mutlu ve ilginç anıların küçük fotoğraflar olarak yer aldığı fiziksel fotoğraf albümlerine dönüştürmesine olanak tanır.

Tamamen retro olan polaroid kamera modellerinin yanı sıra yeniden yorumlanarak modernize edilen kameralar da vardır. Yeni nesil teknolojiler ile desteklenerek kullanıcılara çok daha fazla seçenek sunan polaroid makineler, farklı boyutlarda, farklı renklerde ve kendiliğinden filtreli fotoğraf kâğıtlarına baskı yapma olanağı sunar. Sevimli ve eğlenceli tasarımları ile de dikkat çeken foto polaroid kamera modelleri arasında yer alan makineler, geçmişin fotoğraf teknolojisi ile tanışmak ve 20 yıl önce kullanıcıların nasıl fotoğraf çektiğini deneyimlemek isteyen gençlere de büyük bir avantaj sunar. Zamanda yolculuk olanağı tanıyan polaroid makineler, özellikle tatil ve yolculuklarda anlık görüntüleri yakalayabilme imkânı tanır. Fiyat açısından da çok fazla seçenek sunan söz konusu makineler arasında yeni nesil dijital ekranlı polaroid makine fiyatları ile geleneksel tasarıma sahip retro polaroid makine fiyatları arasında büyük bir farklılık söz konusudur.

Dijital Foto Kamera Avantajları

Gelişen teknolojiler ve artan sosyal medya aktiviteleri sebebiyle günlük rutinlerden biri haline gelen fotoğraf çekme işlemini farklı bir boyuta taşıma avantajı sunan dijital makineler, fotoğrafın yanı sıra yüksek çözünürlükte video ve ses kaydı da yapabilir. Filmsiz çalışan ve elektronik olarak görüntü kaydı alan dijital foto kamera film olmadan da fotoğraf baskısı yapılabilmesini sağlar. Fotoğraf yazıcı veya fotoğraf baskı makineleri olarak adlandırılan cihazlar aracılığı ile kullanıcının dilediği çözünürlük ve kalitede baskı alınabildiği gibi kendiliğinden baskı özelliğine sahip dijital makineler de vardır.

Amatör kullanıcıların dahi profesyonel kalitede fotoğraflar çekmelerini ve video kaydı almalarını sağlayan dijital makinelerin avantaj sağlayan özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Dijital Zoom: Optik zoom fonksiyonunun menzilini uzatma başka bir ifadeyle görüntü merkezini büyüterek görüntüyü yaklaştıran bu özellik, görüntü kalitesinde bir miktar bozulmaya neden olur. Ancak yeni nesil dijital kameralarda bu bozulma göz ardı edilebilecek seviyededir. Dijital zoom sayesinde uzaktaki bir olayı sanki içindeymiş gibi kaydetmek mümkündür.
 • Otomatik İyileştirme: Fotoğraf iyileştirme olarak da bilinen bu özellik sayesinde fotoğrafı çekilecek olan görüntü üzerinde ortam ışığından netliğe, keskinlikten renk doğruluğuna kadar pek çok ayar otomatik olarak gerçekleşir.
 • Otomatik Pozlama: Profesyonel fotoğrafçıları amatörlerden ayıran doğru pozlama ayarını otomatik olarak gerçekleştiren bu teknoloji ile görüntü alanının ışığını ölçülür ve pozlamaya uygun olan diyafram ile örtücü değer otomatik olarak belirlenir. Böylece herhangi bir ayar yapmadan karanlık ve aydınlık ortamlarda net fotoğraflar çekilir.
 • Filtreler: Yeni nesil dijital kameralarda hem video hem de fotoğraf çekerken kullanılabilen filtreler sayesinde kusurlardan arınmak, film rengini belirlemek, nostaljik görünümlü fotoğraflar/videolar kaydedebilmek mümkündür.
 • Fotoğraf ve Video Düzenleme: Kaydedilen fotoğraf ve videolar üzerinde pek çok değişiklik yapma olanağı sunan düzenleme özelliği, basmadan veya kaydetmeden önce rötuş yapma, kesme, filtre uygulama, efekt uygulama gibi seçenekler sunar.

Dahili ve harici bellek vasıtası ile çok sayıda fotoğraf ve videoyu depolayabilen dijital kameralar, pek çok içeriği kalitesini bozmadan sıkıştırarak saklar. Bu teknoloji sayesinde kullanıcıya daha fazla depolama alanı sunulur.

Fotokapan Kamera Kullanımı

Harekete duyarlı sensörler aracılığı ile fotoğraf alma olanağı sunan foto kapanlar daha çok yaban hayatını yakından gözlemlemek, bilinmeyen hayvan türlerini keşfetmek, yabani hayvan popülasyonlarından davranışlarına kadar izlemek amacıyla kurulur. Belediyelerden bakanlıklara bağlı birimlere kadar pek çok resmi kurum ve kuruluş tarafından ormanlık ve dağlık alanlara kurulan söz konusu makineler, bireysel kullanıcılar tarafından da kullanılabilir. Ormanlık bir alanda yaşayan kullanıcılara çevresindeki hayvan türleri hakkında bilgi toplama avantajı sağlayan foto kapan kameralar da farklı fonksiyonlara sahip maddelerden meydana gelir.

Büyük bir kısmı gece görüşüne sahip olan foto kapanlar, avcı kamerası, outdoor kamerası veya doğa kamerası olarak da bilinir. 1080p çözünürlük başka bir ifadeyle full HD görüntü kalitesinde kayıt alabilecek kapasitededir. 60 fps ile video kaydı alabilen bu makinelerin tetik hızı 1 saniye olduğu için hareket sensörünün en ufak bir şey algılaması halinde henüz kadrodan çıkamadan görüntüsü alınır. Sadece hareketli nesnelerin görüntüsünü kaydettiği için hırsızlık vakalarında da avantaj sağlayan fotokapanlar, hayvanların yanı sıra hırsızlık ve vandalizm sebebiyle insanlara karşı da koruma sağlar.

Araç kameralarındaki sistem ile aynı çalışma prensibine sahip olan fotokapan kameralar, kamuflaj desenli, askeri yeşil veya ağaç renklerinde olur. Bunun nedeni de monte edildikleri alana uyum sağlamaları ve vahşi hayvanların veya insanların dikkatini çekmemeleridir. Doğal habitatında yaşayan veya göç sürecinde olan tüm canlıları görüntüleme avantajı sunduğu için avcılıktan kampçılığa kadar pek çok outdoor aktivitesi sırasında kullanılabilir. Vahşi hayvanlara zarar vermeden görüntü almanın en kolay yolunu sunan fotokapan kameralar, en çok doğa bilimciler tarafından kullanılan makinelerdir. IP66 suya dayanıklılık seviyesinde olduğu için yağmurlu havalarda da kullanım olanağı sunan cihazlar, LCD ekranları sayesinde yakaladığı görüntüleri anında işletme avantajı da sağlar. Marka ve model nedeniyle değişen fiyat seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulan söz konusu kameralar arasında akülü ve pilli modeller bulunur.

Bütçe Dostu Foto Kamera Fiyatları

Havada, karada veya suda herhangi bir görüntüyü fotoğraf veya video olarak kaydetmeye yarayan foto kameralar, marka ve modele göre farklı fonksiyonlara sahip olduğu için oldukça zengin bir ürün yelpazesi sunar. En güzel anıları her zaman canlı tutmak ve eşsiz olayları yakalamak gibi farklı fonksiyonları bulunan foto kamera analog modeller ile dijital modeller gibi farklı teknolojiler barındıran pek çok seçenek sunar. Amatör ve profesyonellere hitap eden modelleri sayesinde eğlence amaçlı çekimlerden fotoğrafçılık mesleğini icra etmeye kadar birçok amaç için kullanılır. Çok fazla marka ve model olması sebebiyle farklılık gösteren foto kamera fiyatları, kameranın türü, pil ömrü, lens sayısı, ağırlığı gibi etkenlere bağlı olarak da değişebilir. Ancak zengin ürün yelpazesi sebebiyle uygun fiyatlı foto kamera modelleri de bulunur.

Siz de foto kamera set modellerinden tekil olarak kullanıcıların beğenisine sunulan foto kamera modellerine kadar hemen her türlü kameranı yer aldığı Hepsiburada’nın zengin ürün yelpazesi sayesinde foto kamera modellerini yakından inceleyebilir, kendiniz için uygun olan bir foto kamera satın alabilirsiniz.

Foto kamera alırken nelere dikkat edilmeli?

Foto kameralar, birçok modeli bulunan ve farklı özelliklere sahip olan cihazlar olmakla birlikte amatör kullanıcılardan profesyonellere kadar geniş bir kitleye hitap eder. Bu sebeple foto kamera almadan önce hangi amaçla kullanılacağı, sahip olduğu teknolojik olanaklar, çalışma prensibi, güç kaynağı, lens türü gibi özelliklerinin ihtiyaç ve beklentilere göre değerlendirilmesi önerilir.

Foto kamera bakımı ve temizliği nasıl yapılır?

Kapalı, pilleri ve bellek kartı çıkarılmış durumda olan foto kameranın objektif ve vizör kısımlarındaki tozları hava pompası ile temizlemek, gövdeyi ve lensleri nemli bezler ile silerek kurulamak yeterlidir. Uzmanlar, son derece hassas olan foto kameraların temizliği sırasında asla sirke gibi organik çözücüler ve çamaşır suyu kullanılmamasını önerir.

Hangi foto kamera daha iyi?

Foto kamera türleri arasında her birinin kendine özel fonksiyonları olması sebebiyle en iyisi şeklinde bir tanımlama yapılması mümkün değildir. Ancak foto kamera modelleri arasında diğerinden daha gelişmiş özelliklere sahip olan makineler bulunur. Bu noktada her kullanıcının ihtiyaçları, kullanım amacı ve makineden beklentileri farklı olduğu için bir kullanıcı için en iyisi olan foto kamera diğer kullanıcı için yeterli olmayabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Foto Kamera

10.000+ ürün listeleniyor
Foto / Kamera
Foto / Kamera
Aksiyon Kamera
Aksiyon Kamera
Drone & Multikopter
Drone & Multikopter
Fotoğraf Makinesi ve Kamera
Fotoğraf Makinesi ve Kamera
Aksesuarlar
Aksesuarlar
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Fiyat Aralığı
Toplam 47 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?