Terlemek, herkes için doğal bir durumdur. Vücudun her noktasında terleme meydana gelebilir. Bu durumun birçok kişi tarafından bilinmeyen yanı ise, ter salgısının aslında kokusuz olmasıdır. Ancak koku oluşumu sadece vücudun kapalı olan ve yüksek ısıya maruz kalan alanlarında gerçekleşir. Bunun sebebi, vücudun bu alanlarının bakterilerin üremesi için daha müsait olmasıdır. Bakteri üretimi vücutta oluşan kötü kokuların temel sebebidir. Özel formülleri ile temas ettikleri alanda bakteri oluşumuna engel olan deodorantlar, vücudun doğal dengesini bozmadan, terlemeyi tamamen engellemeden ter kokusunu önlemektedir.

Deodorantlar

Cinsiyet farkı gözetmeksizin her kullanıcının gün içinde en çok tükettiği kişisel bakım ürünlerinden bir tanesi de deodorantlardır. Ter kokusunu engellemek için sık sık duş almak, kol altı bölgesini sürekli temizlemek ya da parfüm kullanmak ne yazık ki yeterli bir çözüm değildir. Kötü koku oluşumu ve rahatsız edici ıslaklık hissi ancak uygun bir deodorant kullanımı ile çözümlenebilir.

Tercihinize göre sprey, sıvı, stick ya da roll-on formlarından birini tercih edebileceğiniz deodorant çeşitleri, özellikle aktif ve yoğun tempolu günlerinizde kurtarıcınız olacaktır. Özellikle spor yaptığınız günlerde ya da sıcak yaz günlerinde tercih edebileceğiniz terlemeyi önleyen deodorantlar cildinizde maksimum kuruluk sağlarken, kıyafetlerinizde oluşabilecek ter izine de engel olacaktır. Pudralı, pudrasız ya da transparan pudra denilen leke önleyici ürünlerin özelliklerini inceleyebilir, her kullanımda uzun süre etkili olan deodorantların size en uygun olan çeşitlerinden birini tercih edebilirsiniz.

Çantanızda her gün taşıyabileceğiniz sprey deodorantlar pratik kullanım sağlamaktadır. Sprey deodorantın içerisinde bulunan aerosol gazlardan rahatsız olan kullanıcılar için roll-on çeşitler üretilmiştir. Bu sıvı içerikli deodorantları tıkanıklığa sebep olmayan bilyeli kapakları ve sızdırmayan ambalajları sayesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sıvı ve sprey deodorantların verdiği ıslaklık hissini sevmeyen kullanıcılar için de katı formda ve cildinize anında sabitlenen stick deodorant çeşitleri bulunmaktadır. Tüm stick deodorant çeşitlerinde ürünü dilediğiniz miktarda kullanmanızı sağlayan manuel bir mekanizma bulunmaktadır.

Deodorant çeşitlerinin birçoğunun içeriğinde cildinize dost nemlendiriciler bulunmaktadır. Bu sayede uzun süre kapalı kalan, terleme ya da epilasyon şartlarından dolayı tahriş olan koltuk altlarınıza sadece deodorant kullanarak bakım yapabilirsiniz. Düzenli kullanımlarda tüm nemlendiricili deodorant çeşitleri tahriş hissinin azalarak koltuk altlarınızın pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.

Deodorant Fiyatları

Deodorantların birbirinden farklı çeşitleri olduğu gibi, fiyat bakımından da farklılıklar göstermektedir. Miktar, koruyuculuk, içerik ve formları, ürünlerin belirleyici özelliklerindendir. Çok sayıda markanın ürettiği deodorant çeşitleri her bütçeye uygun seçenekler sunmaktadır. Yüzlerce çeşit arasından tercihinize uygun olan koku ya da içeriği seçebilir, her kullanımda yeni duş almışçasına ferahlık hissini yaşayabilirsiniz.

Tüm deodorant çeşitleri alerjik ciltlere uygun şekilde, yüzlerce dermatolojik testten geçirilerek üretilmektedir. Bunun yanı sıra, parfüm ve benzeri yapay kokulardan rahatsız olan kullanıcılar için kokusuz ve terlemeyi önleyen deodorant çeşitleri de bulunmaktadır. Parfüm ve alkol katkısı bulunmayan bu çeşitler, farklı kokuda parfüm kullananlar için de ideal bir seçenektir.

Kadın-erkek her kullanıcıya göre çeşitleri bulunan deodorantların birbirinden farklı koku seçenekleri de bulunmaktadır. Genellikle hafif ve ferah kokularla üretilen deodorant çeşitleri cildinize ferahlık ve tazelik hissi vermek için tasarlanmıştır.

Tüm deodorant çeşitlerini temiz ve kuru cildinize uygulayabilirsiniz. Deodorantları direkt olarak teninize uygulamanız, kıyafetlerinizle temas ettirmemeniz önerilmektedir. Tene uygulanan deodorant gün boyu kuruluk sağlayarak kötü koku oluşumunu engellemektedir. Stick ve roll-on çeşitlerini cildinize uygulayabilir, sprey deodorantları ise yaklaşık 15 cm uzaklıktan püskürterek uygulayabilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Deodorant Fiyatları

Roll-on
Deo Stick
Sprey
Konumseçilmedi
Toplam 60 / 3668 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012112