Kombiler

Kombiler

Daha konforlu ve rahat bir hayat yaşamak için insanlar bazı sistem ve cihazlara ihtiyaç duyar. İhtiyaç duyulan bu sistem ve sistemleri çalışır hale getiren cihazlar farklı kullanım türlerine ve güç kaynaklarına ihtiyacı olacak şekilde üretilir. Isınma, tüm insanların yaşamaya devam edebilmesi için en temel ihtiyaçlardan biridir. Isınma ihtiyacı, ısıtma ekipmanları ve sobalar kullanılarak karşılanabilir. Sadece evde değil, birçok alanda ısınma gereklidir. Özellikle son yıllarda ısıtma ortamları için doğalgaz, ilk tercih olmuştur. Doğalgaz kullanımı için kombi adı verilen ekipmanlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar ilk tercih olarak doğalgazı kullanmakla kalmaz, aynı zamanda bölgedeki sıcak su ihtiyacını da karşılayabilir. Özellikle küçük alanlarda ideal ısıtma seviyesini elde etmek oldukça avantajlı bir üründür. Bugün bu ürünleri üreten birçok marka bulunmaktadır.

Kombi üreticileri, ürünlerinin tasarım ve üretiminde daima yüksek kaliteli malzemeler seçmektedir. Bunun sayesinde çoğu ürün uzun bir hizmet ömrüne sahiptir. Hemen hemen tüm ürünler küçük boyutlarda tasarlanmıştır. Bu bakımdan kullanım alanında daha az yer kaplarlar. Ayrıca hafif tasarımı ve montaj kolaylığı da kullanıcıların ilgisini çekmiştir. Ayrıca kombi cihazlar, çalıştıkları süre boyunca minimum ses üretir. Bu sayede ortamda sizi rahatsız edecek bir ses oluşumu sağlanmaz. Kombi kazan fişe takılarak çalışır. Üzerinde birçok düğme bulunur. İlk olarak, bu düğmeler kullanıcıların kafasını karıştırabilir. Ancak detaylı olarak incelediğinizde basit bir sistemde çalıştıklarını görebilirsiniz. Ayrıca kullanım kılavuzu üzerinden cihazın kullanımına ilişkin tüm detayları öğrenebilirsiniz. Günümüzde farklı seçeneklere sahip ürünleri görmek mümkündür. Farklı çalışma sistemlerine göre ihtiyaç duyduğunuz seçenekleri kısa sürede seçebilirsiniz. Sayfamız üzerinden birbirinden uygun cihazlar en uygun kombi fiyatları ile birlikte erişebilirsiniz.

Kombi Kullanım Avantajları

Bir ürün satın alırken, ürünle birlikte yedek parça ve ek donanım bulmak da önemlidir. Kombi kazanlar ve diğer ekipmanlar için yedek parça bulma kolaylığı, seçim sürecinde rol oynayan faktörlerden biridir. Kombi kazan tiplerini ararken, farklı fonksiyonlara sahip birçok seçenek ille karşılaşacaksınız. Zengin çeşitlilik, isteklerinize ve ihtiyaçlarınıza daha rahat uyan ürünleri bulmanıza yardımcı olabilir. Seçeneklerin tasarım döneminde de geliştirme tekniklerinin tüm izleri kullanılmıştır. Bu sayede oldukça modern ve pratik ürünler ortaya çıkmıştır. “Kombi nedir?” sorusu, bu ürünleri ilk kez kullananların bilmek istediği ilk detaydır. Herkes gerçekte hangi ürünü kullanacağını bilmek ister. Bu ürünler sıcak ortamlarda kullanılabilir. Sisteminden dolayı doğalgazın çekirdeğe geçişinde rol oynar. Ayrıca banyo, tuvalet ve mutfaktaki musluklardan sıcak su akmasını sağlar. Aynı zamanda sobalarda gaz kullanımı bu ürünleri gerektirir. Montaj aşamasında ürün ile birlikte bir kombinasyon bağlantı kiti almanızda fayda vardır. Bağlantı kiti, 5 veya 10 parça gibi farklı sayıda parça üretebilir. Kombi satın alma sürecinde bu noktaya da dikkat etmeniz önerilir. Ek olarak, kiti yapmak için kullanılan malzemeler değişebilir.

Ürünü daha önce kullanmış kişilerden kombi için öneri ve fikir alabilirsiniz. Seçim sürecinde daha önce ürünler üzerinde deneyim hakkı olan kullanıcılar tarafından yazılan yorum ve öneriler kombi seçme sürecini daha kolay hale getirebilir. Ayrıca size yakın bir ortamda bu ürünleri kullanan kişiler size ürün kullanım detayları hakkında bilgi verecektir. Kombine boyut özellikle kullanılacak alana uygunluk açısından oldukça önemlidir. Ürünlerin ölçüleri neredeyse birbirine yakındır. Detaylı bir inceleme yaptığınızda bazı modeller arasında birkaç santimetre fark bulacaksınız. Seçim yaparken en uygun ürünü bulmak için kullanılacak alanın doğru boyutunu bilmeniz gerekir. Kombine vana ürününün kullanımı sırasında ihtiyaç duyulan su akışı, doğalgaz iletim ve kontrol ekipmanlarının kontrolü açısından çok önemlidir. Valf her zaman cihazın altında bulunur. Kullanım sırasında lütfen yönünün ve şeklinin doğru olduğundan emin olun. Kullanım sırasında tüm vanalar açılmalıdır. Aksi takdirde cihaz beklendiği gibi çalışmayacaktır. Ürün kullanılmadığında vana kapatılabilir. Ancak açık tutmanın bir sakıncası yoktur. Uzun süreli seyahatler veya tatiller için gaz vanasını kapatmak en iyisidir. Kazanın adı, işletim sistemine ve sahip olduğu teknik özelliklere bağlıdır. Cihaz adına göre küçük ölçekte düşünebilirsiniz. Kombi ölçüleri ve fonksiyonları ile ilgili tüm detayları ürünün açıklama bölümünden öğrenebilirsiniz. Bu uzun vadeli ürünlerin yüksek kaliteli olması ve yüksek performans oranı daha elverişli bir durum yaratmıştır. Bununla birlikte güç tüketimi açısından enerji tasarrufu sağlayabilecek ürünler hakkında da bilgi alarak bu konuda avantaj sağlayabilirsiniz.

Kombilerin Şık ve Kullanışlı Çözümü

Modüler kombi çeşitleri, şık dekoratif dış tasarımları ile mutfak ve balkon gibi alanlarda zarif bir atmosfer yaratır, üretim yapısı dış etkenleri engelleyebilir. Yüksek verime sahip kazanlı kombiler enerji tüketimi açısından da bütçenize katkıda bulunur. Doğalgaz ile kullanılabilen bir kombi ile evinizi hızlı ve güvenli bir şekilde ısıtmanın avantajını yaşayacaksınız. İddialı kombi markaları ve düzenledikleri kombi fiyatları, ekonomik seviyesi her kesime göre düzenlenen farklı seçenekler sunar. Düşük emisyon özelliklerine sahip modern kombi cihazlar ile doğal dünyaya katkı sağlayabilirsiniz. Donma önleme işlevine sahip kazan, özellikle balkon gibi açık alanlarda kullanıldığında kışın soğuğa dayanabilir ve verimliliği artırabilir. Ekonomik çalışma modu sağlayan bu ürünlerden hemen şimdi sipariş ederek doğalgaz tüketimini minimuma indirebilirsiniz.

Mobil cihazlarla uyumlu modern kombiler ile, telefonunuza indirilen bir uygulama ile ürünü uzaktan kolayca kontrol edebilir ve kurabilirsiniz. Kombi modelleri, sıcak ve konforlu bir yaşam alanı elde etmeyi kolaylaştırır. Kombine kazan sayesinde, kombi ısı eşanjöründen sıcak su elde etme süresini kısaltır, böylece kış duşları daha keyifli hale gelir. Paslanmaz çelik brülörlü portatif kombiler son derece dayanıklıdır ve iç sıcaklığa ve aşınmaya dayanabilir. Alanında öncü markaların üst düzey titizlik ile ürettiği kombi cihazlar, yanma verimliliğini artıran ve daha az doğalgazla daha verimli ısıtma elde etmenizi sağlayan üretim teknolojisi ile insanların ilgisini çekmiştir. Kazan, su giriş sürecini kolaylaştıran ve sabit bir sıcaklıkta su sağlayabilen tasarımı ile övgüyle karşılanmaktadır. Su hacmi kısmı görüntülendiğinden, kazanın suya ihtiyacı olup olmadığını kolayca takip edebilirsiniz. Tasarımı ısı birikimini önlemeye yardımcı olduğu için kazanın aşırı ısınmasını engeller. Ateşleme sisteminin pratikliği sayesinde kombiniz komutlarınızı anında yerine getirebilir ve gerekli ısıyı kısa sürede üretebilir.

Kombilerin Özellikleri

Satın almaya karar verdikten sonraki araştırma süreci sırasında, seçeneklerin tüm ayrıntılarını anlamak için genellikle yoğuşmasız kombi ve kazan modelleriyle karşılaşacaksınız. Bu modeller, montajı kolay özellikleri ve sessiz işletim sistemi nedeniyle çeşitli dönemlerde kullanıcılar tarafından büyük beğeni toplamaktadır. Modelin yeni nesil teknoloji kullanılarak tasarlanmış olması kullanıcı memnuniyetinin sağlanmasında en önemli faktörlerden biridir. Ev ve ofis ortamlarında sıklıkla tercih edilen bu modeller, yüksek kaliteli tasarımları sayesinde teknik aksaklık olmadan uzun yıllar kesintisiz çalışabilir. Elektrikli kombi kazanın iç düzeninde elektrikli ısıtma sistemi vardır. Bu bakımdan ürünün kullanımı hem pratik hem de hijyeniktir. Bu modellerde zehirlenme gibi olumsuz durumlarla karşılaşma olasılığı oldukça düşüktür. Bu seçenekler arasında farklı kW oranlarına sahip birçok alternatif bulunmaktadır. Kendi ihtiyacınıza uygun kapasiteye sahip bir kombi edinmek için cihazın kullanılacağı ortamın büyüklüğünün de düşünülmesi gerekir. 5 kW ve 10 kW kapasiteli modeller 1 + 1 gibi küçük üniteler için idealdir.

3 + 1 ev veya daha büyük bir ofis ortamında, yüksek kW kapasiteli bir model seçmek en iyisidir. Tamamen kapalı ve geleneksel kombi kazan modeli yeni nesil teknolojiyi tam olarak yansıtan seçeneklerden biridir. Standart ürün modelinin çalışması sırasında ihtiyaç duyulan hava fan kitiyle sağlanmaktadır. Daha sonra oluşan egzoz gazı aynı kit üzerinden boşaltılır. Bununla birlikte, sistem kapalı modelde farklı şekilde ele alınır. Sızdırmaz modelde üretilen egzoz gazı doğrudan ekipmanın boru hattı üzerinden boşaltılır. Ayrıca bu modeller, fırtına gibi şiddetli hava koşullarına dayanacak özel güvenlik sistemlerine sahiptir. Kendi yaşam alanınıza ya da ürünü kullanacağınız alanın özelliklerini eksiksiz ve doğru şekilde öğrendikten sonra bu noktalara özellikle dikkat ederek tam olarak ihtiyacınız olan kombi cihazlarını kolayca bulabilirsiniz. Yaşam alanınıza en uygun tür ve tipte kombiye karar vermek için bir uzmandan yardım alabilir, farklı kombi formlarının çalışma stillerini daha detaylı şekilde öğrendikten sonra eviniz için en doğru kararı verebilirsiniz. Bu aşamada sona geldiğinizde marka seçerken de önceden seçtiğiniz markanın ürünlerini deneyimlemiş kullanıcıların kombi yorumları ve kombi önerileri ile ilgili detayları sayfamız üzerinden bulabilirsiniz.

Kombi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Doğalgaz tüketimi ile çalışan kombi modelleri son zamanlarda her evin ihtiyacı konumuna gelmiştir ve bu cihazların sağladıkları avantajlar dışında kurulum aşamaları da oldukça basittir. Ürünler genellikle balkon veya mutfaklarda konumlandırılacak şekilde monte edilir. Balkonda kullanırken yağmur, kar veya fırtına gibi olası olumsuz hava koşullarının dikkate alınması tavsiye edilir. Bu nedenle, ürünün çevresini dolaplar veya diğer malzemeler yardımıyla kapatmak en iyisidir. Tam yoğuşmalı kombi tipi ile çift yoğuşmalı seçenekler arasında bazı farklılıklar vardır. Tamamen yoğunlaştırılmış model, gaz kullanımı ve performansı açısından kullanıcı beklentilerini tam olarak karşılamayı başarır. Ek olarak, ekstra enerji tüketiminden tasarruf sağlar kullanıcılarından tüm olumlu yorumları alır. Bu modelleri kullanarak doğalgaz ve elektrik tüketimini azaltabilir, tasarruf sağlayabilirsiniz. Bu sayede ihtiyacınız olan sıcaklığı daha düşük maliyetler ile sağlayabilirsiniz. Ayrıca ürünün kullanıldığı alanda izolasyon gibi detaylar varsa ısınma oranı maksimize edilebilir. Üründen %100 verim alabilmek için kombi ve petek bakım ile beraber montaj kontrollerini sağlamanız gerekir.

Kombi yoğuşmalı çift modelleri ile mükemmel performans gösterir ve kullanıcı memnuniyetini en iyi şekliyle kazanır. Doğalgazı yakarken oluşan egzoz gazını geri kazanarak etkin bir şekilde tekrar kullanılabilir hale getirir. Düşük yakıt tüketimi, bu modellerin tasarlanışında en önemli faktörlerden biridir. Son derece düşük gürültü ile çalışan bu cihazlar bu özellikleri sayesinde mutfakta rahatlıkla kullanılabilir. Kombi ayarı ve sağladığı sıcaklığı da kendiniz ayarlama olanağına sahipsiniz. Son zamanlarda öne çıkan ürünler arasında, çift eşanjörlü kombi kazan modeli, teknik donanımıyla kullanıcıların beğenisini kazanmış durumda. Bu modellerde, ısıtma sistemi ve sıcak su sistemi ayrı ayrı çalışır. İkili ısı eşanjörlü model, su geçerken kireç oluşumunu engeller. Bu sayede musluktan akan sıcak su daha temiz ve sağlıklı hale gelir. Isı eşanjörü, sıvılar arasında doğru ısı transferini sağlayan bir cihazdır. Bu modellerde, ısıtma işlemi sırasında üretilen suyu ısıtmak için iki bağımsız ısı eşanjörü kullanılmaktadır. Ürünü işletim sistemi ve fiyat aralığına göre kontrol ettikten sonra, bir dizi farklı seçenek arasından seçim yapabilirsiniz.

Enerji Tüketimine Göre Kombi Seçimleri

Bir evi veya iş yerini ısıtmak için gereken ürünler arasında araştırma ve karşılaştırma yaparken özellikle göz önünde bulundurmanız gereken bazı detaylar vardır. Uzun süre kullanmayı düşündüğünüz bu ürünler, deformasyon veya arıza olasılığını minimuma indirmek için yüksek kaliteli malzemelerle tasarlanmıştır. Kombi yoğuşmalı modellerini kontrol ederken dikkat edilmesi gereken detaylar birkaç maddede sıralanabilir. Ekipmanın istenilen verime ulaşması açısından çalışma sistemi oldukça önemli bir detaydır. Kullanacağınız alan kW kapasite seçiminde faktörlerden biridir. Isıtma sistemine ek olarak eve veya işyerine bakan cephe, konum, zemin gibi faktörler de önemlidir. 35 kW kombi kazan, geniş yüzey alanları için çok uygundur. Yüksek kapasitesi, ekipman performansı açısından çok etkilidir. Genellikle 200 metre veya daha fazla alana sahip ortamlarda 35 kW kapasiteli bir model ilk tercih olabilir. Kombi sistemlerinin kapasiteleri de seçim aşamasında dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. 30 kW kombinasyon modeli, 200 metreye kadar ve olan alanlarda kullanılabilir. Ürünün sağladığı bu kapasite oranları, beklendiği gibi kullanmak istediğiniz bölgesel ısıtmada en önemli faktördür. Ayrıca üründen en yüksek verimi alabilmek için doğru montaj yöntemi, vananın uygulanabilirliği ve boru hattının hava sızdırmazlığı esastır. Ürünün teknik özellikleri, montajı, görünümü ve fiyat aralığı gibi kendine özgü spesifik detayları her marka ve modelde değişiklik gösterir. Kombi kazanın yorum ve kullanıcılar tarafından beğenilme oranı da seçim sürecinde kullanıcıların göz önünde bulundurması gereken detaylardan biridir. Ürün incelemeleri çok etkilidir ve kullanıcılara model hakkında bilgi sağlayabilir. Modeli kontrol ederken diğer kullanıcıların yorumlarına, teknik özelliklere, üretim malzemelerine, kaliteye, kW kapasitesine ve kullanım detaylarına da göz atabilirsiniz. Bu sayede ürünü anlamak mümkündür. İhtiyaçlarınızı karşılamaya yönelik özellikleri önceden düşünüp bunlara öncelik verirseniz, aradığınız ürünleri beklediğinizden çok daha kısa sürede rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kombi ölçüleri açısından mini kategorisine giren seçeneklerinin tasarım boyutu standart seçenekten daha küçüktür. Küçük ebatta üretildikleri için daha küçük alan ölçüleri olan alanlarda rahatlıkla kullanılabilirler. Ayrıca minyatür boyutu, montaj sırasında kullanıcılara kolaylık sağlar. Modeller genellikle beyaz olarak tasarlanmıştır. Siyah ve gri gibi renk seçenekleri de bazı marka ve modellerde bulunabilirlik gösterir. Genel olarak ortalama segmentteki cihazlarda tercih edilen manuel ayarlamayı sağlayan tuş ve düğmeler dışında bazı modeller dokunmatik ekranlı ve ışıklı LED ekran seçenekleri de barındırabilir. Bu sayede kombinizde dahi yeni teknoloji ve modernliği görüntüleyebilirsiniz. Yoğuşmalı kombi kazan, modelde her zaman geniş ilgi görmüştür. Modeller tam veya yarı yoğuşmalı olarak tasarlanmıştır. İkisi arasında ciddi farklar olmasa da bazı detaylar bulunur. İnsanların ürünlere yüksek ilgisini uyandıran en önemli faktör ise şüphesiz enerji ve doğalgaz tasarrufudur. Ayrıca bu tür modellerde su buharı daha verimli oluşturulabilir. Enerji oranı, ürünün mükemmel performans sergilemesini sağlar. Fiyat aralığında tüm ürünler kalite açısından doğrudan kullanıcıya sunulmaktadır. Hepsiburada ise tüm modellerin en iyi detaylarını size getirir. Sayfamızı inceleyerek ve düzenli takip ederek ihtiyacınız olan ürünlere kısa sürede kolayca ulaşabilirsiniz.

Kombi Nasıl Çalışır?

Kombilerin çalışma prensibi aynı şofben su ısıtma cihazları gibi kombi içerisindeki özel maddelerden oluşturulan boruların içerisinden düzenli şekilde akış sağlayan suyun ısı transfer özelliği taşıyan bir parça ile ısıtılmasıdır. Her evin demirbaşı haline gelen kombiler bu şekilde çalışır.

Kombi Kaç Derecede Yanmalı?

Bu sorunun cevabı kombinin kullanıldığı alanın büyüklüğüne ve eşya doluluk oranı ile bağlantılıdır. Bu etkenlere bağlı olarak uygun sıcaklık değişebilir ancak ortalama koşullar baz alındığı takdirde bir kombi cihazın ortama etki etmesi için 45 derece değerinin üzerinde çalışması gerekir. Ortam sıcaklığının uzmanların önerdiği gibi 18-22 derece aralığında olabilmesi için kombi üzerindeki ayarlı sıcaklığın 50 derece civarında olması yeterlidir. Daha büyük alanlar için daha yüksek ya da daha küçük alanlar için daha düşük sıcaklıklara da ihtiyaç duyulabilir.

Kombi Ne İşe Yarar?

Kombi ısıtma cihazları günümüzde evlerin temel ihtiyaçlarından bir tanesidir. Bu cihazlar ortamın sıcaklık ve sıcak su ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilmiştir. Küçük ve kapalı alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

  • Neden Yoğuşmalı Kombi Almalıyım?

  • Günümüzde, henüz yeni inşa edilen evlerde, çoğunlukla klasik kombiler yerine yoğuşmalı kombiler daha sıklıkla kullanılır. Ayrıca, klasik kombi kullanıcıları da imkanları olduğunda doğrudan yoğuşmalı kombileri tercih ederler. Bunun en temel sebebi, yoğuşmalı kombilerin daha az enerji harcayarak yaşam alanlarını daha verimli bir şekilde ısıtabilme fonksiyonudur. İyi bir bina yalıtımı, başarılı bir tesisat planlaması ve yoğuşmalı kombi sayesinde doğal gaz faturalarında %20 ila %30 oranlarında tasarruf sağlamak mümkündür.
  • Yoğuşmalı Kombi Farkı Nedir?

  • Yoğuşma, kelime anlamıyla gaz halinde bulunan maddelerin çevrelerine ısı vererek sıvı hale dönüşmesi demektir. Klasik, yani konvansiyonel kombilerde oluşan atık gazlar ve su buharı hiçbir işlem görmeden doğrudan bacadan dışarıya atılır. Yoğuşmalı kombilerde ise gazlar dışarıya atılmadan önce gaz ve su buharı birbirinden ayrılır. Ayrıştırılan su buharı tekrar dolaşıma sokularak enerjiden büyük oranda tasarruf edilir. Ayrıca yoğuşmalı kombilerin hermetik kombilere oranla çevreye daha az zararlı gaz saldığı da bilinen bir gerçektir.
  • En İyi Kombi Markaları Hangisi?

  • En iyi kombi, evi en verimli şekilde ısıtan ve gözle görülür bir şekilde tasarruf etmenizi sağlayan kombidir. En iyi kombi markası ise bu kombiyi tasarlayabilen markadır. Demirdöküm, ECA, Baymak, Termoteknik, Alarko, Vaillant, Buderus ve Bosch gibi markalar kombi sektöründe öncü konumundadır. Bu markalar tarafından üretilen kombileri inceleyerek kendinize en uygun kombi modelini keşfedebilirsiniz.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
1/2
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Kombi Fiyatları

532 ürün listeleniyor
Vaillant
E.C.A
Demirdöküm
Buderus
Baymak
Bosch
Viessmann
Daikin
Alarko
Ferroli
Arçelik
Airfel
Termodinamik
Lambert
Protherm
Copa
Dolce Vita
İmmergas
De Dietrich
Warmhaus
Yoğuşmalı
Elektrikli
Konvansiyonel
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 47 / 532 ürün
Popüler Aramalar
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?