Hayatınızda önemli bir yeri olan bilgisayarlar, temelde elektronik ve bazı parçalarıyla mekanik aygıtlardır. Bilgisayarları kullanmanızı sağlayan, bilgisayarlar aracılığıyla başkalarıyla iletişime geçebilmenize ve projeler geliştirip çeşitli iş modellerine katkıda bulunmanıza imkân tanıyan içerikler, işletim sistemleri başta olmak üzere çok çeşitte ve sayıdaki yazılım ürünleridir. Bu ürünler olmaksızın bilgisayarları kullanmak mümkün değildir.

Yazılım Ürünleri

Bilgisayarı çalıştırdığınızda sizi karşılayan renkli ve interaktif ekranlardan, ofis uygulamaları için kurduğunuz programlara, bilgisayarınızı çeşitli zararlı yazılımlara karşı korumak amacıyla edindiğiniz antivirüs uygulamalarından, başında eğlenceli saatler geçirdiğiniz bilgisayar oyunlarına kadar tüm bunlar, birer yazılım ürünüdür. Yazılım ürünleri, bilgisayar aracılığıyla çeşitli içerikler üretebilmenize olanak tanırken, kimi yazılımlar bilgisayarın sağlıklı bir şekilde işlemesi için geliştirilmiştir.

Gelişen teknolojiden yararlanmak için iş yerlerine bilgisayar alan kurum yetkililerinin de kullandıkları bilgisayarlarda, işletim sistemlerinin yanı sıra çeşitli ticarî yazılımlar da bulunabilir. Bu sayede günlük iş akışı daha rahat takip edilerek, kurum içerisinde düzenli ve planlı bir çalışma sistemi oturtulabilir.

Çocuklarınızın bilgisayarı yalnızca oyun oynama ve internette gezinme amacıyla kullanmasını istemiyorsanız, eğitim içerikli yazılım ürünlerine yönelmeniz uygun olabilir. Bu sayede çocuğunuz çeşitli eğitici oyunlarla zihinsel aktivitede bulunabilir, tercih edebileceğiniz yabancı dil eğitim setlerini kullanarak da arzu ettiği yabancı dili geliştirebilir.

Bilgisayarla aranızdaki en temel yazılım, işletim sistemidir. İşletim sistemi sayesinde bilgisayarın tüm donanımını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Örneğin sahip olduğunuz USB belleği bilgisayara taktığınızda, bu belleğe aktarım sürecinin tamamı işletim sistemi üzerinden gerçekleştirilebilir. Eğer işletim sistemi olmasaydı, sizin çeşitli bilgisayar dizinleri arasında gezinmeniz de mümkün olmazdı. Ev ve iş yerleri için olmazsa olmaz yazılım ürünlerinden biri de ofis yazılımlarıdır. Çeşitli tablo, sunu, ya da kelime işlemci programları içerisinde bulundurabilen ofis yazılımları sayesinde, hobi ya da iş amacıyla çok sayıda içerik üretilebilir.

Yazılım Ürünleri Nelerdir?

Özellikle gençlerin ve teknoloji tutkunlarının vazgeçilmezi olan bilgisayar oyunları, bilgisayar sektöründe en iyi tanınan, en çok sevilen ve diğer yazılımlara göre çok daha yüksek satış hacmine sahip yazılımlardır. Tercih edeceğiniz oyunlara göre çeşitli maceralara katılabilir, arkadaşlarınızla internet üzerinden aynı oyunda yer alabilir, elektronik spor müsabakaları gerçekleştirebilirsiniz. Çocuklara yönelik de geliştirilen bilgisayar oyunları sayesinde, çocukların zihinsel gelişimi arttırılabilir. Bilgisayarda oyun yazılımlarının yanı sıra kültür ve hobi yazılımlarını da kullanabilirsiniz. Böylelikle, merak ettiğiniz konularda oldukça detaylı bilgi sahibi olabilir, bilgi birikiminizi farklı alanlarda değerlendirebilirsiniz.

İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte hemen her eve giren bilgisayarlar, internetten bulaşabilecek zararlı yazılımların potansiyel hedefi konumundadır. Zararlı yazılımlardan bilgisayarınızı korumayı arzu ediyorsanız, bu amaçla geliştirilen antivirüs ve güvenlik yazılımlarını edinmelisiniz. Bu yazılım ürünleri ile bilgisayarınız, sizin bilginiz dışında, dışarıdan gelen yazılım girişlerini kontrol ederek zararlı olanları engeller. Aynı zamanda internet üzerinden yapılabilecek türlü saldırıları engellemek de yine antivirüs ve güvenlik yazılımlarının kapsamındadır.

Ticari şirketlerin bilgisayarlarında da işletim sistemi ve ofis yazılımlarının yanı sıra çok çeşitli ticari yazılımlar bulunabilir. Örneğin üyelik sistemiyle çalışan şirketler, üyelerin kişisel bilgi, hesap, adres ve benzeri bilgilerini üye takip yazılımlarıyla kontrol edebilir. Ticari yazılımlar kendi içlerinde stok, turizm ve servis taşımacılığı, muhasebe, otomasyon, barkod modülü gibi bölümlere ayrılmaktadır. Gün içerisinde müzik dinlemek ve video izlemek için de kullandığınız yazılımlar vardır. Çoklu ortam dosyalarını çalıştırmak üzere dizayn edilmiş bu uygulamalarla, bilgisayarda veya harici bellekte yer alan farklı türdeki müzik ve video dosyalarınızı çalıştırabilir, eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

İlginizi çeken yazılım ürünlerinden arzu ettiklerinizi, kategori altından seçerek edinebilir, günlük rutinlerinizi daha verimli şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yazılım Ürünleri

297 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Eset
  2. Kaspersky
  3. Uht Bilişim
  4. Bitdefender
  5. Eurosoft
  6. Tell Me More
  7. Bigsoft
  8. Onelee
  9. Microsoft
  10. Autodesk
  11. Panda Security
  12. Barkodhesap
  13. Bilden
  14. Chaos Group
  15. DemirSoft
  16. Datamedia
  17. Goldsoft
  18. ATS
  19. Adobe
  20. Aybit
  21. Learn
  22. MTH
  23. Trendmicro
  24. Bilsoft
  25. Comodo
  26. Corel
  27. Enscape
  28. Eurotalk
  29. Kuyumex
  30. Mthyazilim
  31. Pazar Timi
  32. Symantec
  33. Atlas
  34. Aves
  35. Avira
  36. Bilboy
  37. DeğerSoft
  38. Extra Eğitim
  39. F-Secure
  40. Görüntülü Akademi
  41. Inovenus
  42. Intel
  43. Leaf
  44. Nod32
  45. Polylingua
  46. Posstart
  47. Sambapos
  48. Ticari Bulut
  49. intego
  50. İntroon
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483646/41
Başa dön