En iyi Oyuncu Kulaklığı

Ses, oyun grafiğinin ve kurgusunun ayrılmaz tamamlayıcısıdır. Gerçekçi bir oyun deneyimi için sesin olabilecek en kusursuz ve eş zamanlı şekilde oyuncuya aktarımı da ancak özel olarak tasarlanan oyuncu kulaklıkları ile mümkündür.

Oyuncu Kulaklıkları

Özellikle online grup oyunları oynarken hem takım arkadaşlarıyla iletişim sağlayıp hem de oyun içi ses ve uyarıları takip edebilmek, birçok oyuncu için olmazsa olmaz bir gereksinimdir. Yüksek sesler, patlamalar, dikkat edilmesi gereken uyarılar ve takım içi strateji konuşmaları sizi oyunun atmosferine çekerken bu seslerin çevrenizde rahatsızlığa sebep olmaması için uygun bir kulaklık kullanmak gerekir. Gaming kulaklıkları, eksiksiz bir oyun ekipmanının tamamlayıcısı olup doğru zamanda doğru hamleler yapmanızı ve oyun esnasında dışarıdan gelecek olan dikkat dağıtıcıları engellemenizi sağlar.

Bilgisayar ve donanım parçaları üreten birçok markanın oyunculara özel tasarladığı kulaklıklar bulunmakla birlikte, müzik ve ses sistemleri üreticileri de kulaklık piyasasında önemli bir yer tutmaktadır. Her marka kendi müşteri potansiyeline uygun farklı fiyat seçenekleri ile talepleri karşılayabilecek birden fazla oyuncu kulaklığı seçeneğine sahiptir. Seçeneklerin bu kadar geniş oluşunun avantajı da fiyat ve performans açısından size en uygun oyuncu kulaklığını seçmenin oldukça kolay olmasıdır.

Oyuncu Kulaklığı (Gaming Kulaklık) Farkı Nedir?

Standart bir kulaklık ya da müzik kulaklığı, oyuncular için bir oyuncu kulaklığı kadar kullanışlı olmayabilir. Fiziksel özelliklerine bakacak olursak, oyun için tasarlanan kulaklıkların en büyük artısı dahili ya da çıkarılıp takılabilen bir mikrofona sahip olmalarıdır. Kulaklığa entegre edilmiş bir mikrofonun en büyük artısı, uzaktaki harici bir mikrofonla yaşanabilecek koordinasyon ve hassasiyet eksikliğinin önüne geçebilmesidir. Bu mikrofonlar, genellikle çıkarılır ya da her zaman hareket ettirilebilir olduğundan müzik dinleme, video ya da film izleme gibi oyun dışı kullanımlarınızda da rahat bir şekilde kullanılabilir.

Gaming kulaklıklarının bir başka artısı ise oyuncunun konforunu sağlayacak kulak ve baş destekleridir. Oyun oynamak diğer aktivitelere göre nispeten uzun; özellikle online oyunlar için kesintisiz bir süreçtir. Bu sebepledir ki kulaklığın; kulaklara tam oturması, başı sıkmayacak şekilde ayarlanabilir, dayanıklı malzemeden yapılmış ve uzun süreli kullanımlarda kişiye rahatsızlık vermeyecek şekilde üretilmiş olması gerekir. Oyun kulaklıkları da standart kulaklıkların aksine böylesi özelliklerin neredeyse tamamını bulundurur.

Oyuncu Kulaklığı Seçimi

Oyun için kulaklık seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi kulaklık girişidir. Kulaklıklar ister kablolu ister kablosuz olsun iki farklı şekilde üretilir. Bunlardan ilki diğer müzik aletleri ile de kullanabileceğiniz 3.5mm standart uçlu; ikincisi ise usb uçlu olandır. Her ikisi de oyun için uygun olmasına rağmen, standart kulaklığa sahip olan kullanıcılar sadece oyun oynamak için usb uçlu kulaklıkları tercih etmektedirler. Kulaklık girişi tercihi, sizin ürünü ne şekilde kullanacağınızla ilgilidir. Bir kulaklığı oyun oynamak haricinde de kullanmak istiyorsanız diğer ekipmanlarınıza da uygun olan bir uç seçmelisiniz.

Kulaklık ve ses kalitesi her zaman daha ön planda olduğu için mikrofonun önemi bazı durumlarda geri plana atılmaktadır. Eğer sabit mikrofonlu bir oyuncu kulaklığı arıyorsanız mikrofonun ayarlanabilir ve kullanım sırasında rahatsızlık vermeyecek bir mesafede olmasına dikkat edilmesi gerekir. Mikrofonsuz gaming  kulaklıklarda ise harici bir mikrofon ile bu ayarlamayı kendiniz yapabilirsiniz.

Uzun süreli kullanımlarda sizi yormayacak hafif, dayanıklı, baş ve kulağa tam oturacak bir kulaklığın oyun kalitesini arttıracağı unutulmamalıdır. Bu nedenle tercih edeceğiniz kulaklığın ergonomik tasarımına özen göstermeniz yerinde olacaktır. Tercihinize göre kulak üstü, kulak içi veya kanal içi olabilen oyuncu kulaklarına, farklı marka ve fiyat seçenekleri ile ulaşabilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Oyuncu Kulaklıkları

82 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. SteelSeries Oyuncu Kulaklıkları
  2. Logitech Oyuncu Kulaklıkları
  3. HyperX Oyuncu Kulaklıkları
  4. MF Product Oyuncu Kulaklıkları
  5. Redragon Oyuncu Kulaklıkları
  6. Asus Oyuncu Kulaklıkları
  7. GAMEMAX Oyuncu Kulaklıkları
  8. Razer Oyuncu Kulaklıkları
  9. GameBooster Oyuncu Kulaklıkları
  10. HP Oyuncu Kulaklıkları
  11. MSI Oyuncu Kulaklıkları
  12. Sennheiser Oyuncu Kulaklıkları
  13. Bloody Oyuncu Kulaklıkları
  14. Classone Oyuncu Kulaklıkları
  15. Corsair Oyuncu Kulaklıkları
  16. Gamepower Oyuncu Kulaklıkları
  17. Thermaltake Oyuncu Kulaklıkları
  18. Gigabyte Oyuncu Kulaklıkları
  19. Kingston Oyuncu Kulaklıkları
  20. Trust Oyuncu Kulaklıkları
 4. Kullanım Tipi
 5. Mikrofon
 6. Renk
 7. Kulaklık Modeli
 8. Kablo Uzunluğu A-Z
 9. Fotoğraflı Değerlendirme
 10. Güncel Değerlendirme
 11. Fırsat Ürünleri
 12. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/2147483646/86008/499/1196
Başa dön