Office Yazılımları

Okul hayatında ve iş hayatında insanların yapması gereken birçok işler bulunuyor. Bu işleri doğru ve düzgün bir şekilde yapabilmek için günümüz teknolojisi oldukça fayda sağlıyor. Günden güne gelişen ve değişen teknoloji sayesinde yapılan işlerde bu teknolojinin içerisine dahil oluyor. Bilgisayarlar ve tabletler günümüzde çalışan ve öğrenciler için vazgeçilmez ürünlerdendir. Bu vazgeçilemez ürünlerle işlerin halledilmesi için yardımcı programlar vardır. Bu programlar arasında en önemlisi Microsoft Office programlarıdır. Birçok çeşitli işleme sahip bu programlar kullanıcılarına da birbirinden değişik seçenekler sunuyor. Günümüzde çoğu kişi office programları öğrenme için eğitim almayı tercih ediyor. Ofiste veya okulda yapacağınız herhangi bir sunumda ya da düzenlenmesi gerekli belgeler üzerinde oldukça hızlı bir şekilde işlem yapmanıza yardımcı oluyor. Bunların yanında, belge veya tablo hazırlamak gibi işlerde de fayda sağlıyor. Tüm bu işlerde tercih edilen programlar kullanıcıların adımlarını kolaylaştırır. Aynı zamanda yapılan yanlışların kolaylıkla düzeltilmesine de olanak sağlar. Oldukça kullanışlı olan bu programlar insanlar tarafından çokça tercih ediliyor. 

Genellikle iş hayatında sıkça tercih edilen programlar, zor olan ofis işlerini kolayca halledebilmeniz için Office programları çeşitlilikleri sayesinde istediğiniz ve ihtiyacınız olan problemlere çözüm sunuyor. Office programlarının tüm ürünleri farklı amaçlar doğrultusunda kullanılıyor. Bilinmesi gereken en önemli konu ise Office programlarının lisanslı olma durumudur. Office programı etkinleştirme işlemi için her kullanıcının bir lisans anahtarına ihtiyacı vardır. Bu lisanslı programlar, profesyonel kişilerin geliştirmesiyle üretiliyor. Böyle ürünlerin hepsi günden güne gelişerek değişiklik gösteriyor. Tüm Office programlarını istediğiniz dil seçenekleriyle de kullanabilirsiniz. Dil özelliği sayesinde farklı bir dili olmayan kullanıcılara avantaj sağlıyor. Office programları yalnızca bilgisayarlarda kullanılmıyor. Bu programlar, akıllı telefonlarda ve tabletlerde de kullanılabilir. Bu sayede, istediğiniz her an programlara erişim sağlayabilirsiniz. Bazı bilgisayarlar tarafından Office programları desteklenmeyebilir. Böyle zamanlarda, yapılması gereken tek şey programların online paketleri tercih edilmelidir.

Microsoft Office Uygulamaları ve Özellikleri

Microsoft Word

Herkesin bildiği önemli bir uygulamadır. Microsoft Word en iyi ve tam potansiyelle yazabilmek için ihtiyaç duyulan her özelliğe sahiptir. 

Özellikleri 

 • Microsoft Word programı, yazım hatalarında ve noktalama işaretlerinin düzeltilmesine olanak sağlar. Yalnızca bununla kalmaz, yazım esnasında bazı akıllı kelimelerin tamamlanmasında yardımcı olur. 
 • İstediğiniz resim ve grafikleri belgelerinize eklemenize ve web sayfası görünümü sağlamanıza faydası olur.
 • Farklı dillerde ve tek düzleme sahip belge oluşturmanızı sağlar.
 • Belirli bir format üzerinde yazmanız gerekiyorsa, basit ve kolay komutlar doğrultusunda referans eklemenizi sağlar.
 • Klavyeyle tüm komutların kısa bir yolla yapılmasına olanak sağlar. Böylelikle düzenleme sürecinde de aynı dosyada üzerinden devam edilebilir.

Microsoft Excel

Günlük hayatımızın içerisinde elektronik tablo kullanımı oldukça önemli bir yerdedir. Microsoft Excel programı, uzun bir kağıdı elektronik bir tabloya dökülmesini amaçlayan elektronik bir tablo sistemidir. 

Özellikleri

 • Elektronik tablo üzerinde istediğiniz sayıları kısa yollarla aritmetik bir şekilde işlem yapmanızı sağlar.
 • Microsoft Excel programı sayesinde, tüm giderlerinizin takip edilmesi ve ilerideki harcamalarınızın planlamasında fayda sağlar. 
 • Programın biçimlendirme özellikleri sayesinde daha iyi satır, sütun ve bölümleri istediğiniz şekilde vurgu yapmanıza ya da renklendirmenize olanak sağlar. 
 • Analiz edeceğiniz veya etmeniz gereken grafiklere yalnızca tek tıkla ulaşmanızı sağlar. 

Microsoft Powerpoint

Dijital sunumların ya da derslerin yapılmasında fayda sağlayan programdır. 

Özellikleri

 • Seçtiğiniz resimlerle birlikte istediğiniz gibi slayt gösterimi yapmanıza olanak sağlar.
 • Yaptığınız slaytların ihtiyaçlarınız doğrultusunda özelleştirilmesine yardımcı olur. Biçimi ve yazı tipini seçebilir, resim, müzik, grafik ve bağlantı ekleyebilirsiniz.
 • Her slayt sayfasının açıklama bölümüne gerekli notları alabilirsiniz.

Microsoft OneNote

Bu program dijitalleştirilmiş not defteridir. Ancak kullananların bildiği üzere not defterinden daha fazlasıdır. Herkesin istediği ve hayal ettiği birçok özelliğe sahiptir. 

Özellikleri

 • Okulunuz, eviniz ve çok daha fazlası için kullanabileceğiniz organize bölümler ve özelliklerle bir not defteri olarak harika çalışır.
 • Daha çekici ve görsel olarak incelemesi kolay e-postalara resimler, videolar, çıkartmalar ve çok daha fazlasını ekleyebilirsiniz.
 • Bir planlayıcının sahip olması gereken tüm özelliklere sahiptir, elektronik tablonuzu ekleyebilir, diğer belgelerinize bağlantılar, yapılacaklar listesi ve bunun da ötesinde önemli yerleri işaretlemek için bir yer imi ekleyebilirsiniz.
 • Sahip olabileceğiniz en iyi dijital günlüktür, resimler, eskizler yapabilir, çıkartmalar, capsler, GIFler ve çok daha fazlasını ekleyebilirsiniz.

Microsoft Outlook

Normal e-posta sunucunuzda elde edemeyeceğiniz bazı özelliklere sahip çevrimiçi ve çevrimdışı bir e-posta uygulamasıdır.

Özellikleri

 • Tüm verilerinizi senkronize etmenizi sağlar.
 • Outlook tarafından sağlanan e-posta, güncel verilerinizle tüm Microsoft programlarının anahtarı özelliğine sahiptir.
 • Yapılacaklar listesi özelliği, önceden plan yapmanızı ve hesabınıza önemli görevler eklemenizi sağlar.
 • Çevrimdışı olsanız bile mevcut e-postalarınızı kontrol edebilir ve e-posta göndermek için zamanlamalar ayarlayabilirsiniz.
 • Takvim, planlarınızı senkronize etmenize, bunlara kişiler eklemenize, etkinlikler planlamanıza ve çok daha fazlasına olanak tanır.

Microsoft Publisher

Yazarlar belgelerini biçimlendirmenin yanı sıra yayınlamak için de iyi bir platforma ihtiyaç duyar. İşte bu noktada Microsoft Publisher, kullanımı kolay muhteşem özellikleriyle devreye giriyor.

Özellikleri

 • Microsoft Publisher, yazma sırasında herkesin ihtiyaç duyduğu uzmanlara yardım eli uzatan yardımcı sihirbazlarla doludur.
 • Microsoft Publisher'ın şablon çeşitliliği çok fazladır. Yayınlarınız için yüzlerce şablon arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Broşürler, ürün sayfaları, teklifler, hizmet kılavuzları ve çok daha fazlası gibi çeşitli yayınlar için kullanılabilir.

Microsoft Access

Microsoft Access kullanışlı bir veritabanı aracıdır. 

Özellikleri

 • Tek bir sayfa için ayrı tablolara ihtiyacınız varsa bu tek sayfayı oluşturmanız olanak sağlar.
 • Benzer verileri birden fazla kaynağa bağlamak isterseniz, hepsini tekrar yazmadan bunu kolayca yapmanızı sağlar.
 • Aynı cihazlarda olan elektronik tabloları, cihazların birbirlerine bağlanmasıyla birleştirilmesine yardımcı olur.

Skype

Skype, iletişim açısından ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Bu sadece bir konferans görüşmesi uygulaması değil, yepyeni bir sanal ofis olarak karşımıza çıkıyor. 

Özellikleri 

 • Skype, daha iyi ve kolay kullanım için kullandığınız diğer tüm office programlarıyla senkronize edilebilir.
 • Microsoft Word ve Powerpoint'ten düzenlemeler yapmak için ekran paylaşarak iş arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz.
 • İletişimi kolaylaştırmak için tüm şirket kişilerinin otomatik olarak Skype hesabınıza entegre edilmesine olanak sağlar.

İş Dünyasında Microsoft Office Programlarının Kullanımı

 • PowerPoint'in İş Dünyasındaki Kullanım Alanları

PowerPoint ile sunum yapmak çok kolaydır. Bu sunumlarda, fikirlerinizi ve endişelerinizi görsel olarak temsil etmek için ihtiyacınız olan görüntüleri, veri analizi grafiklerini ve her şeyi kolayca ekleyebilirsiniz.

 • Excel'in İş Dünyasındaki Kullanım Alanları

Microsoft Excel, işletme giderlerinizi takip etmek için yararlı araçlar içeren bir elektronik tablo ile size yardımcı olacaktır. En iyi yanı ise hepsinin tek bir sayfada yer almasıdır.

 • Skype’ın Kullanım Alanları

Konferans görüşmelerinden çevrimiçi sunumlara ve toplantılara kadar her türlü iletişim ve dosya paylaşımı Skype aracılığıyla yapılabilir.

 • Outlook'un İş Dünyasındaki Kullanım Alanları

Outlook, e-postalarınızı yönetmenin yanı sıra Microsoft Office'in tüm harika özelliklerine erişim sağlar. 

Eğitimde Microsoft Office Programlarının Kullanımı

 • Microsoft Word’ün Eğitimde Kullanım Alanları

Microsoft Word yazılarınız için harika bir platform görevi görür. Ödevlerinizi yapabilir, notlar alabilir ve sadece bununla kalmaz, ekleme seçenekleriyle bir resimler ve videolar ekleyebilirsiniz. Çeşitli tematik seçenekler ödevlerinize benzersiz bir görünüm kazandıracaktır.

 • PowerPoint'in Eğitimde Kullanım Alanları

PowerPoint uygulaması sunum yapmak, ders hazırlamak ve bölüm notları oluşturmak için en iyi programlardandır.

 • OneNote'un Eğitimde Kullanım Alanları

OneNote, bir öğrenci için sahip olabileceğiniz en iyi uygulamadır. Notlarınızı yazabileceğiniz, planlayıcı olarak kullanabileceğiniz ve çok daha fazlasını yapabileceğiniz dijital bir not defteridir.

 • Skype'ın Eğitimde Kullanım Alanları

Skype, tüm pandemi döneminde tüm öğrencilerin dostu olmuştur. Büyük bir değere sahip, sanal bir sınıf olarak harika hizmet vermiştir. Derslerinize katılabilir, PowerPoint sunumlarınızı paylaşabilir, ödevlerinizi gönderebilir ve son olarak ekranınızı takım arkadaşlarınızla veya bir öğretmen olarak öğrencilerinizle paylaşabilirsiniz.

Office Programı Fiyatları

Microsoft Office programlarının kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli konu fiyatlardır. Her kullanıcı kendi bütçesine en uygun olanı seçmek ister. Bu yüzden seçimlerini tamamen bu doğrultuda yaparlar. Office programları fiyat skalası oldukça geniştir ve kullanıcılarına birçok seçenek sunması kararlarınızda fayda sağlar. 

Microsoft Office programları işlemleri ve amaçlarından dolayı değişik fiyatlara sahiptir. Sunum amacıyla kullanılan programlar geniş bir kitleye ulaşacağı için, dinleyicilerin dikkatini üzerine çekmesini sağlar. Bu özellikleri olan programlar fiyat bakımından farklılık gösterir. Kullanıcıların belge oluşturacakları programlar ise tamamen uzmanlığa dikkat çeker. Bu tür resmi dosya oluşturulmasında, belge düzeni ve kontrolü önemli bir yerdedir. Kullanımı kolay özellikleri sayesinde bu programların bu doğrultuda fiyatları değişiklik gösterir. Bir diğer yandan tablo yapabileceğiniz programlarda fiyatlar değişiklik gösterir. Bu programlarda, veri takibi ve güvenliği bu fiyatlara etki edebilir. 

Bazı ürünler, birkaç Office programını tek bir noktada kullanıcılarına sunar. Office programı satın alacaklar tüm gerekli araştırmaları yapmalı ve bütçeleri doğrultusunda en uygun paketi seçmelidirler. 

Office Programı Öğrenme

Microsoft Office, dünyada hatırı sayılır sayıda şirket tarafından profesyonel bilgi paylaşımı/sunumu için en yaygın kullanılan araçtır. Microsoft Office'in iş verimliliğine sağladığı faydalar o kadar önemlidir ki günümüzde tüm profesyoneller Office programlarına aşinadır. Evlerde, okullarda ve ofislerde her gün veri ve bilgileri düzenlemek, işlemek ve sunmak için kullanılır. Office programları öğrenme için kişiler temel bilgilerle başlayabilir ve daha iyi bir ilerleme için ileri seviyeye geçebilirler. Temel bilgileri zaten iyi biliyorsanız ve becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız, doğrudan orta veya ileri düzey derslere geçmeniz daha faydalı olacaktır. 

Microsoft, tüm ofis araçlarını her yeni sürümde daha fazla ve daha iyi özelliklerle sunar. Office için 7/24 kapsamlı ve profesyonel desteğin yanı sıra Microsoft Office araçlarının kullanımına ilişkin öğretici ve ipuçları sağlayan sayısız çevrimiçi kaynağı kullanıcılarına sunmaktadır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Office Yazılımları

27 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Fotoğraflı Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 27 / 27 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?