Ses kayıt cihazları, ister profesyonel ister amatör olsun birçok kişinin ihtiyaç duyduğu araç ve gereçlerdir. Dijital dünyadaki teknolojik gelişmeler sayesinde gelişmiş özelliklerle donatılmış birçok ses kayıt cihazı, üretici firmalar tarafından kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Müşteri memnuniyeti adına ve kullanıcı ihtiyaçlarının karşılanması için profesyonel çözümler geliştirilerek üretilen ses kayıt aygıtları, başta gazeteciler ve ses uzmanları olmak üzere müzisyenler, öğrenciler ve günlük yaşamda gereksinim duyan bütün kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir.

Ses Kayıt Cihazı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ses kayıt cihazı alırken kullanım kolaylığı ve dayanıklılığı göz önünde bulundurulmalıdır. Çeşitli markaların, ihtiyaç ve beklentileriniz ile uyumlu olarak uzun süre kullanabileceğiniz cihazlarına yönelebilirsiniz. Bilgisayarlara bağlanabilen, dahili hafıza kapasitesi yüksek, harici hafıza ile bellek kapasitesi arttırılabilen ürünlere rağbet fazladır. Ses kayıt cihazı alırken pil tüketiminin minimum seviyede, toza, sıvıya, düşmeye ve darbelere karşı dayanaklı olması da tercih sebepleri arasındadır. Bu özellikler kullanıcıdan kullanıcıya değişiklik göstermekte ve kullanım alanına göre önem kazanmaktadır.

Sürekli olarak ses kayıt cihazı kullanan meslek grubu mensupları farklı özelliklere sahip cihazlar temin etmek isteyebilir. Hafif olması ve taşıma kolaylığı sağlaması bunlardan bazılarıdır. Ses kaydı yapacak cihazın yüksek kalitede ses kaydı yapması önemlidir. Gelişen teknoloji sayesinde ses kayıt cihazları, ortamlardaki sesleri birbirinden ayrıştırarak daha kaliteli kayıtlar yapmanızı sağlayabilir.

Clear Voice ismi verilen bir özellik, tüm kayıt cihazlarında olmamakla birlikte; bu özelliği ile ön plana çıkan cihazlar sayesinde çok gürültülü ortamlarda bile konuşmaları hışırtısız ve net bir şekilde kaydetmeniz mümkündür. Ses Kayıt cihazının yüksek kalitede ve net bir ses kaydı yapması kadar yaptığı kaydın bilgisayar ortamına aktarılması da önemlidir. Bu ürünlerin bilgisayarlar için geliştirilmiş ses çalar, player, codec gibi yazılımların desteklediği biçimde ses kaydı yapması dikkate alınmalıdır. Auto Level isimli özellik de birçok modelde bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde ortamda bulunan gereksiz sesler yumuşatılarak daha net bir kayıt yapılmasını sağlamaktadır.

Doğru Ses Kayıt Cihazı Seçimi

İşinize ve ihtiyacınıza göre doğru ses kayıt cihazı seçimi için önce ihtiyaçlarınızı belirlemeli daha sonra ürünler arası kıyaslama ve karşılaştırmalar yaparak en doğru cihazı seçmelisiniz. Gazeteci ve öğrenciler yaptıkları ses kayıtlarına otomatik tarih atılması özelliği bulunan cihazları tercih ederken, profesyoneller veya müzisyenler bu özellik ile pek fazla ilgilenmeyebilirler. Ses kayıt cihazında dahili belleğin kayıt kapasitesinin yüksek olması daha fazla ses kaydı yapmanızı sağlar. Arttırılabilir bellek olanağına, cihazın hafızası yetersiz kaldığında ihtiyaç duyulabilir. Bu nedenle sürekli kullanıcılar harici hafıza kartı takılarak kayıt kapasitesi arttırılabilen cihazlar seçmelidir.

Ses kayıt cihazının kaliteli kayıt yapması kadar yapılan kaydın hem ses kayıt cihazında hem de bilgisayar ortamında yüksek kalitede dinlenebilmesi önemlidir. Bazı ses kayıt cihazları tek bir kalem pil ile 9-10 saat ses kaydı yapabilir. Bu sürelerde kayıt yapacak kişiler verimliliği yüksek cihazlar tercih etmelidir. Ses kayıt aygıtları, desteklenen pcm, mp3, wma gibi kayıt formatlarına göre kayıt süreleri bakımından değişiklik gösterebilir. Bu nedenle gereksinim duyulan format ile uyumlu modellere yönelmek gereklidir. Haricen mikrofon takılabilen cihazlar da tercih sebebi olabilir ki bu yolla ses kayıt kalitesi arttırabilir.

Son zamanlarda çıkan bazı ses kayıt cihazları, televizyona ve bilgisayara bağlanması kadar akıllı telefonlara bağlanabilme özelliğiyle de dikkat çekmekteler. Akıllı telefonların pek çoğunun ses kayıt özelliği olmasına rağmen daha profesyonel ve yüksek kalitede kayıtlar için ses kayıt cihazları tercih etmeniz yerinde olacaktır.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Ses Kayıt Cihazı Fiyatları

65 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Olympus Ses Kayit Cihazları
  2. Sony Ses Kayit Cihazları
  3. Kingboss Ses Kayit Cihazları
  4. Teknikom Ses Kayit Cihazları
  5. Philips Ses Kayit Cihazları
  6. Kttech Ses Kayit Cihazları
  7. Mofy's Ses Kayit Cihazları
  8. Mytech Ses Kayit Cihazları
  9. Premier Ses Kayit Cihazları
  10. Repex Ses Kayit Cihazları
  11. Sezy Ses Kayit Cihazları
  12. Uniden Ses Kayit Cihazları
  13. Wohlman Ses Kayit Cihazları
  14. Aiworth Ses Kayit Cihazları
  15. Cix Ses Kayit Cihazları
  16. Cooltech Ses Kayit Cihazları
  17. Evistr Ses Kayit Cihazları
  18. Fiio Ses Kayit Cihazları
  19. GOMAX Ses Kayit Cihazları
  20. Gaman Ses Kayit Cihazları
  21. Gringo Ses Kayit Cihazları
  22. Havana Ses Kayit Cihazları
  23. Hobimtek Ses Kayit Cihazları
  24. JJC Ses Kayit Cihazları
  25. Jabra Gn Ses Kayit Cihazları
  26. NTS Ses Kayit Cihazları
  27. Nar Market Ses Kayit Cihazları
  28. Quantegy Ses Kayit Cihazları
  29. Saywin Ses Kayit Cihazları
  30. Tascam Ses Kayit Cihazları
  31. Tecsun Ses Kayit Cihazları
  32. Yukka Ses Kayit Cihazları
  33. Zoom Ses Kayit Cihazları
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Dahili Hafıza
 6. Güncel Değerlendirme
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/2147483646/3013123/103913
Başa dön