Bilgisayar Mikrofonu Fiyatları ve Modelleri

Bilgisayar ve dizüstü bilgisayarlar üzerinde ses gönderimi sağlamak için kullandığımız mikrofonlar farklı kullanım amacı ve kullanırken sunduğu rahatlıklara göre kendi aralarında çeşitlilik göstermektedir. Bu nedenle kullanacağınız amaca uygun mikrofonu seçmek çok önemlidir.

Bilgiasyar Mikrofonu Fiyatları

Mikrofon fiyatları; sundukları ses kalitelerine ve üretiminde kullanılan malzemelere göre değişiklik gösterebilir. Uzun süreli ve sürekli yapılan konuşmalar için daha kaliteli ses iletimi yapabilen mikrofonlar tercih edilirken, günlük ya da zaman zaman kullanım için ise uygun fiyatlı olan bilgisayar mikrofonu modelleri tercih edilebilir.

Bazı mikrofonlar, sundukları esneklik sayesinde istediğiniz şekillere girerek çok daha rahat konuşmanızı sağlar. Kişisel ya da iş amaçlı olmak üzere bilgisayarlarınız üzerinde sürekli kullanabileceğiniz bir mikrofon almak istiyorsanız uzun süreli kullanımlarda bile size konfor sunacak ve konuşurken sizi yormayacak bir mikrofon modeli seçmeniz yararınıza olacaktır. Bu amaca uygun mikrofonlar için ise orta segment ve üzeri mikrofonları tercih etmeniz uzun vadeli bir kullanımı beraberinde getirebilir.

Kaliteli, dayanıklı, esnek veya uygun fiyatlı bir mikrofon almanız fiyat performans açısından yapacağınız değerlendirmeye bağlıdır. Kullanıcım amacınız spesifik detaylara dayanıyorsa, kapsamlı özelliklere sahip ve daha özel materyallerden üretilmiş bilgisayar mikrofonlarını tercih edebilirsiniz. Müzik kaydı, oyun deneyim videosu hazırlama ve montaj gibi ihtiyaçlar için profesyonellere hitap eden mikrofon modelleri sizin için uygun olacaktır. Bu ürünler, daha yüksek fiyatlara sahip olsalar da uzun süreli ve yüksek verimli bir kullanımı mümkün kılarlar. Mikrofonların özelliklerini kıyaslarken kullanım kolaylığı, ses kalitesi ve dayanıklılığı gibi özellikleri önde tutabilirsiniz.

Bilgisayar Mikrofonu Seçimi Önemli midir?

Bilgisayar mikrofon almadan önce kesinlikle ne amaçla kullanacağınızı belirlemeniz ve tamamen bu amaca uygun mikrofon tercihi yapmanız çok önemlidir. Beklentilerinizi karşılayamayacak bir mikrofon iletişim kurarken sıkıntılar yaşamanızı sağlayabilir. Örneğin evinizde kendi masaüstü bilgisayarınızda ve masa üzerinde kullanacağınız bir mikrofon almak istiyorsanız, yapmanız gereken; siz bilgisayar başında otururken sizin oturma şeklinizi değiştirmeyecek ve sesinizi rahatlıkla alabilecek bir mikrofon tercihi yapmaktır. Aynı şey dizüstü bilgisayarlar ve mini notebooklar için de geçerlidir.

Bilgisayar mikrofon seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta ise ses kalitesidir. Bu konuda da sorun yaşamamak için yine öncelikle mikrofonu ne zaman, nerede ve ne amaçla kullanacağınızı belirlemeniz gerekiyor. İş görüşmelerinde kullandığınız mikrofonun cızırtı yapması ya da ses iletiminde sorun çıkarması işlerinizi aksatacak kadar önemliyse, hem özellikleri açısından hem de fiyatı açısından daha üst seviye mikrofon modellerine yönelmeniz önemlidir. Kişisel çevrenizle konuşurken kullanacağınız standart yapıda bir mikrofon arıyorsanız standart donanıma sahip uygun fiyatlı mikrofon modelleri işinizi görecektir.

Piyasada bulunan pek çok farklı marka ve ürüne rağmen genel olarak mikrofonların standart özellikleri benzerlik göstermekte ve kullanıcıların iletişim kurma ihtiyacını gidermektedir. Üst seviye mikrofon modelleri sunduğu gelişmiş ve ekstra özellikler ile kullanıcıların sesinin daha net gitmesi, arka plan seslerinin iletilmemesi vb. işlevlere sahiptirler. Giriş seviyesi mikrofon modelleri ise daha çok sesin iletilmesi ve işlenmesine yönelik iş görürler.

Masaüstü bilgisayarlara yönelik tasarlanan bazı mikrofon modelleri, notebook ve tablet bilgisayarlarla da uyumlu olsalar da sabit bir kullanım gerektirebilir. Bu nedenle, dizüstü ve tablet bilgisayar gibi cihazlarınıza yönelik mikrofon seçimi yaparken ergonomik açıdan bu ürünlerle uyum gösteren modellere yönelmeniz yerinde olacaktır.

Kullanıcıların mikrofon alırken en çok dikkat ettiği mikrofon özellikleri arasında; ses düzey desteği, maksimum ses basınç seviyesi, geçiş tepkileri, hassasiyet, frekans tepkisi ve mikrofonun kendi dip gürültü oranı gibi teknik unsurlar bulunmaktadır. Bu özellikler arasından gereksinim duyduklarınıza göre mikrofon seçimini doğru biçimde yapabilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Bilgisayar Mikrofonu

270 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Xiaomi Bilgisayar Mikrofonları
  2. Logitech Bilgisayar Mikrofonları
  3. HyperX Bilgisayar Mikrofonları
  4. Buyfun Bilgisayar Mikrofonları
  5. Hadron Bilgisayar Mikrofonları
  6. West Sound Bilgisayar Mikrofonları
  7. Maono Bilgisayar Mikrofonları
  8. Snopy Bilgisayar Mikrofonları
  9. Hepa Merz Bilgisayar Mikrofonları
  10. Magicvoice Bilgisayar Mikrofonları
  11. Yukka Bilgisayar Mikrofonları
  12. Ally Bilgisayar Mikrofonları
  13. Dexim Bilgisayar Mikrofonları
  14. Trust Bilgisayar Mikrofonları
  15. Boya Bilgisayar Mikrofonları
  16. Thronmax Bilgisayar Mikrofonları
  17. Blue Bilgisayar Mikrofonları
  18. CoverZone Bilgisayar Mikrofonları
  19. Platoon Bilgisayar Mikrofonları
  20. Promate Bilgisayar Mikrofonları
  21. Rampage Bilgisayar Mikrofonları
  22. Andoer Bilgisayar Mikrofonları
  23. K&F Concept Bilgisayar Mikrofonları
  24. Kubite Bilgisayar Mikrofonları
  25. Paleon Bilgisayar Mikrofonları
  26. PolyGold Bilgisayar Mikrofonları
  27. Razer Bilgisayar Mikrofonları
  28. Sonia Bilgisayar Mikrofonları
  29. Sorems Bilgisayar Mikrofonları
  30. Westa Bilgisayar Mikrofonları
  31. Yanmai Bilgisayar Mikrofonları
  32. Daytona Bilgisayar Mikrofonları
  33. Fifine Bilgisayar Mikrofonları
  34. Lavalier Bilgisayar Mikrofonları
  35. OEM Bilgisayar Mikrofonları
  36. Olympus Bilgisayar Mikrofonları
  37. Powermaster Bilgisayar Mikrofonları
  38. Saywin Bilgisayar Mikrofonları
  39. ZORE Bilgisayar Mikrofonları
  40. exeo Bilgisayar Mikrofonları
  41. AKG Bilgisayar Mikrofonları
  42. Appa Bilgisayar Mikrofonları
  43. Asus Bilgisayar Mikrofonları
  44. Autoline Bilgisayar Mikrofonları
  45. Azemax Bilgisayar Mikrofonları
  46. Baofeng Bilgisayar Mikrofonları
  47. Bilix Bilgisayar Mikrofonları
  48. CMTECK Bilgisayar Mikrofonları
  49. Comica Bilgisayar Mikrofonları
  50. Cyber Bilgisayar Mikrofonları
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483646/3013120/18/60001543
Başa dön