Bilgisayar ve dizüstü bilgisayarlar üzerinde ses gönderimi sağlamak için kullandığımız mikrofonlar farklı kullanım amacı ve kullanırken sunduğu rahatlıklara göre kendi aralarında çeşitlilik göstermektedir. Bu nedenle kullanacağınız amaca uygun mikrofonu seçmek çok önemlidir.

Bilgiasyar Mikrofonu Fiyatları

Mikrofon fiyatları; sundukları ses kalitelerine ve üretiminde kullanılan malzemelere göre değişiklik gösterebilir. Uzun süreli ve sürekli yapılan konuşmalar için daha kaliteli ses iletimi yapabilen mikrofonlar tercih edilirken, günlük ya da zaman zaman kullanım için ise uygun fiyatlı olan bilgisayar mikrofonu modelleri tercih edilebilir.

Bazı mikrofonlar, sundukları esneklik sayesinde istediğiniz şekillere girerek çok daha rahat konuşmanızı sağlar. Kişisel ya da iş amaçlı olmak üzere bilgisayarlarınız üzerinde sürekli kullanabileceğiniz bir mikrofon almak istiyorsanız uzun süreli kullanımlarda bile size konfor sunacak ve konuşurken sizi yormayacak bir mikrofon modeli seçmeniz yararınıza olacaktır. Bu amaca uygun mikrofonlar için ise orta segment ve üzeri mikrofonları tercih etmeniz uzun vadeli bir kullanımı beraberinde getirebilir.

Kaliteli, dayanıklı, esnek veya uygun fiyatlı bir mikrofon almanız fiyat performans açısından yapacağınız değerlendirmeye bağlıdır. Kullanıcım amacınız spesifik detaylara dayanıyorsa, kapsamlı özelliklere sahip ve daha özel materyallerden üretilmiş bilgisayar mikrofonlarını tercih edebilirsiniz. Müzik kaydı, oyun deneyim videosu hazırlama ve montaj gibi ihtiyaçlar için profesyonellere hitap eden mikrofon modelleri sizin için uygun olacaktır. Bu ürünler, daha yüksek fiyatlara sahip olsalar da uzun süreli ve yüksek verimli bir kullanımı mümkün kılarlar. Mikrofonların özelliklerini kıyaslarken kullanım kolaylığı, ses kalitesi ve dayanıklılığı gibi özellikleri önde tutabilirsiniz.

Bilgisayar Mikrofonu Seçimi Önemli midir?

Bilgisayar mikrofon almadan önce kesinlikle ne amaçla kullanacağınızı belirlemeniz ve tamamen bu amaca uygun mikrofon tercihi yapmanız çok önemlidir. Beklentilerinizi karşılayamayacak bir mikrofon iletişim kurarken sıkıntılar yaşamanızı sağlayabilir. Örneğin evinizde kendi masaüstü bilgisayarınızda ve masa üzerinde kullanacağınız bir mikrofon almak istiyorsanız, yapmanız gereken; siz bilgisayar başında otururken sizin oturma şeklinizi değiştirmeyecek ve sesinizi rahatlıkla alabilecek bir mikrofon tercihi yapmaktır. Aynı şey dizüstü bilgisayarlar ve mini notebooklar için de geçerlidir.

Bilgisayar mikrofon seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta ise ses kalitesidir. Bu konuda da sorun yaşamamak için yine öncelikle mikrofonu ne zaman, nerede ve ne amaçla kullanacağınızı belirlemeniz gerekiyor. İş görüşmelerinde kullandığınız mikrofonun cızırtı yapması ya da ses iletiminde sorun çıkarması işlerinizi aksatacak kadar önemliyse, hem özellikleri açısından hem de fiyatı açısından daha üst seviye mikrofon modellerine yönelmeniz önemlidir. Kişisel çevrenizle konuşurken kullanacağınız standart yapıda bir mikrofon arıyorsanız standart donanıma sahip uygun fiyatlı mikrofon modelleri işinizi görecektir.

Piyasada bulunan pek çok farklı marka ve ürüne rağmen genel olarak mikrofonların standart özellikleri benzerlik göstermekte ve kullanıcıların iletişim kurma ihtiyacını gidermektedir. Üst seviye mikrofon modelleri sunduğu gelişmiş ve ekstra özellikler ile kullanıcıların sesinin daha net gitmesi, arka plan seslerinin iletilmemesi vb. işlevlere sahiptirler. Giriş seviyesi mikrofon modelleri ise daha çok sesin iletilmesi ve işlenmesine yönelik iş görürler.

Masaüstü bilgisayarlara yönelik tasarlanan bazı mikrofon modelleri, notebook ve tablet bilgisayarlarla da uyumlu olsalar da sabit bir kullanım gerektirebilir. Bu nedenle, dizüstü ve tablet bilgisayar gibi cihazlarınıza yönelik mikrofon seçimi yaparken ergonomik açıdan bu ürünlerle uyum gösteren modellere yönelmeniz yerinde olacaktır.

Kullanıcıların mikrofon alırken en çok dikkat ettiği mikrofon özellikleri arasında; ses düzey desteği, maksimum ses basınç seviyesi, geçiş tepkileri, hassasiyet, frekans tepkisi ve mikrofonun kendi dip gürültü oranı gibi teknik unsurlar bulunmaktadır. Bu özellikler arasından gereksinim duyduklarınıza göre mikrofon seçimini doğru biçimde yapabilirsiniz.

Bilgisayar Mikrofonu

145 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Snopy
  2. Trust
  3. Blue
  4. Hepa Merz
  5. CoverZone
  6. Hadron
  7. Microcase
  8. Olympus
  9. Appa
  10. Boya
  11. Magicvoice
  12. Platoon
  13. Rampage
  14. Wonderland
  15. Audio Technica
  16. Azemax
  17. Kodak
  18. Kubite
  19. Lastvoice
  20. Piranha
  21. PolyGold
  22. Razer
  23. Saywin
  24. Thronmax
  25. Tigdes
  26. Vcom
  27. X1 Cyber
  28. Ally
  29. Anka
  30. Asus
  31. Autoline
  32. CAD AUDIO
  33. Comica
  34. Cyber
  35. Ealsem
  36. Frisby
  37. Gold Audio
  38. Gold Step
  39. Goldstep
  40. JJC
  41. Kick
  42. Kondenser
  43. König
  44. Logitech
  45. Maono
  46. Marantz
  47. Mobitell
  48. Mxl
  49. OEM
  50. Ovleng
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483646/3013120/18/60001543
Başa dön