Saç Bakım Ürünleri

Sağlıklı ve güzel görünmek için saçlara özen gösterilmelidir. Saçlarınıza iyi bakmak ve sağlıklı olmalarını sağlamanız gerekir. Hassas bir yapıya sahip olan saçlar, doğru ürünlere ve doğru bir saç bakım rutinine ihtiyaç duyar. Sağlıklı saçlar elde etmek için saç bakım rutini oluşturmak çok önemlidir. Doğru bir şekilde bakılmayan saçlar hasar görür ve yıpranır. Bu yıpranmalara bağlı olarak saç dökülmeleri, cansızlaşma ve saç uçlarında kırıklar meydana gelir. Saç bakım ürünleri bu noktada devreye girer. İyi bakılan saçlar sağlıklı uzar ve gür bir yapıya sahip olur. Gür saçlarda yıpranma ve yağlanma sorunu daha az görülür. Doğru saç bakımı yapmak ve saç bakımı ürünü seçmek için cilt tipi iyi bilinmelidir. Hem şampuan ve nemlendirici kremler hem de saç derisi bakım ürünleri kullanılmalıdır. Her yıkamadan sonra saçlar nemlendirilmeli ve saç tipine uygun ürünlerle şekil verilmelidir.

Ağır ve uzun süreli işlemlere maruz kalmış saçları onarmak için de saç bakım ürünleri tercih edilir. Yalnızca yapılan işlemler değil aynı zamanda farklı faktörler de saçın olumsuz etkilenmesini sağlar. Stres, hava, gün boyu dışarıdaki kirliliğe maruz kalmak saçı etkileyen dış etkenlerdendir. Bu etkenlere bağlı olarak yıpranan saçların kendisine gelmesi için onarıcı ürünler kullanılmalıdır. İhmal etmeden yapılan saç bakım rutini sayesinde saçlarınızı dış etkenlerden koruyabilir ve saçlarınızın sağlıklı görünümüne ulaşmasına yardımcı olabilirsiniz. Kadın ve erkek saç bakım ürünleri kendine has formülleri ile saç tiplerine uygun ürünler sunar. Saç tiplerinin haricinde saçlarınızın ihtiyaç duyduğu bakıma yönelik ürünler de seçebilirsiniz. Dökülen, yağlanan, kepeklenen veya bakıma ihtiyaç duyan saçlar için saç bakım serileri bulunur. Derinlemesine bakım ve temizlik yapan ürünler ile evde tek başınıza saçınızın ihtiyaç duyduğu ilgiyi verebilirsiniz. Hem kolay hem de ekonomik olan bu işlemleri kuaföre gitmeden halletmeniz zaman tasarrufu da sağlar.

Saç Bakım Ürünleri

Saçınız için yaptığınız en büyük yatırımlardan bir tanesi iyi seçilmiş saç bakım ürünlerinden geçer. Pek çok farklı formülde ve özellikte saç bakım ürünü bulunur. Bu formüller kremsi, sıvı veya sprey şeklinde olur. Her ürünün kullanım şekli birbirinden farklıdır. Kimi ürün ıslak saça uygulanabilirken kimi ürün kuru saça uygulanır. Durulanabilen ve durulanmayan ürünler de kendi içerisinde birbirinden ayrılır. Saçınıza kullanabileceğiniz en iyi saç bakım ürünleri, saç tipine uygun olanlardır. Saç tipiniz kıvırcık ise bu saç tipine uygun formüller tercih edebilirsiniz. Düz saça sahipseniz kıvırcık saç bakım ürünleri yerine düz saça uygun ürünleri tercih etmeniz hızlı sonuç almanıza yardımcı olur. Saçların beslenmesini sağlayan saç uzatan saç bakım ürünleri ile saçlarınızı sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.

Cilt ve saç tipinize uygun ürünler seçmek, saç ve cilt sağlığınız için önem taşır. Pek çok işleme maruz kalmış, yıpranmış, kabarık, boyalı, ombreli, elektriklenen saçlar için bakım ürünleri onarıcı ve besleyici olanlardan tercih edilmelidir. Saçlarınızın eski sağlığına kavuşması için bu ürünleri düzenli olarak kullanabilirsiniz. Yalnızca yıpranan saçlar değil, her zaman sağlıklı saçlara sahip görünmek istiyorsanız saç bakım rutininizi aksatmadan yapmanız gerekir. Seçeceğiniz profesyonel saç bakım ürünleri sayesinde parlak saçlar elde edebilirsiniz. Saç bakım ürünleri arasında; saç bakım yağları, saç bakım kremleri, saç bakım losyonları, şampuanlar ve saç bakım şekillendiriciler bulunur. Bunlar kendi içerisinde kadın ve erkek saç bakım ürünleri olarak ayrılır. Kadın ve erkek olarak ürünler farklı koku ve formüllere sahiptir. Kepek problemi yaşıyorsanız, kepeğe karşı etkili ibaresi bulunan saç bakım ürünlerini tercih etmeniz gerekir.

Görülen saç problemleri arasında kepek, yağlanma ve dökülme gibi durumlar söz konusudur. Saç bakım ürünlerini, saçınızda problemi yaşamasanız da kullanabilirsiniz. Saçınızı uzatmak veya daha parlak görünmesini sağlamak istiyorsanız da saç bakım ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Saçın uzamasını sağlayan maskeler ve bakım kremleri sayesinde sağlıklı bir şekilde saçlarınızı uzatabilirsiniz.

Saçlarınızı temizlemek için kullanacağınız şampuanlar saç bakım ürünleri arasında en önemlisidir. Bunlar durulanabilir yapıya sahip ürünlerdir. Duşta kullanacağınız şampuan ile saçlarınızın daha temiz olmasını sağlayabilirsiniz. Sonrasında kullanacağınız saç bakım kremi ise saçlarınızın daha rahat taranmasını sağlar. Duştan önce veya sonra kullanabileceğiniz saç maskelerini üzerinde belirtilen süre kadar beklemeniz gerekir. Sonrasında su ile durulanması gereken saç maskelerini düzenli olarak kullanabilirsiniz. Saçlarınız ıslakken kullanabileceğiniz saç şekillendirme ürünleri ile saçlarınızın şeklinin korunmasına yardımcı olabilirsiniz.

Kıvırcık saçlı iseniz buklelerin daha belirgin olmasını sağlayacak ürünleri tercih edebilirsiniz. Düz saçlı iseniz saçınızın daha canlı görünmesini sağlayacak olan ürünleri seçebilirsiniz.

Saç Tipine Uygun Saç Bakım Ürünleri

Her insanın saç yapısı farklı olduğu için kendinize özel saç bakım ürünü ve rutini oluşturmanız gerekir. Seçtiğiniz ürünün kendi saç tipinize uygunluğunu anlamak için ürünün içeriğine göz atabilirsiniz. Kıvırcık saçlara sahipseniz saçlarınızın neme ve iyi bir şekillendiriciye ihtiyacı olur. Saçlarınız düz ise gür olması için kullanabileceğiniz saç bakım ürünleri saçlarınızın ihtiyacını karşılar. Kıvırcık ya da dalgalı saç bakım ürünleri ile doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Isı uygulamadan, doğru saç bakımı ile saçınızın şeklini koruyabilirsiniz. Kullanılan her ürünün içeriği ve özellikleri dikkate alınarak tercih edilmelidir. Saç yapınıza uygun duş sonrası saç bakım ürünleri, kuruttuktan sonra saçınızın en iyi halinde olmasını sağlar. Duştan sonra yumuşak saçlara sahip olmak için bakımını düzenli bir şekilde yapmalısınız. İnce saçlar bazen daha sönük ve cansız durur. Bunun için doğru yöntemler ve ürünler tercih edilmelidir. İnce saçların güçlenip parlaması için serumlar ve maskeler uygulanır. Gerekli vitaminleri içerisinde bulunduran ince telli saç bakım ürünleri saçların en sağlıklı halde olmasını sağlar. Kalın telli saçlara sahipseniz saçlarınızla uğraşmak biraz daha zor olabilir. Duşta kullanılan şampuan, kalın telli saçı ağırlaştırmaması gerekir.

Duştan sonra yapılacak olan bakımda daha hafif ve kremsi yapıda ürünler tercih edilir. Saça kullanılan açıcı ve boyalar da saç tipine uygun saç bakım ürünlerinin belirlenmesinde rol oynar. Daha fazla yıpranmaması ve tekrar boyalı olmasına rağmen sağlığına kavuşabilmesi için besleyici ürünler ile işlem görmüş saçlarınızı kurtarabilirsiniz. Ağır işlemlerden geçen saçların kopma ihtimali olduğundan dolayı bakımı aksatılmadan yapılmalıdır. Her saç tipine uyum sağlayan ürünler olduğu gibi yalnızca sarı, kızıl saç bakım ürünleri ve yıpranmış saç bakım ürünleri de farklı ihtiyaçlara cevap verir. Saçın gerekli bütün bakımının yapılmasına olanak sağlarlar. Saç bakım ürünleri kullananlar, kendi saç cinsini keşfetmeli ve buna uygun ürünler tercih etmelidir.

Saç Bakım Ürünleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hassas yapıya sahip olan saç derisi ve saç yapısı için alınacak olan her ürün içeriğine ve amacına dikkat edilerek seçilmelidir. Saçınızın ihtiyacından emin olduktan sonra bir seçim yapmanız daha doğru olacaktır. Saçın pH değerine uygun ürünler tercih ederek sağlıklı bir şekilde bakımınızı yapabilirsiniz. 5.5 pH değerine sahip saç derisine doğal içerikli ürünleri kullanabilirsiniz. Saç bakım ürünleri tavsiye üzerine değil, kendi saç tipinize uygun olarak seçilir. Saçın olması gerekenden daha fazla köpürmesini sağlayan ürünler daha çok kimyasal madde içerir. Bu maddelerden bir tanesi de parabendir.

Paraben saç derisinin nefes almasını engeller. Nefes alamayan saç derisi farklı tepkiler gösterir. Olması gerekenden daha çabuk yağlanır, kurur ve sertleşir. Bu tarz kimyasal ürünleri içeriğinde çok fazla barındıran ürünler ile saçlarınızı yıkamak saçın sağlığını kaybetmesine neden olur. Bu yüzden saç bakım ürünleri bitkisel olarak tercih edilmelidir. Bitkisel yağların ve bileşenlerin daha yoğun olduğu saç bakım ürünleri tercih etmek saçın sağlığını olumlu yönde etkiler. Özellikle sıcak havalarda sıklıkla duş alındığı ve güneşe çıkıldığında ortama ve koşullara uygun ürünler tercih edilmelidir.

Gün içerisinde çok fazla güneş ışığına maruz kalan saç sertleşir ve cansızlaşır. Bu duruma uygun olarak güneş koruyucu saç bakım ürünleri kullanarak güneşin zararlı ışınlarından saçlarınızı koruyabilirsiniz. Güneşten ve denizden yıpranan saçlar için ise yıpranmış saç bakım ürünleri kullanabilirsiniz. Sıklıkla saç bakım ürünleri kullananlar saç tipine uygun yapıda ürünler kullanmalıdır. Yağlı bir saça sahipseniz çok yağlı ürünler tercih etmemelisiniz. Saçınızın yağ dengesini sağlamak için bakım ürününü saç ortasından uçlarına doğru uygulayabilirsiniz. Kullanmak için seçtiğiniz saç bakım ürünleri markasını sık sık değiştirmek kepeğe yol açar. Bu yüzden saç bakım rutininizi de içerikleri benzer marka ve ürünlerden oluşturarak saçlarınızın sağlığını koruyabilirsiniz.

Saç Bakım Ürünleri İle Rutin Oluşturmak

Doğru ürünlerle yeterli miktarda saç bakım ürünü ile oluşturacağınız rutinle sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Her duştan önce ve sonra saçlarınız için yaptığınız her adım daha sağlıklı ve ideal saçlara ulaşmanızı sağlar. Bütün bakım malzemelerini temiz saça uygulamak gerekir. Temiz saça uygulanan ürünler daha iyi sonuç verir. Saç bakım ürünleri kadın kategorisinde saçın dipten sona temiz olması için şampuan kullanılır. Şampuan, içerisinde bulundurduğu bileşenler ile saçlarınızın derisini ve kendisinin temizlenmesine yardımcı olur. Temizlemek ile kalmaz aynı zamanda amacına yönelik seçtiğiniz şampuanlar saçlarınızın hızlı uzamasına, kıvırcıklarının belirgin olmasına ve kepeklerin azalmasına yardımcı olur. Şampuandan hemen sonra saç uçlarına uygulanan krem ile saçlarınız daha yumuşak ve canlı olabilir.

Durulanması gereken ürünleri iyi bir şekilde saçınızdan arındırmanız gerekir. Düzenli bir kullanım gerektiren saç uzatan bakım ürünleri, rutininize ekleyebileceğiniz ürünler arasındadır. Etkisini göstermesi için belirtilen aralıklarla ve süreyle saçınızda tutacağınız maskeler sayesinde saçlarınızı sağlıklı bir şekilde uzatabilirsiniz. Serum, maske ve yağ gibi saç uzatmaya yardımcı ürünler kullandıktan sonra saçınızı yıkamanız gerekir. Özellikle yıpranmış, kabarık ve elektriklenen saçlara sahipseniz bakım rutininizi aksatmadan yapabilirsiniz.

Elektriklenmeyi ve kabarmayı en aza indiren keratin saç bakım ürünleri ile kuaföre gitmeden parlak saçlara sahip olabilirsiniz. Saçlarınız çok fazla ısıya ve boyaya maruz kaldıysa onarıcı-koruyucu maskeleri saç bakım rutininize ekleyerek saçlarınızın kopmasını ve yanmasını önleyebilirsiniz. Rutininize eklediğiniz saça iyi gelen, nemlendirici, onarıcı bakım ürünleri özellikle saç derisinin nefes almasını sağlar. Gözenekleri kapanan bir saç kolaylıkla yağlanır ve kabarır. Derinlemesine temizleme, bakım, şekillendirme ve beslemekten oluşan saç bakım rutini adımları saçlarınızı güçlendirir. Bu tarz ürünler durulanmayan saç bakım ürünleri kategorisine girer.

Saç Şekillendirici Bakım Ürünleri

Sağlıklı, iyi bir şekilde bakılan saçlar daha kolay ve düzgün şekil alır. Her saçın kendine özgü bir şekli olsa da bunu korumak ve güzel durmasını sağlamak için profesyonel saç bakım ürünleri ile desteklemek gerekir. Saçın doğal yapısı bazen dış nedenlere bağlı olarak bozulur. Bu bozulmayı düzeltmek için kuru ürünler kullanılır. Kullanabileceğiniz kuru ürünler arasında bulunan kuru şampuan, saçlarınızı yıkayacak vaktinizin olmadığı zamanlarda onları hem yağlı görünümünden kurtarır hem de şekil vermenizi sağlar. Saç şekillendirme konusunda yardımcı olan köpükler ve spreyler saçınızın dalgalarını belirginleştirmeye ya da pürüzsüz bir şekilde düzleştirmenize olanak sağlar.

Duştan sonra saçın şeklinin hacimli kalabilmesi, kendini gösterebilmesi için iyi bir saç bakım rutini gerekir. Şekil için en önemlisi keratin saç bakım ürünleri ile yapılan adımlardan geçer. Saça düzenli bir şekilde uygulanan keratin bakımı, şekil veren ürünlerin etkisini arttırır. Kıvırcık ve bukleli saçlara sahipseniz buna yönelik ürünler tercih etmelisiniz. Bukle belirginleştirici spreyleri duştan sonra nemli saçlara uyguladığınızda saç kurutma makinesinin difüzör başlığı ile saçlarınızı kurutabilirsiniz. Gün boyu buklelerin banyodan yeni çıkmış gibi kalması için sabitleyici spreyler tercih edebilirsiniz. Sabitleyici spreyler sayesinde gün içerisinde dış etkenler saçlarınızın bozulmasını engeller.

Gün içerisinde de saç şekillendirici bakım ürünleri ile saçlarınızın şeklini korumaya devam edebilirsiniz. Kuru saça uygulanabilen ürünler sayesinde bozulan saçlarınızı düzeltebilir, şeklini belirginleştirebilirsiniz. Düz saçların kullanabileceği ürünler arasında yer alan saç bakım sütü saçların doğal nem dengesini koruyarak parlak görünmesini sağlar. Sönük saçlar için tercih edilebilecek spreyler ile saçlarınıza hacim kazandırabilirsiniz. Hacimli ve sağlıklı saçlar için saç bakım rutininize saç şekillendirici bakım ürünlerini ekleyebilirsiniz.

Saç Bakım Ürünlerinin Fiyatları

Saç bakım ürünlerinin işlevi ve miktarı, fiyatı etkileyen unsurlar arasındadır. Her ürün saça farklı faydaları sağlamak için üretilir. Saç bakım ürünleri kategorisinde sprey, maske, şampuan, bakım kremi gibi pek çok çeşit bulunur. Bu çeşitlilik içerisinde doğal ürünler de yer alır. Doğal, bitkisel, organik saç bakım ürünleri içerisinde farklı bileşenler bulundurduğu için diğer saç ürünlerine göre fiyatı farklılık gösterir. Bitkisel ürünler, saçın doğal yapısına daha uygun olduğundan temizleme ve şekil verme esnasında daha iyi bir görünüm elde etmenizi sağlar. Keratin içerikli saç bakım ürünleri ve protez saç bakım ürünleri diğer ürünlere göre farklı amaçlara hizmet eder. Keratin, her zaman kullanılamayacağı gibi protez saç bakım ürünleri de yalnızca protez saça sahip olan insanlar tarafından kullanılır.

Herkesin ihtiyacına yönelik ürünler kendi içerisinde farklı fiyatlarla satışa sunulur. Marka ve içerik fiyatı belirleyen faktörlerdendir. Bazı ürünler set halinde bulunmaktadır. Set içerisinde maske, serum, şampuan ve diğer saç bakımı için gerekli bütün ürünleri içerisinde bulundurur. Bu tarz setler saç bakım ürünleri indirim kategorisinde yer alabilmektedir. Avantajlı fiyatlar sayesinde saçlarınızın ihtiyacı olan ürünlere tek bir set ile ulaşabilirsiniz. Fiyat belirlenirken dikkat edilen bir diğer nokta da ürünün kullanım amacıdır. Daha ağır işlem görmüş saçlar için kullanılacak olan bakım malzemeleri daha dikkatli üretildiğinden diğer ürünlere göre farklı fiyatlardan sunulur. Her ihtiyaca yönelik, her bütçeye uygun saç bakım ürünleri ile saçlarınızın sağlığını koruyabilir ve güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Saç bakım ürünlerini kullandıktan sonra saçlar durulanmalı mıdır?

Bazı saç bakım ürünlerinin kullandıktan sonra saçtan arındırılması gerekir. Şampuan, saç bakım kremi, maske ve yağ gibi ürünler durulanmalıdır. Kuru şampuan, serum, saç şekillendirici spreyler kullandıktan sonra saç yıkanırsa etkisini yitirir. Bu tarz ürünler kullanıldıktan sonra saç durulanmamalıdır.

Saç şekillendirici ürünler ne işe yarar?

Kıvırcık, dalgalı ve düz olmak üzere üç farklı saç tipi bulunur. En iyi sonucu elde edebilmek için kendi saçınıza uygun ürünleri kullanabilirsiniz. Saçlarınızın şeklini belirgin hale getirebilmek ve sağlıklı bir görünüm elde etmek için saç şekillendirici ürünlerden yardım alabilirsiniz.

Şampuan seçimi neden önemlidir?

Şampuan seçerken, saçın ihtiyaç duyduğu bakımı vermek önem taşır. Saçınızda yaşadığınız herhangi bir problem için şampuan seçerken bu probleme iyi gelecek besinlere sahip şampuanları tercih edebilirsiniz. Saçlarınızın sağlığını korumak ve istediğiniz görünümü elde etmek için size en uygun olan şampuan içeriğini seçebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Saç Bakım Ürünleri

10.000+ ürün listeleniyor
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik Kişisel Bakım
Sağlık / Kişisel Bakım
Sağlık / Kişisel Bakım
Saç Bakım Ürünleri
Saç Bakım Ürünleri
Saç Şekillendirme Cihazları
Saç Şekillendirme Cihazları
Saç Kurutma Makineleri
Saç Kurutma Makineleri
Şampuanlar
Şampuanlar
Saç Maskeleri,Bakım Krem,Losyon Ve Spreyleri
Saç Maskeleri,Bakım Krem,Losyon Ve Spreyleri
Saç Dökülmesine Karşı Ürünler
Saç Dökülmesine Karşı Ürünler
Saç Boyaları Ve Beyazlık Giderici Ürünler
Saç Boyaları Ve Beyazlık Giderici Ürünler
Saç Kremleri
Saç Kremleri
Saç Spreyleri
Saç Spreyleri
Saç Fırçaları Ve Aksesuarlar
Saç Fırçaları Ve Aksesuarlar
Şekillendirici Kremler Ve Waxlar
Şekillendirici Kremler Ve Waxlar
Jöleler
Jöleler
Saç Köpükleri
Saç Köpükleri
Saç Fototerapi Cihazları
Saç Fototerapi Cihazları
Kuru Şampuanlar
Kuru Şampuanlar
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
İndirimli Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012111