Saç Dökülmesine Karşı Ürünler

Gerek genetik gerekse çevresel faktörlere bağlı olarak günümüzde en sık yaşanan sorunlardan birisi de saç dökülmesidir. Günde 50-100 adet saç telinin dökülmesi uzmanlarca normal olarak kabul edilse de bu sınırın geçmesi durumunda nedenleri araştırılması gerekir. Bu nedenle öncelikle bir doktor kontrolünde uygun yöntemlerin araştırılıp saç köklerine uygun tedavinin uygulaması doğru olacaktır. Doktorun vereceği saç ürünleri ile uygun kullanımlar sonrası gözle görülür bir fark elde edilebilir.

Saç Dökülmesine Karşı Ürünler

Boya, röfle, perma, düzleştirme, maşa gibi birçok saç bakım yöntemi bir süre sonra saça zarar veren ve yıpratan en önemli etkenler arasında yer alır. Özellikle sıklıkla yapılan boya işlemleri saçın daha sert olmasına yol açarak taranmasını güçlendirir. Aynı şekilde yüksek ısılarda uygulanan maşa ve düzleştiriciler saç uçlarının kırılmasına yol açarak daha mat bir görüntü ortaya çıkarırlar.

Saç kırılmalarında ve özellikle dökülmelerinde bazı kalitesiz ürünler yarar sağlamasa da kaliteli ve marka haline gelen ürünler belli bir süre sonra düzenli kullanımlarda etki sağlarlar. Saç dökülmesine etki sağlayan ürünler birçok farklı alternatiflerle üretilmiştir. Şampuan, serum ve saç kremi bu alternatifler arasında yer alır. Set halinde olan bakım ürünleri şampuan, krem ve serum şeklinde de satışa sunulur. Daha düzenli ve hızlı sonuç almak adına bu setler tercih edilebilir. Saç tipinize hızlı etki edecek ürünler arasından sizde uygun olanı seçebilirsiniz.

Saç için gerekli olan provitamin, buğday proteini ve nemlendiriciler dökülmelere karşı daha hızlı etki sunarlar. Bu besleyiciler saç dökülmesini önlemenin yanında aynı zamanda saçı doğal dengesine kavuşturarak parlaklık kazandırır. İster şampuan olarak isterse de krem, sprey veya serum şeklinde saçınıza uygulayabilirsiniz. Serumlar direk saç köklerine nüfuz ettikleri için. güçlendirmek adına kullanılabilir. Uygulama esnasında saç köklerinize masaj yapmanız emilimini hızlandıracaktır. Aynı zamanda ölmemiş saç faliküllerini de güçlendirerek saç tellerini kalınlaştırır.

Saç Dökülmesine Karşı Ürünler Faydalı mı?

Saç Dökülmesine Karşı Ürünler piyasada oldukça fazladır. Bunlar arasından doğru seçim yapabilmek adına ürünlerin içeriklerine bakmak gerekir. Bitkisel özlerden üretilen, doğal içerikli ve marka haline gelmiş saç ürünleri düzenli kullanımlarda fayda sağlarlar. Bu fayda sağlayan türler arasında keratin içerikli olanlar oldukça etkilidir. Keratin türleri saçın yıpranmasını önlemekle kalmaz aynı zamanda saçın doğal yapısını ve dokusunu da güçlendirirler. Özellikle bu bakım ürünleri boya, röfle, perma ve buna benzer daha birçok kimyasal sonucu yıpranmış saçları eski canlılığına kavuşturur.

Bitkisel özlere sahip olan ürünler saça daha fazla dolgunluk kazandırırlar. Örneğin: İçeriğinde biberiye, civanperçemi, ısırgan, kekik, adaçayı, lavanta, mersin ve papatya barındıran şampuanlar bitkisel açıdan zengindir. Bu bitkisel özler, saç dökülmesini önlemenin yanında aynı zamanda saç tellerini de kalınlaştırırlar. Kepeğe bağlı olarak oluşan saç dökülmelerinde elma sirkesi içerikli ürünler kullanılmalıdır. Elma sirkesi saçtaki kepeği arındırarak saçın derinlemesine besler ve kepekli derideki sirkülasyonu artırarak dökülmeleri engeller.

Doğal içerikli olan sarımsak özlü şampuanlarda dökülmeler de etki sağlar. Saç dökülmelerinin yanında saç kıran, sedef ve daha birçok deri hastalıklarından da kullanılabilir. Vitamin, protein, kalsiyum ve çinko gibi değerler bakımından oldukça zengin olan sarımsak şampuanları kükürt bileşenleri tarafından izole edildikleri için saçta koku oluşturmazlar. İnsan vücudu tarafından üretilmeyen ve dışarıdan alınması gereken birçok aminoasiti saç köklerine taşıyarak saç köklerine canlılık verirler. Dermatolojik testten geçmiş olan ürünler saç dökülmesi başta olmak üzere birçok sorunla baş etmede etkilidir. Kurumuş, yıpranmış, kepekli veya genetik problemlere bağlı olarak gelişen dökülmelerde daha çok bu dermatolojik ürünler tercih edilmelidir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Saç Dökülmesine Karşı Ürünler

1268 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
HepsiLojistik Ürünleri
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 1268 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012111/26012286