Media Player

Günümüzde film, video gibi içerikleri izlemek, gelişen teknolojiyle daha kolaydır. Çeşitli arabirimler aracılığıyla TV’lerle bağlantı kurabilen media oynatıcılar, bu gelişen teknolojinin bir parçasıdır. Media oynatıcılar, kendi içerisinde Android, iOS, Linux işletim sistemi; işlemci ve bellek (RAM) barındırması sebebiyle harika kutular olarak adlandırılır. Mp3 player, mp4 player, dvd player, vcd player, blu-ray player, DivX player, 3D player gibi birçok medya oynatıcısının bir araya toplandığı “all in box” bir aygıttır. Küçük ve hafif yapısıyla birçok eğlence ihtiyacına cevap veren media player, oldukça fonksiyoneldir ve uygun fiyatı ile her kesime hitap eder.

Media Player Ne İşe Yarar?

Ev içerisindeki bir teknoloji odasının vazgeçilmezi olan media player, TV üzerinden film keyfi yapmanızı sağlar. Media player; hard disk, usb flash disk gibi aygıtlar aracılığıyla film arşivinizi TV'ye aktarmanızı sağlar. Ayrıca film haricinde birçok media türünü de desteklemesi sayesinde all in box olarak da bilinen “hepsi bir arada” cihazlardır. Media oynatıcılar; film, video, gif animasyonları, fotoğraf, gibi içerikleri TV ekranında yüksek kalitede görebilmenizi sağlar. Hafif ve kolay taşınabilir olan cihaz, kendi depolama alanına da sahip olduğu için oldukça fonksiyonel ve kullanışlıdır. Media player aracılığı ile telefonunuzdaki fotoğraf arşivinizi, TV üzerinden slayt modunda gözden geçirebilirsiniz. Ayrıca bu cihazlar birçok video formatını da desteklediğinden, video formatı dönüştürmeye gerek bırakmadan film arşivinizi sorunsuz biçimde oynatabilirsiniz. Media player, köprü görevi görerek bilgisayar ekranını TV'ye yansıtır ve büyük ekranda daha eğlenceli vakit geçirilmesini sağlar. Küçük boyutları ve hafiflikleri ile dikkat çeken media oynatıcılar, yedekleme cihazı olarak da kullanılabilir.

Media Player Hangi Arabirimlere Sahiptir ve Bağlantıyı Nasıl Kurar?

HDMI, DVI-VGA, USB, 3.5 mm ses çıkışı, card reader gibi fiziksel arabirimlere sahip olan media oynatıcılar; Wi-Fi ve bluetooth gibi kablosuz bağlantı desteği de sunar. Birçok amaç için kullanılan bu bağlantılardan birisi olan HDMI arabirimiyle TV veya projeksiyona görüntü aktarımı yapılabilir. HDMI, 1080P Full HD (1920x1080) ve üzerindeki tüm içerikleri kayıpsız olarak aktararak film,dizi keyfini kesintisiz yaşatır. DVI ve VGA arabirimleri, ekran çözünürlüğü 720P HD Ready (1280x720) ve altındaki aygıtlarda sorunsuz bir görüntü aktarımı yaparak eski model TV'lerde de media oynatıcıların kullanılmasını sağlar. USB çıkışları ise birçok aygıtı media oynatıcısına bağlamaya yarar. Bu sayede yüzlerce müzik içeren usb flash disk ile cihazınızı mp3 oynatıcıya dönüştürebilirsiniz. Büyük bir film arşivi barındıran bir harici disk, USB aracılığı ile media oynatıcıyı film deposuna çevirebilir. 3.5 mm ses çıkışı olan media player, ses sistemi bağlantısına da izin verdiği için ev sinema sistemine dönüşerek eğlenceli vakit geçirmenizi sağlar. Wi-Fi desteği olan media player, online bir platformdan video izlemenize imkan sağlar ve içerisinde bulunan güçlü Wi-Fi adaptörü sayesinde hiçbir takılma yaşatmadan HD görüntüyü aktarır.

Media Player Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Media player, all in box bir cihaz olduğu için her kesime hitap etmesinin yanı sıra kullanım amacınıza bağlı olarak bazı öncelikleri düşünmeniz gerekir. Blu-ray veya 4K Ultra High Definition (3840x2160) film izlemeyi seviyorsanız, bunu destekleyen ve HDMI bağlantısı sunan bir cihazı tercih edebilirsiniz. Online video platformlarında kesintisiz video keyfi yaşamak için güçlü Wi-Fi adaptörü olan cihaz tercih edilmelidir. Film, dizi gibi içeriklerden maksimum düzeyde keyif alabilmek için 3.5 mm ses çıkışı olan media oynatıcı alınmalıdır. Böylece evinizi sinemaya çeviren 5+1, 2+1 gibi ses sistemleri cihaza bağlanabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Media Player

766 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Hemen Al Sonra Öde
Değerlendirme Puanı
Toplam 24 / 766 ürün
DSACategoryId/2147483638/17201/152492/80271010