Bunaltıcı sıcakların rahatınızı kaçırdığı mevsimlerde, serin ve ferah bir iç mekan ortamı oluşturmak için gerekli olan klimalar, konforunuzu üst seviyede tutmaya yardımcı olur. Sıcak günlerde, geleneksel klima sistemlerinin yerine portatif modelleri tercih etmek mümkündür. Çevre dostu, sağlıklı ve uygun maliyetli bir alternatif olan portatif klimalar, ufak boyutları ve tekerlekli ayakları sayesinde kolaylıkla istenilen yere taşınabilir.

Portatif Soğutucu Modelleri

İç mekanda bulunan havayı soğutmak için basit teknoloji kullanımı ile çalışan portatif soğutucu modelleri enerji verimliliğinin artırılmasına katkı sağlar. Gömülü klimalar ile kıyaslandığında taşınabilir hava soğutucuları, daha az maliyetli alternatif cihazlar arasında yer alır. Taşınabilir soğutucu ünitelerinde standart olarak sunulan tekerlekler ve tutacaklar, cihazın rahatlıkla hareket etmesine olanak sağlar. Evaporatif hava soğutucuları, çok farklı tasarımlar ve çeşitli fonksiyonlar ile kullanıcılara sunulur. Kırmızı, mavi ve sarı gibi canlı renklere sahip modellerin yanı sıra siyah, gri ve beyaz gibi klasik tonları üzerinde taşıyan modeller de mevcuttur. Güç açma kapama, ısı değerleri, nem miktarı ve otomatik kapanma gibi ayarlama tuşları cihazın üzerinde bulunur. Bazı modellerde uzaktan kumanda ile de cihazı yönetmek mümkündür.

Sabit klimalardan farklı olarak portatif soğutucular, hareket prensibi ve su kullanarak havayı soğutur. Bu süreçte, ortama zarar verecek kirleticiler veya diğer kimyasal maddeler yayılmaz. Cihaz sıvı haznesinde yer alan su, evaporatif soğutma işlemi ile buhar halini alarak oda içine aktarılır. Ortamda bulunan kötü kokuyu ve tozu önleyen portatif soğutucular, havayı doğal yöntemler ile nemlendirerek boğaz ve ciltte kaşıntı gibi kuru hava belirtilerini önlemeye de yardımcı olur. Pencere veya duvar üzerine delik açma ve ana hava ünitesini dış alana montaj gibi işlemlere gerek kalmadan, sadece sıvı haznesine su ilave ederek cihazı kullanılır hale getirebilirsiniz. 45 derece eğim ile rahatlıkla taşınabilen soğutucuyu, kulpundan tutarak istediğiniz odaya taşıyabilir ya da aracınızın bagajına yükleyerek yazlığınıza kadar götürebilirsiniz.

Portatif Soğutucu Fiyatları

Portatif soğutucu fiyatları cihazın markasına, modeline, türüne, büyüklüğüne, enerji tüketimine ve sahip olduğu ek aksesuarlara göre değişiklik gösterir. Taşınabilir soğutucular; ufak boyutları, ergonomik yapıları, yüksek enerji verimlilikleri, çevre dostu ve sağlıklı iklimlendirme özellikleri ile öne çıkarlar. Portatif soğutma, kapalı ortamlarda ortam sıcaklığını düşürmek için basit, uygun maliyetli ve zahmetsiz bir yöntemdir. Nemlendirme özellikleri de bulunduğu için birçok durumda nemlendirme cihazlarının işlevini de yerine getirirler. Makinelerin temizliği son derece kolaydır. Toz, kir ve küf birikmesini önlemek için, ılık su, sünger ve soft bir deterjan yardımıyla, cihazı belli dönemlerde temizlemek yeterlidir. Eğer model iyonizer veya genel filtre ile korunuyorsa, kullanım kılavuzunda belirtilen süre sonunda, mevcut filtrenin yenisi ile değiştirilmesine de dikkat edilmelidir.

Kullanımı son derece pratik olan cihazlar, salınım fonksiyonu sayesinde oda içini dengeli bir şekilde soğutur. LED panelli ve klasik göstergeli modeller, oda içinde bulunan havanın nem miktarını ve sıcaklığını öğrenebilmenizi sağlar. Farklı hız ayarı bulunan ve uzaktan kumanda ile kolaylıkla yönetilebilen soğutucular, ergonomi ve konfor sunar. Kuvvetli hava akımı oluşturan portatif soğutucular, soğuk havayı sürekli dolaştırdığı için, doğal bir esinti oluşturarak, ortam sıcaklığını gerçek sıcaklık değerinden dört ile altı derece daha düşük hissettirir. Nemi ve sıcaklık değerlerini otomatik olarak algılayarak gerektiği zaman devreye giren programlanabilir modeller de bulunmaktadır. Birbirinden kaliteli ve enerji verimliliğine önem veren markalara ait modelleri ayrıntılı bir şekilde inceleyebilir; beklentilerinize ve ihtiyacınıza en uygun ürüne kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Portatif Hava Soğutucu Fiyatları

Yurt Dışından Ürünler
Güncel Değerlendirme
Fotoğraflı Değerlendirme
Güvenle Kapında
Toplam 24 / 129 ürün
DSACategoryId/2147483638/161876/8003156