Dijital dünyada iş ya da eğlence amaçlı verilerin tamamını barındırmakla görevli olan veri depolama ürünleri, bilgisayarla işiniz olsun ya da olmasın mutlaka gereksinim duyduğunuz ürünlerdendir. Evde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanan veri depolama ürünleriyle yalnızca dijital içeriklerinizi saklamakla kalmaz, oturma odanızı veya salonunuzu eğlence merkezi haline dönüştürebilirsiniz.

Veri Depolama Ürünleri Nelerdir?

Üreticilerin geliştirdikleri veri depolama ürünleri, en temel düzeyli ürünlerden en kapsamlı ürünlere kadar çok geniş bir yelpazededir. Günlük hayatın vazgeçilmezlerinden biri olan USB bellekler ve hafıza kartları; kapasiteleri, hızları ya da markaları fark etmeksizin en küçük veri depolama ürünlerindendir. Gelişen teknolojiyle yüzlerce GB’lık veri, kısa süreler içerisinde USB belleklere ve hafıza kartlarına rahatlıkla aktarılabilir. Farklı kullanım alanları sayesinde hafıza kartları, dünya üzerinde en çok kullanılan veri depolama ürünlerindendir.

Bilgisayar kullanan herkes, bilgisayarı sabit disklerde yer alan işletim sistemleri sayesinde kontrol edebilir. Yıllardır bilgisayarların değişmeyen parçası sabit diskler, geçmişteki formlarını gelişen teknolojiyle yenileyerek oldukça hız ve sağlamlık kazandılar. Aynı zamanda kapasiteleri de artan sabit disklere, SSD gibi çok hızlı yeni sabit disk üyeleri de katıldı. Normal sabit disklere göre farklı bir yapıya sahip olan SSD’ler, öncüllerinin aksine mekanik değil tamamen elektronik parçalardan oluşur ve mekanik sabit disklere göre çok daha sağlamlardır.

Mekanik disklere nazaran onlarca kat okuma ve yazma hızını beraberinde getiren SSD’ler, özellikle yoğun ve yüksek kapasiteli veri trafiği olan kurumlarda sıklıkla kullanılmaya başlandı. Oyun meraklılarının da başvurduğu SSD’ler bilhassa oyunlardaki yüklenme sürelerini aşağı çekmeleriyle ünlendiler. Bilgisayarlarınızdaki dâhili depolama alanında fazla yer kalmadıysa ya da verilerinizi yedeklemek istiyorsanız, kullanabileceğiniz taşınabilir diskler iş düzeninizi ve verimliliğinizi arttırabilir. İş ya da ev içerisinde kuracağınız ağlarda yer alabilecek NAS cihazları, büyük depolama alanları ve farklı bağlantı çözümleriyle yaşamınızı kolaylaştırabilir.

Akıllı televizyonunuzun performansından memnun değilseniz ya da televizyonunuzun akıllı televizyonlar gibi kapsamlı özellikleri yoksa media player olarak kullanılan bazı veri depolama ürünleri oldukça işinize yarayabilir. Film, fotoğraf ve müzik dosyalarını çalıştırabilmelerinin yanı sıra pek çok ekstra özellikle gelen bu ürünler, akşamlarınızın daha eğlenceli olmasını sağlayabilir.

Doğru Veri Depolama Ürününü Satın Almak

Dijital içerik kavramının hayatınıza girişinin üzerinden çok zaman geçmemiş olmasına karşın, bu içeriklerin hayatınızda taşıdığı önem her geçen gün daha da artıyor. Geleneksel kayıt işlemlerinin yavaş yavaş rafa kalkarak birçok şirketin; kayıtlarını, gelir gider tablolarını ve müşteri profillerini dijital ortamda saklamalarıyla bu ürünlerin kullanım alanı da oldukça genişledi. Böylelikle standart kullanıcılar; müzik, fotoğraf, video ve oyun gibi çeşitli verilerini bilgisayar içerisinde ya da harici depolama ürünlerinde saklamaya başladılar.

Gereksinimlerinize uygun depolama aygıtını seçerken, ürünü hangi amaçla kullanacağınıza dikkat etmeniz, yapacağınız yatırım ve kullanım verimliliğiniz açısından faydalı olabilir. İş ya da ev ortamında küçük verileri bilgisayardan bilgisayara taşıyorsanız, USB bellekler size uygun birer çözüm olabilir. Bilgisayar, dizüstü ya da akıllı aygıtlarınız arasında veri alış verişi yapıyorsanız, bu işe uygun ürünler olan hafıza kartlarını edinebilirsiniz.

Eğer bilgisayarınızın depolama birimindeki yavaşlıktan ya da yetersizlikten şikâyetçiyseniz SSD diskler sizin için en iyi çözümlerden biridir. Kurduğunuz ağ içerisinde depolamadan sorumlu bir özel aygıt arıyorsanız, kablosuz özelliğe de sahip olabilen NAS aygıtları, hızları ve yüksek kapasiteleriyle bu iş için uygundur. Bilgisayarınızdaki verileri farklı bir sabit diske kopyalamak arzusundaysanız veya sürekli yanınızda taşımanız gereken yüksek boyutlu veriler varsa artık ceplere bile sığabilecek boyutlara gelen taşınabilir diskler aradığınız ürün olabilir.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Veri Depolama Ürünleri

1.406 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Sandisk
  2. Kingston
  3. WD
  4. Samsung
  5. Seagate
  6. Adata
  7. İforce
  8. Toshiba
  9. Lexar
  10. Lacie
  11. Syrox
  12. Longline
  13. Hikvision
  14. Sony
  15. Corsair
  16. LinkTech
  17. Crucial
  18. Hi-Level
  19. Team
  20. Apacer
  21. Powerway
  22. Transcend
  23. Mushkin
  24. Silicon Power
  25. Goodram
  26. HP
  27. Kioxia
  28. Hytech
  29. Intenso
  30. Philips
  31. Qnap
  32. Tribe
  33. Concord
  34. Pioneer
  35. Synology
  36. Baychip
  37. Biostar
  38. Gigabyte
  39. Neo Forza
  40. Buyfun
  41. Maxtor
  42. Photofast
  43. ioSafe
  44. Everest
  45. Hello
  46. Mimobot
  47. TK Collection
  48. Apricorn
  49. Asboard
  50. Ezcool
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Kapasite A-Z
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483646/3013121
Başa dön