Veri Depolama

Dijital dünyada iş ya da eğlence amaçlı verilerin tamamını barındırmakla görevli olan veri depolama ürünleri, bilgisayarla işiniz olsun ya da olmasın mutlaka gereksinim duyduğunuz ürünlerdendir. Evde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanan veri depolama ürünleriyle yalnızca dijital içeriklerinizi saklamakla kalmaz, oturma odanızı veya salonunuzu eğlence merkezi haline dönüştürebilirsiniz.

Veri Depolama Ürünleri Nelerdir?

Üreticilerin geliştirdikleri veri depolama ürünleri, en temel düzeyli ürünlerden en kapsamlı ürünlere kadar çok geniş bir yelpazededir. Günlük hayatın vazgeçilmezlerinden biri olan USB bellekler ve hafıza kartları; kapasiteleri, hızları ya da markaları fark etmeksizin en küçük veri depolama ürünlerindendir. Gelişen teknolojiyle yüzlerce GB’lık veri, kısa süreler içerisinde USB belleklere ve hafıza kartlarına rahatlıkla aktarılabilir. Farklı kullanım alanları sayesinde hafıza kartları, dünya üzerinde en çok kullanılan veri depolama ürünlerindendir.

Bilgisayar kullanan herkes, bilgisayarı sabit disklerde yer alan işletim sistemleri sayesinde kontrol edebilir. Yıllardır bilgisayarların değişmeyen parçası sabit diskler, geçmişteki formlarını gelişen teknolojiyle yenileyerek oldukça hız ve sağlamlık kazandılar. Aynı zamanda kapasiteleri de artan sabit disklere, SSD gibi çok hızlı yeni sabit disk üyeleri de katıldı. Normal sabit disklere göre farklı bir yapıya sahip olan SSD’ler, öncüllerinin aksine mekanik değil tamamen elektronik parçalardan oluşur ve mekanik sabit disklere göre çok daha sağlamlardır.

Mekanik disklere nazaran onlarca kat okuma ve yazma hızını beraberinde getiren SSD’ler, özellikle yoğun ve yüksek kapasiteli veri trafiği olan kurumlarda sıklıkla kullanılmaya başlandı. Oyun meraklılarının da başvurduğu SSD’ler bilhassa oyunlardaki yüklenme sürelerini aşağı çekmeleriyle ünlendiler. Bilgisayarlarınızdaki dâhili depolama alanında fazla yer kalmadıysa ya da verilerinizi yedeklemek istiyorsanız, kullanabileceğiniz taşınabilir diskler iş düzeninizi ve verimliliğinizi arttırabilir. İş ya da ev içerisinde kuracağınız ağlarda yer alabilecek NAS cihazları, büyük depolama alanları ve farklı bağlantı çözümleriyle yaşamınızı kolaylaştırabilir.

Akıllı televizyonunuzun performansından memnun değilseniz ya da televizyonunuzun akıllı televizyonlar gibi kapsamlı özellikleri yoksa media player olarak kullanılan bazı veri depolama ürünleri oldukça işinize yarayabilir. Film, fotoğraf ve müzik dosyalarını çalıştırabilmelerinin yanı sıra pek çok ekstra özellikle gelen bu ürünler, akşamlarınızın daha eğlenceli olmasını sağlayabilir.

Doğru Veri Depolama Ürününü Satın Almak

Dijital içerik kavramının hayatınıza girişinin üzerinden çok zaman geçmemiş olmasına karşın, bu içeriklerin hayatınızda taşıdığı önem her geçen gün daha da artıyor. Geleneksel kayıt işlemlerinin yavaş yavaş rafa kalkarak birçok şirketin; kayıtlarını, gelir gider tablolarını ve müşteri profillerini dijital ortamda saklamalarıyla bu ürünlerin kullanım alanı da oldukça genişledi. Böylelikle standart kullanıcılar; müzik, fotoğraf, video ve oyun gibi çeşitli verilerini bilgisayar içerisinde ya da harici depolama ürünlerinde saklamaya başladılar.

Gereksinimlerinize uygun depolama aygıtını seçerken, ürünü hangi amaçla kullanacağınıza dikkat etmeniz, yapacağınız yatırım ve kullanım verimliliğiniz açısından faydalı olabilir. İş ya da ev ortamında küçük verileri bilgisayardan bilgisayara taşıyorsanız, USB bellekler size uygun birer çözüm olabilir. Bilgisayar, dizüstü ya da akıllı aygıtlarınız arasında veri alış verişi yapıyorsanız, bu işe uygun ürünler olan hafıza kartlarını edinebilirsiniz.

Eğer bilgisayarınızın depolama birimindeki yavaşlıktan ya da yetersizlikten şikâyetçiyseniz SSD diskler sizin için en iyi çözümlerden biridir. Kurduğunuz ağ içerisinde depolamadan sorumlu bir özel aygıt arıyorsanız, kablosuz özelliğe de sahip olabilen NAS aygıtları, hızları ve yüksek kapasiteleriyle bu iş için uygundur. Bilgisayarınızdaki verileri farklı bir sabit diske kopyalamak arzusundaysanız veya sürekli yanınızda taşımanız gereken yüksek boyutlu veriler varsa artık ceplere bile sığabilecek boyutlara gelen taşınabilir diskler aradığınız ürün olabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
1/5
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Veri Depolama Ürünleri

4711 ürün listeleniyor
Bilgisayar
Bilgisayar
Veri Depolama
Veri Depolama
Usb Bellek
Usb Bellek
Taşınabilir Disk
Taşınabilir Disk
Taşınabilir SSD
Taşınabilir SSD
Hafıza Kartları
Hafıza Kartları
Çoklu Depolama Ünitesi (NAS)
Çoklu Depolama Ünitesi (NAS)
SSD (Solid State Drive)
SSD (Solid State Drive)
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Kapasite
Toplam 45 / 4711 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?