Masaüstü Bilgisayarlar

Gündelik hayatın en önemli parçalarından olan bilgisayarlardan yüksek performans sağlamanın yollarından biri masaüstü bilgisayar kullanmaktır. Teknoloji ilerledikçe iyice gelişen taşınabilir bilgisayarların kullanılmaya başlanmasından sonra dahi bu özelliğini koruyan masaüstü bilgisayarlar, birçok kişinin vazgeçemediği bir ürün olarak farklı alternatifler sunmaya devam ediyor.

Masaüstü Bilgisayar Fiyatları

Masaüstü bilgisayarların kasaları her türlü donanımın eklenmesine uygun olduğu için masaüstü bilgisayarlar arasında da pek çok farklılık bulunabiliyor ve haliyle bu farklılık söz konusu masaüstü bilgisayar fiyatları olduğunda da kendini gösteriyor. Satın alacağınız bilgisayar için ne kadar ücret ödeyeceğinizi hesaplarken en önemli husus alacağınız bilgisayarda hangi özelliklere ihtiyaç duyduğunuzu gerçekçi bir şekilde belirlemeniz olacaktır. Hangi masaüstü bilgisayarı tercih edeceğinizi düşünürken bilgisayarların teknik özelliklerini incelemeniz önerilir. Bazı masaüstü bilgisayar seçenekleri bilgisayar kasasının yanında, klavye, mouse ya da kulaklık gibi aksesuarlarla beraber satılmaktadır. İhtiyacınıza göre bu tür fırsatları da değerlendirmek isteyebilir ve masaüstü bilgisayar fiyatları konusunda avantaj sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde bazı masaüstü bilgisayarlar işletim sistemiyle beraber gelebilmekte veya markaların işletim sistemi için geçerli özel indirimleri olabilmektedir. Bu alternatifler arasından size en uygun olan masaüstü bilgisayarı seçebilirsiniz.

Masaüstü Bilgisayar Çeşitleri

Masaüstü bilgisayarlar kendi aralarında gereksinim duyulan özelliklere göre değişiklik göstermekte ve farklı türlerle anılmaktadır. Her bütçeye, her kullanım tipine göre masaüstü bilgisayar çeşitleri bulunmaktadır. Masaüstü bilgisayarınızı kullanmak istediğiniz alana göre ekran kartı ve ses kartı gibi teknik özellikler de önemli olabilir. İşlemci, bellek, ekran kartı tipi ve ekran kartı kapasitesi gibi özellikler bilgisayarınızın performansını belirleyeceğinden, bilgisayar seçerken bu konuda araştırma yapmanız çok önemlidir. Eğer bilgisayarınızda oyun oynamak, grafik programları kullanmak ya da yüksek kalitede film seyretmek gibi bir hobiniz yoksa daha uygun fiyatlı modelleri tercih edebilirsiniz. Bilgisayarınızı ofisinizde veya evinizde daha çok ofis programları ve İnternet uygulamaları için kullanacaksanız work station masaüstü, yani masaüstü iş bilgisayarı modellerini tercih etmeniz önerilmektedir.

Quadro, Casper ve Dark Evo gibi birçok marka farklı kullanıcı deneyimlerine yönelik olarak masaüstü bilgisayarlar üretmektedir. Sadece İnternete girmek ya da ofis programları kullanmak amacıyla alışveriş yaparken, oyun oynamak için tasarlanmış bir gaming masaüstü bilgisayar satın almanız gereksiz olacaktır. Aynı şekilde son çıkan oyunları oynamak için masaüstü bilgisayara ihtiyaç duyarken, dahili ekran kartlı, düşük ram ve işlemcili ürünler yerine, yüksek donanımlı oyuncu masaüstü bilgisayarları almanız yerinde olacaktır.

Masaüstü Bilgisayar Kullanmanın Sağladığı Avantajlar

Bilişim şirketlerinin ürettiği son teknolojiler genellikle ilk önce masaüstü bilgisayarlarda kullanılır, çünkü teknolojilerin geliştirilerek taşınabilir bilgisayarlara monte edilmesi uzun zaman alır. Bu sebeple de en gelişmiş teknolojilere sahip olmak için masaüstü bilgisayarları tercih etmeniz önerilir.

Masaüstü bilgisayarlar her ihtiyaca göre şekillendirilebilir çünkü masaüstü bilgisayarın hardware donanımı açılıp kapanması mümkün olan bir kasanın içinde bulunmaktadır, böylece bilgisayarınızın içinde çeşitli değişiklikler yapmanız mümkündür. Daha önceden satın almış olduğunuz bilgisayarınızın bazı teknik özelliklerini yükselterek başka bir amaç için kullanmak isterseniz kasanızın içinde birkaç değişiklik yapabilirsiniz. Mesela iş istasyonu masaüstü bilgisayarınızda çeşitli donanım güncellemeleri yaparak bu bilgisayarı çocuğunuz için bir oyuncu masaüstüne dönüştürebilirsiniz. Masaüstü bilgisayarların bu şekilde güncellenebiliyor olması aynı şekilde teknolojik gelişmeleri yakından takip etmenizi sağlar. Masaüstü bilgisayarınızı satın aldıktan sonra seneler geçse de en son teknolojileri barındıran bir bilgisayara sahip olmak istediğinizde sadece eskidiğini düşündüğünüz bileşenleri değiştirerek bilgisayarınızı yenileyebilirsiniz.

Masaüstü bilgisayarların çevre donanımlarını tamamen kişisel tercihlerinize göre şekillendirmeniz de mümkündür. Böylelikle bilgisayarınızın monitörünün büyüklüğü, klavyenizin yumuşaklığı, hoparlörlerinizin gücü tamamen sizin tercihinize kalmıştır.

Masaüstü Bilgisayar Fiyatları

777 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. İzoly
  2. Avantron
  3. Turbox
  4. Dark
  5. Gamyx
  6. Dragos
  7. Casper
  8. Efs Bilişim
  9. Lenovo
  10. MSI
  11. HP
  12. Dell
  13. Ates99
  14. Exper
  15. Asus
  16. Acer
  17. Apple
  18. Intel
  19. Quadro
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483646/3000500/34
BAŞA DÖN