Çevirici ve Adaptörler

VGA - HDMI dönüştürücüleri, bilgisayarı veya dizüstü bilgisayarı bağlamak için kullanılan adaptörlerdir. Bilgisayarınızdan gelen analog görüntüyü uyumlu televizyon ve monitörlere aktarmak için kullanılırlar.

VGA - HDMI Dönüştürücü Nedir?

 VGA - HDMI dönüştürücü, bilgisayarınızı veya dizüstü bilgisayarınızı VGA çıkış portu (monitörü bağlamak için kullanılan) ve televizyonunuzdaki HDMI girişi ile bağlamanıza olanak tanıyan cihazlardır. Bu şekilde, bu cihazlardan herhangi birini doğrudan birbirine bağlıymış gibi kullanabilirsiniz.

VGA - HDMI Dönüştürücü Nasıl Çalışır?

Kaynaktan gelen video sinyali dijital formata dönüştürülecek ve daha sonra HDMI kablo bağlantısı aracılığıyla herhangi bir HDTV ekranında görüntülenebilecektir.

VGA - HDMI Dönüştürücünün Sağladığı 5 Fayda Nedir?

 1. VGA sinyalini, masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızı HD televizyonunuza bağlamanız için uygun olan HDMI çıkışına dönüştürebilir;
 2. Dönüştürücüler 1920x1080P çözünürlüğe ve 3D video efektine sahip tüm cihazları destekler;
 3. Dahili ses fonksiyonu ile masaüstü/dizüstü bilgisayarı bir HDMI kablosu ile monitöre bağlarken televizyon hoparlörlerinden yüksek kaliteli sesin keyfini çıkarmanızı sağlar;
 4.  Bu VGA HDMI dönüştürücü, evde veya ofiste kullanırken masanızda fazla yer kaplamayacak şekilde kompakt boyutta tasarlanmıştır;
 5. DVI arayüzü ile bağlı birden fazla monitör varsa bu cihazı ekran bağlantı noktası ayırıcısı olarak kullanmanıza imkan sağlar.

Ne Tür VGA - HDMI Dönüştürücüleri Vardır?

İki tür VGA - HDMI dönüştürücüleri vardır:

 • Pasif tür
 • Aktif tür

Aralarındaki fark, pasif tür herhangi bir güç kaynağına ihtiyaç duymaz, ancak aktif tür çalışması için güç kaynağına ihtiyaç duyar.


VGA - HDMI Dönüştürücü Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Özellikler

Satın almak istediğiniz VGA - HDMI dönüştürücülerinin özellikleri karşılaştırılarak en uygun dönüştürücü seçimi yapılabilir.

Kalite

Özellikle plastik dönüştürücüler tercih edilecekse, yapımında kullanılan malzemelerin kalitesine bakmasına fayda vardır.

Kullanım

Yeni alınan VGA-HDMI dönüştürücülerin mevcut kurulumlarla olan uyumuna dikkat edilmesi gerekir.

VGA - HDMI Dönüştürücü Avantajları ve Dezavantajları 

Avantajlar

 • VGA - HDMI dönüştürücüleri, masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızı bir HDTV'ye bağlamanın harika bir yoludur.
 • Herhangi bir ek kabloya ihtiyaç duymadan iki cihazı birbirine bağlanmasına olanak sağlarlar.
 • Ayrıca DVI veya DisplayPort gibi diğer bağlantı türleriyle karşılaştırılabilir. Diğer bağlantı türlerine göre yüksek kaliteli video çıkışı sağlarlar.
 • Bu dönüştürücülerin en iyi yanı, hem ses hem de video sinyalleri için kullanılabilmeleridir. Bu sebeple bunları yalnızca TV'nizde film izlemek için kullanmak istiyorsanız, bu hiçbir sorun yaratmadan işinizi kolaylaştırır.

Dezavantajları

 • Bağlantı için ek bir kabloya ihtiyacınız vardır, bu da bilgisayarınızda yeterli bağlantı noktası yoksa veya bağlantı noktaları birbirinden çok uzaksa problem yaratabilir.
 • Bazı modeller HDCP'yi (Yüksek Bant Genişlikli Dijital İçerik Koruması) desteklemez. Bu yüzden Blu-ray oynatıcılar ve oyun konsolları gibi cihazlarda korumalı içerik izlerken endişeler yaratabilir.

Type C USB Dönüştürücü

Günümüzce oldukça sık bir şekilde önümüze gelen Type-C USB dönüştürücü, telefonları şarj etmek ve telefonla bilgisayar arasında veri akışı sağlamaya yarar. Type-C USB dönüştürücüler bilgisayar, akıllı telefon ve tabletlerde sık sık kullanılır. Tek bir kablo bağlantısı ile  kablosuz kulaklık, tablet, telefon, bilgisayar gibi birçok aletinizi hem çalıştırabilir hem de şarj edebilirsiniz. 

Type-C USB Dönüştürücü Avantajları

 • Hızlı Şarj 

Type-C USB dönüştürücüler birçok cihazınızı hızlı şarj etmenize yardımcı olur. Type-C USB dönüştürücüler güç değerinin yüksekliğinden kaynaklı enerjinin de daha yüksek olmasını sağlayarak priz ihtiyacınızı minimuma indirmenize yardımcı olur.

 • Hızlı Veri Aktarma

Type-C USB dönüştürücüler ile bilgisayarlarınıza belge, video ve fotoğraf gibi dosyalarınızın hızlı bir şekilde aktarımını yapabilirsiniz. USB portlarına göre 2-3 kat daha hızlı aktarım yapmanızı sağlar. GB olarak boyutları oldukça yüksek olan film, video, belge ya da müziklerin 3-4 dakika içerisinde istediğiniz cihaza yedeklenmesi gerçekleştirilir.

 • Hafif ve İnce Bilgisayarlar

Bazı bilgisayarların tüm portları type-c USB’lerden oluşmaktadır. Bu bilgisayarlar daha hafif ve daha ince bir tasarıma sahiptir. Tasarımı sayesinde kolaylıkla elde ve çanta içerisinde taşınabilir. Bu türdeki bilgisayarlarda sadece Type-C USB portları ve kulaklık girişi bulunur. Bunlar dışında hiçbir giriş bulunmaz.

 • Tek Portla Çoklu Bağlantı Kurulumu

Bağlantının en önemli noktası ek dönüştürücülerle birlikte tüm cihazlarda bağlantı kurulabilmesidir. Dışarıdan bakıldığında tek bir portla birlikte, flaş bellekten dosya aktarımı, sd karttan dosya aktarımı, televizyona görüntü verme, monitör bağlama ve cihaz şarj etmek gibi bütün işlemler görülmektedir. Fakat bir noktada bir problem yaşanabilir. Ethernet, USB, microUSB, Type-A, VGA ve HDMI gibi bağlantılar doğrudan kullanımda sıkıntılar oluşturabilir. Type-C USB bağlantısına sahip pahalı ve güçlü bir ürününüz yoksa ve eski bir cihazla bağlantı kuracaksanız, bu bağlantıları ya tek tek ya da bir dönüştürü aracılığıyla yapmanız gerekmektedir. 

Aux USB Dönüştürücü

Aux kısaltması Auxiliary kelimesinden geliyor. Anlamı ise aux ses girişi olarak biliniyor. Aux USB dönüştürücüler genellikle her kullanıcının yaşamını oldukça kolay bir hale dönüştürmektedir. Peki Aux USB dönüştürücü nedir ? Oto teyplerde müzik açabilmeniz için aux girişlerine USB uyumlu cihazları bağlayarak çalışmasını sağlamaktadır. Genellikle 3.5 mm boyutunda jakla kullanılmaktadır. Aux girişi bulunan tüm uyumlu cihazlarda kolay kullanımı sayesinde müzik keyfinizi harika bir duruma dönüştürecektir. Aux USB dönüştürücüler bazı teyplerdeki soket girişleriyle de bağlanabilir. Uyumlu tüm cihazlardaki müzik ve sesleri kablo ve dönüştürücülerle birlikte oto teyplere bağlanmasına olanak sağlar. USB cihazlar ve aux dönüştürücüler, duyduğunuz seslerin berrak olarak iletilmesine olanak sağlamaktadır. Dönüştürücüler sayesinde müziklerin ve seslerin tonları oldukça net bir şekilde duyulacaktır. 

Aux USB Dönüştürücü Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar 

Aux USB dönüştürücülerin asıl işlevi ses ve müzikleri cihazlar arasında aktarmasıdır. Bu aktarım sırasında kaliteli bir ses için dikkat edilmesi gereken birkaç husus bulunmaktadır. İlk olarak, uygun standartlar içerisinde aux kablonuz olmanız gerekiyor. Kaliteli bir ses aktarılması için gerekli materyallerle üretilmiş olmaları oldukça önemlidir. Aracınızda aux USB dönüştürücü kullanacaksanız eğer ses kalitesinin daha iyi olmasını için en iyi markaların aux USB dönüştürücülerini tercih etmelisiniz. 

Parazit bir sesin önlenmesi için aux kablolarının bükülmesi zor ve yumuşak yapılı olması gereklidir. Aux kablolarının çok uzun olması ses kalitesinin azalmasına sebep olmaktadır. Bu sebeple seçeceğiniz kabloların uzunluklarına dikkat etmeniz gerekir. Uzun ömürlü kullanımlar için altın kaplama uca sahip ve oksitlenmeye karşı dirençli kablolar seçilmelidir. Aynı zamanda bu kablolar berrak bir ses için de fayda sağlayacaktır. USB ve aux olan sistemlerde birkaç farklılık vardır. USB olan sistemlerde ses ve müzik USB üzerinden gelir. Fakat aux olan sistemler ise zaten var olan dijital sesleri, çıkışa aktarır. Aux girişleri akıllı telefonlara takılan kulaklık girişleri olarak da görülmektedir. Yani kulaklık girişi ve aux girişi aynıdır. 

Aux USB Dönüştürücü Özellik ve Çeşitleri

Aux USB dönüştürücüler farklı kullanım alanlarında çeşitli yollarla ses çıkışı sağlarlar. Oto teyplerde giriş sd kart veya USB ile kullanılmaktadır. Birçok araçta oto teyp aux dönüştürücü kullanılır. 

Mmc-sd ve USB girişine sahip tüm oto teyp çeviricileri bir kumanda yardımıyla da çalışabilir. Ses kalitesi olarak kolay ve oldukça hızlı kurulum yapılmasına olanak sağlar. Aux USB’ler oto teyp’lerde, araç içerisinde mikrofon görevi de görmektedir. Bu sayede araç içerisinde telefonla yapılan görüşmelerde kolaylık sağlamaktadır. Oto teypleri USB çalar olarak kullanmak mümkündür. Bunun için oto teybe monte edilen bluetooth sayesinde bu amaca ulaşabilirsiniz. Oto teyplerin ekrana görüntü vermesi iki kablolu soketteki iç ve dış girişlerin bağlanması ile gerçekleşir. 

Aux USB dönüştürücülerin her bütçeye uygun modelleri ve markaları bulunuyor. Hiçbir kurulum yapılmadan aux USB dönüştürücü aparatları sayesinde dinlediğiniz ses dışarı aktarılıyor. Aux USB dönüştürücü aparatının ön tarafına USB, arka tarafına hoparlör ya da telefon takılarak keyifli anlar yaratılabilinir. Dönüştürücü uzunlukları çeşitli boyutlarda satılmaktadır. Kendinize en uygun ürünü satın alarak kaliteli ve keyifli müziğin tadını çıkaracaksınız. 

Aux USB Dönüştürücü Avantajları

Aux USB dönüştürücülerin en önemli avantajı, tüm cihazlarda kullanılmasıdır. Sadece ses çıkışı olması yeterli olan tüm cihazlardan aux USB dönüştürücü ile birlikte giriş ve çıkış sağlanır. Böylelikle farklı bir ürüne ihtiyaç olmaksızın tek bir aux USB dönüştürücü ile ses aktarımını kolaylıkla yapabilirsiniz. 

Aux USB Dönüştürücü Dezavantajları

Dezavantaj için iPhone marka telefonlar görülmektedir. iPhone cihazınızın tasarımı yalnızca kulaklıklara ses aktarımı yapmak içindir. Bu sebeple tek bir ses çıkışı vardır. Basit bir sistemi olan oto teyplerde dahi kulaklıklara oranla güçlü ve büyük hoparlörler bulunuyor. Ancak, iPhone cihazlarınızın çıkış güçleri sistemlerin güçlerine az gelebilmektedir. Bu dezavantaj, gürültülü bir sesle müziğin birbirine karışmasına sebep olacaktır. Böyle bir durumda kaldığınızda şöyle bir avantaj sağlayabilirsiniz. Bu durumun yarattığı etki minimuma indirilebilir ya da tümüyle yok edilebilir. Bunun içinde en çok tercih edilen kaliteli markalardan satın alacağınız aux USB dönüştürücüleri satın almanız probleminizi çözmenize fayda sağlayacaktır.

Duvar KağıtlarıAnakartProjeksiyon CihazıAkıllı BileklikLaptop ÇantaKulaklıkMouseOyun BilgisayarıModemMasaüstü BilgisayarKlavyeEkran KartıMonitörYazıcı3D YazıcıOyuncu KoltuğuBluetooth HoparlörUydu AlıcısıBuzdolabıYabancı DizilerHesap MakinesiCumhuriyet AltınıÇeyrek AltınKramponElektrikli BisikletPlaystation 5Kırtasiye ÜrünleriTakvimKoltuk TakımıAnimasyon FilmleriSaatPusulaHaritaKronometreDavetiyeSözlükYatak Odası Takımları22 Ayar BilezikKöpek ÜrünleriBisikletGalatasaray FormalarıKurutma MakinesiYatak Odası TakımlarıKedi EşyalarıFırınScooterVantilatörAyakkabıÇalışma MasasıAltın BileklikZeytinyağıErkek Spor AyakkabıPazar ArabasıTesettür ElbiselerAltın KolyeKamp SandalyesiTesettür AbiyeBanyo DolaplarıDireksiyon SetiTam AltınProtein TozuTost MakinesiTıraş MakinesiJakuziAnkastre SetFiltre Kahve MakineleriGardropOkul ÇantasıMutfak MaşasıFutbol TopuMotosikletDerin DondurucuMotosikletMutfak DolabıDuşakabinMutfak MasasıKitaplıkAvizeAyakkabılıkKomedi FilmleriDuşakabinBasketbol AyakkabılarıUzaktan Kumandalı ArabaBuhar MakinesiHediyeSandalyeSırt ÇantalarıBasketbol AyakkabısıTesettür GiyimBlenderNargileTopuklu AyakkabıSu Arıtma CihazlarıSandalyeHalıDuvar SaatleriSırt ÇantasıSaç Kurutma MakinesiAltın KüpeBeşiktaş FormasıLambaderYabancı FilmKedi MamasıBalıkPufJartiyerMasaj AletiMikrodalga FırınDikey SüpürgeÇadırHalı Yıkama MakinasıNavigasyonŞemsiyelikFeraceWaffle MakinesiPastaTürkçe SözlüklerÇapa MakineleriMouse PadŞifonyerZigon SehpaKoşu BandıOrta SehpaKadın Spor AyakkabıGenç OdasıErkek CüzdanBattaniyeKaynak MakineleriStor PerdelerGelinlikSu SebiliYatakPatenAltın BilezikTesettür TakımHalı Saha AyakkabısıBahçe MobilyasıHazır SistemKreatinTesbihBarkod OkuyucuErkek TişörtÇocuk BisikletiDoğum Günü HediyesiHazır SistemlerDüdüklü TencereErkek Kol SaatiMama SandalyesiYemek MasasıBilgisayar MasasıErkek ParfümüDiş BeyazlatıcıTek Kişilik BazalarKolajenMakyaj MasasıKlozetKülçe AltınJeneratörNevresim TakımıÇocuk OdasıPortmantoOyuncak ArabaÇakmakMikrofonÇaydanlıkOyuncu KulaklıklarıFiltre KahveUyku TulumuErkek GömlekAküMasa LambasıPançoPiyanoMelodikaKamp MasasıYemek Takımlarıİngilizce SözlükKolyeGümüş KolyeOyuncak BebekÇok Amaçlı DolapAspiratörŞarjlı SüpürgeKedi KumuElektro GitarDuş BaşlığıAltın YüzükTermosifonFormaBilezikDikiş MakinesiAlyansKulak Üstü KulaklıkMayoKahvaltı TakımlarıÜtüAna KucağıDambıl SetiYapay ÇiçekDavlumbazBebek BeşiğiBasketbol TopuErkek Eşofman TakımıGözlükErkek PantolonT-ShirtAteş ÖlçerErkek CeketTabloŞekerAbajurYağmurlukBileklikFrench PressYağmurlukOcakScooter MotorAynaAnahtarlıkErkek BileklikSehpaGitarFon PerdeKalemliklerBıçakTavan VantilatörleriKemerPerdeKomodinGebelik TestiKlozet KapağıSehpaYatak ÖrtüsüLokma TakımıTürk KahvesiOyun HavalarıMutfak BataryasıÇocuk FilmleriAtv MotorKıyma MakinesiBuharlı TemizleyiciŞişme YatakTeleskopKompresörOfis KoltuklarıPiercingAbajurKuluçka MakinesiGenç Odası TakımlarıYüzükŞişme HavuzKöşe Koltuk TakımıATV MotorMutfak RobotuTV SehpasıIslak MendilGümüş BileklikTakım ÇantaKiler DolabıTereyağPlakalıkTakım ÇantalarıTrambolinPikapTuvalet KağıdıMakarna ÇeşitleriKöpek MamasıErkek KolyeOfis MobilyalarıTesettür MayoKehribar TesbihlerErkek TerlikDambılSosyal BilgilerÇim Biçme MakinesiDövmeKemanŞofbenYeşilçam FilmleriBankKapıPeluş OyuncakKimonoBüyük Beden AbiyeKutu OyunKaykaySemaverŞapkaSilikon TabancasıElektrikli MotosikletMatkapİnci KolyeProbiyotikOto TeypMeyve SıkacağıEl FeneriArmut KoltukErkek Güneş GözlüğüKek KalıbıKutu Oyunu
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çevirici Ve Adaptörler

10.000+ ürün listeleniyor
Hepsiburada Limiti
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?