Televizyon - Led Tv - 4K TV - Oled Tv - Curved Tv

Televizyon - Led Tv - 4K TV - Oled Tv - Curved Tv

Yeni bir televizyon almaya karar verdiyseniz incelemeniz gereken bir çok özellik bulunmaktadır. Bu özellikler arasından inceleme yapıp sizin için en uygun televizyonu belirlemelisiniz. Bu süreç birçok kişi için eziyet haline gelmektedir. Eğer sizde televizyon arayış sürecinizde birçok sıkıntı ile uğraşmak istemiyorsanız, bu yazımıza göz atabilirsiniz.

Televizyon almaya karar verdikten sonra en başta ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekiyor. Eğer ihtiyaçlarınızı doğru şekilde belirlerseniz, seçmiş olduğunuz televizyonda fiyat performans konusunda tam anlamıyla verim gösterir. Yapacağınız hatalı seçimler, kullanmayacağınız özellikler için para ödemeniz anlamına gelecektir.  Son teknoloji televizyonlar 3D özelliği,smart tv özelliği gibi çeşitleri özellikler ile ön plana çıkıyor. Geçmiş yıllarda sadece sınırlı internet erişimi sunan televizyonlar, son zamanlarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte bir bilgisayar gibi işlevsel şekilde çalışmaya başladı.

Televizyon seçim işleminizi yaparken ilk olarak dikkat etmeniz gereken husus ekran boyutudur. Ekran boyutunun gereğinden fazla büyük olması, yada tam tersi bir şekilde ufak olması evinizde televizyon görüntü kalabalığı olmasına yol açacaktır. Evinizde kullanacağınız odanın boyutlarına göz önüne alarak ona göre bir ekran boyutu seçiniz. Ekran boyutunuzu belirledikten sonra araştırma alanınız biraz daraltmış oluyorsunuz.

Ekran boyutunun hemen sonra istediğiniz ek özellikleribelirleyiniz. 3 boyutlu filmler izleyecekseniz 3D özelliğine sahip televizyonlara  göz atmalısınız. Sizin için 3 boyutlu desteğin pek fazla önemi bulunmuyorsa, 3 boyutlu televizyon alıp ek masraf yapmanıza gerek yoktur. Eğer internet gibi özelliklere erişim istiyorsanız smart tv gibi kısımlara da dikkat etmeniz gerekiyor. Smart tvözelliği bulunan televizyonlarda kendi içerisinde özellikler bakımından sınıflara ayrılıyor. Bazı smart televizyonlar sınırlı olarak internet erişim yetkisi sağlarken, bazıları tam anlamıyla televizyonunuzun bir bilgisayar olmasını sağlıyor. Bu kısımda anlattığımız noktaları da belirledikten sonra marka tercihinizi yapıp, satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Satın alma işlemi sırasında televizyon ürün sayfasında çok fazla sayıda değer ve ürün özellikleri göreceksiniz. Bu özelliklerin her biri farklı farklı anlamlara gelmektedir. Biz sizlere panel tipleri hakkında bazı bilgiler veriyor olacağız.Bu bilgisayar sayesinde, alacağınız televizyonun ne tarz bir panel kullandığınıbilecek aldıktan sonra pişmanlık yaşamayacaksınız.

Televizyonlarda LED, Curved, OLED, LCD gibi panel çeşitlerivardır.

LED Panel:  LED TV’ler LCD Televizyonlara göre biraz daha ince tasarımlara sahiptirler. İnceliğin yanı sıra düşük enerji harcıyor oluşu,ısınmayan yapısı ön plana çıkmasını sağlıyor. Görüntü kalitesi LCD’lere oranlaçok daha iyidir. LED TV’lerde ışıklandırma işlemi ledler ile yapıldığından kalite farkı ortaya çıkıyor.

LCD Panel: LCDTelevizyon ledlerin aksine biraz daha fazla enerji tüketmektedir. Işıklandırmaise ledlerin yerine floresanlar ile yapılmaktadır. Bu sebepten dolayı görüntükalitesi ledler kadar üst seviyeye çıkılmıyor.

Curved Tv: Teknoloji her geçen gün gelişiyor. Bu gelişmeler sonucunda da televizyonlar da tasarım açısından büyük farklılıklar meydana getiriyor. Curved televizyonlar kavisli yapılar sebebiyle ilgi çekici olmayı başarmaktadır. Normal televizyonlar düz bir tasarıma sahipken, curved televizyonlarda ekran kavisli bir şekilde durmaktadır.  Aynı boyutlarda normal televizyon ile curved televizyonlar kıyaslandığı zaman, curved televizyonlar daha büyük hissi vermeyi başarıyor. Ayrıca curved televizyonlardameydana gelen derinlik hissi, izlediğiniz yayını tam anlamıyla yaşamanızısağlıyor. Her gelen misafiriniz tarafından ortaya çıkan ilgi çekici bakışlarda,televizyonunuzun eğlencesi oluyor.

OLED Tv: OLed televizyonların ekranları çok incedir. Bu inceliğin yanı sıra hafif ve azenerji tüketimi onu eşsiz kalıyor. Fiyatlarının normal televizyona oranla birazdaha yüksek oluşu sebebiyle, fazla popüler olmayı başaramadı.

Ülkemizde en fazla talebi Led televizyonlar görmektedir. Led televizyonlar yüksek görüntü kalitesi, ortalama olan fiyat politikası popüler olmasının başlıca sebebi oluyor.

Son zamanlarda yeni çıkan markalar televizyon fiyatlarının biraz daha aşağıya inmesine neden oldu.Eğer marka takıntınız bulunmuyorsa Awox, Axen gibi markalara ait televizyonlarıoldukça uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Her televizyonun üzerinde çeşitli çıkışlar bulunmaktadır. Bu çıkışlar scart, usb, hdmi gibi türlere ayrılmaktadır. Alacağınız televizyonakarar verirken bu konuya da ayrı bir özen göstermeniz gerekiyor. HDMI çıkışısayesinde televizyonunuza HDMI desteği bulunan uydu gibi ürünleribağlayabilirsiniz. USB çıkışından da bahsedecek olursak, bu çıkış sayesinde deusb gibi aygıtlarınızı bağlayıp müzik dinleyebilir, canınız istediği zaman dadizi film vs. izleyebilirsiniz. Çıkış sayısı ne kadar fazla olursa o kadaravantaj sağlarsınız. Ses sistemi gibi bazı müzik aygıtlarını televizyonabağlamak için de çeşitli çıkışlar gerekmektedir. Baştan bu çıkışların olupolmadığına emin olmazsanız, aldıktan sonra pişmanlık sonuçlarına katlanmak zorunda kalabilirsiniz.

4k TV nedir ? : 1080p den bir sonraki nesli temsil eden tv çeşididir. 1080 p de dikey çizgiler esas alınmaktadır. 4K Tv'de ise bunlar biraz daha farkı buradaki olay yatay çizgililerden oluşmaktadır.

Televizyon ve Uydu Alıcısı

Son zamanlarda çıkan yeni televizyonların büyük birçoğunluğunda uydu alıcısı standart olarak geliyor. Uydu alıcısının standartolmasının sayesinde de ek bir uydu bağlamak zorunda kalmıyorsunuz. Standartuydu alıcısı size yer açısından büyük avantaj sağladığı gibi, görüntü açısındanda büyük avantaj sağlıyor. Evde kablo karmaşası ortaya çıkmıyor. Bunun yanısıra bağlantı problemleriyle de uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. Bubahsettiğimiz noktaları göz önüne alarak, yeni televizyonunuzu dahili uydualıcılı olanlardan seçebilirsiniz. 

Televizyonlar ve Garanti Süresi

Samsung, Philips gibi çoğu televizyon üreticisi markaortalama 2 yıllık garanti sunuyor. Bu garanti süresi televizyon marka modelgibi değişkenlere bağlı olarak değişim gösteriyor. Televizyon aldıktan sonradikkat etmeniz gereken en önemli husus kurulumdur. Kurulumu sizin mi, yoksaservisini mi yapacağına emin olmalısınız. Servis tarafından açılması gerekenbir ürünü servisi açmanız halinde, cihazın garanti dışı kalmasını sağlamışolursunuz. Sitemizde yer alan ürünlerin bir çoğunda bu konuda bilgilendirmelerve detaylar belirtilmektedir.

3D Televizyon Gözlükleri

Yeni alacağınız televizyonun 3 boyutlu olmasına kararverdiyseniz gözlük kısmına dikkat etmelisiniz. 3D televizyonlardan verimalabilmeniz için 3d gözlük kullanmanız gerekmektedir. Bazı 3 boyutlu televizyon üreticileri televizyonun yanında 3 boyutlu gözlükler verirken, bazıları vermemektedir. Televizyonunuz geldikten sonra gözlük sıkıntısı yaşamamak içinde bu konuda hassas davranmanız gerekiyor.

Android Televizyonlar

Teknolojinin son hamlesi olarak nitelendirebileceğimiz Android televizyonlar, tam anlamıyla tablet tarzı cihazlarda yapabildiğiniz işlemleri televizyonunuzda gerçekleştirebilmenizi sağlıyor. Android televizyonunuz sayesinde Google Play’den çeşitli uygulamalar indirebilir,oyunlar oynayabilirsiniz. Android televizyonlar henüz normal televizyonlaragöre biraz daha pahalıdır. Eğer teknolojiyi yakından takip etmeyi seviyorsanızyeni bir Android televizyon sizin için en güzel ve eğlenceli tercih olacaktır.

Ambilight Teknolojisi

Yeni televizyonların bazılarında olan bu yeni teknoloji,sıradan televizyon deneyimlerini unutup farklı bir deneyim yaşamanızı sağlıyor.Televizyonun arka tarafında bulunan led ışıklar, görüntü rengiyle beraber değişim gösteriyor. Bu değişimler sonucunda da izlediğiniz dizi veya filmlerievinizde yaşayabileceksiniz. Karanlıkta izlediğiniz filmler daha da etkileyicihale gelecektir. Alışılagelmişin aksine görüntüler ile tam anlamıyla televizyondeneyimi yaşayabilirsiniz. Teknoloji kadar benim için farklılık da önemliderseniz de Ambilight teknolojisi olan televizyonlara bakmayabaşlayabilirsiniz.

Sonuç olarak bu bahsettiğimiz donanımları da göz önünealarak bir televizyon seçimi yapmanız gerekiyor. Yapacağınız seçim bütçeniz iledoğru orantılı olacaktır. Bütçenizi arttırdıkça televizyonun özellik seviyesini de yukarı çıkartabilirsiniz.

Televizyon Alırken Ekran Boyutunu Nasıl Seçebilirsiniz?

Bir televizyon almaya karar verdiğiniz zaman dikkat etmeniz gereken ilk konu televizyonun ekran boyutudur. Alacağınız televizyonun ekran boyutuna, öncelikli olarak odanızın genişliğine göre karar vermeniz gerekir. Dar bir odaya kocaman bir televizyon almak veya çok geniş bir odaya küçücük bir televizyon almak görüş açısı bakımından sizi zora sokacaktır. Bunun dışında çoğunlukla izlediğiniz programlara göre de alacağınız televizyonun ekran boyutuna karar verebilirsiniz. Genelde futbol maçları seyreden biriyseniz daha geniş ekranları tercih edebilirsiniz. 

Şu an günümüzde, televizyonların ekran boyutları 14 inç ile 100 inç arasında değişiklik göstermektedir. Santimetre bazından bakarsak 34-254 cm arasındadır. Odanızın genişliği ve sizin kendi zevklerinize göre alacağınız televizyonun ekran boyutuna kolayca karar verebilirsiniz.

Televizyon Panel Çeşitleri Nelerdir?

Teknoloji gelişip ilerledikçe, çeşit çeşit paneller de üretildi. Şu an LED, OLED, LCD ve Curved gibi panel teknolojileri bulunmakta.

LED denen panel çeşidi, çok parlak ve canlı görüntüler verebiliyor. Bunu adından da anlaşılacağı üzere, içerisindeki LED ışıklarla sağlıyor. Görüntü ve renk kalitelerinin LCD ekranlara oranla çok daha iyi olduğu söylenebilir. LED televizyonlar, diğer panel çeşitlerine göre çok daha ince bir tasarıma sahiptir. Ayrıca diğer panel çeşitlerine göre çok daha düşük enerji tüketirler ve kullanım sırasında daha az ısınma sorunu yaparlar. 

LCD ekranlarda görüntü kalitesi LED ekranlar kadar üst seviyelere çıkamaz. Bunun nedeni ışıklandırmanın LED ışıklar yerine floresanlarla yapılıyor olmasıdır. Bu panellerin bulunduğu televizyonlar diğer televizyonlara oranla daha fazla ısınma sorunu yaparlar. Enerji tüketimleri de biraz fazladır.

OLED televizyonlar, LED ve LCD televizyonlara göre biraz daha farklı bir teknolojiye sahiptir. Bu tür panellerin, kendi ışıklarını oluşturan pikselleri vardır. Bu özellik sayesinde ise yüksek görüntü kalitesi sağlamaktadır. Çok ince bir tasarıma sahiptir ve az enerji tüketimi yapar. Ancak yine de LED panellerin sağladığı canlılığı ve görüntü kalitesini OLED ekranlar sağlayamamaktadır. Ekran parlaklığı LED ekranlara oranla düşüktür.

Curved televizyonlar, şekil ve tasarım itibarıyla diğerlerinden ayrılır. Kavisli bir görüntüsü vardır. Bu kavisli tasarımı sayesinde, olduğundan daha büyük bir ekrana bakıyormuşsunuz hissi yaratır. Diğer televizyonlara oranla daha derin bir izleme deneyimi sağlar. 

Televizyon Alırken Dikkat Edebileceğiniz Diğer Özellikler Nelerdir?

Bir televizyon alacağınız zaman, ekran boyutu ve panel türü dışında dikkat edebileceğiniz birçok teknik özellik vardır. Öncelikle almayı düşündüğünüz televizyonun ses kalitesini kontrol etmelisiniz. Bazı televizyonlar, kötü hoparlörlerinden dolayı istenen ses düzeyine ulaşamaz.

Bilgisayar gibi çalışmaya başlayan televizyonlar, artık internete bağlanabilir hale geldi. Bu özellik sayesinde televizyonunuzu internete bağlayarak film izleyebilir, müzik dinleyebilir, internette dolaşabilirsiniz. Bu özelliğe sahip bir televizyon arıyorsanız, beğendiğiniz televizyonların özelliklerini kontrol ederek televizyonun internete erişebilip erişemediğini öğrenebilirsiniz.

Televizyon

Gündelik yaşamın vazgeçilmez unsuru televizyonlar hem topluca hem de bireysel vakit geçirmek isteyenlerin yaşam alanlarının baş kösesini süslüyor. Teknolojinin gelişimine paralel olarak büyük değişim yaşayan televizyon teknolojisi, LED TV formatı ve internet destekli modellerle üst düzey bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Dünya çapındaki teknoloji öncüleri tarafından üretilen LED TV modelleri yenilikçi görüntü kalitesi standartlarıyla kullanıcıların gözdesi konumunda bulunuyor. Daha ince ve daha parlak olan LED teknolojisi her bir pikselin ayrı bir aydınlatma kaynağının bulunduğunu yenilikçi bir teknolojiyle üretiliyor. Global çapta birçok teknolojisi öncüsü hem tasarım hem de görüntü kalitesi açısından göz alıcı LED TV modellerini kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Işık yayan diyot anlamına gelen Light Emitting Diode kelimelerinin kısaltması olan “LED” kavramı özel bir görüntüleme teknolojisini simgeliyor. Kendinden bir aydınlatma sistemine sahip olan LED TV’ler, arka aydınlatmalı modeller olarak tanımlanabilir. Arka aydınlatmada kullanılan diyotlar, yüksek bir kontrast ve son derece gerçekçi görüntüler elde etmek mümkün olmaktadır. Bu yenilikçi görüntüleme deneyimini akıllı TV formatıyla birleştiren LED TV modelleri kullanıcıları ziyadesiyle memnun ediyor. 82 ekran gibi ortalama değerlerden 219 ekran gibi devasa boyutlara kadar farklı ekran genişliği alternatifleri sunan LED TV’ler, şık tasarımlarıyla estetik beklentilere de yanıt sunar. Enerji verimliliği değerleriyle de dikkat çeken LED TV modelleri hem bütçe hem de çevre dostudur. Wi-Fi ya da kablolu bağlantıyla internete bağlanabilen LED’ler, dahili uydu alıcısı seçeneği de sunmaktadır. HD ve full HD kalitesinin yanı sıra 3D ve 4K gibi teknolojileri de barındıran modeller, canlı bir görsel deneyim sunmak için gereken her şeyi bünyesinde topluyor.

LED Teknolojisiyle Yeni Boyutlara Kapı Açın

Farklı aydınlatma seçenekleri içeren LED teknolojileri, kullanıcılara alternatifler sunar. CCFL arka aydınlatma, tam dizi LED arka aydınlatma ve kenar LED aydınlatması teknolojilerini sunan modeller, özelleştirilmiş bir izleme deneyimini mümkün kılar. Görüntüleme kalitesi ve güç tüketim değerleri açısından farklılaşan bu modeller arasından hem bütçenize hem de beklentilerinize uygun modeli seçebilirsiniz. İnternet bağlantısının yanı sıra 3D izleme imkânı da sunan ürünler HDMI, Scart ve USB başta olmak üzere pek çok farklı giriş seçeneği de sunuyor. Yapay zekâ desteğiyle kalıpları kıran Smart TV teknolojisi, LED görüntü kalitesiyle birleştiğinde filmleri ve dizileri takip etmek çok daha keyifli bir hâl alıyor. İnternetin sonsuz dünyasına kapı aralayan Smart özellikli LED modelleri ile bu geniş evrenin tüm nimetlerinden faydalanmayı mümkün kılar.

Büyük boyutlu ekranlarda muhteşem bir netlikte görüntü aktaran LED TV modelleri, aydınlatma kontrolü gibi özel seçeneklerle derinlik algısını üst düzeye taşımanızı mümkün kılar. Özel katmanlarla zenginleştirilen izleme açıları kullanıcılara bir ekranda hiç olmadığı kadar gerçekçi bir görsel algılama sunar. Yüzde yüz renk hacmi değeri yakalayan ürünler, renklerin doğadaki halleriyle algılanabilmesine olanak tanır. Her sahneyi ve görüntü karesini analiz eden ve ekran parlaklığını dinamik olarak ayarlayan TV modelleri, 1 milyar farklı rengi yansıtabilmek gibi çarpıcı özellikler sunar. Üstün bir görüntü işleme algoritmasına sahip olan TV modelleri, görüntü efektlerini en üst düzeye çıkarır ve en ufak detayları bile muhteşem bir şekilde aktarır.

Yapay zekâ destekli akıllı işlemcilerle donatılmış olan TV modelleri, ses ve ekran parlaklığı kontrolü yaparak izleme ile uyumlu hale getirir. Smart özelliğini basitleştirilmiş ara yüzlerle son derece kullanışlı hale getiren LED TV’ler, özel kumanda tasarımlarıyla da ön plana çıkar. Teknolojik özelliklerinin yanı sıra şık tasarımlarla da tatmin edici olan LED TV modelleri, farklı renk seçenekleri sunar. Bu sayede yaşam alanlarınızın dekorasyonuna uygun bir model alternatifi tercih etmeniz de olanaklı hale gelir. TV modellerini dilerseniz askı aparatlarıyla duvara monte ederek de kullanabilirsiniz. Hem izleme açısı hem de yer kaplamaması itibariyle tercih edilebilecek duvara asma yöntemi için uygun askı aparatı çeşitleri de ürün grupları arasında kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Teknolojinin Dorukları

LED TV modelleri, modern tasarımları ve yenilikçi ses ve görüntü kaliteleriyle dünya çapında pek çok kullanıcının gözdesi konumunda yer alıyor. En iyi ses ve görüntü deneyimi için pek çok farklı teknolojiyi birleştiren LED TV’ler kullanıcıların çoğu zaman farkında dahi olmadığı iyileştirmelere imza atar. Çözünürlük değerleri açısından düşük seviyedeki bir videonun yüksek çözünürlüklü bir ekranda oynatılması ortaya iyi bir sonuç çıkarmaz. Yapay zekâ destekli bir yükseltme teknolojisine sahip olan LED TV’ler, video verilerini analiz eder ve gerekli uyarlamayı yaparak düşük seviyeli videoları daha canlı bir şekilde ekrana yansıtır. Yapay zekâ tabanlı yükseltme teknolojileriyle dilediğiniz videoyu üstün bir çözünürlük değeriyle izlemeniz mümkün hale gelir. İnsan beyninin çalışma yönteminden esinlenerek geliştirilen bu teknoloji videoların özelliklerini analiz ederek mümkün olan en iyi değerlere getirir.

Şık bir tasarıma sahip olan LED TV modelleri, PurColour ve Dijital Clean View gibi yenilikçi teknolojiler ile donatılmıştır. 4 çekirdekli işlemci ve Tizen 4.0 işletim sistemi gibi güçlü teknik detaylar da barındıran ürünler, PurColour gibi yenilikçi teknolojilerle en küçük ayrıntıları bile canlı renklerle aktarır. Görüntü deneyimini en üst seviyelere çeken LED TV’ler, UHD çözünürlük seçenekleri ile cezbedicidir. Dynamic Crystal Colour gibi sayısız görüntü iyileştirici teknoloji barındıran TV modelleri, bununla birlikte 1 milyara ulaşan renk skalaları ile tüm renkleri detaylı bir şekilde görüntüleyebilme imkânı da sunar. Pek çok global üretici üstün 4K teknolojisi ile dikkat çeken LED TV modelleri sunar. 4K, full HD çözünürlüğü 4’e katlayan bir teknolojiyi simgeleyen bir terimdir. 4K teknolojisi çok daha fazla ayrıntı ve üst düzey bir görüntü kalitesi sunar. Ultra High Definition sözcüklerinin kısaltması olan UHD kavramı da tıpkı 4K teknolojisinde olduğu gibi, Full HD teknolojisine oranla dört kata kadar daha iyi bir çözünürlük ve görüntü sunan yeni nesil bir TV teknolojidir. Global çaptaki mühendisler tarafından geliştirilen bu teknolojiler televizyon teknolojilerinde çığır açmıştır. Quantum Dot Light Emitting Diode sözcüklerinin kısaltması olan QLED TV’ler ise çok daha parlak görüntü ve daha derin renkler sunmasıyla öne çıkan TV modelleri barındırır. QLED TV’ler benzersiz özelliklere sahiptir ve LED teknolojisinin ulaştığı üst düzey seviyenin temsilcisidir. Tasarım özellikleriyle de son derece estetik olan QLED’ler görüntü ve ses kalitesi alanında yepyeni deneyimler sunar.

Hiç Olmadığı Kadar Gerçekçi Ses Deneyimi

TV ses deneyimleri için çıtayı yükselten LED TV modelleri, ses hareketini ekrandaki hareketle eşleştirmek için yapay zekâ tabanlı yazılımlar kullanır. Aktif ses yükseltici sistemler, ses ortamını anlık olarak izler ve daha gerçekçi, üç boyutlu bir ses yaratmak için gerekli düzenlemeleri yapar. Sinema salonlarındakine benzer bir deneyim yaşatmak isteyen ses geliştiricisi mühendisler, sesin TV'ye yerleştirilmiş hoparlörlerden ekrandaki hareketi takip ettiği özel teknolojiler geliştirdiler.

Bu teknolojiler sayesinde, bir videonun sesi ekrandaki eylemi gerçek zamanlı olarak takip edilir ve anlık olarak reaksiyon alınır. Dış ortam gürültülerine de duyarlı olan ses izleme teknolojisi, çevre sesleri çok fazla yüksek olursa videodaki seslerin hacmini artırarak kusursuz bir deneyim hazırlar. LED TV’lerde bulunan ses sensörleri, ekrandaki video içeriğinden ve çevresindeki ortamlardan sesleri toplar. Yapay zekâ teknolojisi daha sonra bu iki ses türünün ses seviyelerini kıyaslar ve harici seslerin TV video içeriğinden daha yüksek bir seviyede olduğu tespit edilirse, TV'nin ses seviyesini seçerek yükseltir. Yapay zekâ teknolojisi sadece daha gürültülü bir ortam tanıdığında TV'nin sesini yükseltmekle kalmaz, yapay zekâyı ses efekti ve arka plan ses seviyelerini tutarlı halde tutmak için de kullanır. LED TV’lerde video içerik oynatımı sırasında gerçekçi bir ses elde etmenin temel ögelerinden biri hem yatay hem de dikey ses özelliklerini kapsayan üç boyuttur. Farklı özelliklere sahip hoparlörler kullanarak ses çalmayı uyumlu bir şekilde yöneten yapay zekâ destekli ses teknolojileri, önceden atanan ses çalma değerlerine uyan ve bağlandığında TV ile ses çubuğu arasında gerekli bilgileri paylaşan bir teknolojidir. Bu teknolojik yenilikler, üstün bir ses deneyimi sağlar. Üstün teknoloji, sesleri LED TV'nin hoparlörleri ve ses çubuğu arasında ayıran ve uyumlu hale getiren özel bir algoritmayla kusursuz bir şekilde ortama yayar.

Özelleştirilmiş Bir Görsel Deneyim

Birçok farklı özelliği ve teknolojik detayı bünyesinde barındıran LED TV’ler benzersiz bir seyir deneyimi yaşatmak adına gereken tüm özellikleri bünyesinde toplar. 1 milyar farklı tonda canlı ve parlak rengi insan algısına sunabilen TV’ler, gölgeler arasındaki ince ayrımlara dahi hâkim olmanızı ve gerçeğe yakın bir görüntü deneyimi elde etmenizi sağlar. Özellikle siyahtaki derinlik kontrast değerlerini ve görüntü kalitesini doğrudan artırır. LED TV’lerde her bir görüntü karesinde ayrı olarak optimize edilen koyu kontrast değerleri ile çok yüksek derecede ayrıntılı görüntüler ortaya çıkar.

Teknolojik donanımları ve ergonomik yapılarıyla ön plana çıkar TV modelleri, küçükten devasa modellere kadar farklı ebat seçenekleri ile yaşam alanlarına keyif katar. Televizyon dünyası teknolojik inovasyona bağlı olarak her geçen gün daha da gelişiyor ve ilerleme kaydediyor. Dünya çapında teknolojik ürün imalatı yapan birçok global marka, kullanıcı deneyimini en kusursuz hâle getirmek için son teknoloji LED TV modellerini teknoloji tutkunlarının beğenisine sunuyor. LED özellikli TV modelleri hem görüntü hem de ses donanımlarıyla da eşsiz bir deneyim vadediyor. A sınıfı enerji tasarrufu sağlayan televizyonlar hem verimlilik hem de tasarruf sunuyor. Wi-Fi donanımıyla pek çok farklı uygulamaya erişim imkânı veren LED TV’ler çeşitli giriş seçenekleriyle farklı cihazların televizyona bağlanabilmesine ve pratik bir şekilde yönetilmesine de zemin hazırlıyor.

Neden LED TV tercih etmeliyim?

LED TV’ler görüntü kalitesinde televizyon teknolojisinin geldiği en üstün düzeyi simgelerler. Ayrıca ince yapılarıyla estetik ve modern bir görünüş sunarlar. LED TV’ler enerji verimliliği anlamında diğer TV modellerinin önüne geçen bir performansa sahiptir.

LED TV seçiminde nelere dikkat etmeliyim?

LED TV’lerde öne çıkan bir husus kontrast oranıdır. Kontrast oranı yüksek olan ürünler son derece canlı bir görüntü sunar. Ayrıca HD özelliğine sahip bir LED TV seçmek görüntü açısından beklentilerin yanıt bulması anlamına gelecektir. Ayrıca ürünün kullanılacağı alan hesaplanmalı ve ekran boyutu seçimi buna göre yapılmalıdır.

LED TV’ler ne gibi yenilikler sunar?

LED TV’lerin en önemli özelliği özel diyot teknolojisiyle sunduğu gerçekçi seyir deneyimidir. Bununla birlikte farklı cihazlarla eşleşebilir olmak ve Wi-Fi bağlantısı özelliği sağlamak bu modellerin sunduğu yenilikler arasında yer alır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
1/10
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Televizyon ve LED Ekran Fiyatları

1087 ürün listeleniyor
Samsung
LG
Philips
TCL
Vestel
Sony
Toshiba
Arçelik
Grundig
Onvo
Regal
Beko
Skytech
Sunny
Telefunken
Strong
Altus
Axen
JVC
Profilo
55 inç / 139 cm
65 inç / 165 cm
65 inç / 164 cm
75 inç / 190 cm
43 inç / 109 cm
50 inç / 127 cm
50 inç / 126 cm
43 inç / 108 cm
32 inç / 80 cm
65 inç / 163 cm
70 inç / 178 cm
105 inç / 267 cm
110 inç / 280 cm
16 inç / 41 cm
17 inç / 43 cm
19 inç / 48 cm
20 inç / 51 cm
22 inç / 55 cm
24 inç / 59 cm
24 inç / 60 cm
4K Ultra HD
Full HD
HD Ready
Hd Ready
8K Ultra HD
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Ekran Boyutu
Toplam 47 / 1087 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?