Ağ / Modem

İnternet, içinde bulunduğumuz yüzyılın en önemli icadı olarak dikkat çeker. İnternetin son yıllarda kendisini gösteren yaygınlaşması ile birlikte günlük yaşamın kuralları da internete göre şekillenir. Bu sebeple de internete güçlü bir sinyal ile erişmek oldukça önemli bir durumdur. İnternete bağlantıyı gerçekleştirmek için en sık kullanılan araçlar arasında ağ modemleri yer alır. Ağ modemlerinin kendi içinde farklı türleri bulunur. Modemler, kablosuz modem biçiminde olabildiği gibi kablolu biçimlerde de bulunabilir. Buna ek olarak modemlerin çeşitleri de bağlantı kalitesine doğrudan etki edebilir. Bu açıdan bakıldığı zaman fiber destekli modemler oldukça rağbet gören türler arasında yer alır. Ağ modem fiyatları da modellere göre birtakım farklılıklara sahip olabilir. Fiyatların belirlenmesinde en önemli unsurlardan biri fiber desteğin bulunup bulunmadığıdır. Öte yandan kablolu ya da kablosuz modemlerin de fiyatları farklı açılardan değişkenlik gösterir. Bunlara ek olarak modemlerin çeşit ve özelliklerine bağlı olarak fiyatlandırmaları da değişiklik gösterir. Ayrıca modem çeşitlerinin dışında hem sinyal güçlendiriciler hem de routerlar modemler ile birlikte kullanılan ürünler olarak bilinir. Hatta kimi durumlarda da bazı modemler; modem görevlerini sürdürürken bir diğer yandan da routerın görevlerini üstlenebilir. Dolayısıyla ağ modemlerini satın almadan önce üzerine iyi bir araştırma yapılarak sürece başlanması doğru olacaktır. Bu sayede hem fiyat kalite performansı hem de ihtiyaç doğrultusunda doğru bir ürün satın alınmış olur.

Kablolu ve Kablosuz Modemler

Modemler internet verisini kablolar aracılığı ile dağıtan yapılardır. Kablo modem, oldukça sık tercih edilen bir modem türüdür. Kablosuz bir bağlantı için ya Wi-Fi özelliği ya da router desteği gerekir. Kablolu modemler için ise gerekli olan şey modem ile bilgisayar arasında kurulacak olan bir kablo bağlantısıdır. Kablolu modemler de kendi içerisinde de farklılıklar barındırır. Ancak kablolu modemler için birtakım dezavantajlar söz konusudur. Bu dezavantajların ilki kablolu modeme bağlanacak bilgisayar sayısının kısıtlı olmasıdır. Bu dezavantaj kablosuz modemler için geçerli değildir. Kablolu modemlerin genellikle küçük iş yerleri ve evlerde kullanılması tercih edilir. Kablolu modem fiyatları, modemlerin çeşitlerine göre farklılık gösterir. Seçeceğiniz modemin evinizdeki internete uyum göstermesi lazım. Size uygun kablolu modelin seçimini yaptıktan sonra size uygun modemi satın alabilirsiniz. Modemler, internet bağlantısı için sahip olunması en elzem ürünlerdir. Bu ürünler farklı çeşitlerde müşterilerin beğenisine sunulur. Bu çeşitler arasında en dikkat çekici olanları ise kablosuz modemlerdir. Modem seçimi konusunda çoğu kullanıcı kablosuz modem nedir sorusunun yanıtını arar. Kablosuz modem usb girişi dahi bulunan ve internet bağlantısı için herhangi bir kabloya ihtiyaç duymayan modem türüne verilen addır. Kablosuz modemler, hem taşıma süreçlerinde sunduğu hizmetler hem de bu hizmetleri sunarken oldukça kaliteli bir deneyim sunması açısından oldukça tercih edilen modeller arasında yer alır. Kablosuz modem internet kullanıcılarının da sık tercih ettiği modem çeşitleridir. Kablosuz modemler de kendi aralarında farklı çeşitlere sahiptir. Bu farklı modem çeşitleri, oldukça geniş bir çerçeveye sahiptir. Kablosuz modem önerisi konusunda da piyasada oldukça fazla kablosuz modem bulunur. Kablosuz modemler, taşınabilir olmasının yanı sıra menzil artırıcı aparatlara sahip olabilirler. Öte yandan kablosuz modemler taşınabilir olmaları sebebiyle oldukça kullanışlı olan ürünlerdir. İş yeri ya da evinizin dışında güçlü bir internete sahip olmak için önemli olan kablosuz modemlerin etki alanları da genişletilebilir. Kablosuz modem router sayesinde etki alanları genişletilen kablosuz modemler özellikle son yıllarda çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edilen bir ürün haline gelir.

Ağ Modem ve Sinyal Güçlendiriciler

Kaliteli bir internet hizmeti günümüzde oldukça önemlidir. İnsanların gündelik hayatları ile iş yaşamlarının önemli bir kısmı internet üzerinden gerçekleşir. Bu sebeple hem internet hızı hem de kalitesi kullanıcılar için oldukça ayrı bir öneme sahiptir. Kimi durumlarda modemler, iyi bir internet sağlama durumunda olmayabilir. Böyle durumların yaşanması halinde Wi-Fi sinyal güçlendirici mekanizmalar devreye girer. Sinyal güçlendirme işlemi, internetin hızı başta olmak üzere internet kalitesine doğrudan etki eder. Modem sinyal güçlendirici, yavaş bir internete ve modeme sahip olan internet kullanıcıları için oldukça önemli bir role sahiptir. İnternet altyapıları bazı noktalarda iyi bir hizmet vermeyebilir. Bu noktada da modem sinyal güçlendiricileri devreye girmek durumundadır. Kablosuz modem güçlendirici bu sayede yavaş bir hizmet sunan modemlerin hızlı bir internet hizmeti sunmasının yolunu açar. Hem Wi-Filerin çekim alanlarını genişleten sinyal güçlendiriciler, yavaş internet problemi ile karşı karşıya kalan kullanıcılar için oldukça basit bir çözüm olarak dikkat çeker. Öte yandan sinyal güçlendiricilerin yanlış şekilde kullanılması, yavaş internet problemini çözmez. Ayrıca sinyal güçlendiriciler, ne kadar doğru kullanılırsa, internet hızından aldıkları destek o kadar da artacaktır. Bu sebeple modem ile sinyal güçlendirici cihaz arasındaki mesafenin fazla olmamasına özen gösterebilirsiniz. Ayrıca modemin çevresinde elektronik eşyaların bulunmaması da oldukça önemlidir. Ayrıca mikrodalga fırın ve cep telefonları da benzer frekanslara sahip olabildiği takdirde kablosuz Wi-Fi güçlendirici ürünlerini olumsuz etkileyebilir. Kablosuz sinyallerin duvar gibi alanlardan geçerken güçsüzleştiğini göz önünde bulundurarak modem ve sinyal güçlendirici yerlerini belirlemeniz kaliteli bir internet deneyimi için oldukça önemlidir. İnternet Wi-Fi güçlendirici fiyatları ise oldukça farklı parametrelerle belirlenir. Bu durumun oluşmasında sinyal güçlendiricilerin farklı özellikleri etkili olur. İnternet bağlantısında yaşanan kesilmeler ya da yavaş internet sorunu gibi sorunlar yaşıyorsanız farklı markalar üzerinden fiyat karşılaştırmaları yapıp bir sinyal güçlendirici almak doğru bir karar olur.

Ağ Modem Tavsiyeleri

Modem, kaliteli bir internet bağlantısı için en önemli unsurlardan sadece biridir. Ancak yine de modemin sinyal kalitesi doğrudan internet kalitesine etki eder. Modemler; kablolu ya da kablosuz bağlantı özelliklerine sahip olabilirler. Kablosuz ağ modem tavsiye edilen ve oldukça hızlı ve kaliteli bir internet bağlantısı sağlayan bir üründür. Kablosuz modem çeşitleri, çok geniş bir yelpaze içindedir. Bu geniş yelpaze içinden kendinize uygun modemi seçmek oldukça kafa karıştırıcı olabilir. Bu sebeple diğer internet ve modem kullanıcılarının modem deneyimlerinden faydalanmak iyi bir fikir olabilir. Bu deneyimlerden faydalanmak için internet üzerinde kısa bir araştırma yaparak kablosuz modem yorumları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Kablosuz modem satın alırken en ucuz ürünün en kalitesiz ürün olmadığı hakkında bilgi sahibi olmak oldukça önemlidir. Modem satın olmak istiyorsanız dikkat etmeniz en önemli hususlardan biri fiyat kalite performansı olmalıdır. Kablosuz modem en ucuz ya da en pahalı seçenekleri her zaman en kaliteli ürünler hakkında bilgi vermeyebilir. Bu sebeple iyi bir modem araştırması yapmak oldukça önemlidir. Ayrıca bu araştırma süreci ile alakalı olarak bulunduğunuz konumun internet altyapısı da oldukça belirleyicidir. Dolayısıyla internet altyapınız ile alakalı araştırmayı yaptıktan sonra modem satın alma sürecine girebilirsiniz. Ayrıca modemin yeterli olmayacağı bir bölgede yaşadığınızı düşünüyorsanız sinyal güçlendirici kullanmanız gerektiğini unutmayın. Fiber hızında bir internet hızına sahip olmak için de fiber kablosuz modem sahibi olmanız gerekir. Ayrıca kablosuz modem satın almadan önce hem çevreniz hem de modemin özellikleri hakkında araştırma yapmanız halinde hem kaliteli hem uygun fiyatlara hem de hızlı bir internete sahip olabilirsiniz.

Kablosuz Modem Özellikleri

Kablosuz modemler, hem hızlı hem de güçlü bir internet bağlantısı için oldukça önemli bir yere sahiptir. Modem alırken özellikle bulunduğunuz yerin internet altyapısına dikkat etmek gerekir. İnternet altyapısı kadar önemli bir diğer konu başlığı ise satın alacağınız kablosuz modemin özellikleridir. Kablosuz modem özellikleri hakkında araştırma yaparken satın alacağınız modemin size en uygunu olduğundan emin olmanız gerekir. Kablosuz modem özellikleri arasında yer alan ilk unsur; satın alacağınız modemin altyapıya uygunluk durumudur. Modemin bulunduğu yerde bulunan internet altyapısı özelliğinden en verimli şekilde yararlanmak için bu şartları sağlayan bir modem seçimi dikkat edilmesi gerekilen noktalardan biridir. Ayrıca modemin hızı da, modem özellikleri arasında belirleyicidir. İnternet hızı MBPS ile ölçülür. Orijinal adı, Mega Bit Per Second olan internet hızı farklı modem biçimlerinde farklı hızları kullanıcılara sunar. ADSL modemlerde bağlantı hızı 24 MBP seviyesine çıkabilirken VDSL modemlerde bu hız çok daha yüksektir. VDSL modemler 150 MBPS hıza kadar ulaşabilir. Modem ile alakalı dikkat edilmesi gerekilen bir diğer önemli husus ise modemin sahip olduğu sinyal gücüdür. Sinyal gücünün yüksek olması ev ya da iş yerlerinizde daha uzak mesafelerde dahi iyi bir internet hizmeti almasını sağlar. Modemi kuracağınız ev ya da iş yerinin büyüklüğü, modem seçiminde doğrudan etkili olur. Ayrıca modeme olan uzaklığın artması ile birlikte sinyalde de azalma gerçekleşir. Sinyalde yaşanan azalma ise internet hızına doğrudan etki eder. Bu gibi durumlarda sinyal güçlendirici kullanmak oldukça basit ve etkili bir yöntem olacaktır. Wi-Fi sinyal yükseltici sizlere uygun fiyatlara kaliteli bir internet deneyimi konusunda yardımcı olacaktır.

Modem Seçimi Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günlük yaşamlarımızın oldukça önemli bir parçası olan internete ulaşmak için en önemli aygıtlardan biri modemlerdir. Modem seçimi konusunda da uyulması gereken birtakım kurallar bulunur. Kablolu modemler, çok fazla kullanıcının bağlanması için uygun bir yapıda değildir. Eğer çok fazla cihazın bağlandığı türden bir internete ihtiyaç duyuyorsanız kablosuz bir modem tercih etmeniz gerekecektir. Ancak sadece bu kadarla da bitmez. Modemin bağlandığı noktadaki internet altyapısı da oldukça önemlidir. Kablosuz Wi-Fi modem için bağlantının fiber olup olmadığı test edilmelidir. Fiber internet sizlere çok daha hızlı ve güçlü bir internet hizmeti sağlayacaktır. Ayrıca modemin bağlanacağı alanın da seçimi oldukça önemlidir. Bu sebeple ev ya da işyerinizin büyüklüğüne göre bir modem satın almanız gerekecektir. Özellikle geniş alanlarda modemin sinyallerinin yeterli gelmediği durumlar oluşabilir. Bu tip durumlarda da Wi-Fi sinyal güçlendirme ürünlerinden faydalanmanız gerekebilir. Wi-Fi güçlendirici kablolu ya da kablosuz modemler için geçerli olan ürünlerdir. Sinyal güçlendiriciler dışında router ile de sinyalleri dağıtmak konusunda avantaj sağlayabilirsiniz. Ayrıca bazı kablosuz modemler ile routerlar bir arada olabilir. Öte yandan bazı durumlarda güçlendirici modem kullanılmasına rağmen bağlantı kalitesinde problemler çıkabilir. Bu durumda birtakım ihtimaller söz konusudur. Bu ihtimaller arasından ilki modeminiz güçlü bir sinyal almıyor oluşu vardır. Güçlü bir sinyal alamayan modem bunu aktaramaz. Bu sebeple modeminizin yerini değiştirerek yeniden çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Bir diğer ihtimalde ise modem Wi-Fi güçlendirici ve router kullanmanıza rağmen modemden uzaklaştıkça internet kalitesinde düşüş yaşanır. Bu durumun nedeni ise çok yüksek bir ihtimalle aradaki mesafenin uzaklığı değil, aralarda çok sayıda duvarın olmasıdır. Çok sayıda duvarın bulunduğu alanlarda routerlar tam kapasite ile çalışmakta sıkıntı yaşarlar. Dolayısıyla hem modem hem de router alırken bu kurallara dikkat ederek hareket etmekte fayda vardır.

Kablosuz Modem Markaları

Güçlü ve iyi bir sinyale sahip bir modem ile kaliteli bir internet bağlantısı elde edersiniz. Piyasada bunu sağlayan çok sayıda modem markası bulunur. Çift bantlı modem çeşitlerinden tutun güçlendiricilere kadar çok sayıda farklı özelliklere sahip modemleri satışa sunmuş durumdadır. Kablosuz modem markaları içerisinde çok sayıda farklı modemlerin yanı sıra hem modem hem de router olma özelliği taşıyan ürünler bulunur. Ayrıca her marka kendisine ait farklı Wi-Fili modem çeşitlerini de satışa sunmuş durumdadır. Siz de internetin sınırsız dünyasına dahil olmak için size uygun modemi uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Modemler; kablolu ya da kablosuz modem dışında da farklı özelliklere sahiptir. Kimi çeşitlerde kablosuz modem sim kartlı olabilir. Ayrıca 4 port kablosuz modem ürünü de piyasada oldukça ilgi gören bir model olarak dikkat çeker. Ayrıca sinyal geliştirici ve kablosuz modemler konusunda farklı markalar benzer ürünleri piyasaya sürmektedir. Dolayısıyla modem almaya karar verdikten sonra markalar hakkında kolayca araştırma yapabilirsiniz. Bu araştırma sırasında ayrıca fiyat karşılaştırması yapmanız da oldukça kolay olacaktır. Kablolu ya da kablosuz modem fiyatlarında markalara göre çok aşırı fiyat farkları bulunmaz. Ancak modem çeşitleri hakkında farklılıklar olabilir. Kablosuz modem ne kadar ise aynı markanın kablolu modemi ise daha az bir fiyat ile satışa sunulmuş olabilir. Kablosuz modem fiyatları hakkında detaylı bilgi için Hepsiburada’ya göz atabilirsiniz.

Ağ Modemlerdeki Yavaşlamanın Nedeni Ne Olabilir?

Sinyal güçlendiriciler özellikle modemerin güçsüz kaldığı noktalarda sinyali güçlü tutarak iyi bir internet kalitesi sunmak adına üretilmiş ürünlerdir. Kablolu Wi-Fi güçlendirici ürününün bulunduğu bir ortamda internet hızında birtakım problemler oluşmasının sebebi genellikle bulunulan ortam ile alakalıdır. Bu problemi çözmek için modemin yerini değiştirebilirsiniz.

Router ile Ağ Modem Modellerinin Arasındaki Fark Nedir?

Modem kullanıcılara doğrudan internete bağlanma fırsatı sunar. Ancak routerın görevi var olan bir modem ile birlikte çalışarak internetin kapsama alanını genişletmektir. Router ile birlikte modem ağ genişletici görevi üstlenir. Öte yandan piyasada birçok markanın hem router hem de modem olma işlevine sahip ürünleri de bulunur.

Kablolu Modem ile Kablosuz Modemin Farkı Nedir?

Kablolu modemler ile bilgisayar arasında internet akışı bir kablo vasıtasıyla aktarılır. Ancak kablosuz modemde böyle bir zorunluluk bulunmaz. Kablolu modemler kendi içerisinde birtakım dezavantajlara sahiptir. Bunlardan en belirgin olanı ise kablolu modeme bağlanabilecek bilgisayar sayısı kısıtlıdır. Kablosuz internet modem çeşitleri için böyle bir durum söz konusu değildir.

İnternet Altyapısı Modem Seçiminde Etkili Bir Faktör müdür?

Modem seçimi konusunda çok sayıda önemli unsur bulunur. Bunlardan biri de internet altyapısıdır. Fiber internet altyapısının bulunmayan bir alanda farklı, fiber internet altyapısı bulunan bir alanda ise farklı bir modem seçimi yapmanız önerilir. Öte yandan modem seçimi internet hızınızı da doğrudan etkileyen bir faktördür.

Büyük Bir Ev için Nasıl Bir Modem Tercih Etmeliyim?

Büyük bir ev ya da iş yeri için bir modem alma durumunda sinyal gücü kuvvetli bir modem ile çalışmak size pek çok açıdan avantaj sağlayacaktır. Ancak kimi durumlarda güçlü sinyal gücüne sahip modemler de yeterli olmayabilir. Bu tip durumlarda sinyal güçlendirme ürünlerinden faydalanmak gerekebilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ağ Modem Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Bilgisayar
Bilgisayar
Ağ / Modem
Ağ / Modem
Akıllı Ev Sistemleri
Akıllı Ev Sistemleri
Modemler
Modemler
Access Point
Access Point
3G/4G Router
3G/4G Router
Router
Router
Menzil Arttırıcı
Menzil Arttırıcı
Network Aksesuarları
Network Aksesuarları
Wireless Adaptör
Wireless Adaptör
Powerline Ürünleri
Powerline Ürünleri
IP Kameralar
IP Kameralar
Switch
Switch
Network Kartları
Network Kartları
Print Server
Print Server
Bluetooth Ürünler
Bluetooth Ürünler
Ethernet Kartlar
Ethernet Kartlar
Antenler / Kablolar
Antenler / Kablolar
Kabinetler
Kabinetler
Firewall
Firewall
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler