Besin (Gıda) Takviyeleri & Vitaminler

Sağlıklı bir yaşamın ilk kuralı, dengeli beslenme oluyor. Dengeli ve sağlıklı beslenme, günlük yaşamda ihtiyaç duyduğunuz vitamin ve enerjiyi sağlarken günlük koşuşturmalar, dengesiz beslenme ve fast food tarzı yiyecekler ile değişen yeme alışkanlıkları ise sağlıksız bir yaşam tarzını beraberinde getiriyor. Özellikle dengesiz beslenme nedeni ile gerekli vitaminleri alamayan vücudun direnci azalıyor ve sağlık sorunları ortaya çıkıyor. Dengesiz beslenme hâlinde ortaya çıkan vitamin eksikliğini gidermek için ise besin takviyelerine başvuruluyor. Sadece dengesiz beslenme dolayısı ile değil; genetik olarak da zayıf bünyeli kişilere tavsiye edilen besin takviyeleri, farklı çeşitlerde kullanıcıya sunuluyor.

Besin Takviyesi Çeşitleri

Besin takviyesi çeşitleri, oral yolla alınan tablet, kapsül, toz ya da sıvı hâlinde vitamin, mineral, yağ, aminoasit içeren ürünler olarak piyasada bulunuyor. Hap şeklinde bulunan besin takviyesi çeşitleri arasında özellikle hafıza gelişimini destekleyen balık yağı gibi ürünler yer alıyor. Hem içerdiği hap sayısı hem de markası değişen balık yağları, farklı seçeneklerde sunuluyor.

Tablet ve kapsül şeklindeki ürünler arasında çeşitli şifalı bitkilerin kapsülleri de bulunuyor. Bitki kapsülleri; ayı üzümü, ada çayı, alıç, palmiye, at kestanesi, avokado, biberiye gibi bitkilerin ve meyvelerin özünden yapılıyor. İçerisinde birden fazla bitki özünün yer aldığı ürünlerin içeriğini detaylıca inceleyebilirsiniz.

Vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin takviyesini sağlayan bitki özlü kapsüller, aynı zamanda içeriğine ve bitkilerin faydalarına bağlı olarak vücut direncini artırmaya da yardımcı oluyor. Bitki özlü besin takviyeleri arasında çay şeklinde içilerek tüketilebilen ürünler de bulunuyor. Siyah çayın demlendiği gibi suda bekletilerek demlenen çay karışımları arasında birçok bitkinin çayına erişebiliyor. Çay çeşitleri ile birlikte macun çeşitlerine de besin takviyeleri arasından ulaşılabiliyor. Kaşıkla tüketilmesi gereken macunların sade hâlde yenmesi tavsiye ediliyor. Sıvı besin takviyelerinde ise şurup, bitki karışım suları, alkali mineral benzeri ürünleri temin edebiliyorsunuz. İster sade olarak isterseniz de farklı gıdalara ekleyerek sıvı ürünleri tüketebilirsiniz. Sadece sıvı ve şurup şeklinde değil; yağ şeklinde de temin edebileceğiniz besin takviyeleri arasında ardıç yağı ya da çay yağı gibi farklı amaçlarla kullanılabilen ürünleri de bulabiliyorsunuz.

Besin Takviyesi Fiyatları

Besin takviyesi fiyatları, tamamen ürüne bağlı olarak belirleniyor. Sarımsak, limon, zencefil gibi besinler içeren bitki suyu karışımları, genellikle aynı markanın ürünü olarak piyasada yerini alıyor ve içeriklerine bağlı olarak fiyatları küçük farklar ile birbirinden ayrılıyor. Benzer fiyatlar ile ulaşacağınız bitki suyu çeşitleri dışında bitki karışımı kapsülleri de aynı fiyat aralığında satılıyor. Birbirinden farklı bitki kapsüllerinin yer aldığı ürünlerin gramajı ve kapsül sayısı yaklaşık olarak aynı oluyor. Yalnızca içerikleri değişen kapsüllere aynı fiyat aralığından ulaşabilirsiniz. Besin takviyesi fiyatları üzerinde markalar da etkili olduğu için benzer bitki kapsülü çeşitlerini farklı markalarda daha farklı fiyat seçeneği ile de bulmanız mümkün oluyor.

Macun ve yağ çeşitlerinde ise fiyatlar, farklı etkenlere bağlı olarak değişiyor. Macunlarda aynı markaların ürünleri, sabit fiyatlar ile sunuluyor. Yağ çeşitlerinde ise fiyatlar; yağların türüne, markasına ve ebadına bağlı olarak belirleniyor. 50 ml.’lik küçük şişelerde satılan ürünler, daha cazip fiyatlara sahip olurken büyük 250 ml.’lik şişelerde satılan yağlar ise ürünlerin türü ile doğru orantılı fiyatlarda alıcıya ulaştırılıyor. Özellikle doğal zeytinyağı, nar çekirdeği ya da çörek otu yağı gibi zor bulunan ürünleri temin edebilirsiniz.

Besin takviyesi çeşitleri arasında yer alan çaylar ise daha cazip seçenekler sunuyor. İçeriği değişen çay çeşitlerini aynı fiyat aralığında bulabilir; ihtiyacınız olan ürünleri kolayca temin edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Besin Takviyeleri

10.000+ ürün listeleniyor
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik Kişisel Bakım
Sağlık / Kişisel Bakım
Sağlık / Kişisel Bakım
Besin (Gıda) Takviyeleri & Vitaminler
Besin (Gıda) Takviyeleri & Vitaminler
Vitaminler
Vitaminler
Glukozamin
Glukozamin
Omega 3 & Balık Yağları
Omega 3 & Balık Yağları
Antioksidan
Antioksidan
Mineraller
Mineraller
Probiyotik
Probiyotik
Destekleyici Besinler
Destekleyici Besinler
Beta Glukan
Beta Glukan
Kolajen
Kolajen
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
HepsiLojistik Ürünleri
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26000865