Ucuz ve Kaliteli Probiyotik Çeşitleri

Sağlık için vazgeçilmez olan probiyotikler, yaşayan bileşenler olarak vücutta görev alıyor. Bağırsaklarda bulunan vücut için zararlı bakterileri azaltan probiyotikler, doğal besinlerle alınabildiği gibi gıda takviyesi şeklinde de bulunabiliyor.

Probiyotik Nedir?

Vücuda faydalı mikroorganizmalar olan ve “yaşam için iyi” anlamını gelen probiyotik, sindirim sisteminde yaşayan bileşenler olarak biliniyor. Birçok farklı çeşidi olmasına rağmen biyokimyasal yapıları genellikle aynı olan ve canlı bakterilerden ve mantarlardan oluşan organizmaların temel görevi, sindirim sistemindeki zararlı bakterilere karşı yararlı bakterilerin aktivitesini ve sayısını arttırarak bakteri dengesini korumak oluyor. Özellikle bağırsakların yenilenmesi ve korumasını destekleyen probiyotikler; antibiyotik kullanımı, stres ve çeşitli hastalıklar nedeniyle zayıflayan bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Aynı zamanda vücuda alınan vitamin ve minerallerin emilimini artıran probiyotik bileşenler, yeterli oranda alınmadığında çeşitli hastalıklara neden olabiliyor. Başta sindirim rahatsızlıklarına karşı koruma sunan probiyotikler; sık sık hastalananlar, alerjik rahatsızlıklara sahip olanlar ve zayıf bünyeli kişilerce dikkatle tüketilmesi gereken önemli bir bileşen oluyor. Yararları ile sağlıklı bir vücut için oldukça önemli olan probiyotik, yoğurt gibi doğal besinler ile vücuda alınabildiği gibi çeşitli besin takviyeleri halinde de kullanıcıya sunuluyor.

Gıda takviyesi halinde bulunan probiyotikler, ağırlıklı olarak tablet formunda, toz şeklinde ve sıvı formda karşınıza çıkıyor. Tablet şeklinde ürünler, kapsül formunda olup su ile birlikte alınıyor ya da çiğnenebilir formda satılıyor. Çiğnenebilir kapsüllerin aksine suyla birlikte alınması gereken kapsül probiyotikler, yemeklerle birlikte yeniliyor ya da diyet yaparken yemekten önce alınması tavsiye ediliyor. Takviye probiyotikler arasında yer alan çiğnenebilir ürünlerse suya gerek duyulmadan kolayca kullanılabiliyor. Saşe yani toz şeklinde paketlenmiş probiyotikler ise bardağa dökülerek suyla birlikte içiliyor. Özellikle kapsül almayı sevmeyenlerin tercih ettiği toz ürünler; A, B1, B2, B6, E, C vitaminleri ile desteklenmiş içeriği ile sağlığınızı korumaya yardımcı oluyor. Günde bir paket kullanıldığında yeterli olan toz probiyotiklerin içerdiği paket miktarını inceleyebilirsiniz. Damla şeklinde sunulan ürünler ise ml ile farklılık gösteriyor. Ağırlıklı olarak 10 ml gibi ambalajlar halinde bulunabilen ürünler, doğrudan dil üzerine damlatılarak ya da çay kaşığına dökülerek içiliyor.

Probiyotik Fiyatları

Probiyotik fiyatları ürünlerin niteliğine, markasına ve özelliklerine paralel olarak değişiklik gösteriyor. Toz, kapsül, çiğnenebilir tablet ve sıvı halde bulunan probiyotikler arasında ürünlerin gramı da fiyatları etkileyen unsurlardan oluyor. Ağırlıklı olarak birbirine yakın fiyatlar ile satılan probiyotik çeşitlerinde kapsül şeklinde sunulan ürünler, ürünün içerdiği kapsül sayısına bağlı olarak değişebiliyor. Bir ay boyunca kullanılmak için üretilen 30 kapsüllü ürünleri uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Çiğneme formundaki tablet probiyotikler ise kapsüllerden farklı fiyatları ile dikkat çekiyor. Kullanım şekli açısından kapsül ürünlerden daha pratik olan çiğneme ürünleri inceleyebilir, ürünlerin markaları arasında detaylı karşılaştırma yapabilirsiniz.

Çiğneme ürünler ve kapsül ürünlerin yanı sıra toz şeklinde küçük paketler halinde bulunan probiyotikler ise farklı sayılarda şase içeriyor. Farklı vitaminleri de içeren toz halindeki ürünler, vitamin eksikliği çeken kişiler için ideal bir kullanım sunuyor. Su dışında yoğurt ya da süt gibi besinler ile de tüketilebilen ürünü niteliğine uygun fiyatlar ile bulabilirsiniz. Günde bir kez kullandığında yeterli olan probiyotiklerin içerdiği saşe sayısını inceleyebilirsiniz. Damla şeklinde sunulan probiyotikler ise benzer ürünler ile aynı bütçelere hitap ediyor. Oda sıcaklığında muhafaza edilmesi gereken sıvı formdaki probiyotikler ile birlikte kapsül, toz ve çiğnenebilir tablet gibi farklı ambalajlar ile sizlere sunulan ve farklı şekillerde tüketilen probiyotik çeşitlerinden size uygun olanı seçerek kolayca sepetinize ekleyebilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Probiyotik

183 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Zade Vital Probiyotikler
  2. Wellcare Probiyotikler
  3. Enterogermina Probiyotikler
  4. Fropie Probiyotikler
  5. Denflor Probiyotikler
  6. Nbl Probiyotikler
  7. Nsup Probiyotikler
  8. Orzax Probiyotikler
  9. Seven Berry Probiyotikler
  10. Ledapharma Probiyotikler
  11. Move On Probiyotikler
  12. Klaire Labs Probiyotikler
  13. Mamsel Probiyotikler
  14. ABDİ İBRAHİM Probiyotikler
  15. Imuneks Probiyotikler
  16. Nature's Supreme Probiyotikler
  17. Swanson Probiyotikler
  18. Orthogen Probiyotikler
  19. Afk Probiyotikler
  20. Alflorex Probiyotikler
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Miktar A-Z
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001546/2147483635/354020/80058000/80058005
Başa dön